Holky z Dominikánské republiky a pokačujeme....:-)))))

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
tak šup jsem :-D :-D
Profilova fotka
Jirinko IP ;-)
ahoj holky, mám za sebou dnešní pohovor ve Správě soc.zabezpečení. práce zajímavá, mám čas na rozmyšelnou. nějak se mi teď nabídky jen hrnou. odpoledne mám další, zítra dokonce tři a pak další pondělí. nejradší bych ale, pokud by něco klaplo, nastoupila až v září. aspoň by byla vyřešená Francie a koncert U2. a taky zašla někam na brigádky. penízky mi už docházejí. Jiři, Lenča myslí menstruační kalíšek. taky se chystám si ho pořídit. vložky totiž nemám ráda a tampony mi taky úplně stopro nevyhovují a toto je dobrá alternativa. vy se už chystáte na tu dovču, že? v týdnu se má zase oteplit, tak snad vám to vyjde. hlavně ať neprší! Marky, tak teď už můžeš na malou mluvit jak na slečnu. a které jméno zatím vede? já jsem pro Karolínku, ale toť jen můj názor. že bychom daly hlasování? :-D
Profilova fotka
leni tak hlavně že máš z čeho vybírat a nabídky se jen hrnou ;-) ;-) ;-) ..... holky s tím kalíškem neporadím mě to nepřijde hygienické ale nevím =-) =-) no včéra dokonce padlo jméno Natálka což bylo úplně první ale nechtěli jsme že má svátek v prosinci,ale zase Karolínka v červenci to má celá moje rodina snad vše od narozenin po svátky takže je to asi jedno :-D :-D ale spíše vede Karolínka už tak na ní i mluvím x-) x-)
Marky, kalíšek má kamarádka a nemůže si ho vynachválit. a to předtím ani nepoužívala tampony. mě občas z tamponů bolelo břicho ještě víc a s vložkou si připadám jako mimino v plenkách. navíc jak se rozkládá ta krve, nedělá mi to dobře a necítím se čistě. tak se mi líbí, že už je i jiná alternativa krom vložek a tamponů. no jsem zvědavá, co přijde dál! Marky a kolikátého máte termín? to budou ty nejkrásnější Vánoce a nejkrásnější dáreček! už se těším na další fotečky miminek - Míše Pipiii a Tebe! ;-)
Ahoj, mám fofry a nestíhám - tak jen v cukuletu :-) Leni - já mám mooncup, mám ho už několik let, takže jsem o LC ještě ani nevěděla, ale myslím, že spolehlivý jsou všechny tyhle servery ;-) Markét - to je vidět, že o tom nic nevíš :-N 8-) :-D Jinak gratuluju k holčičce...Karolínka je moje favoritka, vždyť víš x-) x-) Jiřinko - počasí už se má umoudřovat, tak snad si minidovču užijete - jsou to ty Domažlice, pamatuju si to správně? Jestli jo, tak tam je krásně :-)
Profilova fotka
Holky ja budu zkoumat jeste dal, trochu bojuju s velikosti, jsem tak najeka na rozhrania, no davam si tyden na rozmyslenou a pak uz neco vyberu. Chci to aspon zkusit. Market, me se taky vic nez Sofie libi Karolinka. Ale Natalka by to u me vyhrala z tehle 3 jmen. Uvidis jste to parkrat zmenite :-D ;-) Jiank pocasi se umoudrit uz musi, to nejde aby bylo nadherne kdyz jsem v kanclu a o vikendech naopak hnusne. A pristi vikend chceme za na vodu, tentokrat se segrou,takze budu privolavat slunicko jak jen to pujde
mě ten víkend taky naštval. sobota celá propršela, tak jsem litovala nevěsty, kterým prší. vůbec netuším, kde bychom se fotili, kdyby lilo! v So večer se ale umoudřilo a večer jsme i grilovali. máme nový mini gril, tak se teď v létě fakt hodí. mně se líbí Sofie i Natálie, ale přijde mi, že je jich teď moc. hlavně Sofinek, Natálky už svoji velkou éru měly. Leni, jen jestli nebude pak problém po porodu s tím kalíškem. to se doporučuje jiný, ne? a ty už taky pomalu plánuješ mimi, že?
