Holky z Dominikánské republiky a pokačujeme....:-)))))

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
tak šup jsem :-D :-D
Profilova fotka
Evi OSVČ ovlivní tu nemocenskou a to neblaze. Protože teď díky tomu, že jsi na nemocenské, tak neodvádíš nějaké to nemocenské pojištění.Takže by jsi musela OSVČ ukončit-nechat se uschopnit, kvůli podepsání nové pracovní smlouvy – měsíc jako pracovat – a pak jít znova na nemocenskou a následně na mateřskou. Holt by jsi přišla o měsíc toho pojištění.
Profilova fotka
Míšo, to se kalkuluje dobře, tohle budeš řešit, až právě zabřezneš, tak třeba po prvním trimestru rozvážeš stávající prac.poměr, necháš se jako zaměstnat, po měsíci to taky ukončíš a máš to ;-) Mončo, já to zdravotní pojištění odvádím i jako nemocná, sice nemůžu vykonávat činnost, když jsem v neschopnosti a měla bych pozastavit živnost, ale to jsme si už taky vyzjišťovala a našla jsem řešení, vzala jsem si na dohodu člověka, co to dělá za mě, když marodím, víš ;-) No a pokud se nechám zaměstnat, tak je jasné, že marodění ukončím, nechám se zaměstnat na ten měsíc, a pak mě to zkolí zas, nebo pak už se vyprdnu na tu mojí pojistku a půjdu rovnou marodit na rizikové těhu, protože nemocenská z toho posledního platu pak bude taky božská :-)
Profilova fotka
Amimi, to se plánuje krásně. K novému zaměstnavateli nastoupíš už jako těhotná ;-) .Musí to být známý, jinak ti to nikdo neudělá. U nás se po mateřské vrátili do práce všechny mamči. Je to prostě tak, zatím. Proto si to nemůžu dovolit. Spíš požádám také o vedlejší prac. poměr abych mněla alespoň hezčí nemocenskou. Na mateřskou to ovčem vliv mít nebude, to bych musela být rok na vedlejšáku a to se asi zase kvůli odvodům a komplikacím nevyplatí.
Tak to je fajn...ale stejně bych radši odcházela z té práce, kde v době zabřeznutí budu, až to těhotenství bude černý na bílým. Podle mě tohle řešit a šíbovat s sebou jen v době dvou čárek na testu je poměrně nebezpečný - aby pak člověku nezbyly oči pro pláč - ani dítě, ani práce, to je pak řiti všecko.
Profilova fotka
holky to je na mě moc matematiky :-D :-D :-D jen řeknu to že mateřská se mi nebude počítat z nemocenské...jelikož jsme doma od zjištění těhu ale normálně z platu který jsme pobírala před nemocenskou ;-) jinam ta nemocenská není tak tragická ;-) jestli jsme přišla o 3 tis měsíčně ;-) míšo už jsi v práci ju??tak at ti to jde pěkně od ruky a už je dobře??
Profilova fotka
Míšo, ale vždyť ty to můžeš udělat až budeš jistě těhotná, třeba až v 5.měsíci, to už je na tobě ;-) Já to taky tak mám, nechám se taky zaměstnat až teď, když nevyšla varianta 1 :-D
Profilova fotka
a evi ty jsi tedy na nemocenské??????? =-) =-) =-)
Je, dyť to psala několikrát, že pobírá těch 15 tisíc... o kterých se tu vedly hlubokomyslné debaty :-D
Profilova fotka
Ano Amimi, můžeš to udělat klidně ve vysokém stádiu těhotenství ;-) :-D . Markét, záleží na tom z jakého platu ti ty 3000,- vemou :-S ;-)
Profilova fotka
Markeét přesně jak píše Monča, mě třeba by ty 3 tis pěkně štvaly, nepřijde mi to málo :-(
Profilova fotka
Markét, jojo, skončila jsem v zaměstnání koncem srpna, v ochranné lhůtě jsem šla marodit a marodim stále, na další kontrolu jdu až 30.10, diagnoza bolest zad a teď se přidal zánět močového měchýře, takže beru nemocenskou a ještě těch 15tis za to pojištění, jak jsme se tu kvůli němu kdysi pořád dohadovaly ;-) A k té mateřské, ta se nikdy nepočítá z nemocenské, ale z platu v posledním zaměstnání, právě to je to, co tu řešíme, že se nechám na měsíc zaměstnat za 80tis a bude vymalováno :-) tady je popsáno, kolik je mateřská z jakého platu, i když to v roce 2010 třeba trochu zkrouhnou, tak to bude pořád super :-) http://www.miminko.estranky.cz/strank...
