Holky z Dominikánské republiky a pokačujeme....:-)))))

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
tak šup jsem :-D :-D
Profilova fotka
Takže když mám meteřskou 15tis. a rodičák budu mít 11400,-, tak dostanu za říjen těch 11400,- a ne část toho a část toho, rozumím tomu správně? To je trochu nespravedlivý ne?
Profilova fotka
Teda ty máš krásnou mateřskou, takový já nemám ani plat :-D . Ano, pokud za těch 13 dní dostaneš 11400,- tak rodičák dostaneš až od listopadu. Ty chceš rodičák na dva roky? Na dva roky je rodičák 11400,- a na tři 3600,-. Takže ty doplatky se řídí i tím, na jakou dobu chceš rodičák.
Profilova fotka
mag, na tri roky je rodicak 7600, ne 3600.... kdyz jdes na 4roky, tak mas 21mesicu 7600 a potom 3800.
Profilova fotka
holky a jak se pocita materska?
Profilova fotka
Holky, jsem tu jen na skok, za chvíli vyrážím na tu sociálku za tou paní, s kterou to vše máme doladit, tak držte palce :-) Jinak tu teď byla celé dopoledne kámoška s 5ti měsíční holčičkou, hodnější dítě jsem ještě neviděla, ani jednou nezabrečela, no poklad, je strašně klidná, takové dítko by se mi taky líbilo x-) Hezky si užijte slunečný den, zatím papa
Profilova fotka
Jojo, mám hezkou mateřskou, podle toho kolik je dní v měsíci tak buď 14790 nebo 15180 :-) Takže prostě v listopadu dostanu 11400,-, viď. Já teď pořádně ani nevím, jak se to počítá =-) Evičko, Vládík je na návštěvách, nebo když je návštěva u nás taky zlatíčko, vůbec nebrečí, má hrozně rád cizí lidi, pozoruje je a poslouchá :-) Teď strašně plakal, těžko ho šlo uklidnit, trápil ho zase asi nosánek, tak jsem toho hodně odsála. Pak hned usnul
Profilova fotka
kuk :-D :-D jiřinko moc děkuju stůl objednaný rozkládací není to máme jiný ;-) takže jsme ho nechtěli..no uvidíme kdy přijde stejně se budeme stěhovat tak za 3týdny a když nepřijde holt tam chvíli nebude :-N židle od nic nebereme zajedeme pro nějaké do sconta mám je vyhlídlé na netu ;-) s tou mateřskou v tom plavu :-D :-D ale udělala jsme to tak že 30.4 mi bude končit MD a od 1.5 poběží rodičák takže akorát 8-) nepřijdu o nic ;-) jinak MD budu mít také tak 14 tis. :-)a pak 7600 :-D :-D jiřinko děkuji k vyjádření chůviček a monitoru určitě pořídíme ;-) ;-)
Ahoj a kuk ;-) Markét,tak jak? Jak si dopadla??? Už jsi zpět z nemocnice??? Jinak já jsem na stůl a židle zrovna koukala včera a objevila jsem krásnou sestavu stolu a židle v Asku za 1 700,- ale rozmýšlíme zda rozkládací stůl ano-či -ne. No a ta mateřská...plavu v tom také,jednou jsem na to koukala a je to složité a počítá se to úplně jinak než cokoliv jiného....mají to schválně složité,aby lidé nevěděli....Mě by to mělo vycházet na nějakých dvacet = plus,minus. Co jsem si teda spočítala,to byla věčná diskuse a polemizování,zda se vyplatí dva roky,nebo tři....tak se opravdu finančně vyplatí tři roky.....,částka je menší,to ano...ale v konečném výpočtu je to výhodnější.