Profilova fotka
Leni ja uz hodne planuju :-D :-D Jiank me by seta zmena tykat nemela, na 90 % jdu na cisare. No jeste uvidim pro jakou velikost se rozhodnu Dneskam i to dopoledne pekne uteklo, za chvilicku na obed a pak na naglictinu a hura domu. Takove dny mam rada:-)
Leni - stejně pokud půjdeš na císaře, tak už bych doporučovala větší, pokud už ti táhne na třicet ;-) Vlízt sa musí :-D :-D
Profilova fotka
leni termín mám 1.12 :-)
Mury, gratuluju k holčičce! A co takhle Sofie Karolína? Teď už můžete dát dvě jména a tyhle dvě spolu dost ladí. Alespoň mně osobně se to moc líbí a navíc, až bude větší, bude mít možnost větší volby, kdyby se jí nelíbilo, jaké jméno jste jí vybrali. Jinak Sofinku znám jen jednu. Taky patřila do užšího výběru - stejně jako Eliška a Natálka (ale ty jsme zavrhli, protože by měla svátek brzy k vánocům a narozeninám), také se nám moc líbila Emma (původně jsem si ji nechávala pro případné druhé dítko, ale teď mají Emičku naši velmi dobří přátelé) a Nella. A to, jak budete dítku říkat se bude asi dost vyvíjet - Anetce jsme říkali různě - Aňulka, Neťulka, Anýsek, Netty, Anďa, Andulinka, Ani - teď jí nejčastěji říkáme Áňo, Any nebo někdy Andulko, děti ve škole jí říkají Anet nebo Anetko. Když ji oslovíme Aneto, ví hned, že je někde průšvih a nemá to ráda.
Profilova fotka
Dobre rano damy ;-) kdepak jste vcera byly? Co si mam cist u snidane :-( Ja si vcera hned po praci lehla a spala jsem asi dve hodiny:-) Pak jsme se byli projit, byl tu nadherny vecer. A dneska bych zase spala :-D
Článek se načítá
Profilova fotka
ahojky jen zdravím jedu na kontrolu :-) kiluwi no ahojky jak se máš??děkuji za názor také jsme nad oběmi jmény uvažovala :-N ale jak bychom jí říkali =-) nebyla by z toho zmatená? :-x :-D
dobré ráno, Marky, vypadá to hezky, ale mně přijdou dvě jména zbytečné. tchyně právě básní o tom, jak je to hezké, ale stejně jí pak říkáš jedním jménem. jako malé Gottovy dcery - Nelly Sofie a Charlotte Ella. stejně jim říkají Nelinka a Šarlotka. takžke mi to pak přijde zbytečně dlouhé. ale každého věc. holky, dnes mám tři pohovory, ani nebudu stíhat přejíždět.
Profilova fotka
.Ahojky. MNě se dvě jména líbí moc. Jenže si říkám, že když se pak holčička rozhodne nechat si jako vdaná rodné příjmení jako já, tak už by to bylo asi vážně dost. Mně tak nějak dost bláznivě napadla Viktorie Mercedes Rabochová. Ale dost plánování, ještě nejsem ani těhotná. Jinak jsem včera chtěla klíče od domu, protože dnes hned po práci jdeme dělat odhad s odhadcem. Bylo to dost náročné. Nejdřív, že tu paní není, pak že neví, jestli někdo klíč neztratil atd. Pak jsem jí potkala v sámošce, tak jsme se domluvili a klíče mi osm večer přinesl syn. Už jsem mněla strach, že je budu nahánět dnes. Jeli jsme se tam s kamarádkou podívat, že poklidíme a ejhle, stále tam bydlí podnájemník, který se sice omlouval, ale pak mi řekl, že by tam chtěl ještě pár měsíců bydlet. Já řekla měsíc, víc ne. Zatím nemůžu dělat nic, nejsem majitel, ale pak je tam prostě nechci. Ale mám i jeden úspěch. Už mám stavební dokumentaci.
Moni, tak mě napadlo a co kdybys tam toho nájemníka měla a on by platil Tobě? prostě by byl v jedné komůrce a vám by nemusel při opravách překážet. ale zase bys musela mít jistotu, že je to slušný člověk. což nevím, zda víš.
