Duben 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, jelikož tady ještě není zastoupený duben 2008, tak jsem se rozhodla založit nové téma. Taky plánujeme svatbu v dubnu a nevím, jestli není na přípravu moc brzo? Budu ráda, když se tady sejdeme a vyměníme si inspirace ...
Profilova fotka
Ahojky, děkuji za gratulace. My si navzájem s rodičí vykáme. Ale co je zvláštní se všema tetičkama až na jednu vyjímku si už dlouho tykáme. ;-) Možná je to tím, že naši rodiče jsou oba nejstarší a tettičky tedy jsou mladší než naši rodiče, i když to zas o tolik není. Vůbec mi to nevadí že si vykáme, příjde mi to nějak přirozené. Jinak Kubíčkovi a samozřejmě mamince a tatínkovi držím pěstičky nech všechno klape jak má. Odběr plodové vody mi byl doporučen kvůli hraničním výsledkům z krve a hlavně z toho důvodu že manžel má postiženou sestru.
Profilova fotka
spetro: tak hlavně, že je to v pořádku. Asi to není moc příjemný. S tím tykáním a vykáním je to těžký. Moje mamka taky nikdy nenavrhla své snaše tykání. Ona jí totiž nemá ráda od začátku. U nás to tak nějak vyplinulo. Vůbec jsem to nečekala. Lenajsek: mrzí mě, že ti to tykání nenabídnou. Je to asi tím, že jsou oba starší.Vlastě tvoji prarodiče. Netrap se kvůli tomu. Hlavně, že vám to s manželem dobře klape. já jsem už kvůli svý mamce vybrečela litry slz a vím, že to není nic platný. Nikdy se nezlepší.bude to pořád stejný. :-( Dobrou noc..
Profilova fotka
Ahoj, po delší době se opět hlásím. Kryserko: moooooooooc gratulací.Taky si zavzpomínám ráda na porod. Co se týče tykání:já taky furt vykám,Kájovo rodiče mi to nenabídli a ani nenabídnou,jeho máma říkala,že by jí to bylo blbý,kdybych jí tykala.Ale je mi to jedno. Prstýnek oba dva nosíme jen když jdeme ven,doma ho šetříme,já ho už trochu poškrábala,furt se někde hrabu. Zeuwicky: jsem se chtěla zeptat,jak dlouho tvůj malý nosil plínky a jak jsi ho to odnaučila.Nikymu budou ve středu 2 a pořád je máme,vysazujeme po hodině na nočník i záchod a neúspěšně.Ani si neřekne.Nevadí mu ani být pokaděný.Nevím si rady a připadá mi to už dlouhé.Zkus mi poradit. A jinak stále čekáme na komisi kvůli psovi,jak ho pokousal vlčák.Zatím se nic neděje. Stále někde trajdáme,tak internet ani nezapnu,večer jsem vyřízená z toho mrňouse.Chtěla bych mít tolik elánu,co on. Mějte se hezky.Petra
Ahojky:)jéé to se nás tu sešlo:)tak jsme včera řádily v bazéně a pořádně si nacpaly pupky:)jen je škoda, že zas jak slibovaly pěkný pařáky, tak zas prý bude prdlačky:( petula.cerna-no právě já taky ho zkoušela dávat na nočník a on mi na to kašla, sednul, jako že zatlačí a prej-nejde a pak se za rohem počíral na zem, pak ho dala parkrát mamka a on se v poho vyčůral:)a mě né, vůbec mu ale nevadilo na nočník jít...tak jsem zkusila že jdu na záchod a malýmu vzala sebou nočník a že jako jdem spolu a šup ho:)a pak občas stávkoval, mamka byla zrovna v nem. tak jsem mu řekla, že jí uděláme překvapení a bude mít velikánskou radost, když už bude chodit na nočník a že se jí pochlubíme, až přijde od pana dr a ono to zabralo:)taky se divím, že to šlo bez řevu a problémů ale myslím si, že každý dítě na to musí nějak vyzrát, od známé holka taky nechce a to ji nechá bez plíny, ať se třeba i do tepláčků počírá a je jí to jedno. Od sousedů kluk když prý vidí nočník, tak řve...budou mít oba teď 2roky, myslím že hodně dělá to, že malej je taková malá opička,přetrhnul by se, aby mohl udělat něco, co dělají dospělí:)no nic popádím, segra dnes odlítá opět do Egypta, tak je velký chystání, snad se nestane to, co v březnu:(jak ji okradly...tak já pádím, mějte se moooc hezky. Kryserko-hodně štestíčka a pořádně odpočívej:)
Profilova fotka
Kryserko: Tak to je super, moc gratuluji, mamčo. Kubík byl nakonec pěkný obřík, jak jsi tušila :-) Já si s tchýní nikdy tykat nebudu, nenavrhla mi to a ani já bych to asi nepřijala. Pořád je o hodně starší než já a mám k ní respekt. Oslovuji ji jménem, neříkám jí příjmením nebo "maminko..." apod. Leni,pravdou je, že tchýně ani tchán nejsou tak staří, jak ti tvoji. V životě bych tak "starým" lidem netykala... Opravdu jsou ve věku mých babiček... No, myslím si, že jsou stará škola, nevím v jakých podmínkách žili, ale i tak by mi přišlo skoro neslušné jim začít tykat. A jak je vlastně oslovuješ? A možná je to taky v tom, že Radek měl před tebou "jinou" ženu a berou to tak, že ty jsi prostě ta druhá... Hlavně si s tím nelam hlavu, důležité je, že tě má Radek rád a né to, jestli tchýni tykáš nebo vykáš.
