Duben 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, jelikož tady ještě není zastoupený duben 2008, tak jsem se rozhodla založit nové téma. Taky plánujeme svatbu v dubnu a nevím, jestli není na přípravu moc brzo? Budu ráda, když se tady sejdeme a vyměníme si inspirace ...
Profilova fotka
Kettinko, tak to je fajn... a z čeho budeš tvořit? Týjo, mi nějak úplně vypadlo, že do výslužek by se měl taky dát ubrousek... nebo můžu v papírnictví třeba koupit takový ty tenký papíry co se dají dospodu do té krabičky, ne? Ty ozdobný...
Profilova fotka
Leni, jestli můžeš, tak mi pošli odkaz. Ráda se podívám i jinde.
Profilova fotka
lenajsek: určitě, já jen že jsem to tam viděla s motivama prstýnků, tak jsem je objednala, ale určitě můžou bejt obyčejný :-)
Profilova fotka
Páji, odesláno. Kettynko, taky si říkám... ještě jsem se po tom ani nedívala. Ani nemám přehled kolik ty krabičky budou stát.... to nechám až tak na březen, tady tohle.. :-)
Profilova fotka
lenajsek: já se na krabičky a celofánový sáčky na koláče podívám nejdřív u nás v papíráku, ale jinak jsem na netu taky našla pěkný krabičky na výslužky do 10,- za jednu, což by šlo ;-)
Profilova fotka
To by šlo, ale když k tomu započítám ještě to poštovný... budeš koláče dávat zvlášť, nebo je zabalíš do celofánu, ale dáš do krabičky k cukroví? Já to chtěla dávat dohromady všechno....
Profilova fotka
lenajsek: u nás se dávají koláče do celofánovýho sáčku, ne do krabiček, a výslužky (jako pro svatebčany co odchází ze svatby) to se chystá větší krabice s cukrovím, dortem a tak.
Profilova fotka
lena: jsem to asi blbě vysvětlila, do celofánu svatební koláče + oznámení (popř. pozvání ke stolu) a krabičky na výslužky
Profilova fotka
Aha, tak to já asi dám všechno do jednoho... a oznámení dám do obálky zvlášť... ale to je asi tím, že výslužek dopředu moc nechystáme, my budem mít hlavně výslužky pro svatebčany.
Profilova fotka
Jj, my taky tak, jak Lenajsek... Výslužky až po svatbě a to pro všechny i pro svatebčany, i pro ostatní... A o tom, že se roznáší před svatbou koláče jsem se dozvěděla až tady na brms. Je to asi zvykem hlavně v Čechách... =-)
Profilova fotka
Holky ahoj, loučím se pro dnešek, jdu ležet... mějte se fajn!
Profilova fotka
Tak se pěkně vylež! papa :-)
Článek se načítá
Profilova fotka
ivi: u nás teda jo :-| , je objednáno 1000 koláčů ale nejsou úplně malý, takový střední, do sáčku se jich dává 12 kusů, po 4 od každého druhu (makový, povidlový, tvarohový) to se roznáší společně s oznámením.
Profilova fotka
Jste se zase rozjeli :-) Tak popořadě :-) Leni, odkaz mi prosím pošli, alespoň se kouknu jinam a budu vědět více :-) S příjmením to je těžké, je hezké se jmenovat po příteli, ale každý to bere jinak. Někdo se cítí pak majetkem ;-) Jinak na ubrousky do výslužek jsem úplně zapomněla, takže ještě pár balení ... ono se to nějak nasčítá :-o My dávali vyýslužky (myslim, co měli svatbu známí) vždy před svatbou a vše dohromady, ale jinak se mi zvyk s koláčky líbí, ale slyším o tom zase já tady prvně :-)
Profilova fotka
Jinak je tu někdo kdo ještě nemáte šaty? Nevím jestli mámnějakmoc spěchat na zamluvení :-(
Profilova fotka
U nás se taky dávají koláčky přímo do výslužky. Krabičky jsem už nakoupila ( info pro Brňandy - u Vichra) a malá stála 7 Kč, vetší 8 Kč a ta největší (pro nejbližší příbuzný) myslím 12 Kč. Ale jsou to ty "obyč", tj. bílé. Když se na to nalepí pěkná jmenovka, tak to tu službu udělá. Výslužky dáme sice před svatbou, místo až po ní, ale to pouze z důvodu, že to nemáme kde uskladnit...