Ahoj :-) Dneska jsem v práci sama, tak jsem se těšila na veget a Marek mě tak zaúkoloval, že to běhám jak treperenda :) Moni - s tím podnájemníkem, to neni prdel. Zažila jsem to v realitce několikrát, kdy museli bláznivýho dědka nebo bábu odsud dostávat za asistence policie a pokud se ti rozhodne, že se nevystěhuje, tak ho nemůžeš vykopnout jen tak, ale dát to k soudu, odtud soudní příkaz k vystěhování (tvrá to až 3 měsíce, než ti ho vydají a on pak má lhůtu šest týdnů) a když to neudělá, dojde na vystěhování za pomocí policajtů. Sice je otázkou, kdo by našel tu drzost, aby si na tebe stěžoval, kdyby mu Pavel vykopnul věci na ulici.....ale lidi jsou debilové. Co se týče dvou jmen...tak já třeba ani nevidím důvod nechávat si svoje příjmení a to i přesto, že ctím otcovo jméno, taťka je pro mě na stejný úrovni jako Michal - nejdůležitější chlap na světě a kdyby se soutěžilo o nejlepšího tátu na světě, byl by adept na vítěze x-) Ale prostě se vdám, už nejsem jeho...nevidím jedinej důvod nechávat si jméno za svobodna - pokud nejsem slavná jako Iveta Bartošová :-D Přijde mi to spíš jako hraní si na cosi důležitýho a přijde mi to směšný. Stejně jako dávat dítěti, který má oba rodiče české národnosti a vyrůstají v Čechách a ani nemají v plánu žít jinde nějaký ujetý jména typu Sarah nebo Melissa. Pak si vezme Kropáčka a bude čumět. To stejný, jako dupat si na jméně Nella - my snad nemáme v českým kalendáři normální Nelu s jedním N? Když pominu, že Nela je fakt jméno pro psa (my máme Nelinku a rozhodně nejsme jediný, což třeba s Kačnkou jsme...ale Nelina je prostě jméno pro čokla a dítěti bych to v životě nedala :-D)..nebo Nicole, když je v kalendáři Nikola. To víc pochopím, že si někdo nechá obě jména, než že dítěti takhle zapaskvilí jméno. :-N A osobně - když bude Nelly Rosamunda blbá jak štolverk, tak jí to dají ve škole všichni dost kapitálně sežrat víc, než kdyby se jmenovala třeba Klára.
Ahoj Markétko a všichni ostatní, mám se dobře, jen byl v poslední době docela fofr, takže jsem neměla čas courat příliš po netu. Někdy jsem stěží stačila kouknout do mailů a o víkendech jsme byli většinou někde mimo Prahu. Od začátku prázdnin se před našimi okny rekonstruují rozvody parovodu, plynu, vodovodů a kanalizace. Neteče teplá voda, pro studenou naštěstí natáhli náhradní rozvod, takže neteče jen občas, ale za to pracují od brzkého rána do tmy, včetně víkendů, často i celou noc. A to přímo pod našimi okny. Jarda má lehké spaní, tak je docela naštvaný, protože se moc nevyspí. No, do konce prázdnin to mají mít hotové. Tak snad se to povede. Jinak o víkendech docela cestujeme. Na přelomu května a června jsme byli na víkend v Paříži, na začátku července v Římě. To byly naše poslední letenky se SkyEurope. Koupili jsme je loni na podzim a docela se báli, jestli odletíme. Do Říma nám dokonce zrušili let, takže jsme museli přebukovávat termín. Ale vyšlo to. V obou městech jsem nebyla roky a obě jsou pořád stejně krásná, fotky ale budou asi až někdy na podzim. A protože dítko nebylo o víkendech doma, tak jsem ještě jela s manželem do Salzburgu, kde probíhala nějaká letecká schou. Já to zrovna nemusím, líbí se mi to jen na fotkách, ale Salzburg je krásné město, tak jsem se nechala ukecat a tenhle víkend jsme byli v polské Wroclawi. Také moc hezké město. Tím ale naše víkendové cesty končí, protože budeme přivážet a odvážet Anetku tu na tábor, tu k babičkám atd. Ještě se vrátím k jménům pro dětičky. V mém okolí je více dětí