Profilova fotka
hurá, sláva Kubíčkovi a jeho rodičům, přeju do života vše nej. petula: mohla bys třeba zkusit, pokud ti neva praní, ho nechat bez pleny, v létě je to v poho hlavně venku, jen tak kraťásky a ty děti, když se počurají, tak je to studí a začně jim to vadit, ale samozřejmě to není na 100% lenajsek: nic si z toho nedělej, já mám pořád po čtyřech letech vztahu se svým mužem pocit, že jsem u nich doma cizí. posadí mě do kouta a petra odtáhnou do druhého pokoje, protože je třeba něco řešit. děsně mě to štve, ale nenadělám nic, rodinu si člověk prostě nevybere. tak se přes to snažím přenést a neřešit to.
Profilova fotka
zeuwicka a miri: díky za rady,zítra razíme na chatu,zkusím to.Musím do konce prázdnin ho naučit aspoň přes den,aby byl bez plen. Mějte se moc hezky. Jinak už máme konečně fotoalbumy ze svatby.Nechala jsem to u Happy fota a jsme moc spokojeni,do 3 dnů nám to přišlo až domů,super,prohlížíme a všude ukazujeme,už to snad ani není možné,jak to letí.
Profilova fotka
Ahojte paní :-) vy tady pořád ještě jedete, já jsem si říkala, jak to tady neumře, ale vy to teda držíte, tak to já sem budu ještě občas chodit ;-) Jsem si vás teď dočetla, měla jsem teď výjimečně v práci chvilku klidu... A neodpustím si teda ještě pozdní reakci na toho pokousanýho pejska. To je fakt strašný!!! :-( Kráva blbá ženská. Ta mě fakt naštvala. Já bych ju normálně zavřela, ať si laskavě ti lidi uvědomí, že pořídit si zvíře je nějaká zodpovědnost, že to není hračka!!! To mě fakt dožralo. ]-( Aspoň, že se nestalo nic vám!
Profilova fotka
A teď už to příjemnější :-) Kryserce a Kubíkovi a tatínkovi moc moc gratulací!!! Konečně se teda dočkali, po těch komplikacích! 8-) Mně se nezdá, že by byl zas až tak velkej... Já počítám, že bude mít mimčo přes 4 Kg. Manžel měl 4,2 a já 4,15, když jsme se narodili... Navíc moje ségra měla taky 4,20 a Mirova měla necelý 4 kila, taže žádný náhody, prostě otesánci... A už teď podle ultrazvuku roste mimčo víc, než by mělo... :-S Takže čekám v lednu pěknou nálož. 3,8 bych fakt brala ;-) Je to zase lepší, než moc malinký miminko a ještě inkubátor :-| ... Kolegyně v práci má termín na začátku července a před týdnem jí řekli, že má chlapeček podle ultrazvuku jen něco přes dvě kila, což je prostě málo a že něco není v pořádku (nutno podotknout, že celou dobu kouřila, jak fabrika!!!!). Doporučili jí vyvolat porod předčasně a dát ho do inkubátoru, ať je vše pod kontrolou... No tak je z toho teď celá vyklepaná, což se ani nedivím.. :-( Tak buďme rádi za otesánky :-D
Profilova fotka
A ještě jsem chtěla, že mi nabídli tchánovci tykání v pátek před svatbou a naši Mirovi to navrhli už asi měsíc nebo i dřív před svatbou... ;-) U nás v rodině je to normální, všichni si tykají se všema... U nich to moc normální není, ale řekli si asi, že je to přirozenější. Mně třeba přijde divný, že Mira babičce a dědovi tyká, ale jeho taťka jim vyká a mamka vyká babičce... Přijde mi fakt divný, když rodiče někomu vykají a jejich malinký děti tykají, přijde mi to takový "nerodinný" a trochu zpátečnický... Ještě před sto lety s totiž vykalo i rodičům, takže je jasný, že tchánům se taky netykalo.. ;-) Navíc mám s manželovýma rodičema myslím docela hezký vztah, takže jsem ráda ;-)
Profilova fotka
Peti, gratuluju k dobrým výsledkům z plodové vody :-) To se člověku uleví!! Já se včera bavila s kolegyní a říkala, že právě byla na nějakým nadstandardním vyšetření z krve a ultrazvuku ve 13 tt, tak o tom taky uvažuju... Vy jste na tom byly? =-) :-N
Profilova fotka