Profilova fotka
ivulla, presne tak, taky si rikam, ze si beru jmeno po nem a ne po cele jeho rodine. to prijmeni je samo o sobe v pohode, takze si snad zvyknu. v zasade uz je asi rozhodnuto, jde jenom o zvyk. a natrenovat podpis :-) ach ta skola. nojo, snad se dokopu az ke statnicim, minule jsem to po prvnim roce vzdala. nemam moc silnou vuli a jsem pohodlna, takze mam se sebou co delat. memu priteli je asi uplne jedno, jak se budu jmenovat, ale je fakt, ze urcite budu mit takovy ten pocit, ze jsme uz rodinka, kdyz se budeme jmenovat stejne. navic bych nechtela, aby se deti jmenovali po nem a ja bych byla odstrcena, jak tady nekdo psal. taky nechapu, proc se to bere tak automaticky, ze si zenska bere chlapovo jmeno. vim, ze je to tradice, ale neni to vubec samozrejme a chlap vetsinou razne odmitne zmenit prijmeni, pritom po nas se to chce a nechapou, co nam na tom vadi.
Profilova fotka
ahoj Paulina,nemaj strach,vcera sme len boli na fare,zhaname hudbu atd.a saty pojdem do svadobky na buduci tyzden,hadam nieo najdem
Profilova fotka
Holky, už jste ostřílený, můžete mi poradit? Nejdou mi přidávat fotky do alba, ikdyž mají koncovku jpg a vždycky se mi napíše, že nebyl přidán soubor, protože nemá .jpg. Nevíte, co s tím??
Ahojky:)teda vy jste to tady rozjely:)))))No není mi nic moc, zítra jak půjdu od zubaře, tak se stavím ještě k obvoďákovi, to zas bude určo angína, malej je už naštěstí v poho:)teda vy už toho máte.)včera mi přišel podvazek a punčochy ale nakonec si podvazek vyrobím sama, protože tento se mi v reálu nelíbí:(velké gratulace k vysoké:)))))teda skláním před váma předevšema, co jste se do toho pustily. Jinak taky mi trošku vadí to příjmení skrze rodinu ale beru to jako že se budu jmenovat po příteli. Zrovna zítra půjdem ještě oblítat hypotéku:(a stavbu, to bude taky asi pěknej mazec před svatbou....ozdoby na auto budu dělat sama, nic moc u nás nemají, tak jsem musela vzít co bylo, no snad mi to neuletí, sobě budu dávat kyti a přítel bude mít zdobenou stuhu, nechtěl nic jinýho.Můžu taky poprosit o adresy na ty internetové obchody? Děkujíííí. Výslužku budu dávat v pátek, budem i tak rozvážet ostatním stuhy na auto, tak to vezmem při jednom, hlavně by jsme to taky neměli kam dát.Oznamko opět padlo, opět se rozhodujeme jaké, tak snad to brzo bude, paní se s prstýnky ještě neozvala, tak asi budou příští týden a na fotečky s šatama taky čekám:(((....tak snad brzo budou, kamarádce nejdou stáhnou z mobilu, prý až bude kolega v práci:)Tak zatím pá pá všem
Profilova fotka
ahoj všechny.... my byli teď o víkendu na Moravě...a přivezli jsme si moje svatební botky :)) už jsou doma, jen je rozchodit. taky jsme spočítali koláče.....ty budou vlastně do výslužek předem 260ks a pak jen na hostinu 100ks. objednali jsme cukroví....takže už nám vlastně zbývá jen vytvořit CD s hudbou na obřad.....udělá ženich a pro mě domluvit kadeřnici. ach jo. to mi dělá největší starost, takhle na dálku. no a hlavně jsme se seznámili s naším nejmladším svatebčánkem - mojí sestry novorozeně Vojtíšek, který je naprosto úžasný!!! dám mu foto do albíčka, protože si to zaslouží. dokonce byl tak hodný, že můj ženich "schváli", že se letos pustíme do vlastního....hurááááá a dnes přišel návrh na oznamko. paráda.....brzo bude hotovo. já budu mít příjmení po ženichovi, protože mi to tak přijde správně, ale musím říct, že dřív jsem to neřešila. a te´d mi to přijde diné čím dál tím víc.....