Profilova fotka
kači ahojky no a jak ty a šef?? =-) =-) =-) jo včéra jsme ve scontu viděli podobný stůl za 1800 ale realita se nám nelíbila,tento je bytelný a hlavně se hodí k té kuchyni ;-) 8-) takže jsme neváhala a v kice podobný měli za 8 tis. ]-( ]-( ]-( dopadla jsem dobře játra jsou na jedničku prý mi těhu svědčí :-D :-D na kontrolu v lednu dali mi termín ale kdybych měla problém s malou a kojením atd tak mě přeobjednají ;-) mateřská je hustá :-( také tim výpočtům nerozumím vím jen že ted do prosince budu mít kolem 14 tis.70%s platu a od ledna jak to ty blbečci zkrouhli spadnu o 3 tis.na 11 tis.a pak od května budu mít 7600...já to neřešila jestli na dva či 3 roky mě se ty dva zdají málo :-| ale chápu že když má člověk hypotéky atd a ty peníze potřebuje tak se nedá nic dělat.....ale co po 2 letech =-) kam s dítkem???
Markét jaký,nebo jaká ,,šef´´?? =-) Aha..,to je také dost možné,na letáčku je to pěkné ,ale v realitě je to potom kousek papíru,který není bytelný. Tak gratuluji k výsledkům....jen tak dál! ;-) No..., o té mateřské je to opravdu husté,je to šílené a opět je nahráno těm soc.slabým rodinám... ]-( A jestli dva nebo tři....teď se to hodně řešilo kolem mě...,známý,kamarádky a potom jsem to slyšela od známé,která je dobrá účetní,tak jsme jen zasedli a ukázala mi to. Ale věc druhá je ta,jak píšeš...co s dítětem....a zase když peníze rodina potřebuje....???? Tak co????? Je to nedomyšlené....já prostě pořád říkám,že my jsme hotový KOCOURKOV!!!! ]-( ]-( 8-(
Profilova fotka
tvůj šéf ;-) ???? jo jo dnes si člověk musí rodinu rozmyslet zda to zvládne atd je to bohužel tak 8-( 8-( a nikdo s tím nic nenadělá :-S
Jo.... ;-) ,no nic....řekl že je to ko....k...t.... ]-( A hlavně se tam jednalo také jak se rozhodne,zda to uzná nebo neuzná...Ale to víš,že je naštvaný....ale on je takový prostě dobrý....když nejde o život jde o ....,ale štve ho to! Dítě je přepich.........,bohužel. |-| V pondělí jdu na tu krev tam toho...tak jsem zvědavá......vše předtím bylo ok,tak nevím proč chtějí ještě tohle....
Článek se načítá
Profilova fotka
kači třeba se jim to jen nepovedlo ten odběr tak ho chtějí zopakovat ;-) neboj bude to dobrý myslím na tebe x-) x-) tak to je dobře že to vzal takto je fajn že když nejde o život jde o ho..to říkám také ;-) ale chápu že ho to štve koho by to nenaštvalo :-|
Profilova fotka
holky moje kontrola.... holky ja budu ZITRA RODIT!!!:-D:-D:-D mozna pozitri:-D:-D:-DTeda uz bych ted lezela v porodnici, ale cekame na zitrek kvuli STOP stavu v porodnici:)... Mela jsem klasickou kontrolu, monitor(mala je ok), potom jsem sla k doktorce ale byla tam ta mlada a ta me nezna, udelala mi 2. Hamiltona:-D, potom jsme sla na UTZ a ja jsem se zeptala zda tam jeste neni jeji mamina, ze s ni mam neco domluveneho atd. A byla tam, tak za mnou prisla, opet se smala ze jsme prisla a neporodila a rekla mi zda nechci dneska rodit, ze jsme jak blazen s tim nalezem.. ale tak jsme ji rekla ze porodka nebere-ona tam zavolala a overila to a opravdu nebrala. Tak jsme dohodnuty na zitrek ze si v 9h rano mam zavolat(pokud dnes neporodim) zepta se mi jak je na tom porodnice(ale vypada to ze by me zitra vzali) prdnou mi vodu a jde se na to!!!juuchuuu!!! kdybych rodila dneska tam mam domluvenou Libereckou porodnici ale mozna by me vzali v Jablonci(mamina neco domlouvala, ale neni to na 100%) taaaak a jsme klidnejsi:-D
Profilova fotka
kači a co si k těm odběrům tedy našla?? =-) =-) =-) že je to něco kvůli srdci?? =-) =-)
Profilova fotka
Jsem blbá, jasně, že na tři je 7600,- překlepla jsem se, psala jsem to už nad tím. Omlouvám se, mám tu hrozně moc lidí. Na čtyři rok je 3800,-
Profilova fotka
Jiří, koukni se, kolik máš mateřskou na den a napiš mi jestli chceš na dva, nebo na tři roky.