se dvěmi jmény. Ať už jsou to děti Čechů nebo cizinců. Vždy jim říkají jen jedním jménem, většinou tím prvním a u některých dětí jsem ani nevěděla, že mají dvě jména. Používají je jen v úředním styku. Ale taky znám už dospělou paní, které se první jméno nelíbilo, takže používá vesměs to druhé (ač dospělá, měla dvě jména oddělená pomlčkou a obě jména byla echt staročeská po nějakých významných příbuzných). Já bych hlavně dbala na to, aby se se jméno hodilo k příjmení. Znám holku, už dávno dospělou, která se jmenovala Jacquellinne Kudláčková. To bylo od rodičů za trest. Když bude mít budoucí manžel neladící příjmení, pořád si může nechat své příjmení a nebo si ho zdvojit (nechat si své i manželovo). Jo, a Amimi, některá jména v našem kalendáři jsou jen zjednodušená, takže by ses neměla zlobit na ty, co dávají dětem jména se zdvojenými souhláskami. Emmu i Nellu jsme měli mezi příbuznými, sestřenice mé babičky a sestra prababičky. A obě měly jména přesně takhle. A byly to selské holky z venkova s typicky českým příjmením. Pro zajímavost, prababička se jmenovala Jenovéfa Amállie a babička Františka (ostatně, moje dcerka obdržela toto jméno při křtu, protože její kmotra se jmenuje Anna) a její sestra Aloisie. A co se týká mé dcery, tak mi sama matrikářka volala, zda z porodnice uvedli Anetčino jméno dobře. Zda nemá napsat do rodného listu Anneta (odvozeno od Anny, což je naprosto správně - jméno vzniklo původně jako domácké oslovení pro Annu), nebo Anetta - často se používá a že lze i Annetta. Uvažovala bych o těchhle variantách jen v případě, že bychom ji používali jako mezinárodní verzi s "e" na konci = např. Anette, ale to jsme nechtěli. Tak, to jsem se zase zakecala... Mám radost, holky, že miminka - už narozená i v bříškách - se mají k světu a jsou zdravá. Držte se v nastávajících vedrech, ať si neuženete dehydrataci. Jo, a protože absolutně nestíhám dočítat..., nerozmnožil se za poslední tři měsíce ještě někdo? Každopádně všem, co se o to pokoušejí, držím palečky, ať se brzy dočkají.
kiluvi - najdi mi tam jedno jediný slovo o "zlobení se" :-N 8-) :-D Mně je to srdečně jedno, jak si kdo pojmenuje dítě - to je jen a jen jeho věc, to že mě něco přijde ujetý nebo trapný neznamená, že to tak je ;-) Přítel má poměrně "exotický" příjmení, takže bysme si klidně mohli dovoli pojmenovat dceru Jacquellinne...ale opravdu bych nerada jí dělala jednou potíž, jestli si nutně nechat i naše jméno, nebo po každým představení se vstřebávat salvu smíchu. Znám Kevina Zajíce i Jessicu Novotnou a rodiče obouch jsou notně vylízaný. Opravdu nevidím jeden jedinej důvod, proč dávat dceři Nella (když v kalendáři je Nela a bude se představovat stejně, akorát všude říkat: Nella, se dvěma L) nebo Sarrah, když jí všichni budou říkat Sáro. Zbytečné komplikace. Ale jak říkám - každého věc a opravdu se za to na nikoho NEZLOBÍM :-D :-D
Profilova fotka
Teda holky vy jste se rozkecaly :-D ale to je dobre ;-) Me dve jmena nevadi, podle me je dulezite jak pise kuli aby sla k prijmeni. To bude pro me to hlavni. A hlavne vim, ze se jeste nekolikrat rozmyslim jinak nez to jmeno skutecne dam :-D Kuli pekne cestujete, byla jsem v Salzburgu na vanoce a byla sjem unesena, chci se tam jete podivat. A Rim me laka taky,byla jsem tam v puberte a moc si nepamatuju, ale vsechno pekne postupne ;-) Holky me to dneska v praci fakt nebavi a to tu jeste hodku budu. Pak jdu na kafco s kamoskou to uz bude ta lepsi cast dne :-D
Profilova fotka
