Holky z Dominikánské republiky a pokačujeme....:-)))))

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
tak šup jsem :-D :-D
Profilova fotka
my už spinkáme =-) x-) na jednu stranu jsme ráda že už mám klid ale jedla naposledy v 5 :-| tak by se mohla ještě vzbudit na jídlo aby mě nechala večer co nejdýl spinkat :-D :-D
Profilova fotka
jééééé, to je paráda x-) mám úplně uhusí kůži, když si vzpomenu, jak strašně dlouho se o mimi pokoušela a už ho má v náručí, to je tak krásné x-) Máte nějaké info, jaký byl porod, jak dlouho trval atd? Leni, takhle jsme to přesně měli i my, bydleli jsme s manželem v mini bytečku, abychom zbytečně neutráceli, když jsme chtěli stavět a následně stavěli, sice to bylo krušný, ale bylo by mi líto vyhazovat nehorázné peníze za nájem. A přesně jak píšeš, člověk byl od rána do večera v práci, domů se chodil víceméně vyspat. Markét, tak mi platíme jen úvěr na dům 8tis, jsem ráda, že je to ještě celkem málo, protože chci taky žít v klidu a pohodě, když by se něco stalo, přesně, jak jsi to psala.. neumím si představit mít rozpůjčováno ještě třeba na auto, vybavení atd, dluhů se bojím jak čert kříže. Prostě pokud něco chci, tak si na to nejdřív vydělám, a pak si to koupím. Třeba jsem uvažovala vzít auto na leasing, ale to jen kvůli tomu, abych se nevydala z moc peněz, když chci do léta udělat ještě zámkovku, plot, terasu, pergolu a při nejlepším i bazén :-D Ale pak jsem to zavrhla, kdyžtak bazén počká, to se taky nezblázní. Jo, Míšo, kde bydlíš? Jestli je to někde blízko Zličína, tak tě opravdu můžem nabrat, jak psala Lenča, kdyby jsi chtěla. Jiřinko, to je super, Vládík už stojí x-) Ježiš to je šikulka, to ti začnou divoké časy, viď :-) Jo, četla jsi to s tím kolotočem?
Profilova fotka
evi nic moc nevíme jen toto x-) to stačí....hrozně jsme se už bály dlouho se neozývala :-x to máte také v poho 8 tis.to ještě jde mě děsí ty splátky 16tis. :-p to bych si snad nikdy nevzala to bych musela být blázen to je jeden plat......a pak být na mateřský no fuj ještě že jsme tak nedopadli fakt jsem vděčná x-) x-) právě o tom autu na leasing přemýšlím abychom se nevydali moc z peněz.....jak říkám do ted jsme platila i 3tis,za megana ale to už je doplacené takže místo toho by šlo ten skoro nový passat :-D :-D no máte toho v plánu ještě dost :-D :-D také chceme pak udělat plot a ten otevírací vjezd na dálku x-) ale to časem nespěchám ted je pro mě priorita autíčko a aby se malá měla krásně x-) x-) a myslím že bude bude asi dost rozmazlená :-N
Profilova fotka
Markét, tak ty si plánuješ malou rozmazlit? :-D To já bych nerada, plánuji ji dát vše, co potřebuje, ale ne vše, co bude chtít.. ale to říkám teď, pak možná z ní budu totál poprděná a všechno bude jinak :-D Jinak k tomu úvěru, taky jsem ráda, že je to jen tolik a navíc jen myslím na 12let, takže pohodička, to akorát vychází, že doplatíme úvěr a začne se rvát pro změnu do studií dětí :-D Vy to máte naprosto super, že jste dostali bydlení zdarma, to je parádička :-) Jen mě tak napadá, co by bylo, kdyby náhodou něco se stalo mezi váma a rozešli jste se? Jak by se to řešilo? Ježiš, s tou Mesinkou mě to moc potěšilo, pak dej info, až budeš vědět víc x-)
Profilova fotka
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id... to dělám je to rychly a nam 8-)
Profilova fotka
evi ne dát jí vše co chce 8-) ale bude hodně cestovat co já s ní mám v plánu :-D :-D atd atd ;-) nad tím nepřemýšlím my se nerozejdeme x-) x-) jirka není ten tip je po tátovi...ale člověk míní pan bůh mění...vím kdyby se něco stalo jirkovi dostanu slušnou sumu a zůstanu tady když se rozejdeme půjde to napůl ;-) baráček ještě není jirky ale bude a jelikož jsme jeho žena už budu muset dostat odstupný....postaral by se o mě tomu nevěřím že by byl takový chtěla bych pouze na byt malý pro nás dvě ;-) nic víc po majetku fakt nejdu :-p :-D