Profilova fotka
Evi dik za odkaz uz ho studuju ;-)
Článek se načítá
Profilova fotka
Leni není zač, ono to v příštím roce bude asi zase trošinku jiné, ale pro představu to stačí :-) Když tu píšete o té nemocenské, kolik teď nově teda bude? Nebo jak to je? Jdu to tu trochu poklidit, ve 12h mi má přijít pán od O2 s nějakou spešl nabídkou na tarif, mám teď obyč Neon M a platím dost, tak mi volal, udělá nám volání s Petrem mezi sebou zadarmo, asi do fakturace přiberu i tchánojc a naše, takže to bude v rmci firmy taky volání mezi sebou zdarma, no uvidím, co tu vymyslíme. Pak hned zase přijede obchoďák od Toptransu, chci po nich lepší ceny, když přes ně takovou dobu posílám zboží, tak jsem zvědavá z čím se vytáhnou.. Ale pokud nějaký sousedi budou sledovat, jak se mi tu po hodině střídaj chlapy, mám trochu obavu o svou čest :-D
Profilova fotka
Evi to víš, sousedi a hlavne sousedky zblednou závistí :-D
Profilova fotka
Ahoj holky, Miško, to je síla, ale snad vše dobře dopadne, držím pěstičky x-) Mončo, jsi hodná, ty papíry mám doma, dali mi je hned, jen musím nechat vyplnit sociálku zaměstnavatele v Mostě a pak to odvézt na sociálku mojí do Loun :-| Evičko, já také tak v noci krmila, ale před těmi 14 dny se to změnilo. Teď jsem mu 2x dala tu kašičku a je to stejné :-| Ale holčičky prý bývají hodnější. Je super, že může mít malou takhle u sebe, u nás to už nešlo, ale mě nevadí, že je v postýlce, on se tam má dobře. Jinak druhé chceme, ale ne do těch dvou let, přeci jen to není s prckem jednoduché, já v těhotenství byla dost oslabená a unavená a chceme se Vládíkovi věnovat, takže to vidím tak za tři nebo čtyři roky. Naštěstí ta kolegyňka, co jsem za ní, otěhotněla (včera porodila Aničku :-) ) a mám se kam vrátit, alespoň na půl roku, kdyby si i ona nahlásila rodičák na dva roky, o čemž přemýšlí.
Profilova fotka
Holky, víte, co je divné? Že já beru mateřskou víc, než je v té tabulce =-)
Profilova fotka
Leni, no já to myslela tak, aby si oni nemysleli, že tu provozuji nějaké hodinové služby, víš :-D Ahojky Jiřinko, no tak snad to Vládíka zase brzo přejde, dospáváš to aspoň nějak přes den? Musíš být pěkně utahaná, viď. V tom bungalovu mi taky přijde v pohodě mít pak to mimčo i přes den normál v ložnici nebo v pokojíku v postýlce, ale ta kámoška bydlí v patrovém domečku a to by se chudák po těch schodech něco nalítala, další výhoda bungalovu x-)
Profilova fotka
Jiřinko, no tak to je super, ne? :-D
Profilova fotka
evi díky za odkaz a vysvětlení ;-) já budu mít mateřskou kolem 14 tis.ale POZOR OD LEDNA SE TO MĚNÍ a spadneme dolů já na nějakých 11 tis.!! leni málo to není ale jelikož jsme chtěli miminko tak se stím musí počítat :-N že mi do klína nespadne plat za nicnedělání :-D :-D a pracovat do nějakého 32tt klidně můžete ;-) já prostě jsme chtěla být doma tak jsem.... moni brala jsme kolem 14 tis,čistého a z toho ,mi spadla ta nemocenská o 3 tis. jiřinko bud ráda že bereš víc :-D :-D :-D
Profilova fotka
jinak 3 tis.je dost ale vemte si o kolik spadne rodičák :-N 8-( 8-( to spadnu na půlku platu :-N :-N :-N
Profilova fotka
No super to samozřejmě je, ale je to divné ne? :-. Bungalov v tom určitě výhodu má, lítat by se mi taky nechtělo, ale zase by to byla výhoda pro moje stehna :-D Já to přes den dospávám, když cítím, že musím. Třeba předevčírem jsem šla spát hned po ordinaci a tak. On se Vládík budí, ale docela rychle hned zase usíná, tak je to lepší, než když se budil třeba 3x a hodinu a půl mi nechtěl spinkat, to bylo na zabití :-N
Profilova fotka
Horejsi ty jsi těhotná? Něco mi uniklo???? Markét já pořád s tou mateřskou nevím. Teď v lednu to bylo tak, že když nastoupíš na nemocenskou nebo mateřskou v prosinci, tak ti to běželo podle starých podmínek po celou dobu. Pokud pro někoho byl lepší ten způsob od 1.1.2009 musel nemocenskou ukončit a znovu nastoupit. Tak jsem zvědavá, jestli to teď nebude stejně, to by jste na tom vydělali, nezměnilo by se to.Uvidíme, co nám zákonodárci přichystají.