tedy vy my dáváte :-D :-D tak karolína Kasíková i Sofie kasíková je hezké a jde to x-) bylo rozhodnnuto jenže ]-( ]-( všichni z rodiny chtějí to druhé :-D je zajímavé že se shosli všichni na stejném ale opačném než my :-p takže zase váhám :-( :-( co kdybych dala Karolína Sofie Kasíková je to hodně blbý =-) už vás asi otravuji co ale jsme zoufalá :-( :-(
ahoj holky, tak jsem konečně doma. pohovory zajímavé. nejvíc mě láká pozice koordinátorky jazyk. kurzů v jazykové škole. zajímavá práce, fajn plat, jazyk.kurzy zdarma. no uvidíme. k něm jménům a příjmením. taky se mi moc nepozdává nějaké exotické jméno k českému příjmení. taky vím o Kevinovi. ale pokud je třeba jeden z nich cizinec a hodí se to, proč ne. Míšo, s tím příjmením, chci to jako Monča, mít dvě. na nic si nehraju, ale prostě to cítím jako správnou věc. jen dívčí nechci kvůli dětem a vůbec, jsem na něj zvyklá, kamarádi mě pod ním znají a vždy pro ně tak zůstanu, pod tímto příjmením jsem toho dost zažila, vystudovala a prostě to tak chci, ne kvůli ostatním a nemíním se před nikým vytahovat, ale kvůli sobě. jen mi přijde, že to dost lidí v dnešní době kritizuje a nerespektuje, přitom je toho čím dál tím víc. je to prostě na každém, jak si to zařídí. taky jsem si říkala, že kdyby jednou chtěla moje dcera dvě příjmení, tak jí radši nebudu dávat dvě jména, to by byl děs! když se to řekne, líbí se mi to, ale stejně jí každý bude říkat jedním. jinak dcera mojí sestřenice se jmenuje Annetta. přijde mi to zbytečně dlouhé! kiluvi, ty jo, to cestování vám závidím. do Salzburku se chystám už dlouho. jednou, když jsem dělala au-pair u Linze jsme se tam s kámoškou i chystaly, ale pak byl takový liják, že jsme to museli zrušit a pak už nám to nevyšlo. my se chystáme za dva týdny do Polska na koncert U2 a chceme to tam taky trochu projet. láká mě Krakow.
Marky, nejdůležitější je, abyste se shodli vy s manželem.
Já jsem asi divná...fakt se jména "vzdám" úúúplně klidně a vůbec mi to nepřijde divný.....a to mám se svojí rodinou výborný vztahy (někdo si třeba nechce vzít jméno jako tchýně nebo tak, že prostě k nim "nepatří), takže by bylo pochopitelný, kdybych chtěla být nadosmrti tak trochu Vaněčková, protože jsem s nimi spjatá, jako s mámou a tátou... nebo jak to říct... a přesto se prostě nechci jmenovat tak i tak. Buď všechno, nebo nic...to dělám celej život :-) Ja-ro-sla-va Kal-ten-brun-ne-ro-vá Zla-to-hla-ví-čko-vá.... ta než se podepsla do oddacího listu, tak došel v peru inkoust :-D :-D :-D :-D Jinak Leni - já jsem taky byla na pohovoru před rokem a půl na koordinátorku v jazykovce a o to místo jsem moc stála (jednak by mě to hrozně bavilo a pak mě lákaly ty benefity), ale dostala jsem zápal plic a oni mi nedali náhradní termín na druhý kolo, kam jsem podstoupila. Takže jsem uražená "odešla středem" i když mi ho pak nabízeli (protože hlavní adeptka odjela studovat němčinu do zahraničí), protože už jsem měla domluvenou práci jinde.. tu se mi "buď hrdá, ale nebuď blbá" neoplatilo, protože z té práce mě ještě ve zkušebce vyhodili :-N Ale co...všechno zlý je pro něco dobrý a já jsem teď maximálně spokojená - v jazykovce bych k tomuhle absolutně odlišnýmu místu asi nedospěla :-) Markét - mně se líbí víc Karolína (Karolínka, Kája, Karolka, Kájuša...fakt mi to přijde hrozně pěkný, mazlivý a přitom i jméno pro dospělou ženskou). Sofie je taky krásný, úplně vidím nějakou vysokoškolačku, co si přivydělává modelingem :-D - ale to malý miminko...Sofie...to je takový moc tvrdý...a