Duben 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, jelikož tady ještě není zastoupený duben 2008, tak jsem se rozhodla založit nové téma. Taky plánujeme svatbu v dubnu a nevím, jestli není na přípravu moc brzo? Budu ráda, když se tady sejdeme a vyměníme si inspirace ...
Profilova fotka
Ahoj, tak k tomu oznamku ... ja s fotkou nevim, premyslela jsem o takove te perokresbe, ale uz to ma skoro kazdy ,,oznameni s fotkou,, Ale libi se mi Tvuj napad Ivo ;-) My mame fretecku, tak by jsme ji mohli pouzit jako maskota ... a toho Ferdu mravence bych klidne pouzila, uvidis jak to bude vypadat ;-)
Profilova fotka
Jéé, tos mě potěšila, Pavli :-) A s domácím mazlíčkem jako maskotem bych se taky nebála. Je přece součástí rodiny! ;-) To je hezký! My zatím žádný zvížátko nemáme... :-( Máme jenom toho našeho "Ferdu"
Profilova fotka
no uvidime, co vymyslime :-) Ja v tech PC programech nejsem moc zbehla :-D
Profilova fotka
No jinak jsem si vcera rikala, ze bych to vsechno rada zrusila, kdyz jsem hodila na papir ty vydaje :-( Nemate nekdo tuseni na kolik vyjde cukroci + hlavni dort a foto s kameramanem? =-)
Profilova fotka
Pavli, já se dost zděsila například hodně s tím cukrovím... Nedávno jsem psala, že při prvním předběžným rozpočtu jsme počítal 5000 za cukroví a 1500 za dort... Vzhledem k tomu, že dort bude pravděpodobně jen jeden, tak se do těch 1500 snad vejdem (hlasuju pro medovník a ten je i levnější). Ale co se týká toho zbytku, tak to bude asi podstatně víc. Mrkla jsem nedávno do diskuze na toto téma a protočily se mi panenky. Je potřeba počítat cca: 5 minikoláčků, 4 kousky cukroví a případně 1 řez (nebo právě část dortu-což u nás nebude...) na osobu. No a pak nejvíc záleží na výslužkách. Hodně lidí to řeší tak, že do výslužek právě cpou hlavně ty dorty a k tomu třeba koláčky, či kremrole a max. pár kousků cukroví. Tak uvažuju, že kromě toho pěknýho hlavní dortu bysme ještě pořídili pár obyč medovníků a přidali je do kraviček. Výslužek budem mít tak 50. Kromě cca dvaceti, který rozdáme svatebčanům, musíme ještě pro všechny rodič do práce, my do práce, sousedům, a některým známým. Taky rodině, která na svatbě nebude... No nasčítá se to. Takže teď ani nedoufám, že bych se dostala pod 10.000 =-) 8-(
Profilova fotka
Co se týká záznamů, tak to mám pokryto ze strany známých... Taťka několik svateb už točil, má profi kameru a je to jeho velkej koníček. Nutno podotknout, že jsem lépe zpracovaná videa ani nikdy neviděla (a to se nesnažím mu tady dělat reklamu, prostě je to můj skvělej, šikovnej taťulda :-N ). Samozřejmě to nebude on točit, na to mám kamaráda, kterej studuje kameru na vysoké a s taťkou občas spolupracuje, když je potřeba točit z více úhlů - na více kamer). Taťka to pak bude "jen" stříhat - což je na tom všem to nejhorší, ale on se na to strašlivě těší ;-). Honzovi za to asi nabídnu nějakej "honorář", ale upřímně pochybuju o tom, že si něco vezme. V každým případě za to dáme maximálně 1500,- a bude to profi záznam na profi (někdy asi 2-jedna statická) kamery a jsem moc ráda, že mám v tomhle takový štěstí... :-)
Profilova fotka