Ahoj holky, taky jsem tady na chvilenku zabrousila po dlouhé době ;-) Kryserce moc moc gratuluji ke Kubíčkovi, přejeme vše nej nej a těšíme se na fotečky!!! Všem těhotným taky gratuluji, a přeji pohodové těhu, to první je moc krásné!!! Co se týče tykání/vykání, mě Radkovi rodiče taky nenabídli, ale nijak mě to netrápí, akorát to oslovování dlouho mě neba. kdybych říkala vy mamko, taťko nebo vy Ančo, tak by to bylo lepší, ale nijak to nehrotím. Radek tyká celé mé rodině už a já některé tetě a strýcovi u nich. Co se týče nočníku, tak to taky zrovna prožíváme. Malý má odmala problém se stolicí, jde mu to ztuha, bolí ho to, nebo už je to jen psychického rázu, nevím. Nočník mi ukáže, donese, nechá se vysléct, ale na něm už ho musím držet s řevem.. Dneska jsem zkoušeli čurání, tak to neřval, seděl, ale nic neudělal. Taky bych s tím chtěla přes léto pohnout, 2 roky má v listopadu, ale to léto mi na to příjde ideální. Tak musíme vydržať ;-). Mějte se všechny hezky!!!
Článek se načítá
Profilova fotka
ahojky. petulo to je fajn, že ses mezi nás přišla podívat. miri- mrzí ¨mě ty vztahy v rodinách. Já mám naštěstí zatím pohodový vztah s rodiči mýho manžela. zato s mámou si vůbec nerozumím a Radka taky moc nemusí..Co se dá dělat.. :-( andreo: snad se vá to s nočníkem brzy podaří... moje mama taky radkovi tykání nikdy nenabídne. Ani s tím nepočítám.. ivulo: tak jak se daří? vidím, že jsi připravená a 4 kg mimíska? Já jsem na ultrazvuku byla ve 13tt. Něco se tam dr. nezdálo, tak mě poslal do Brna na ultrazvuk..Jinak jsem byla na klasických odběrech- krevní obraz, kr. skupina, RH faktor, BWR atd. Jiné speciální nevím, jaké jsou.. Chodíš na koníka? mějte se krásně..
Profilova fotka
Jé z kryserky už je mamča, tak to ji gratuluji!!! jinak my si ted užívali 2 dny volna, bylijsme na chatě a moc se nám do Prahy a do práce nechtělo, komu by se taky chtělo, že? :-| Co se týče diskuze, my si s rodiči se všemi tykáme, od začátku našeho vztahu, a vycházíme v pohodě, naštěstí. Chystáme se podívat na kamarádčinu svatbu v sobotu, snad to vše stihneme, je toho ted před prázdninami moc. Zatím papa
Profilova fotka
jo,,jo. kryserka už je mamča. Moc vás všechny zdraví. matonko- to je fajn, že si tykáte a že máte pohodový vztahy v rodině. To je totiž základ všeho.. Také by se mě nechtělo z chatičky. Užij si kamarádčinu svatbu.. Také jsme měli jít,ale je to od našeho bydliště daleko a nevyjde nám to časově.. :-)
Profilova fotka
Ahoj Leni: jj na koníka chodím a právě dneska zjišťuju co a jak... Možná na ten screening zajdu. Určitě je to zážitek a taky člověk může být po něm klidnější... ;-) I když si pořád říkám, co kdyby tam náhodou něco bylo... :-( na potrat bych asi stejně nešla... :-|
Profilova fotka
ivulko- a to se jedna o ultrazvuk a co jeste? Ty chodis k dr. v brne vid? taky si to tak rikam, ze bych na potrat nesla. nedokazu si to nejak predstavit? A kolikaty jsi týden? Na kdy máš termín? Chtěla bys raději chlapečka nebo holčičku? :-)
Profilova fotka
ahojky Ivi, tak jsem postřehla až ted že jsi těhotná. Blahopřeji. Tak jsi se nakonec brzy dočkala. ;-) To vypadá skoro na svatební noc, ne? :-)
Profilova fotka
Ahoj Peti, no ani jsme to neplánovali... O sv. noci jsme tomu nechali "volný průběh" a vypadá to, že se zadařilo :-N Sice nemáme kde bydlet,ale jsme fakt šťastní ;-) A copak vy, jak jste na tom? Kdy máte termín...? =-)
Profilova fotka
Já myslím že to bydlení se rychle vyřeší ;-) To jsem moc ráda že jste štastní (hlavně tatínek, u tebe to bylo jasné). Náš Tomášek by se měl narodit v polovině října. Držím palečky nech se daří a vše je v pořádku.