Sofinko mi vůbec nejde přes pusu. Ale Karolína Sofie Kasíková je hooodně dobrý - KSK - a můžete jí říkat Kájušo Sofi..dítě si na dvě jména zvykne určitě v pohodě. Já mám kamarádku Zuzanu Mariii a já jí říkám Maruško stejně jako její maminka a přitom její vlastní táta jí říká jenom Zuzano, nikdy jinak a slyší na oboje, nemá s tím problém. Ale příjmením je Nová, takže i kdyby si vzala jméno po chlapovi a nechala si obě, tak třeba Zuzana Marie Lopušníková Nová je sice náářez, ale furt se to dá. (I když mě to fakt přijde ujetý :-D)
ovšeeem... Karolína Kasíková zní tak... vznešeně.. prostě dobře. Rozhodně mi Karolína Kasíková připadá do ucha lepší, než Sofie Kasíková (kdyby měla ssssykavky, tak bude teda trpět). Ale kdyby rrráčkovala, tak zas Karrrrolína...to to bude pěkně drnčet =-) ---tak jako tak se mi Kájuša líbí víc x-) :-)
Profilova fotka
míšo :-D :-D :-D :-D ty mi dáváš!!!! :-D :-D jiank s těmi přijmeními také to moc nechápu =-) =-) prostě automatika beru si někoho jiného tak si beru i jeho jméno ;-) ;-) a pak rpo dítě vysvětlovat jak to je no přijde mi to také divný :-N jakože bych se jmenovala Markéta Mikotová Kasíková :-D :-D :-D to je na palici :-D :-D :-p :-p :-p
jééé...ty si to měla MM, to je pěkný :-) Tak to by bylo fér, aby malá byla Karolínka - bude taky KK :-) My, jestli budeme mít ednou holku, tak to bude Adélka.. prostě to jméno mě něčím krásným zaujalo a nikdy se mi nepřestalo líbit. A taky bude AA - chudák holka, ta ve škole poleze k tabuli jako první :-D :-D
Míšo, s tím příjmením, já chápu oba postoje. ale to, že budu mít dvě neznamená, že se mu neodevzdám. holky, neštvěte mě, jak na palici? Mončo, podrž mě! :-D dělám si srandu. mně se to holt líbí. myslím, že to, že si holka bere jméno po muži je tradice, někdo si myslí, že to tak musí být na furt a vyhovuje mu to, někdo to chce změnit stejně jako se mění tisíc dalších věcí. holky, čistě teoreticky, vzali by si chlapi vaše příjmení nebo jsou na to moc ješitní? ;-) někdy je to ale dlouhé, to je fakt. já si ještě pohrávám s myšlenkou mít to jeho bez ová. jde o to, že to jeho není původem české a možná to tak bude i lepší. ale to ještě rozhodlá nejsem. mně se taky líbí víc ta Karolinka na holčičku. Adélka je krásné. já takových jmen vymyslím kupu, ale ten můj mi to vždy zavrhne a přitom ani nejsou divná nebo exotická. chci české ale ne takové, které má každý. třeba se mi líbí Vilém. Vilík, Vilda, ale zase to bylo zamítnuto. přijde mi málo zajímavých jmen na kluky.
Mury, tak jsem to myslela. Karolína Sofie Kasíková. Sice docela dlouhý, ale zní to moc hezky. Klidně bych dala obě jména, pokud se to bude líbit i Tvému Jiříkovi.
Profilova fotka
Ahoj holky, koukam, ze setu vehementne probiraji jmena a prijmeni. Ja bych si to svoje klidne nechala, dokonce jsme mluvili o tom, ze si MM vezme moje,ale nakonec jsem teda ustoupila,ale musim rict, ze jsem tak prvni pulrok mela pocit, ze kdyz me nekdo oslovil novym prijmenim, ze mluvil na jinou osobu, proste jsem docela dlouho zkousavala, ze jsem to vlastne ja. Ted uz problem neni, ale stejne nekde ve mne uvnitr jsem porad ta s divcim prijmenim. A nevidim na tom nic spatneho. Jak pise Leni, proc mi si to jmeno brat musime a naopak chlapi to ani nenapadne. A amrket, hlavne se rozhodnete vy s Jirikem a nedejte na ostatni, kamoska si takhle taky prosadila svoje jmeno a udelala dobre, je spokojena a ostatni si holt museli zvyknut, neni to jejich dite ;-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?