Profilova fotka
moni to se stane kort když tam máš lidi já tě pochopila ;-) ..... moni jak zjistím MD na den??? =-) =-) =-)
Profilova fotka
Ahoj Míšo, tak to je neuvěřitelný, budu na tebe moooc myslet x-) Mončo, já mám na den 490,- takže v poho můžu jít na dva roky a já půjdu.
Profilova fotka
Takže za 13 dní budeš mít 6370. Žádost o rodičák si podáš od 14.11. Jestli jsi pevně rozhodnutá, že chceš zůstat doma na dva roky, tak podej hned i volbu. Volba je nemněná, kdyby jsi si to za rok rozmyslela, tak už to nejde změnit. Ty chceš být opravdu doma jen do dvou let věku dítěte? nebo plánujete druhé?
Profilova fotka
Markét MD na den ti řekne tvoje účetní, nebo okresní správa sociálního zabezpečení, podle toho, kdo to bude vyplácet.
Profilova fotka
moni děkuju :-)
Profilova fotka
Holky myslíte, že by k dřevěné podlaze, byli pěkné bílé dveře? Chtěla bych asi bílá okna uvnitř. Fakt nevím :-S Takhle http://www.modrastrecha.cz/album/view...
Profilova fotka
Mončo, rozhodnutí už jsme. Popravdě mi to je docela líto, ale já bych měla najednou o půlku méně, než mám teď a to si nemůžeme dovolit. Nebo můžeme, ale byl by na tom bytý i Vládík, nic bychom nemohli. Vašíkovo příjmy kryjou naše výdaje, co se týče různých splátek, tak by nám pak muselo těch 7600 vyjít na všechno a to potřebujeme dělat věci i kolem baráčku. V zimě je to trochu lepší, protože má Vašek ještě nějaké peníze z hokeje. Ale máme dobré, že obě dvě babičky pracují tak, jak potřebují, takže budou moci hlídat a myslím, že jim to vůbec nevadí ;-) Pak by třeba na 2 dny v týdnu šel do jesliček, ale to fakt ještě nevíme. Druhé jsme do dvou let plánovali, ale teď se to změnilo, ještě uvidíme, jak to dopadne. Příští týden jedu na sociálku kvůli tomu rodičáku.
Profilova fotka
moni ty jsou x-) x-) no vidíš..já bíle chtěla a nechce je Jirka ]-( prý jak v nemocnici :-( máme vanilkovo černou kuchyn lino světle hnědé s černými šmouhami :-D :-D stěna do obýváku je také černo bílá a já nevím jaké dveře =-) =-) =-) ???
