Holky z Dominikánské republiky a pokačujeme....:-)))))

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
tak šup jsem :-D :-D
Profilova fotka
To je škoda Evi, ale ty to zmákneš. S tím zaměstnáním by to mnělo být hned. Ta moje kolegyně nastupuje na nemocenskou v pondělí, zaměstnaná bude od 1.10. a zohledněné to bude okamžitě. Jo a tím pádem nebude v práci celý měsíc, tak jsou menší odvody, také si to zjišťovala. Až to zjistíš, dej vědět.
Profilova fotka
Mončo, mohla bych tě o něco poprosit? Vyzvěděla by jsi to vše prosím tě od ní, abych měla nějaké informace, s kterýma bych mohla vyrukovat na sociálce, víš co, aby mě zase nějaká baba nechtěla odbýt a já bych nic nevěděla a nemoha si za tím jít.. když budu něco vědět, tak se jen tak nenechám a prostě si tam ty informace a vše k tomu potřebně vydupu :-D Bylo by super, kdyby stačil jeden měsíc, to bych tomu známému zaplatila ty odvody, co ho to bude stát a to by se mi vrátilo při prvním měsíci mateřské... jé a tím pádem bych pak i teď za víc marodila, co :-D
Profilova fotka
Evi, to je moje domněnka. Ono té mojí kamarádce nejde o rodičák, ale o nemocenskou, protože jde marodit skoro hned a nemocenská z našeho platu je směšná. Ale pokusím se něco zjistit.
Profilova fotka
Dotazy: 1.Pokud někdo pracuje – několik let v kuse. Přestane pracovat a nastoupí do jiného zaměstnání a po pár dnech, nebo po měsíci jde marodit, z čeho se peněžitá pomoc v mateřství. 2. pokud někdo zjistí, že je těhu a je OSV4, může si zpětně doplatit pojištění tak, aby mněl tu nejvyšší peněžitou pomoc v mateřství. V tomhle konkrétním případě by stačilo, kdyby šlo pojištění doplatit od září 2009. Odpovědi: ( píšu je já, tak se když tak omlouvám za chybnou interpretaci, ta holčina z OSSZ nám to řekla po telefonu-je v Praze vedoucí oddělení) 1. z posledního zaměstnání, okamžitě 2. doplatit zpětně to nejde, pokud nejsi půl roku pojištěná za tu nejvyšší částku, tak s tím nehneš
Profilova fotka
Ahojky Mončo, to budeš moc a moc hodná x-) Jo, jak dopadl ten úvěr od SFRB? Já tam teď volala, tak se může použít i na stavbu RD!! :-) Takže se o to pokusíme, je to hodně výhodné, umáznu s tím část úvěru na dům. Jak dlouho trvá proces schválení a vyplacení? A musí se něčím ručit? Máme jen tento dům a ten je zaháčkovanej na tamten úvěr.. Míšo P, tak coooo? :-)
Profilova fotka
ahoj holky, po delší době opět zdravím, v práci celkem klídeček, tak mám na vás čas, i na to dočíst ty romány 8-) Míše P držím všechny palce, ať to dneska dobře dopadne x-) Evi - ty to s tou mateřskou nějak skoulíš, na nějaký způsob určitě přijdeš ;-) Mag - ty bílé dveře na tom obrázku vypadají dobře, já si při představě bílých dveří představovala nějakou hrůzu, ale tyhle vypadají hezky ;-)
Profilova fotka
Mončo, díííííííííííííííííííííííííííííííííííííky!!! x-) Tu otázku 2 mi stejně zodpověděla i včera ta paní na sociálce, ale odpověď na otázku 1 mi udělala obrovitou radost, takže já se nechám teď na měsíc zaměstnat za nějakej pohádkovej plat a mám to v kapse, že jo? Juchůůůůůůůůů, mám radost, děkuji, děkuji, děkuji !!!
Profilova fotka
Evi jukni sem, tam jsem se rozhodla i já, že to zkusím. S tím novým domem nemám zkušenost. Vím, že chtějí buď ručitele, nebo jakýsi exekutorský zápis. Já mám ručitele.No pročti to a poptej se holek, které to žádají, nebo už žádali na nový dům. Obecně tam píší, že vyřízení trvá měsíc. Ty máš teď i čas oběhat si těch tisíc věcí, co k tomu chtějí. ;-) http://www.modrastrecha.cz/forum/show...