Profilova fotka
Ahoj holky, dneska jsem si vyzvedla saténový šál k šatům (objednávala jsem ho přes net - a je moc hezký). Přišel mi už i podvazek - roztomilý :-) A na oznamko čekáme - už jsem schvalovala korektury :-) Jen mi stále chybí ty botky :-| Příjmení budu mít po skoromanželovi bude normálně i tím -ová :-) Píšete toho hrozně moc, tak jen tak přeskakuju a nečtu vše...koláčky...na ně jdeme tuto sobotu...ještě nevíme počet ani jak je budem balit...budeme se muset domluvit i s tchýni. Mě se tak nechce něco domlouvat s tchýni a s tchánem :-| kettinko: 1000 koláčů? :-) Páni, to je množství.
Profilova fotka
chci říst divné...omlouvám se za překlepy, mám toho psaní vážně plné kecky 8-)
Profilova fotka
onca: a na kdypak planujete svatbu? paaajo: píše Ti to přímo, že maji jiný formát než jpg? :-o To je divné ... mě jinak napadá, že by mohli být moc velké, myslím, že tam píší, aby byly max. 700kB. Holky můžete mi to nějak objasnit s těmi koláčky? U nás je zvykem, že se dělají výslužky pro znamé, příbuzné a sousedy. Vypadá to asi takhle, že jsou krabičky, kde jsou různé kousky cukroví plus roládky a kousek dortu. Za koláčky bych považovala takové ty maličkaté buchtičky obalované v cukru uvnitř s tvarohem, ale ty přimícháváme do cukroví. (jsou asi tak cca 2x2cm). Ale líbí se mi to co tady píšete, že je někdo dává zvlášť do toho ,,celofanu,, a že krabičky dává jako výslužky pro hosty na svatbě :-)
Ahoj holky, ja se taky budu jmenovat po manzilkovi, chtela jsem si puvodne nechat obe jmena...ale nakonec sem se rozhodla to nekomplikovat...pritelovo jmeno se mi zacalo nejak libit a hlavne se vyslovuje lip nez to moje.. Jak Vas tak ctu tak jsem rada ze mame tajnou svatbu a ze nemusim toho tolik zarizovat...ty jo, kolacky, vysluzky...kde na to vsechno berete cas? Oznameni asi vymyslime nejaky az "po" akci :-)
Profilova fotka
Ahojky holky, Vy jste zase psali jako draci, ale tak dohnala jsem vás! ;-) Zítra mám raní a miláček pro mě po raní přijede, tak se vám tu neukážu, takže zase budu mít potom co dělat, jinak mám zase konečně volný víkend, a budem oslavovat miláčkovy narozeniny, tak se už moc těším! Teď jsem kukala na netu kde by jsme mohli jed na svatební cestu, no to bude ještě těžké, miláček by chtěl do Amstrdamu! A když tu tak řešíte to příjmení, tak já jsem bez váhání souhlasila s tím, že si vezmu jeho příjmení, bylo by to divné kdyby to bylo jinak! A malý dodatek- jsem už zdarvá, takže doufám, že budu mít zítra krásný večer! :-N Tak já jdu spát, ať ráno vstanu, mějte se, papa ;-) :-)
Profilova fotka
Ahoj holky, jsem spala odpoledne, takž teď klasika nemůžu spát... tak popořadě. Kettinko, 1000 koláčků je fakt mazec. Paji, díky za info o Vichrovi, jsem tam dlouho nebyla, ale vím že tam měli vždycky v papírnictví velkej výběr všeho, a docela dobrý ceny. Pavli, se šatama Ti neporadím... já teda ještě taky nemám, ale už se šijou.... ale jsu už fakt zvědavá jak budou vypadat jako hotový! V tomhle máte holky výhodu, co si je půjčujete, že už víte jak v nich vypadáte... u mě to bude překvapení, ještě jsem je na sobě neměla celý. Ale o to víc se