Holky z Dominikánské republiky a pokačujeme....:-)))))

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
tak šup jsem :-D :-D
Miško, kojení a krmení je něco jiného, je mi jasné, že každá maminka nemůže kojit tak dlouho, jak chce. Jo, nemám vlastní děti, ale to neznamená, že o nich nic nevím, že je nemají moje kamarádky a tohle mám od kamarádky, o které jsem psala. Její sestra se snažila dodržovat určítě věci kolem jídla a vyplatilo se jí to, názor mít jiný můžu, i když nejsem ještě matka a můžou se k tomu vyjádřit ostatní. Já jsem ráda za každý názor, ale psát mi, že něco nemám řešit, když to nemám doma, je trochu smutné, promiň. Musím běžet, jdu na kurzy.
Profilova fotka
Já se tedy taky snažila Vládíkovi dělat jeho jídla bez soli apod. Sladké jsem mu nedávala vůbec, to spíš cizí, když jsme někam přišli a zakazovala jsem to. Teď už je to jiné. Já si také myslím, že čím později se s těmi věcmi začne, tak tim líp. Právě proto, že měl Vládík skleničky, tak jsme ostatní nedobré věci omezovala na minimum. A ve skleničkách není nic špatného. Nemyslím si, že by se Lenka neměla do toho zapojovat, jen řekla svůj názor ;-)
Profilova fotka
leni ale míša má trochu pravdu já jsem také říkala to a to a pak je to trochu jinak :-N s tím souhlasím kamarádka mi třeba a ne jedna radí atd ale stejně si to uděláš dle svého 8-) a dle svého uvážení protože ty jednou budeš maminka a uděláš pro své dítě to nej tím chceš říct že my jsme nevzdělaný?? =-) =-) já jsem také zdr.sestra vím jaké jsou zdr.matky dost ujeté a přehnané ale já taková naštěstí nejsem.. :-N pak to dítě už má rozum ví že jí něco jiného než my sofí už má na toto rozum a prostě já usoudila že je čas začít dávat naše jídlo řeknu ti jedno zjistilo se že třeba ve skleničkách v 8 měs není doporučené množství masa co by tam mělo být tak co je dobře?čím budeš své miminko jednou krmit??? =-) =-) jako vyjádřit se můžeš ale také jsme vzdělaná zdr.sestra 8-)
Profilova fotka
leni, tvoje kamaradka ma treba dite takovy a ty budes mit makovy.. Nejde to planovat dopredu ale vse delat postupne podle ditete. ja davam do ted sklenicky a i ty sklenicky obsahuji cukr-ovocne a od 8. mesice maji v sole minimun soli ale je tam a dalsi koreni a i tuk... jinak nase jidlo ji jeste nedavam, dneska jsme ji dala stavicku a nechtela ji, pije vodicku ale treba moje kamoska ma o mesic starsi holciku ta uz pije kakao, ji dobry mamy ty jsou silene tucny a sladky, samozrejme ji vsechno co oni... takze me prijde ze ja mam pro amalku mega dietu :-D
Profilova fotka
bych to asi uzavřela :-) :-D :-D důležité je spokojené miminko a pokud naše Sofí je spokojená tím co jí jako že asi jo přibírá kaká,nepláče hlady..nemá potíže takže tak :-) mě bolí zub :-( :-( :-( evičko ty ses ptala na tu ohrádku zatím jí nemáme ale pořídíme jak malá leze tak jí ještě uhlídáme jde to ;-) bojím se až bude běhat že vyběhne zakopne a bum na kamna :-( takže určo jí koupíme :-)
Profilova fotka
Ahoj holky, dnes jsem měla couravou, musela jsem na OSSZ pohonit nemocenskou, pak nsa ČMSS pro ověřené účtenky, do pojišťovny pro formuláře a do dětského obchůdku. PAk jsem se jela podívat na kočárek a ten cocnord se mi moc líbí. Stál v řadě s ostatními kočárky a úplně jsem viděla, že je to on už od dveří. Akorát v CV v obchodě ho mají za 17 000Kč a to jen hlubokou korbičku. Takže musím sledovat net a dám si asi na mimibazar inzerát. Ale chci to řešit až po 26.10 , to budu vědět mimojiné, jestli čekáme kluka, nebo holčičku. Nevím, jestli jsem paranoidní, ale dnes po obědě a pak odpoledne v autě, se mi buď hýbalo slepé střevo, nebo mimčák. Akorát je mi to divné, zdá se mi to jako blbost, páč je ještě dost brzy. Tak nevím. Holky, přečetla jsem jen poslední příspěvek o ohrádce. Mamča už jí má. Koupila od kolegyně z práce postýlku i s ohrádkou za 300Kč. Patnáct let to leželo na půdě.Paní se tak moc bála, aby jí dala všechny šprycle, že jí tam přibalila i kus plovoučky :-D