Profilova fotka
Evi, jen nevím, jak je to s kombinací se živnosťákem, asi ho budeš muset pozastavit. Na to jsem se zapomněla poptat, to mně napadlo až teď. :-(
Ahoj, v práci docela fofry od pondělka, tak moc nestíhám...jen jsem početla poslední stránku. Hele, vysvětlete mi - když se nechám před nástupem na mateřskou (v určitý době tedy i na neschopenku - nehodlám s bubnem jednou tvrdnout v práci až do bůhvíkolikátýho měsíce) zaměstnat třeba u mýho strejny za nějakej stotácovej plat, tak se mi pak bude počítat jak nemocenská tak pak ta mateřská z toho pohádkovýho platu???? Jako fakt? Jo ale - teďkon ale nemocenskou vyplácí prvních 14 dní zaměstnavatel.
Profilova fotka
holky ty voooleeeee..... no tak to je mega hustej stav!!!!!!! v Janlonci nepribiraji rodicky!!! takze mam domluvenou Libereckou dneska, absolutne nevim jak to tam vypada nic, ale jelikoz jsem uz s nervama v haji, mamina tam ma take znameho tak jedu do liberce, v jablonci nemusi brat i 3 dny. Pojedu tam a prdnou mi az tam vodu, ale jeste se nekde neco domlouva atd. hoollky, ja jsem smolar...:-/ proste pipak no:-/
Profilova fotka
Mončo, díky, pročtu to. Nemyslím si, že budu muset živnost pozastavit, tu můžeš mít i při mateřské a vydělat si kolik chceš a když budu měsíc jako zaměstnaná, tak při tom jí taky můžu mít, zase jako na vedlejší prac.činnost, to je v pohodě, myslím. Míšo A, ano je to tak, počítá se to z toho posledního platu, max.výše mateřské je něco kolem 30tis ;-) A zeměstnavatel platí těch 14dní, jen když jsi zaměstnaná, ale když to ukončíte, a půjdeš marodit v ochranné lhůtě, tak zaměstnavatel nic neplatí, to jsem měla teď, na začátku září po ukončení prac.poměru..
Článek se načítá
Míšo...to je masakr.... a to by tě nevzali ani kdybys tam přijela a už rodila? Pro mě je nepředstavitelný, že by mě někdo s bolestma lifroval někam jinam!!!! Ty jo - tak držím palce, ať to proběhne hladce, ať je tam skvělej personál a ať už to máš za sebou ;-)
Profilova fotka
amimi, ne nevzali, proste maji plno, posilaji do okoli...
Profilova fotka
Míšo P, to mě moc mrzí, a ty jsi chtěla tak moc rodit v Jablonci, viď :-( no a co ještě ty tři dny vydržet, když to na tebe nejde, tak třeba by malá ještě počkala? Všechno dobře dopadne, neboj..
Evi - tak to je hustohustýýý!!!! A není to nějak ošéfovaný, aby mě nemohl zaměstnat někdo z rodiny nebo tak? Jako nejvíc jsem se tu bavila, že za dva měsíce na mateřský máš na nový kozy :-D :-D
Profilova fotka
evi, ja uz nevydrzim ani pul dne, je mi zle od zaludku, klepu se, jsem nevyspala, dneska bych zase nespala... ja potrebuju silu k porodu... chjo... se na to muzu vyprdnout.
Profilova fotka
Míšo P - tak to je síla a pak že babyboom už dávno skončil :-D
Profilova fotka
Evi poslala jsem ještě ten dotaz s OSVČ, ale mailem, tak vyčkej.
Profilova fotka
Co tu ještě děláš Pipiii.Pipiiii budu v sobotu v Liberci, můžu se stavit, když budeš v pořádku? Napiš mi když tak do IP tvůj telefon. Neboj, Liberecká nemocnice je dobrá, pracuje tam moje maminka, ale na záchrance, tu nebudeš potřebovat ;-)
Profilova fotka
Mončo, jsi zlato, příště ti z Francie přivezu ne jeden, ale kilo těch voňavých sýrů :-D Míšo A, no je to hukot, ale věděla jsem, že to nějak takhle funguje, protože jsme to s kámoškou probíraly už v zimě a tady jsem to holkám pak taky psala, jen jsem nevěděla, jak dlouho musí být člověk za ty super prachy zaměstnaný.. a to mi Monča udělala velikou radost, že stačí jen měsíc, to je prostě pecka.. A myslím, že nevadí, když tě zaměstná rodinný přslušník..proč taky, když odvede státu všechny poplatky, ne? A k těm kozám, no nemám pravdu? :-D netrvám na nich, pokud mi prsa zůstanou jako je mám teď, ale pokud mi je prcek vysaje, vytajá a kdoví co ještě, tak se silikonům vůůůůbec nebráním :-) Míšo P, to je masakr, hlavně se drž, je jedno, kde to vyprdneš, hlavně, aby bylo vše v pořádku, ty to zvládneš!!!! A na tohle budeš za čas ještě s úsměvem vzpomínat..
