Nevěsty v Plzni 2007

Zobraz úvodní příspěvek
Zakládám nové albíčko v sekci Po svatbě, snad vám to nebude vadit, ať mají současné nevěsty prostor pro diskuzi. :-D :-D ;-)
bodlilinka: Tak to teda koukám, jak jste to rychle zvládli. :-) Jak píše silver, bude to pro děti lepší, menší věkový rozdíl. :-) Sice se nám stala tato nepříjemnost, zedníci jsou u nás už třetí týden...a ještě nesjou hotoví...ale hlavně, že se nikomu nic nestalo. silver: Tak pán nábytek vozí z Neckermanna z Německa, kamarádka to zjistila v neděli. Koupila tam jakoby vestavěný skříně 3,5m x 2,4m vysoký za 2000, úplně nový, tak mají velkou radost. :-) Aspoň jste se podívali no... :-) My budem pro tchýni vyhlížet konferenční stolek a zrcadlovou skříňku do koupelny. A těch srnek je tam opravdu hodně :-) kačí: Tak už abys nám taky oznámila tu krásnou novinu o přírůstku mezi "nevěstama". :-) Jinak jsem nemocná já i Aleš a malá je v pohodě, tak to tak snad zůstane a Lucinka nebude marodit.
Profilova fotka
Bodlilinko, moc ještě jednou gratuluji x-) (mně jako správnému detektivovi to neuniklo a zjistila jsem to hned, jak dala Bodli počůraný papírek do albíčka na Koně, takže už to vím a už jsem gratulovala :-D ) Tak se holky taky už odvažte a začněte pracovat na druhém prckovi ;-) :-D Nebojte u nás to tak rychlé nebude :-o :-D Zrovna jsem si povídala se švagrovou (je o rok starší, zatim bezdětná), tak jsme se shodli, že tedy děti jo, asi i ve stejném období, tak jsem se začala těšit, že budu mít na mateřské spojence a teď nám napsala, že se budou (s mým bráchou) asi stěhovat do Losiné...což je prostě už z ruky, když teď bydlíme od sebe kousek... :-p No a jinak se u nás nic neděje, jsem pořád taková ospalá, raději než v práci bych se válela v peřinách :-D Sníh je fajn, ale venku se prostě nedá normálně chodit, jsem dnes opět uklouzla...ale zase snad půjdeme v sobotu bobovat :-N :-D V neděli jdem na maturák, tak jsem zvědavá, jak vstanu v pondělí do práce...ale těším se, si zase pořádně zatancujem!
kači: Spíš se odvažte vy, abyste zaplnili řady těch prvních mimísů :-) :-) :-) :-) :-)
kači, já dvakrtá sjela s bobama a Lucinkou malý kopeček a podruhé pod náma bob praskl - vjeli jsme na špičatý vyčuhující káme a prorazily jsme ten předek :-) Tak se mi všichni smáli, jestli jsem jako v pořádku. Za náma zůstala cestička plastu z bobů. :-) :-) :-) No, prostě zážitek. Takže když, tak jezdí Luci sama z mini kopečku a moc se jí to líbí. :-)
Profilova fotka
No to je tedy něco, tak to ty boby moc teď nevydrží :-N my máme jen takový ty lopaty pod zadek :-D takže když jedu z kopce, musím držet nohy nad zemí, jinak si hrnu sníh před sebou, no neni to tak jednoduchý a to vstávání ze země jde taky ztěžka :-D chystáme se koupit nějaké sáňky ;-) My jsme taky byli jediný,kdo se na kopci vyhýbal skokánkům a hrbolům, všechny děti schválně jezdily po hrbolech a nám z toho akorát bolela prdka :-N :-D
Ahojky :-) díky :-N x-) jj, Kačka na mě hned ten den přišla, co jsem to dala na koníka :-D :-D :-D ale počkala jsem si až na včerejší kontrolu, jestli to dr. potvrdí :-) no plánujem 3 dítka, tak holt 2 budou takhle brzo po sobě a to třetí si dáme pozor, aby už nepřišlo tak brzo :-D :-D :-D jinak holky, když jste si hledali kočárky, neviděli jste někde ty sourozenecký?? jeden jsem si vybrala a na doubravce ho nemají a v Krtkovi ho sice nabízejí, ale na krámu ho taky nemají...chtěla jsem si ho aspoň zkusit, než ho koupíme.... :-) Silver, bohužel baráček nemáme, máme mezonetový byt 3+1, je obrovský skoro 100m2 a dá se sem ještě přidělat jedna místnost, že by to bylo 4+1 a k baráku patří vedle zahrada...je fain, chtěli bychom ho odkoupit, jenže to zatím obec nemá v plánu....jen jedna nevýhoda stráááááášně drahý topení 8-(
Maruš, to samý s bobama se stalo i švagrovej, že se vozili spolu se synovcem a pod ní taky ruply, že najeli na nějaký kamen :-N holt musíme si přiznat, že pro nás už to neni :-N :-D :-D :-D
bodlilinka: Zkus ještě ten velkej krám u Tesca na Rokycanské. :-) Koukni na jejich stránky.http://superbaby.mimishop.cz/katalog.php to je jediný, co jsem tam našla, ale snad prý existuje něco, co se nacvakne na normální kočár a může tam sedět i to starší dítě.... tak nevim... Nebo brnkni ke Chmelařům, třeba taky mají něco v nabídce...