Profilova fotka
info od mesinky!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Holčičky děkuju! Ondrulka šel po 20ti hodinách kontrakcí po 2 minutách nakonec císařem,bylo to neskutečné peklo,ale Ondrulka za to stojí........ teda to je mega masakr,chuděrka malá
Marky, k tomu autu, jeho ségra ho měli na leasing, no a pak ho prodali a za ty penízky si koupili dveře do baráčku. no a splátka jim bohužel pořád zůstala. tak to je jasné, že malá je váš andílek a teď se vše točí kolem ní. Jiři, malý je šikula, dělá vám radost! :-) holky, kdo je ta holčina, o které si tu píšete? nějaká maminka, co byla taky v DR? k těm úvěrům, myslím, že když člověk dává prachy do nájmu, tak se pak vyplatí dávat do do vlastního a hypotéky. my spíš ještě nemáme potřebný základ a nevíme, kde se nakonec usadíme. holky a máte tucha, na kolik teda vyjde základ pro mimčo? myslím kočárek, oblečení apod.? jo a kolik plánujete dětí a jak po sobě? já bych chtěla dvě až tři, ale samozřejmě se uvidí. a druhé asi tak, aby to starší už nastoupilo minimálně do školky.
Profilova fotka
leni aha to se jim moc nevyplatilo tedy :-( ta holčina je z koníka evča jí z ná jednu dobu si psali ;-) určo se vyplatí platit za své a co nejdřív!!!protože je to třeba na 30let 8-( 8-( tuchá mám :-D :-D nás základ vyšel tak na 40 -50tis :-N ale říkám mám i blbosti které jsem mít nemusela :-p a příště bych si už nechala poradit :-D :-D jako že mám dost oblečků zbytečně dost nestíhá to nosit koš na miminko je krásný ale ona v tom být nechce ]-( ted měsíčně vyjde tak na 4 tis.jídlo plus pleny a drobnosti ;-) jak jsme psala max.2 na 3 už by nebyli finance :-( neriskla bych to :-( v dnešní době |-|
Profilova fotka
Tak Vládík se probudil v 18 hodin a vůbec nevypadá, že by chtěl spát. Jedl už v 19hod a pořád blbne. On je strašný živel, děláme si srandu, jestli může prášky na uklidnění, nebo jestli může miminko dostat infarkt :-D Dala jsem ho před chvílí do postýlky a on se postavil i v tom spacím pytli :-D Jinak jdu reagovat už na včerejší věci :-) Mončo, máš pravdu, na vesnici nám nechybí vůbec nic, ale bez auta bych se asi zlbáznila. Manžílka ti opravdu nepůjčím :-D Jinak my máme všude plovoučku, koberce nebo dlažbu. Ten vysavač je jen na vodu, špatně jsem to přečetla, myslela jsem, že je i na suché vysávání. Sice má nástavec na podlahu, ale stejně nám ji už poškrábal. Evčo, vzpomněla jsem si, že když jsme byli u doktorky, tak říká: "A Vládík asi ještě sám nesedí, viď" a dneska jsem četla, že děti v průměru sedí sami až v 9 měsíci. Jinak si pěkně užíváš, viď těhulko. Já chodila do práce a teď mě to trochu štve, protože jsem nešla na to rizikové kvůli švárovi, který byl můj šéf a on teď v lednu končí ]-( Jo a co se týče toho spaní, tak pak už opravdu nebudeš moc spát do 12, já jsem hotová, že se nevyspím ani o víkendu déle. Chceme posunout Vládíkovo spaní, aby usínal až kolem 8, aby pak nejdřív v 7 vstával. Jo a s kolotočem počítám, určitě přivezu :-) Leni, jaký byl průvod? Asi byla veliká zima, co? Jinak Vašík dělal zapečené brambory - uvařil brambory, vydloubal, pak udělal směs (cibule, žampiony, zbytky brambor, česnek), směs položil do brambor na nivu a zapekl to, byla to mňamka :-) Markét, tak Sofinka ti spí krásně, určitě to takhle vydrží x-) Jinak všem děkuji za pochvalu foteček a vlastně Vládíka x-) Co se týče těch půjček, tak taky myslím jen na baráček a na auto. Na auto jsme měli oba, já jí po 6 letech doplatila teď v lednu (auto už přes 3 roky nemám) a Vašek v pátek doplatil 8 splátek a máme klid. Teď jen hypotéku, ale nemáme ani korunu bokem. Markét, jestli Jirka dostane baráček darem, tak ty na něj nárok nemáš, stejně jako já na pozemek, i když to dostal během manželstíví.