Profilova fotka
Amimi to je pecka viď. Zatím to jde. Jen v tom původním zaměstnání musíš dát výpověď, což asi nebude problém, když je to tvůj ex. Já sem ve státním, pokud bych dala výpověď, zpátky se nedostanu a s hypotékou si to nemůžu dovolit, ale jinak bych do toho šla. A nevidím důvod, proč by jsi nemohla být zaměstnaná u strejdy.
Profilova fotka
Evi :-D
Profilova fotka
Mončo, ale bude to nejdřív až příští zimu, myslím, že se letos s pupkem do Alp se nepoženu :-D Jo a nezkusíme vymyslet nějaký fígl i pro tebe? určo něco bude, aby jsi si polepšila a nemusela přitom opuštět místo. Co třeba si udělat taky živnost, při zaměstnání a připlácet si na tu nemocenskou, to by nešlo? Zkus se na to zeptat. A já zítra pozjišťuji od té mé známmé pojišťovačky, zda neexistuje nějaké pojištění, co by ti pak vyplácelo nějaké dávky k mateřské.. ale to asi nebude, to by mi už předtím řekla, když jsme dělali tu pojistku na nemoc. No ale za zeptání nic nedáme :-)
Moni - vzhledem k tomu, že dítě plánuju až za hodně hodně hodně dlouho, tak opravdu nevím, kde budu zrovna zaměstnaná a netuším, jestli třeba tady plánuju desetiletku :-D :-D Ono sice je to risk, že když dá člověk výpověď, že po mateřský bude mít hoňky, aby něco sehnal. Ale co znám kolem sebe ženský s dětma, tak ty výpověď nedaly, ani jí nedostaly, ale jen co se po mateřský přihnala, že by jako ráda nastoupila, tak šup a už jí měla - za ty tři roky se totiž každá firma vyvíjí a když to dobře jde, tak i trochu expanduje a prostě radši si tam asi nechají někoho, kdo to poslední dobou sledoval a učil se, než někoho, kdo tři roky měl "mlíko na mozku". Neříkám, že všude...ale je to poměrně logický.
Profilova fotka
Míšo, to máš pravdu, takhle přesně dopadla moje kámoška, po nástupu jí propustili za nadbytečnost.. ale to nebyl státní podnik, Monče to snad ve státní sféře nehrozí a byla by škoda opouštět teplé místečko, jen kvůli tomu, že si na mateřské pak přijde na 180tis, místo třeba 60tis, víš jak..
No a ještě mě napadlo - není to náhodou tak, že tu mateřskou, tedy těch 30 táců, na který by sis přišla, ti vyplácí zaměstnavatel????? To by pak bylo jakože na houno :-D
Profilova fotka
Míšo, to tak není, protože ty na mateřskou nepůjdeš od zaměstnavatele, s ním tu práci za pohádkovej plat ukončíš hned po měsíci, aby jsi mu nemusela platit moc za odvody, pak půjdeš marodit, z toho pohádkovýho platu ti půjde nemocenská, a pak i mateřská, ale jelikož budeš v té době nezaměstnaná, tak to nemůže platit zaměstnavatel, ale bude to vyplácet sociálka ;-) Jen to musíš udělat tak, aby jsi nástup na MD měla do 180dnů od toho posledního zaměstnání.
Což se dost těžko kalkuluje, když nevíš, kdy zabřezneš, že jo... ]-(
Profilova fotka
Ahoj holky, predne Miso drzim palecky aby to uz vse klaplo a mela jsi brzo malou u sebe!!!!!! Jinak vy tu kujete po nocich pikle ;-) se nestacim divit :-D

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?