Profilova fotka
včéra ten pán jak nám dělal vodu a topení říkal že má známý ty mají přijmy kolem milionu měsíčně :-N a za elektriku platí měsíčně kolem 100tis. :-N :-N :-N
Profilova fotka
Já nevím Mončo, mě se bílé moc nelíbí |-|
Profilova fotka
Jiří, já právě také nevím. Mně se bílá celkem líbí. Myslela jsem, že by to trochu prosvětlilo tu chodbu a nevypadalo by to tmavě. Ale začali se mi dost líbit i ty tvé. Já ještě před pár roky dřevo nesnášela, ani teď k tomu nemám úplně blízko, ale je to útulné. Prostě to teď v hlavě neumím dát dohromady tak, aby to nevypadalo moc barevně. Neštěstí mám spoustu času a Vás, jako dobré rádce. Kde je vůbec Amimi, já myslela, že ještě marodí. Jiří na sociálce ti dají tři papíry. Potvrzení PPM, Volbu a žádost o rodičák. Hlavně v tom rodičáku nezapomeň vyplnit manžela a ať se nezapomene podepsat, jinak na tom není nic složitého. A pokud se ti tam nechce, tak si ty formuláře můžeš vytisknout se stránek MPSV a na sociálku to dáš už vyplněné. Můžu ti to zítra najit jestli chceš.
Míšo, držím palce, pak dej vědět. Moni, mně se ty bílé dveře líbí, záleží vždy, jak to sladíš. já toto ještě neřeším, ale ráda se dívám na obrázky, baví mě chodit do Ikea, od mala jsem koukala do výloh s nábytkem víc než do hraček! ;-) Jiři, jak to tak sleduju, není to už sranda, když má člověk prcka a platí hypošku, že? no jinak to dnes nejde, to je jasné.
Profilova fotka
Ahojky holky, tak jsem konečně dorazila domů, byla jsem odpol na té sociálce a paní mi to pozjišťovala a bohužel je to v háji, protože to nemocenské připojištění nejde doplatit zpětně za září, jak si včera mysleli, počítá se to ode dne přihlášení k placení, takže by to bylo ode dneška a to i když šoupnem nástup na MD co to půjde, tak se nevejdu do té doby min.placení 180dní :-( Takže mi budou mateřskou počítat ještě z platu ze zaměstnání :-| Ale pozor, nastoluji plán B a to, že se domluvím se známým, zaměstná mě cca za 70tis, tím pádem se mi bude mateřská počítat jen z platu z tohoto posledního zaměstnání, jen zítra musím na sociálce zjistit, jak dlouho musím být min.zaměstnaná.. Já se té mateřské 30tis prostě nevzdááám :-D Jen mě mrzí, že to bude teď zbytečně komplikované, kdybych o tom nemocenském připojištění k OSVČ věděla už na začátku září, tak do toho hned jdu a bylo by to v klidu.. nu což, tak jsme aspoň chytřejší pro příště :-) Míšo, tak to držím moc pěsti, ať to zítra klapne, to je úplně nepředstavitelné, že dnes je malá ještě v bříšku a zítra už na ni budeš koukat, tak hlavně, ať vše dobře dopadne, přeji hodně síly ;-) Jiřinko, je to moc hezké, když jsou dětičky takhle hodňoučké, malá mě dnes fakt dostala :-) Jo, jinak mi ta kámoška říkala, že má přes den malou pořád v postýlce u sebe, aby nemusela lítat do patra a spí v pohodě a když jsem se jí ptala na noc, tak krmí prý v 22h, v 1-2h a v 6h, a pak malá spí ještě tak do 9h.ˇZatím plně kojí, ale prý jí doktorka říkala, kdyby se malá v noci začala budit častěji,, tak jí to kojení už nestačí a má začít s příkrmy. Jo a copak se změnilo, že už neplánujete druhé? Mončo, k těm dveřím, taky nejsem zastánce býlých, ale na té fotce to nevypadá vůbec zle, ono záleží, jak to chceš pak celé mít zařízené.. třeba si myslím, že Markét by se bílé dveře i hodily, když má bíločerný obývák, bílotmavou kuchyni atd.. Míša A předtím psala, že jde na kontrolu a už bude muset do práce, že toho má moc, tak asi nestíhá.. Jdu s epodívat do lednice, a pak pomalu asi do hajan, dobrou noc

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?