Profilova fotka
Leni, nás to vyšlo ještě dráž, protože jen kočárek stál 20tis., ale ten jsme dostali. Teď Vládík vychází tak na 5-6 tis. měsíčně, když rozpočítám tak 1x za 2 měsíce něco dražšího (plavání 1600,-, nová autosedačka (cca 2500,-), jídelní židlička (1800,-), ohrádka (1000,-) apod.) My bysme chtěli ještě jedno miminko, ale tak až budou Vládíkovi 3 nebo 4 roky, původně jsme mysleli, až mu budou 2, ale názor jsme změnili.
Profilova fotka
jiřinko to je rarášek :-D :-D :-D ten váš Vládíček x-) ve spacím pytliku se postavit :-D o j frajer 8-) také mi na vesnici nic nechybí ale chybělo by mi hooodně moc auto :-D bez toho ani ránu ;-) a jiřinko nepůjčuj je jen tvůj ;-) 8-) :-D to spání je tragédka s dětmi co :-( už to není co to bývalo nedá se to ovlivnit :-( naše je fakt večer zlatá ale i tak mám pocit že jsme pořádně už dlouho nespala :-N připadám si taková nehezká :-p :-p o spaní chi pak také posunout ale nevím jak když přes den nespí a v 6 už padá za vlast =-) :-N jiřinko o daru vím ale to dar nebude a pokud bude jirka mě tam připíše ;-) :-)
Článek se načítá
Profilova fotka
jiřinko tak za tento měsíc jsme za ní utratila také víc manduca 2 tis.cestovní postýlka 1500 to do měsíčních výdajů radši nepočítám :-D ale jídlo a plenky vychází na cca 3500 ]-( také uvažuju o dalším a to jsme nechtěla ale jak píše jiřinka v až jí budou 3 nebo 4 když to nestihneme bude sama delší rozestup nechci
Profilova fotka
Markét, moc děkuji za info o Mesince, chuděra malá, to ji teda dali zabrat :-( ale hlavně, že jsou v pořádku :-) Ty lívance vypadají dobře, jejda, začala mě honit mlsná :-D K tomu baráčku, je jasný, že o tom člověk předem nepřemýšlí, ale stát se může cokoliv, ty se můžeš do někoho zakoukat nebo manžel, to člověk předem nikdy neví, nebo si prostě můžete začít lézt na nervy.. to už je jedno co, jen měl zajímalo, jak by to pak bylo.. protože jak píše Jiřinka, je to manželovo dědictví nebo dar a do se do společného jmění manželů nepočítá, takže by ti teoreticky nemusel vyplatit ani korunu, kdyby nechtěl, proto mě zajímalo, zda to máte nějak vyřešené, aby jsi případně jednou s malou neskončila s taškama na ulici. Tý brďo, základ na mimi vás vyšel na 40-50tis?? uf, tak to jdu spočítat, na kolik zatím nás.. Leni, tak já bych chtěla min 2 děti, to druhé aby se narodilo, když půjde Sárinka do školky, abych měla na mimčo dopoledne čas a klid :-) No a podle situace pak možná i třetí, až by šlo to druhé do školky, ale to zatím neřeším.. Jiřinko, no tak to je Vládík fakt šikula, je pěkně v předstihu, viď x-) Jinak mě osobně taky štve, že jsem se zaměstnáním nesekla třeba už před rokem, zbytečně jsem tam tvrdla od nevidim do nevidim, tohle je život fakt o něčem jiném :-) Je mi jasné, že s prckem do 12h spát nebudu, ale to se snad naučím chodit taky na kutě dřív, podle mě budu padat na hubu hned po koupání :-D Manžel teda uvařil pěknou dobrůtku, plněné brambory mám moc ráda x-) Kojíš ještě? nedělá ti problém cibule, česnek atd? Za kolotoč moc děkuji!!!! x-)
Profilova fotka