Profilova fotka
moni proč brzo ;-) á cítila Sofíka v 17tt x-) x-)
Profilova fotka
Aha, no já se o tom bavila s JIřinkou a Míšou a Jiřinka malého cítila až později. Já jsem dnes zhruba 18tt+4. No a vy jste psali o jako bublinkování. Já měla pocit, že mi tam běhá myš :-N .Jsem si totiž do tuňákového salátu dala omylem pálivou papriku a málem mi upadla huba, tak jestli jsem jí tím nevyprovokovala. Každopádně to bylo moc pěkné :-)
Profilova fotka
moni každý to má jinak někdo má pohyby v 16tt někdo až ve 25tt ;-) to je různé...mě to přišlo jako rybička když tam přeplula bylo to krásný x-) ale fakt je možný že už malou-ého cítíš ;-)
Profilova fotka
ja citila kolem 18tt bublinky a v 19-20 jakobych mela prdy ale nebyly to oni :-D
Profilova fotka
. Aha. NO tak já cítila spíš tu rybičku. Bylo to dvakrát přes den, teď už nic. U doktorky jsem i viděla, jak se prcek mele, ale necítila jsem to. Byla jsem tam v pondělí
Profilova fotka
Ahojky holky, vy jste toho zase nakecaly, drbny jedny :-) Míšo, to mě moc mrzí, že je Amálka marod, ať se brzo uzdraví kočička, bylo by škoda, kdyby byla nemocná, když vás čeká takovej hezkej víkend :-) Gratuluji ke kontrole, malá je opravdu moc šikovná holčička :-) Fotky krásný, všem vám to tam moc sluší a ta koza je tam pecková :-D Ohledně té stravy, z Lenky příspěvku jsem necítila žádný útok či něco takového, jen osobní postoj a názor, což mi přijde naprosto v pořádku.. když by to takhle šlo dál, že by se nesmělo psát o focení, teď o jídle, tak si za chvíli budem psát maximálně o počasí a kdoví jestli ;-) :-D Mončo, klidně to mohly být pohyby, já je cítila taky strašně brzo.. teď to bude už jen silnější a silnější, jé, víš, že ti to těhu celkem závidím? bylo to krásné období po všech směrech x-) Markét, ty máš v plánu už malé dávat pořád to, co vám nebo to bylo vyjímečně? Jak je to vůbec s masem? Co jsem slyšela a četla, tak všude se uvádí až po 8.měsíci, ale v těch skleničkách je v různých těch kombinacích určeno už od 5.měsíce, jsem z toho jelen. Dneska malá měla místo hami hamánka, polívka brambor+mrkev a taky jí to strašně šmakovalo, dala jsem jí půlku té velké přesnídávkové skleničky, a když to dojedla, tak furt otvírala pusinku a vyplazovala jazýček, jakože chce ještě a dělala ham, holky, nebyly to včera slyšiny, ona to fakt říká. Mám to natočené, až konečně nahraju fotky na rajče, tak to tam bude. Mám z ní radost, jak krásně papinká x-)
Článek se načítá
Profilova fotka
evi to bylo vid x-) x-) také na to vzpomínám x-) já maso dávala od půli roka =-) nevím proč by se nemělo dávat ale začla jsem až měsíc po zelenině ;-) to je dobře že tak papá naše také hezky jí a jedla by pořád :-N :-D hamánka také občas kupuju ale já ho nerad :-D :-D přijdou mi všechny na jedno brdo jako chutově ale malé také chutnají :-) pomalu jí převedu na naší stravu bude jí rok 8-) s kouskami problém nemá a jak říkám skleničky prý neobsahují to co by měli...
Profilova fotka
nee eci o foceni ze tady ne,, jen ja na to uz nebudu reagovat.. radsi ;-) a me jenom prijde proste z vlastni zkusenosti uplne prave vse zmarnene co se tyka planovani a nejakyho lajnovani.. proste je to pekny... ale podle me to neni realny takze spis se tomu zasmeju ze si to takhle nekdo rysuje a pripravuje atd...
Profilova fotka
Markét, no mě chytl hned sentiment, když tu Monča napsala o těch prvních pohybech.. bylo to všechno strašně hezký x-) Toho hamánka jsem koupila jen na zkoušku, protože byl v akci a zaujal mě ten název polívka,ale bylo to to samé, co od hami mrkev+brambor, jen teklavější. Jak skleničky neobsahují vše, co by měly? Jakože nejsou vyvážené myslíš?