Jinak taťka točí svatby za cca 5000, myslím... Což je takovej celkem průměr, záleží na tom, co od toho čekáš... Být Tebou, než si objednám kameramana, nechám si od něho pustit ukázku něčeho, co už dělal. Aby tam bylo na začátku nějaký pěkně udělaný menu s podstatnýma záložkama, podmazaný hudbou... Důležitý je taky se sním domluvit na co všechno ho chceš. Taťka většinou točí ráno přípravy nevěsty a příjezd ženicha. Pak něco z kolony na obřad, samozřejmě i obřad, když chtějí tak focení, v koloně na hostinu jezdí většinou s novomanžely v autě a udělá pár "soukromých" záběrů, a pak něco na hostině - oběd, první tanec, případně čtení oznámení, rozbalování dárků... Pak si udělá pár detilů (během celýho dne) a udělá z toho klip z celé svatby- prostě to nejdůležitější s romantickýma prostřihama třeba na dekoraci... Je to ale celkem běžnej postup, co Ti udělá víceméně každej... Horší je to pak s tím stříháním. Ono totiž během celýho dne vznikne několik "hluchých" míst, kdy se prostě nic moc neděje, nebo je něco jen k vidění a zvuk nic moc, nebo naopak a tam se právě dělají blbě střihy, že je asynchronní zvuk a obraz (například - to je nejblbější trik :-) ale nemůžu tu prozradit všechno) Ve výsledku to ale vypadá skvěle. Má to spád a rád se na to podívá i kdokoli jiný (třeba já), přestože se ho to vůbec netýká, je to zajímavý a svižný... :-)
Profilova fotka
No a fotografku budu mít kámošku - amatérku. Tak jsem zvědavá :-) Vím, že profi fotky jsou mnohdy ještě dražší než video... Uvažujeme, že možná ještě zajedem někam do ateliéru - přece jen to počasí neovlivníme, ale to má zatím čas. Jakmile si uděláme v lednu zase rozpočet, tak nás takový nápady asi přejdou ;-)
Profilova fotka
Ivi, to je právě na tom to nejtěžší - ten nápad :-(
Profilova fotka
Nápad čeho? To právě musíš nechat na kreativitě toho dotyčného. 8-) Předpokládám, že s tím bude mít větší zkušenosti než Ty, takže o kameramanovi nemusíš celej den ani vědět a on všechno zvládne za Tebe. A dobrej fotograf taky uvidí ty snímky sám a navede Tě (resp. vás). Upřímně řečeno, doporučuju nechat si udělat videozáznam z celýho dne. Jen obřad mi přijde zbytečně krátkej a o tolik levnější to není. A hlavně krásný a i dojemný nebo vtipný je většinou to všechno okolo...
Profilova fotka
Teda to byla vycerpavajici odpoved :-D Ja s cukrovim takly pocitala vcera do 5000 :-S Ale doufam, ze vetsinu budem pect doma a pak jak jsi zminovala ty dorty do vysluzek, tak ty budem nechavat delat. Kamaradka delala snad jeden normal obyč kulaty dort cca za 200Kc, ale nevim jestli ji poprosim o vyrobu :-) Cukrovi bych rada nechala na mamce :-D Uz je v tom zbehla :-D S tou kamerou a fotakem jsi me nepotesila :-( Vubec nevim, jak se to pohybuje, na oslave sice budou fotit znami ale rada bych mela i nejake fotky profi :-) Tak se tu budem muset poptat :-( Ale to snad staci shanet tak cca 3 mesice pred terminem? :-o
Profilova fotka
Ivi: myslela jsem že nejtěžší je nápad. My máme fotografa za 2500,-- a kameramana cca za 6.000, -- právě jsem to domluvila :-) Takže všechno zásadní už máme předběžně zamluveno - hospodu, kostel, šaty, fotograf, dj, kameraman :-)
Článek se načítá