Ahojky:)jak pak jste se měli o víkendu? Pokácely jsme ten smrk, tak že jsme makaly jak šrouby a navíc jak ve středu přišla ta hnusná bouřka, tak nám nadělala na zahradě paseku, musely se ořezat stromy, zahrádka pod bahnem:(no práce a zase práce:(a to jsem měla zrovna vše tak pěkně hotový a libovala si, jak budu mít aspoň týden klid. Jinak teda zítra bude pěkně veselo:(segra se vrací z dovči a až zjistí, že jsme smrk zhodily, tak to bude tóčo, ona je hodně puntičkářka a nesnese změny, tak to bude zas něco. Jinak jsme se nakonec bavily o dovče, měli jsme jet po Francii autem ale popravdě se mi to nezamlouvalo, protože nevím, jak by to zvládl malej, spávat v autě a stále cestovat, tak jsme si říkaly, že by jsme jeli třeba do chorvatska a nebo nevíme kam...musíme se ale rozhodnout rychle, protože už by se jelo tuto sobotu..tak uvidím. Zatím se všechny mějte moooc hezky a písněte jak se vám daří:)pa pa
Profilova fotka
Ahoj, zdravím po víkendu, byli jsme na chalupě, a zase z části bylo pracovně, a z části pohoda, tak jako pokaždé, takže pohodička. Dneska po práci chceme jet na koupák, tak snad vydrží počasí, i když se tady hodně mračí. Jinak u nás doma vše relativně OK, jen mě manžílek ve čtvrtek pěkně namíchl, vypadá to, že snad začíná s kamošama zase chodit do hospod, ale snad to byla jen vyjímka... vyříkali jsme si to, a snad se to nebude opakovat. K těm tchánům a vykání - já bych taky asi nechtěla, abych jim tykala, ale šlo mi o to, že místo "ahoj, prostě vždycky říkají dobrý den, a nashledanou, a pod.. tak já to automaticky říkám taky, aby to nebylo blbý... a to mi přijde prostě divný. Jinak jak tady někdo psal, nevím už kdo, že když tam přijede s manželem, tak že když se něco řeší, zavře se tchýně s manželem do vedlejší místnosti, a jednají za zavřenými dveřmi... to je u mých tchánů přesně to stejný... to mě pak akorát mrzí, jak kdybch fakt byla cizí. Onehdy k nám tchýně volá, vzala jsem telefon já, a něco málo jsme prohodily, jak se daří, co počasí, co na zahradě, a tak... a pak vždycky předávám telefon Radkovi. A pak se mě po tom, co tchýně zavěsila, Radek ptá, jestli může půjčit naše fotky co máme od fotografky, rodičům. Jako samozřejmě, že jo, bohužel jsem ještě nestihla pro ně fotky vyvolat, ale kurnik, to se tchýně nemohla zeptat přímo mě, když už se mnou mluvila, to vše u nás musí zařozovat Radek??? to mě tehdy vytočilo. Tož tak, no... Holky těhulky, všem držím palce at se miminkům daří. U nás to tento měsíc vypadá, že opět nic. Už mě to přestává bavit. Tak aspoň že vám se daří dobře. Mějte se fajn a hezkej novej týden! P.S. Kryserko, těšíme se na fotečky Kubíčka... ;-)
Profilova fotka
Ahoj holky byli jsme v sobotu na večerním rautíku po svatbě kamarádce a řeknu vám, já se chci zase vdávat :-D x-) Nevěstě to slušelo, jako každé nevěstě a mě se zastesklo po tom, že jsem si svatebních šatů moc neužila (brzo jsem je svlékla a netančila v nich, kapela začalo později) a že ten pronceznovskej den tak rychle skončil.