Profilova fotka
Evi, mě se to zdálo také úplně úžasné, jen jsem nevěděla, jestli si něco nevsugerovávám. Koukala jsem na telku a chvíli jsem to nevnímala, ale pak si říkám, to není kručené v břiše. Přimáčkla jsem si na podbřišek ruku, trochu jsem tedy přitlačila a prostě jsem to cítila i na dotek. Bylo to stejné, jako když jsem hladívala bříško má milované Kylií, když čekala koťtka. TRochu mě to zaskočilo, opravdu jsem si myslela, že to přijde později. no uvidíme, jestli to bylo ojedinělé, nebo to tak bude každý den. Jo a bradavky mám jak radary, už bych asi mihla začít i kojit :-D . Leni, to je náhodou dobře, že o jídle přemýšlíš. I pro miminka, protože prostě miminko v nejbližší době plánujete. Já se přiznám, že cizím dětem a pejskům si nedovolím dát nic k jídlu, bez toho, abych se zeptala. Každá mamča tohle totiž vidí úplně jinak. Já osobně si myslím, že pokud člověk do dítěte vyloženě necpe hamburgra a brambůrky, tak nemůže udělat chybu. Když na mě prcek něco plivne, tak mu to dávat nebudu. Ale určitě se za rok budu znovu ptát, jak jste to dělali Vy a pak si z toho vyberu něco, co bude pro mě užitečné. Mojí kamarádky maminka vařila ve školce a pro Honzíka podle toho vařila, bylo super, že znala všechny ty normy o koření. To jídlo bylé hnusný, i když vaří jinak skvěle :-D . Já tedy doufám, že nenaučím dítě solit, já s tím mám problém a moje mamča ještě větší. Jinak já si myslím, tedy teď si to myslím, že budu hodně prckovi vařit, ale co bude, to se uvidí. Ráda bych se naučila zavařit si přesnídávky, protože máme fakt dobrá jablíčka, i když na pohled nejsou nic moc.
Profilova fotka
ahoj holky Kačka byla včera na 3.očkování, držela se holka statečně :-) a máme začít dávat ovocný příkrm, tak jsem koupila skleničku Hami s banánem a snad to Kačce pojede líp než zeleninka zuby ještě pořád nic, spodní dvojky už pár měsíců skoro prosvítají, ale dávají si na čas Míšo - to bys byla zlato za tu Ikeu x-) my se tam chystáme už strašně dlouho, ale než tam fakt vyrazíme, tak už bude asi Kačka jíst způsobně příborem :-D Amálce držím palce, ať je co nejdříve zase fit ;-) Jiři koukala jsem na fotky, ten Pú je fakt úžasnej, takže Markét, až na něj někde narazíš, pošli mi, prosím tě, taky odkaz, já bych to dala prarodičům jako tip na dárek ;-) na netu jsem zkoušela hledat, ale nenašla jsem :-( ale do března ještě času dost ;-) holky super, že vám vrátila peníze za golfky, jinak na fotkám vám to všem moc sluší ;-)
Čau holky, jsem docela ráda, že tu reagujete na můj příspěvek. Samozřejmě to tak nevyzní v pár řádcích, jako kdybysme si o tom víc popovídaly a já už včera docela spěchala. Míšo, taky nemám ráda žádné lajnování, to prostě nejde, nejsem hloupá! Teorie a praxe je často úplně jiná, dítě do ničeho nutit nebudu, každé je jiné, ale určitý základ mu dát matka může, myslím tím, že když do určitého věku nevyzkouší uzeniny či sladkosti, tak se nic dít nebude. Myslím tím, že mu je nedám já. Samozřejmě časem půjde do kolektivu, bude na prázdninách u babičky a to už si nevyberu, ale do určitého věku ho ovlivnit můžeš. Já se snažím jíst zdravě, i když ne asketicky, ale jak je známo, tak děti rádi kopírují rodiče a když pro ně bude přirozené, že se doma jí zdravě, tak je přeci z ničeho nic nenapadne jíst něco jiného, když to neznají. O dětech toho ještě nevím tolik a Markétko, v žádném případě si nemyslím, že jste nevzdělané, víte toho o dětech hrozně moc, až někdy čučím a ocením každý názor, nikdy bych se na nikoho nepovyšovala. Jak jsem psala, chtěla bych prostě uvažovat o tom, co dítěti dám, ale věřím, že to se snaží každá maminka! ;-) A fakt jsem holky moc ráda za jakýkoliv názor, mám vás tu ráda. ;-) Jak jsem nedávno psala, nějak mě ty děti už berou a zajímají, tak si i čtu a bavím se o nich. :-) Moni, musí to být zvláštní pocit, myslím ty bublinky v břiše, jestli je to už prcek, když to ještě neznáš, viď? A a chviličku už budeš vědět pohlaví! :-) No a o jaké barvě toho kočárku uvažujete?