jeee Vladicek stoji:) evi, jestli budeme mit opravene auto, tak by me tam odvezl jakub:) jestli ne, tak bych se dohodla ju? mury, ja bych splacela klidne i 16tis:-D ted platime tak vysoky najem ze jsme hodne blizko 16tis:-D amalka nam ted take krasne usina, kazdy den kolem 20h:) x-)
Profilova fotka
evi já to vím s tím darem 8-) nejsem hloupá :-D prostě to pak sepíšeme chci jen prostě nějaký malý byteček ;-) nic jiného 8-) jo PN je život úpná pohoda lahoda x-) x-) x-) mateřská už je trochu větší nápor ale dá se to :-p :-D práce mi nechybí lae chybí mi kontakt s lidmi jak jsem s nimi byla zvyklá pracovat..... 8-( a ted do toho ta zima už chci jaro léto 8-) evi já ze začátku chodila spát v 8 večer :-D :-D ale ted jak malá spinká líp chodím i později ale to 6nedělí ej fakt nápor nevyspalá jsem byla unavená mazec :-p míšo já si to nedovedu představit ani s přijmem co máme ,,, 16 tis.to je celý jirkův plat =-) jo sice má dýška hodně ale ty nejsou jistý a jako že bysmě žili s mých ted 13tis a pak jen ze 7600 :-o :-o to bych nevyžila ani náhodou :-x
Profilova fotka
a nebo řešení :-D :-D je tu ještě jeden volný barák kde jsme bydleli předtím :-D :-D a nebo tento je dost velký a každý bysmě měli své patro :-D :-D moje babička takhle žije s dědou ve 3+1 :-( :-( už 20 let od rozvodu to je masakr :-p to si dělám srandu...... 8-) beru to s humorem :-D :-D pochybuji že by naší berušku nechal semnou na ulici na to jí MOC miluje x-) x-)
Profilova fotka
Markét, to je dobře, že něco sepíšete, byla by to pak nepříjemná situace, člověk nikdy neví, co se může stát. Co je zase to PN? pracovní neschopnost? tak na neschopence už nejsem, tu jsem ukončila v prosinci, aby to zase nebylo pojišťovně třeba podezřelé.. No a 18.2. mám nástup na mateřskou, strašně to uteklo. Lidi mi nechybí, jsem mezi nima furt a řekla bych, že víc, než když jsem trávila čas v práci :-) Jo, to jsem se chtěla zeptat, kdy a komu se hlásí, na jak dlouho chci jít na mateřskou? Míšo, tak pak dej vědět, jak pojedeš :-) Je super, že s emalá už srovnala, že jí to ale trvalo, co.. a co ty, jak ti je? Bereš nějaké ty prášky? Nájem takhle vysokej? Já myslela, že tam měl být jako v tom původním bytě něco kolem 11tis.. 16tis to už je masakr :-(
Profilova fotka
PN neschopnost :-) to měl člověk absolutní volnost bylo to super období x-) x-) toto je horší :-N mě chybí ty kolegyně atd ;-) tak jsme to myslela jinak s lidmi jsme také pořád :-D :-D evi myslíš rodičák???ten jak volíš 2,3 nebo 4 roky to se hlásí až po meteřské dovolené která trvá 28týdnů od nástupu na ní ;-) já Mateřskou končím 30.4 a od 1.5 nastupuji na 3 letý rodičák...takže to budu hlásit tak v březnu a komu to nevím :-D :-D asi v práci a ty to vyřídí ;-)
Profilova fotka
evi a co v tom mezičase ty jsi to ukončila v prosinci a kdo ti zaplatí leden =-) =-) =-)
Profilova fotka
Markét, jojo rodičák jsem myslela, moc se ještě v těch označeních neorientuju :-D Já byla v kanclu vždy sama, max, se šéfem nebo jeho ženou, takže to mi fakt nechybí :-D No a na kamarádky mám teď aspoň hafo času, když jsem makala, tak jsem neměla čas vůbec na nic :-S Jo a ještě k té mateřské, to mi napíše dr nějakej papír a já ho někam odnesu nebo jak to je?