Profilova fotka
Ahoj holky ;-) tak jsem Vás zašla jen pozdravit, jen na skok, nemůžu ještě dlouho sedět na židli :-) POmalu si zvykáme, to noční vstávání mi dává fakt zabrat, pak mi u kojení padá hlava,a le snad si zvyknu :-) Kubíček je andílek, když spinká, člověk by ho koupil :-) Jak to půjde, hodím nějakou fotečku, ať toho našeho blonďáčka vidíte ;-) Mějte se moc fajn ;-)
Profilova fotka
Kryserko ahooojky, maminko, tak vše NEJ! To budeš hodná za fotečky, už se těšíme... a držím palce, ať vše zvládáš, a brzo se s Kubíčkem zaběhnete do nějakých kolejí, a vše jde od ruky... ;-) Doufám, že manžílek pomáhá... ;-) A ať je Kubík andílek, i když nespinká! ;-)
Lenajsek-tak na to musím reagovat, z toho si nic nedělej, u nás to funguje tak, že tchýně když chce přijet za malým a nebo si ho vzít ven, zásadně volá Pavlovi a když na svatbě dávala dar, tak mi ještě jednou blahopřála, atd a podává mi obálku a prej, jej to jsou peníze, vytáhla druhou s přáním a tu mi šupla a peníze dala Pavlovi. Nakonec mě v neděli dorazila tím, že když jsem vycházela z baráku, tak potajnu strkala Pavlovi peníze(k svátku),i když předtím už mu nějaký ten dárek dala, jenže jí to jaksi nevyšlo a já to viděla-nejhorší je, že se mi ani nezmínil a do teď si myslí, že o tom nevím(přitom finančně jedem každej za sebe)tak to jsem jako nepochopila vůbec, proč nic neřekl ale rešit to pro mě nemá smysl, páč by mě z toho asi jinak trefilo:)tak se mějte hezky, pádím do hajan:)
Profilova fotka
Ahoj kryserko, mamčo taky přeju vše nej!!! x-) Kubíček je blonďák? jééé, ale to mu asi ztmavnou vlásky později, ne? Přeji abys to vše vydržela, asi jde o to si zvyknout... Pa měj se
Profilova fotka
ahojky, zatím nepatřím do klubu těhotných a maminek a ještě delší dobu asi patřit nebudu, tak moc nemám o čem diskutovat.. Kryserko, moc přeji, aby si vše zvládla a budu se těšit na fotečku. Matonko, já jsem si ty šatky alá princezna chtěla užít se vším všudy, takže jsem je od dopoledne nesundala a až do svatební noci :-) S odstupem času si říkám, že by takové repete ještě vůbec neškodilo :-) (a se stejným manželem) :-) ;-) :-) Naštěstí nemám takové problémy jako vy. Pokud se něco řeší, tak v mojí přítomnosti a jsem za to moc ráda. To, co popisujete, znám ale taky, protože babička (tchýně) to vždycky dělala a dělá mamce do dneška. Chápete, že i po 30 letech manželství jakoby "nepatří" do rodiny?? Dělali jí přesně to, co píše Lenča, - taťku odtáhli do jinýho pokoje, zavřeli dveře a řešili jejich "rodinné" věci. Prostě děs.
Profilova fotka
paaaji, neděs mě: já se pořád upokojuju, že tohle přece musí jednou dojít všem, že už jsem jejich, no ne? snad to nemůže trvat 30 let. ach jo. lenajsek: jak dopadla koupačka? my se chystáme dnes. snad přijde Petřík včas domů. včera jsme taky plánovali a dorazil v 18.45, a bbylo po koupání. tak dneska má být u nás ještě krásně celý den. kryserka: to je fajn, že ses ozvala, už jsem měla starost, jestli jste nezkysli v porodnici :-D tak se těšíme na fotečky.
Profilova fotka
zeuwicko- tak snad to ségra pochopí.. Když je takový vítr nebo jak byla v zimě ta vichřice, tak by přece nechtěla,aby vám ten strom spadl na barák ne? lenajsek- mrzí mě, že máš problémy s manželem, snad to byl jen úlet a nebude se to opakovat. Ne¨boj s mimi se to také brzy zadaří..snad i ty vztahy s tchánovcama budou lepší.. kryserko- zdravím tě, ještě jednou gratuluju..ať se daří a vše zvládáte v pohodě. :-) zeuwicko- je to problém s těma rodičama... ach jo.. :-|

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?