těším. :-) Bramboro, přesně moje řeč o těch příjmeních. Paji, s těma fotkama, taky mě jedině napadá, že jsou moc velký... jinak nevím, mám všechny v .jpg a nebyl s tím problém... Zeuwicko, tak to mě mrzí že jseš marod... ať jseš brzo fit! Co zubař, pomohl aspoň? Je to napytel když je člověk doma, mám pocit že nic nezařídím... A neboj, na oznámení a prstýnky je pořád dost času. Taky čekám... ;-) Holky, odkazy pošlu. Miri ahoj, to je fajn že už toho máte taky tolik zařízenýho. Co Ti přijde divný, s tím příjmením, že se budeš jmenovat po manželovi? Jinak my máme koláčky 400 ks předběžne domluvený, přijde mi to docela akorát, a ještě myslím zbyde. A přítel schválil že se pustíte do vlastního mimi, jo? :-D No, tak nezbývá než popřát hodně štěstí! Jaro ahoj, tak to je fajn že máš šál, a líbí se Ti... já si vůbec nedokážu představit, že bych s tchánama něco ohledně svatby zařizovala... tak hodně štěstí! Pavli, já nevím jak se co dělá nebo nedělá... nikdy jsem se s tímhle senestkala, na žádné svatbě jsem takhle nebyla, nebo nikdo z mých známých se neženil tak, že by přivezli dopředu výslužky... A u nás je to s těma výslužkama tak, že polovina svatebčanů není z Brna a okolí, odkaď jsme my, bydlí od nás 200 km daleko, tak jim je dáme až při hostině. A tím pádem i zbytku svatebčanům rozdáme výslužky při hostině. Jedině do práce, a pár známým co bydlí v našem městě je dáme den předem. Ale je jich celkem co rozdáme, ani ne deset. A u nás se koláčkům říká ty plněné buchtičky s tvarohem a rozinkama vevnitř, a posypkou nahoře, takový kuličky jak kdyby. Ale třeba vím že na severu Moravy, aspoň v Třinci a okolí, jsou zase koláčky klasický koláčky, neplněný vevnitř, ale jako ty placatý, co je hned vidět jaký jsou. A do výslužek nebudeme dávat dort. Jen cukroví a ty koláčky. Julie, no... je toho hodně, ale když se to zařizuje takhle dopředu, myslím že se to dá zvládnout... Ale kdyby tam nebylo tolik svatebčanů, taky bych se s tím nějak nesmolila... :-) Moni, tak to je fajn že už máš po problémech, hlavně ať se to nevrátí! ;-) A Amsterdam musí být krásnej... Tak ať neco hezkýho vyberete, možností je spousta, jen těch peněz, kdyby bylo víc!
Profilova fotka
Jinak to je fakt něco přečíst všechny příspěvky a odpovídat... :-D
Profilova fotka
moje řeč, Leni, a ještě ten vztek, když tu sesmolím dlouhý mail a on se mi nepošle :-S no divné mi přijde, že už nebudu mít to staré příjmení. víš? že jsem 30let Vorková a najednou to bude jinak....ale člověk si zvykne,jinak to nejde.... tak my máme výslužky předem pro rodinu a přátele a sousedy - koláčky a cukroví.....balené do celofánu. důležité zejména pro ty, co nejsou zváni na svatbu, aby taky něco dostali :)) a ti co jdou na svatbu dostanou pak ještě jednu, rozkrájené dorty, cukroví a koláčky, které se nesní....to už se dává do krabiček. alespoň u nás.
Profilova fotka
Miri, jojo... bude to zvláštní s tím příjmením. Ale asi to tak má být... A s těma výslužkama, asi se to fakt všude dělá jinak... tady se člověk fakt dozví spoustu nových věcí. :-) Taky nespíš?

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?