Profilova fotka
Markét, já přeci už nejsem od konce srpna zaměstnáná, jsem OSVČ, akorát jsem do prosince ještě marodila na zaměstnavatele a na tu pojistku ;-)
Profilova fotka
jo jo mateřskou ti vypíše dr.nebo sestřička ty odneseš svému šéfovi nebo účetní nebo nevím jak ty to máš :-D a o nic se nestaráš pak ti chodí penízky mě docela slušný :-) no a pak nastoupíš na rodičák za 7600 :-p no a kdo ti zaplatí leden ??když na PN už nejdi kde jsi jako ted?? =-)
Profilova fotka
aha evi :-D :-D tak to zase nechápu já co je OSČV :-p ani nechci chápat :-N ted večer bych to už nepochopila :-D
Profilova fotka
Markét, OSVČ=osoba samostatně výdělečně činná.. podnikám ;-) to marodění a pojistka bylo jen přilepšení, víš jak :-) Na tu mateřskou jsem zvědavá, vychází mi to tak, že se to bude počítat ještě z platu ze zaměstnání, tam jsem měla bohužel ofic psáno jen 18tis hrubého, kolik tak bude mateřská? A mám nárok na dvouletej rodičák? Musím si o tom něco najít a popřemýšlet, co je pro mě výhodnější.
Profilova fotka
evi na 2 letý rodičák musíš mít 16 tis.čistého :-( což je asi 20 tis.hrubého to jsem měla já.. mateřská je ted byla 70%s platu ale jak víš od nového roku to snížili na 60%platu ]-( ]-( mě chodilo při 20 tis.hrubého je moje mateřská 13400kč.... od ledna 2010 mi to vychází na 10300 ztráta 3 tis. :-( :-( snad i porodný snížili ze 13 tis.na 10 tis. :-( já o 2 letým uvažovala také...jak jsme psala mohla bych plat jsme na to měla..ale nechci po 2 letech kam dám Sofinku nene chci s ní být doma 3 roky a užít si jí x-) x-) to mi za to ty peníze nestojí...hlavně je nutně nepotřebujeme kdyby jo vezmu 2 roky ale takto neváhám 8-)
Profilova fotka
http://www.miminko.estranky.cz/strank... tady o té 2 leté něco máš ;-)
Profilova fotka
O rodičovský příspěvek (RP) si musíte požádat, nejlépe před koncem Mateřské dovolené. Žádost se podává na Úřad práce – Odbor státní sociální podpory, pod který podle trvalého bydliště spadáte.
Profilova fotka
http://ekonomika.idnes.cz/kalkulacka-... tady si to spočítej ;-)
Profilova fotka
Proštuduju to, díky :-) no já ať půjdu na dvouletý rodičák nebo tříletý, tak stejně minimálně do tří let bude se mnou malá doma, podnikat budu stejně furt, nezabírá mi to čas, takže je to jedno, jen mi přišlo fajn, že při tom dvouletém chodí vyšší částky, ale ono je to nakonec fuk. Koukala jsem na tu mateřskou a vychází mi taky na 10tis.. jsou to lumpové, ale nedržkuju, protože bych jí správně ani neměla dostávat jako OSVČ, naštěstí ale ještě spadám do ochranné lhůty od ukončení zaměstnání :-D

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?