Maruš, no já už koukala na všechny stránky s kočárama, co jsou v Plzni :-N no už jsem si vybrala babywelt oregon tandem :-) to nacvakávací sedátko mi přijde divný :-| je jakoby níž a když tam bude sedět Tomáš na zimu, to se bojím, aby mi nejel ve sněhu :-N :-D no stejně ho budem pořizovat až někdy v létě, tak třeba vyrazíme do prahy na kukačku :-) Tomášovi už rostou zuby, o prvním jsem skoro nevěděla, najednou už ho má prořízlej a asi se chystá lézt druhej, tak je teď trochu nervozka, ale naštěstí spí celou noc, jen se prákrát budí a to stačí dudl...jinak nevíte, jak mu ulevit?? :-)
bodlilinka: V lékárně prodávají nějaký gel - při růstu zubů prý znecitliví dáseň. Máme ho doma, ale nedali jsme ho Lucince. Se zubama jsme to měli v pohodě. První měla na začátku 5ti měsíců a teď už jich má 16. :-) Jinak Lucince pomáhala kousátka - taková ta dutá napuštěná vodou. Vždycky to měla vychlazené z ledničky, ne z mrazáku! A to jí vyhovovalo. Ale pozor na kousátka, která jsou moc tlustá (jako do výšky), ty nechtěla. Čím tenčí, tím lepší. :-) Zrovna jsem si říkala, že nás musím objednat na kontrolu k zubákovi. Byli jsme s Luci v roce a právě chtěl, abycom s ní přišli v roce a půl. :-)
Profilova fotka
Ahoj holky, týýý jo, bodli, velká gratulace :-), ale že jste si pospíšili x-) Na zoubky nám nepomáhalo nic, když mu jich rostlo deset na jednou, tak jsem mu na střídačku po třech hodinách dávala panadol a nurofen a to mu v noci zabralo vždycky tak na hodinku až dvě a zbytek proplakal. Tak vám přeju ať máte hladší průběh. Takže když by ho to hodně bolelo, tak dej nějaký sirup. Jo a ještě jsem ze záčátku, když mu rostly ty první, dávala homeopatika na doporučení dr. Chamomilla nebo tak nějak se jmenovaly. Jinak ty gely na dásničky nám nepomáhaly vůbec :-| Tak Denisek už spinká ve velký posteli, protože postýlka už mi na něj přišla malá. Pořád se mlátil o ty šprucle a byl pak v noci vzteklý, že se bouchá a nemůže se pořádně otočit. Ale teď má postel 90x200 a na tý se skoro ztratí :-D Kačí, tak ať se vám na maturáku líbí a pěkně to tam s Danem roztočte :-) Maruško a vy se rychle koukejte vykurýrovat ;-)
Profilova fotka
ahojky, tak kdepak ste mladé paní? :-) já už umírám ze školy, úplně, takže, jestli tohle přežiju, tak sem fakt dobrá =-) a vy děvčata, jak se máte?