Profilova fotka
Moni studuju to pro kamaradku, je ve druhem mesici ;-) a vzheledm k tomu, ze v paci se na net nedostane tak kdyz muzu shanim ji ruzna infa ;-)
Profilova fotka
Holky, mám strašnou radost, teď jsem absolvovala jednání s tím pánem z O2, a pak z Toptransu a oboje dopadlo naprosto skvěle, je neuvěřitelné, co člověk může mít za výhody, jen se zeptat.. Takže u O2 z mého strašného tarifu udělal tarif báječný, za 700Kč měsíčně mám 450 volných minut do všech sítí, s tím, že s číslama, které si přiřadím do své fakturace budu mít volání zcela a úplně zdarma.. takže to vidím na rodinu a nej kámošky, jejich vyúčtování bude chodit mně, oni si to své provolané zaplatí a budem si mezi sebou moct volat zadarmiko, juchů x-) No a u Toptransu jsem dostala slevu 20% na přepravy, což je pro mě velká úspora a k tomu objednávkový program přeprav a lepcí štítky zdarma a adresy se mi pak budou tisknout rovnou z toho programu na velikost těch štítku, už to nebudu muset psát furt ručně jako debil a navíc budou lidem chodit informační maily, že mají zásilku na cestě a kdy dorazí, no prostě super x-) Na příští týden si hned domluvím schůzku ještě s nějakou tou službou, co poskytuje nákup na splátky, to lidi taky ocení, chodí to tak, že ta služba mi to zaplatí hned celé a lidi to splácí pak jim.. Jen se chci zeptat, máte s nějakou zkušenosti, která je nejlepší? Já je vůbec neznám, nikdy jsem to nevyužívala, tak nevím. Jiřinko, no zvláštní to je, že máš o 1tis vyšší mateřskou, ale buď ráda, horší by to bylo naopak :-) Markét taky říkala, že má nemocenskou o litr vyšší.. tak třeba to tak je správně. Markét, tak o 3tis spadnout na nemocenské mi přijde taky dost, vem si, kolik by za to mohlo být měsíčně věcí.. Míšo P, tak co, jak to vypadá?
Profilova fotka
Evi tak to jsi byla uspesna;-) Ja jdu na anglictinu a pak jedu za kamaradkou a jejim 2 tydennim chlapeckem :-) Pekne odpoledne papa
Profilova fotka
moni prý to seberou každé =-) =-) já sama nevím..uvidíme v lednu no 8-( 8-( evi věcí :-o :-o jako promin ale raději oželím 3 tis.než se v práci nervovat stresovat a přijít tak o druhé mimi to už bych nevydýchala |-| |-| ....jak říkám volba je na každém mě to tak tragické nepřijde pro mě jsou důležitější věci než peníze...... :-| :-|
Profilova fotka
evi s tím O2 to je tedy dobrý ;-) ty jsi stejně šikulka :-D :-D já vůbec nevím co budeme mít za internet vedle až s epřestěhujeme :-o :-o ae bez netu se tam asi nestěhuji :-N :-N :-N chtěli nám dát nějakou anténu na barák a snad by nám ještě oni platili za to že to tam mají a od nás by brali další lidi prý máme vhodný barák =-) =-) tak tam budeme volat a uvidíme 8-) jinak kuchyně je doma x-) x-) bude krásnááá x-) x-)
Profilova fotka
Markét, já to nemyslela tak, že by jsi neměla být na neschopence,to je jansý, že musíš být doma, já to myslela tak, že je to dost, když ti sníží neschopenku o 3tácy, víš. To byla reakce ještě na to ráno. Nebo jsem to pochopila špatně, že se nemocenská snižuje o 3tis a myslela jsi to tak, že bereš o 3tis míň, než když pracuješ? S tím internetem, původně jsem ho chtěla taky od O2 i tv, ale oni tady ještě nemají natažené kabely, tak máme internet přes wifi od jiné firmy, jen za 300Kč měsíčně a je super rychlý, mám z něho radost. No a na tv máme satelit a ty měsíční kody, aby fungovalo HBO atd si stahujem z netu, takže tv zadarmiko, nakonec je to nejlepší řešení :-) Jo, nevíš něco o Míše, už je v porodnici či co? Taky je holky u Vás tak krásně? tady je peckově, za chvvilku dorazí manžel z práce, tak ho asi vytáhnu na houby :-) Dnes jsem se rozhodla být celý den hodná holčička doma a nikam nejezdit :-) to je snad první den od té doby, co nemakám :-D
Profilova fotka
evi to je jasný ;-) ale počítala jsme s tím že na tom budeme mnohem hůř to je prostě mít díte :-N :-( .... já nevím to se snižuje asi podle platu ne?? =-) =-) ale je fakt že jsem myslela že moje nemocenská bude 8 tis.takže já jsme za tich 11 tis, fakt ráda :-D :-D :-D o míše nic nevím...... u nás je moc krásně x-) x-) ale už se zatahuje ale včéra bylo luxusně vyprala jsme poslední pračku pro malou a máme vše nychystané 8-)
Profilova fotka
Tak u nás sluníčko nesvítí, fouká vítr, ale zima není

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?