Ahojky jsem tady úplně nová, taky planujeme svadbu na duben. Jsem ze Studénky a hledám v blízkém okolí nějakou super restaurací poradíte mi. Předem moc díky Ajas
Profilova fotka
Pavli - určitě to stačí ty tři měsíce před... Tobě upeče cukroví mamka a já mám zase zajištěný video a fotky. Každej si najde nějakou tu výhodu ;-) Horší to mají ti, co nemají v okolí žádného šikulu :-p
Profilova fotka
Ahoj ajas362stud: nejsem sice ze Studénkyhttp, ale klikla jsem na tohle - koukni: //www.delnicky-dum.com/
Profilova fotka
jé teď mi ti to http vklouzlo kam nemělo :-D
Profilova fotka
Peti, já Ti rozumím :-) Akorát pořád nevím, u čeho je ten nápad nejtěžší...? :-N Jsem trochu pomalejší, tak se omlouvám... :-x
Profilova fotka
ajas Vítej :-)
Profilova fotka
Ten dělnickej dům, co Leňa našla, vypadá dobře :-)
Profilova fotka
Dobre ranko :-)
Profilova fotka
Ahoj Pavli, jak se máš? :-) Holky vy se máte, že už máte ty podstatné věci zamluvené. U nás pořád zatím nic :-( Včera jsem mluvila s taťkou - toho ve svatební den pasujeme na vrchního organizátora :-D a dáme hlavy dohromady a pomůžou nám vybrat jinou restauraci i s ubytováním.
Profilova fotka
No začínám posmrkávat :-( Chjo, doufám, že z toho nebude nic většího :-o Jinak my taky zatím pořád nic zamluveného nemáme, já se pořád chystám zavolat alespoň na tu matriku, odkdy vypisují termíny ... :-D
Profilova fotka
jinak jste se definitivne rozhodli, ze budete hledat jine misto hostiny? Jeste je cas :-) Tak toho muzete jeste najit :-)
Profilova fotka
ivi: hloupá jsem já, nikdy to nenapíšu do konce, prostě myslím rychleji než píšu :-S - myslím nápad u těch svatebních pozvánek :-) Jinak přeju dobré ráno
Profilova fotka
Pavli - no úplně definitivní to ještě není, je to taková pojistka - do prosince (to tam musíme potvrdit nebo zrušit), ale všichni jsme se shodli, že bude lepší najít restauraci rovnou i s ubytováním. A s hezčím interiérem.
Profilova fotka
hihi, no ono s tema napadama je to vzdycky horsi a nejhorsi je, ze ty nejlepsi napady prijdou az po akci :-D :-D :-D Jj, oni Ti v te restauraci nesedeli ty barvy, vid? Ono je lepsi toho omrknout vic, nez si pak nadavat :-)
Profilova fotka
já budu mít hostinu tady www.pepcin.cz ;-)
Profilova fotka
Pavli: tak tak :-) Peťo: moc pěkné :-) jsem nějaká stručná :-D
Profilova fotka
i ve strucnosti je krasa :-D Ten pepcin jsem nemohla nikde najit fotogalerii nebo neco vic, ale jinak zvenku to vypada pekne :-) peto, vy uz to mate teda zamluvene? Udelali vam nejaky rozpocet jestli se muzu zeptat?
Profilova fotka
Hojda! Tak popořadě: Peti, hloupá nejsi! Mě to potom napadlo, že asi mluvíš ještě o těch přáních a né o fotografovi... :-| Mi to hnedka nedošlo. Takže s Tebou teď, když jsme si to vyjasnily :-D , musím jedině souhlasit. Nejhorší je dobrej nápad. No a mě osobně se ten Ferda docela líbí. Jenže já jsem tím zblba půl rodiny, takže máme doma Feru šampóny, mýdla, pexeso... a ostatní si ze mě už pěkně utahujou. Na druhou stranu to všem připadá roztomilý. Přitom já žádnýho Ferdinanda doma nechci! Stejně se tak chudák první chlapeček bude jmenovt, i když ne oficiálně...

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?