Článek se načítá
Ahoj holky :-) je tu nějak mrtvo =-) já se jdu pochlubit, byli jsme dneska poprvé s Tomášem na plavání v Klatovech a Tomášovi se tam líbilo, tak jsem ráda :-) :-) teď přemýšlíme s Mírou nad nějakou dovčou někdy v květnu, třeba do Chorvatska :-N jen nevím, jestli by Tomáš tu cestu zvládl =-) no chceme jet na konci dubna na slovenko k příbuzným a to je taky tak těch 800km... :-N ha24, co že umíráš ze školy?? spoustu učení a zkoušek?? tak přeji ať to zvládneš :-)
Profilova fotka
čau holky, tak už nám opět sněží :-N :-D , já jsem tedy ráda, já mám sníh ráda, akorát jsem opět nějaká nachcípaná, takže si ho moc neužiju, páč mám teď monotónní program -ráno do práce, z práce rovnou domů do postele, ráno do práce, ... jinak se máme dobře :-D plánujeme dovču na léto, neznáte někdo z vlastní zkušenosti Korsiku?? Je u mně mezi favority, tak sbírám informace ;-) Mějte se krásně! ha24 a ty bojuj, všechno se dá zvládnout, hlavně to nevzdávat ;-) bodli, a cestování ještě navíc s bříškem, to bude asi docela záhul, co? Ale určitě to bude ok, ale bohužel ti neporadím, jestli to Tomášek zvládne, nemám tušení :-N |-| :-D ale vždyť ty máš vlastně to spící a usměvavý děťátko, tak by to nemusel být problém x-)
Ahoj holky. Taky jsem koukala, že tu nějakou dobu bylo mrtvo. :-) ha24: Tu školu určitě zvládneš, jen je toho teď asi hodně, viď? bodlilinka: My s malou na plavčo radši nechodili, loni touto dobou jsme se vracely z nemocnice, malá neměla očkování, takže jsme po tom nějak netoužili. Doktorka nám řekla, že plavání je úžasná věc, ale je to taky semeniště nemocí. Dovču u móře taky odkládáme. Znám plno případů známých, kteří jeli na dovču a za pár dní se vraceli s nemocí dítěte zpátky. Já nevim, mimina u moře jsme taky několikrát zažili a řekla jsem (tehdy ještě svobodná a bezdětná :-N ), že nikdy malý dítě k moři nepotáhnu. Neužije si to ani máma a to dítě z toho nemá už vůbec nic, pokud je hodně malý a třeba se ještě ani nemůže koupat (voda kolem 23°C mi teda teplá pro mrně nepřijde). No, nicméně znám i lidi, který jeli s miminem, 6. měsíců do Chorvatska a ve 2. měsících odjeli lyžovat i s miminem do Alp. Prostě blázni, ale zase to spíš souvisí s jejich stylem života. Oni se nepodřizují dítěti, ale dítě podřizují sobě. kačka: To ti vůbec nezávidím, tu nemoc. Já byla na chcípnutí před 14ti dny. Musela jsem se ale starat o malou a to si pak člověk fakt nemůže jít lehnout. Takže ti tvé "lenošení" trochu závidím. Ale musím teda říct, že je to opruz být s nemocným dítětem doma a nevystrčit nos. Kdyby aspoň nesněžilo, tak vezmu malou na chvilku na vzduch...Malá je někdy ukňouraná, protože jí vycházky chybí. Chodím s ní normálně 2x denně ven. Takže jí to fakt chybí. Tak ve zkratce co je u nás nového. Momentálně má Lucinka trochu rýmu, nic hroznýho. Zítra jsme měli jít na velkou kontrolu (v 18ti měsících+očkování), ale jelikož není malá fit, tak musíme jít až bude zdravá. Nemůžou ji očkovat. Jinak váha necelých 13kg, 16 zubů, umývá si mejdlem nohu, rozvaluje se ve vaničce, říká zřetelně máma, mami, táta, bába, haf, ham, pipi, bú, mé, bé, pís(k), gaga, čiči, brm, mimi. Když souhlasí, řekne ham a když něco nechce, tak řekne to ne a když se na něco ptá (asi 100x denně), tak řekne To to je? (v překladu: co to je?) Jinak už leze do schodů, takže ji musím hlídat, když jsme u našich dole. Nosí babi hůl, dneska dokonce mop a kýbl z koupelny, magnety na lednici...no prostě je toho hodně, co sama dělá. Jo, nedávno mi přitáhla z chodby do obýváku vysavač. Takže když vysávám, tak mi šteluje tlačítko na úpravu síly sání vysavače, takže chvíli vysáváme hodně, pak málo....vždycky jí musím něčím zabavit a v klidu dovysát. Spí s náma v posteli, takže je to paráda, už jsme si zvykli, ale budeme kupovat velkou postel. :-) Co, když bude co nevidět další mimís na cestě, musíme jí navyknout na svůj pelíšek a pak i na pokojíček. :-) Nicméně, s prckama je to sranda. :-) Tak jen čekám, kdy se tu objeví další zpráva o mimísovi od další budoucí maminy (kačka a ha24). :-) Holky, zatím se mějte fajn.