Profilova fotka
Jé to jsem asi přehlédla, že holky dostali korunky. Pomohlo trestní oznámení. Leni, já bych chtěla černý
Ahoj holky, tak my se dneska chystáme zase na tu rehabilitaci, tak už mám nerva teď, to zase bude hrůza ]-( ]-( JInka se máme fajn, Sofinka už šahá na hračky, bere je do ruky a tento týden si je začala strakat do pusinky :-) Mám z ní velkou radost. Míšo, Markétko, ještě jsem Vám nepogratulovala k prvním krůčkům, takže velká gratulace :-) :-) Mončo, tak já první pohyby cítila někdy až v 25 tt, ale zato pořádně a pak už jsem zase skoro nemohla spát, jak mě malá kopala :-D Ale je to hezký pocit viď?? A už jsi pořídila něco na mimčo??? Evičko, já taky pořád uvažuju nad tím fusakem, je fakt, že ta bílí je nepraktická, ale zato krásná.. :-D :-D Docela se mi líbil i ten Míšin šedivej, ten je taky pěknej ;-) JInka si to moc hezky napsala s tím focením a jídlem, taky se mi nelíbí, že by tu měl někdo diktovat o čem se kdo smí bavit a o čem nesmí ]-( Koukala jsem na fotky u Jiřinky a krásné, pěkně jste si to užily, to je super!! A děti jsou sladké, Vládíček byl krásně vyfešákovanej!! A holkám to taky moc slušelo. Leni, naprosto s tebou souhlasím! Mě naši vychovávali tak, že mi dali co jsem chtěla, pořád samé sladké atd.. No byla jsem hodně nejdlé dítě, kriticky hubené a tak naši byli rádi, když jsem snědla cokoliv. Jenže já si myslím, že to nedělali dobře, dneska mám hodně zkažené zuby a co se týče jídla hodně špatné návyky. Takže bych taky chtěla Sofince dát trochu jiný základ do života. Ale už teď vím, že to bude babi s dědou kazit a dávat jí vše možné ]-( JO a chtěla jsem se tě zeptat, koupila jsem si taky tu filtrační konvici na vodu Brita. Vím, že jí máš taky, tak se chci zeptat jak često měníš ty filtry?? je tam napsáno, že každý měsíc, ale mě se to zdá nějaké divné, když někdo pije 10 litrů denně a druhý jenom litr, tak to mají oba vyměnit za měsíc??
Profilova fotka
Leni - mám na to jídlo stejný názor jako ty ;-) je jasný, že se nedá jet přesně podle nějakého plánu, ale třeba cukr, sladkosti, sůl apod. do určité míry a do určitého věku je jen a pouze na rodičích se těma sladkostma se mi okolí směje, protože jsem závislák na čokoládu, takže mají srandu z toho, jak budu ty čokolády schovávat a že se bojím, aby mi Kačka neujídala :-D a s tím plánování - Kačka bude asi hodně dlouho kojená, protože jí nenadchla ani dnešní sklenička Hami s banánem :-p 8-) Marti - taky máme Britu, máme patrony Maxtra, ty by se taky měly měnit 1x měsíčně, jinak přefiltrují 100litrů ;-)
Profilova fotka
ahojik monco my jsme nedaly trestni oznameni, ale nasrala jsem se a te pani jsme napsala fakt ostrej mail a hne dmi volala, bulela mi do telefonu a sileny sceny delala ale ja na ni byla fakt hnusna a do 2 hodina jsem mela penize na uctu :-D:-D a rekla jsem ji ze jsme to podaly ale nepodaly :) hehe marti, moc drzim palecky na te hloupe rehabilitaci :-( amalka se vcera silene klepala v cekarne u dokorky a pak rvala a rvala trhala mi triko atd.,.. bylo to neco silenyho neumim si predstavit s ni jit na nejake takove cviceni holky myslim ze nikdo z nas taky nechce davat na roce detem sladky susenky, cokoladu nebo neco podobneho?! ja ted zacnu amalce take davat to co nam, ale samozrejme ji to neokorenim a neosolim, nebo jen fakt zdibatko a dam tam treba bylinky a sobe si to dodelam ale ty sklenicky jsou ted uz od roka plny veci co ani ja bych uz nedala do jidla, proto od nich ustupuji a jeste ji to moje jidlo trochu mixnu. Co bych dala za to kdyby Amalka trochu pribrala, ale urcite ji nehodlam davat kvuli tomu teda hranolky apod. Treba dneska delam kus kus a zkusim si trochu dat - udelam ji to dusene, bude tam rozvarena paprika, trpochu cibulky, rajcatko a kus kus. Protoze kdyz vidi ze ja neco jim tak by to chtela alespon ochutnat... a ted je to fakt bida s tim jidlem :-( Pavli, v nedeli bych se tam tedy stavila ju? Dneska se amalkce k te nemoci pridalo prorezavani zubu, je jak mrtvolka.. silene rve, ma v sobe prasecek ale stejne nemuze spinkat, samozrejme i gelik na zoubky:-(