Profilova fotka
ahojky holky, jo je toho hodně, ale ještě se držm drápky :-D je to vidět i podle času tohodle příspěvku :-N =-) antarres: no já si myslím, že u nás mimi ještě chvíli nebude, sice bychom chtěli, ale musím nejdřív chodit do práce, a šetřit :-( u nás jsou novinky, moje sestřička se bude v létě vdávat :-) takže se moc těšíme :-) x-)
Maruš, a to jste další plavání nezkusili?? u nás jsou kurzy na podzim a na jaro :-) s tou dovolenou máme odlišný názor...nehledě na to, že moře je výborný lék na kožní problémy a mořský vzduch zase na dýchání, tak já si nemyslím, že bych si to tam s dítětem neužila :-) já jsem taky mimina u moře zažila a nepřišlo mi na tom nic špatného...samozřejmě nebudu vybírat dovču do Egypta v červenci :-D a to že dítě onemocní, to se prostě stává a může se to stát, i když dítě bude větší...to kdybych takto přemýšlela, tak se k moři nepodívám bůhví jak dlouho :-N vodu okolo 23 stupnů máme možná tady v bazénech, ale rozhodně ne u moře na kraji (dál od břehu si stejně netroufneš) a to kolikrát v létě v těch bazínkách mi to přijde jak led a některý batolata se tam vesele cákaj :-) ono otužování je také dobrá věc pro zdraví :-) a podřizování vše dítěti mi přijde jako přílišná a někdy zbytečná obětavost, já zastávám názor, že někdy se musíme podřídit dítěti a někdy se musí dítě podřídit nám... a že někdo jel s 2.měsíčním miminem do Alp, proč ne?? vždyť co to dítě v tomhle věku potřebuje? spát, jíst, přebalit a nějakou tu chvilku pozornosti a pokud mu toto rodiče v pohodě dopřejou i v Alpach, tak nevím, proč by měli sedět doma ;-) my jsme taky v létě s Tomášem trajdali, kde jsme mohli :-D ha24, tak že sestřičce gratuluju :-) Míra taky něco včera říkal, že když už budem mít 2 děti, že bychom se mohli vzít, ale možná až tak příští rok...jestli to ještě neodsunu :-D :-D zatím pá a ať jste všichni zdraví :-)
bodlilinka: Já jsem to nemyslela rozhodně špatně. Jen píšu, jaký mám názor já. Asi mám taky větší strach, když už za sebou máme hospitalizaci v nemocnici. Tak promiň. Já už radši svoje postoje nebudu nikam psát. To si pak člověk přijde jako ... Tak hlavně vyberte dobrou dovolenou....