Míšo, udělalas správně s tou ženskou, tak ten mail bych si ráda přečetla, ty zvíře! :-D Amálka má po tom průjmu ještě trochu dietku, vď? Kuk kus mám moc ráda. Pavli, malá je šikulka, že to očkování tak zvládla. A to bylo jaké? Proti všemu se očkuje? A necháváte holky očkovat i proti něčemu, co není povinné ale musíte si to zaplatit? Marti, nám ten filtr vydržel určitě tak dva měsíce, ale nedávala jsem do ní vodu denodenně. Na konvici je i takový měřič a tím se řídíš, takže je to fakt individuální podle toho, jak kdo to často používá. Držím palce, ať to dobře dopadne. No a zjišťovala jsi nakonec ještě další informace u někoho jiného?
Profilova fotka
Míšo - to bys byla fakt zlatá s tím bryndákem, pošlu IP ;-) Amálka bude teď někdy slavit rok, ne? kdy přesně?
Profilova fotka
leni amalka nema dietku.. tedy ja ji zadnou nedelam :-D to je jeji bezny rezim ze nechce jist :-D Ja jsem zatim ockovala malou jen na povinne ockovani plus synflorix kdyz uz byl zdarma a ted tu 4. davku priplatim 70KC. Pristi rok ji planuji dat proti klistatum ale jinak nic jineho.Treba proti rotavirum jsme nemela, doktorka mi to ani nenabizela, potom uz byla vetsi tak jsem to nechala byt...
Profilova fotka
pavlinko presne v sobotu ma rok.. chudinecka moje hubenoucka :-( dneska ma porad 38 :-( to bude oslava teda :-(
Profilova fotka
Míšo - do soboty třeba už bude čiperka ;-) jaký používáte gel na zoubky? Leni - byla to hexavakcína, proti 6 nemocem, ani nevím přesně kterým, ale je to povinné a navíc jsme jí dali Prevenar 13 proti pneumokokům, a ten je hrazený jen částečně, na 1 dávku je doplatek 305kč tu konvici máme jinou, protože my tam máme jen takový nastavovač datumu, aby nám to připomnělo, že už uplynul měsíc a je potřeba vyměnit patronu, ale nezměří nám to, jestli proteklo 50litrů nebo 200 :-|
Profilova fotka
pavli ja pouzivam Mundisal gel vzdy nam pomohl. Davate Prevenar 13 jo? za nas jeste nebyla na trhu ale synflorix je take ok :)
Profilova fotka
nám ani naše dr Synflorix nenabízela, jen Prevenar 7 nebo 13
Profilova fotka
Ahoj holky, vy tedy kecáte a naštěstí se nehádáte :-N Ještě k tomu jídlu, od toho Bulharska, kdy bylo Vládíkovi 15 měsíců jsem začala Vládíkovi dávat naše jídlo, ale třeba včera jsme měli plněné papriky, bylo to mastnější, tak jsem mu uvařila těstoviny se zeleninou. A když vařím jen jemu, tak i teď bez soli a pepře. Jsem ráda, že mi baští téměř všechno. Podle mě je času na všechno dost, takže se snažím vše oddálit. Třeba ženský v práci nechápali, že nechci, aby vládíkovi dali kinder čokoládku. On to nevyžaduje, tak mu to nechci cpát. Baští mi čerstvý ovoce i zeleninu, tak ho nebudu cpát tím, co není nutné. Taky jsme měli většinu věcí nalajnovaných a v průběhu se to všechno změnilo, tak to může mít takhle připravené i Lenča ;-) Martinko, tak pak dej vědět, co Sofinka. Držím vám palečky. Kačence snad začne brzy chutnat, pak je to otrápení, viď. Nejlíp by o tom mohla povídat Míša. Moni, tak to je super, že máš pohyby. Já je měla až ve 20tt a byla jsem dost nervózní a podívej, Martinka nakonec až ve 25tt.

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?