Profilova fotka
holky, vždyť o nic nejde ne? :-) každá jste napsala svůj názor a pohoda :-)
Jo, já to beru, ale bodlilinka se do mě pořádně pustila. :-) :-) :-) bodlilinka: No, vy jste totiž ti otužili horalé. :-D :-D :-D Tak holt Vás jen tak nic nezaskočí. Cestu malej určitě vydrží, holt budete dělat přestávky. Já si teda tak dlouhou cestu neumim představit. :-)
Maruš, jééé tak to se omlouvám, jestli se tě to dotklo...to jsem fakt nechtěla :-N já jsem jen napsala svoje názory k těm tvým...nic víc... :-) je samozřejmě jasné, že máme v tomto jiné názory, vy jste měli malou v nemocnici a už ti několikrát marodila, ale já tohle neznám, Tomáš nikdy nebyl nemocný, krom teda té lehké virozy, tak to prostě jen vidím jinak a jednoduše :-N já jsem ráda, když jsem napíšete svoje názory, ale v některých se prostě nemusíme shodovat, to je to samé, když mi tenkrát Kačka (jako správný kočkomil ;-) ) odpověděla na ty kočičky...člověk se aspoň může podívat na ty věci z vícero pohledů a přehodnotit to svoje ;-) :-) doufám teda Maruš, že jsem tě svojí horlivostí neodradila ;-) asi nakonec vyrazíme nejspíš k Balatonu :-) tak se docela těším 8-)
bodlilinka: To je v pohodě. Jen jsi to vše podrobně brala jedno po drhém. :-D :-D :-D Trochu mě to zaskočilo. Ale je to OK. ;-) :-) :-D My vyrazíme zase tady po Čechách, chceme skalní města a pak Moravu - navštívíme naše známé, kterým voda loni v červenci zatopila dům. Mají 2 malé dítka, do domečku se vrátili teprve těsně před Vánoci. My to móře taky plánujeme, ale až bude to naše druhé dítě větší. :-)
Profilova fotka
Čauky holky, tak hlásím, že už mi je dobře, rýma ustupuje :-D Takže jsem si hned naplánovala, když už mi je líp, dnes večer jít s holkama do vinárny a zatrsat si :-N, zítra na sáňky nebo se jet podívat na chatu, jestli to holka vydržela tu zimu a v neděli k nám přijdou kamarádi a budeme hrát hry (mimojiné přijede i holčina, která má za 14 dní termín porodu x-)), což znamená mít uklizený byt a navařené chuťovky :) Cestování a děti, to fakt asi záleží na tom dítěti, jak zvládá cestování a na tom, jak moc akční rodiče jsou. Zrovna teď o víkendu jsem se o tom bavila se známýma, jsem si stěžovala, že to možná bude poslední léto bez děcka a že si to chci pořádně užít=jet k moři :-N |-| , tak oni mi vysvětlili, že oni jezdí na dovču pořád i s malýma a jsou všichni spokojený, ale malý netrpí na žádné nemoci, dlouhou cestu autem taky zvládají dobře, horší by bylo, kdyby ti malá celou cestu prořvala nebo problinkala. Chce to zkusit. Já bych jela nejdřív někam po ČR, pak si asi troufla i k moři. Toť má teorie :-D :-p Jo a také jsem zastáncem toho, že dítě přichází do tvého života a ne ty do jeho. Což je tedy taky zatim jen teorie, se trochu obávám, že naše Leontýnka nám ten život pěkně překope :-D :-D bodli: už ani nevim, co jsem psala ohledně kočiček, ale asi jsem je před něčím hájila, co? :-N :-D To jsem o víkendu taky stačila vyvolat debatu o tom, proč mít kočku a co je na ní lepšího než psovi... no zjistila jsem, že nesnáším lidi, co nesnáší kočky...bohužel jsem to nějak nerozdejchala...raději se mi nikdo nepřiznávejte, že kočky nesnášíte nebo hůř :-N |-| :-D
Profilova fotka
Jóóó já jsem vám nepsala, že jsme byli o víkendu na zabíjačce :-D Byli jsme o víkendu na zabíjačce, poprvé a naposled :-D Jako šílený, Dan byl udřenej, makal tam jak šroub, hlavně dělal myčku (holky moc nepracovali, my jsme vařily kafe, nosily točený pivo, loupaly česnek, dělaly chleba se sádlem apod..., edna holka byla dokonce vegetariánka, tak ta jen přikládala pod pecí :-D) a nakonec toho masa tolik nebylo a bylo to docela i drahý (když počítám, že tam byla 2 prasata a dělila se na 10 dílů a každej zaplatil 1300,- a ještě musel makat...no bio no). No ale jedno pozitivum to mělo!!! Je to statek pod hradem Krasíkov (www.dvurkrasikov.cz) a mají spoustu zvířat - všechny jsme je obešli, nakrmili, pohladili - mají lamy, pštrosa, prasata, kozičky (s týden starými kůzlátky), ovečky (s jehňátky), divoké prase Pepinu, jelena a 2 laně, kočky, 2 psy a 13 koní!! Já jsem seděla na koni!! Samantha se jmenovala x-) Poprvé v životě, sice jsem se bála, jen jsem tak popošla po jízdárně, ale bylo to boží :-N :-D Daník se jel dokonce projet ven po poli po sněhu, no zážitek x-) Tak to nám vynahradilo tu dřinu při zabíjačce :-D
Maruš, tak jsem ráda :-) mě tvůj názor taky zaskočil, přišlo mi to, jakoby si ty cestovatelský lidi (včetně mě) odsuzovala :-N |-| tak proto jsem byla poněkud výřečná :-N a na kdypak plánujete to druhé?? :-) :-) Kačí, jj kočky sis obhájila :-) ale já je mám taky ráda, pomazlím se s nimi :-) ...ale doma bych je mít nemohla :-N a teda zabíjačka...hm....:-) to víš, já to znám od babiček, tak vím, co je to za práci :-p my o ty domácí zvířata máme vystaráno, tady kolem běhají ovečky, kozy i s kůzlaty, krávy :-D mě přišlo hrozně vtipný, když jsme byli na nějakých oslavách v Praze a pražáci to tam obdivovali v ohradách...a my to tu máme pod okny :-D :-D :-D :-D :-D
Profilova fotka
no tak takhle přesně jsme vypadali my, nad každým zvířátkem jsme se rozplývali a oni (majitelé) vždy jen utrousili, no ten půjde pod kudlu příští rok apod... :-N :-D jo krávy měli taky, vlastně bejčky...a ještě kachny a slepice :-D
bodlilinka: Cestování s dětma vůbec neodsuzuju. Jen jsem zmínila, že teda lidi v mým okolí mají ty horší zkušenosti. :-) Jo a ještě jsem chtěla upřesnit, že jak jsme psala o onemocnění dětí u moře, tak u mojí kamarádky šlo u malýho o zažívací problémy. Zvracel jí i krev, byla tam s nim v nemocnici, nakonec byla hospitalizovaná i ona. Takže po 3 dnech pobytu letěli domů. Zájezd se všim všudy je stál 35 000 a nic jim nevrátili. Pokud jde o běžný nemoci, tak to se nějak ustát dá. naše doktorka právě říkala, že dětam vadí u moře to extrémní horko a právě trpí těma průjmama a zvracením. Ale to je v našich zeměpisných šířkách taky běžný. Já osobně bych se teda bála tý dlouhý cesty. :-)
Profilova fotka
ahojky holky :-) my měli prase ze zabíječky jen jednou, ale už je to dávno, ty ceny byly trošku někde jinde :-D koně jsou nádherný, ale pro mě z uctihodné vzdálenosti :-D zjistila sem, že t počasí nic moc, už by mohlo být trochu tepleji a sluníčko, pořád máme sníh na střeše, no nic moc... Pro nás je dovolená komplikovaná i bez dětí, ani nevím, jestli někam vyrazíme. Mnohdy ty horka nesednou dospělýmu, natož dítěti.
Ahoj holky :-) tak jak jste oslavili Valentýna?? my jsme byli s Mírou na véče :-) taky jsme včera byli v Plzni, okouknout auta a taky jsme jeli do toho Baby shopu u velkýho tecsa okouknout ty kočárky...moc příjemná obsluha, všechno mi ukázali..paráda...ale vybírat budem asi až v létě :-) pak jsme zapluli do tesca na jídlo a šla jsem tam do toho dětskýho koutku u Mc Donalda, aby si Tomáš taky protáhl záda :-) měli jsme teda pořádně na pilno, hned z Plzně jsme šli s Tomášem plavat a po plavču sváča a pak nakoupit a pak až domů, takže jsme se dom dostali někdy po 18h :-N ....ale Tomáš to zvládl naprosto v pohodě :-) :-)
bodlilinka: Teda koukám, že jste si to fakt užili. My máme pořád rýmu, talkže jsme nikam nevyrazili. Naši by stejně hlídali a my bychom sfoukli maximálně na večeři, ale nějak tenhle svátek nemusíme. :-) Navíc jak je malá nemocná, tak člověk ani na nějaké to povyražení ani nemá myšlenky. My už včera museli vyrazit na chvíli s malou ven. Tak jsme šli u nás do zámku do obory nakrmit srnky a jeleny. malá se jich vůbec nebojí, normálně jim dávala jablíčka z ruky. :-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?