Duben 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, jelikož tady ještě není zastoupený duben 2008, tak jsem se rozhodla založit nové téma. Taky plánujeme svatbu v dubnu a nevím, jestli není na přípravu moc brzo? Budu ráda, když se tady sejdeme a vyměníme si inspirace ...
Profilova fotka
ahoj :-) zeuwicko, chci se zeptat...v albu to "hledání důkazů" - co to je za zvyk? :-) Ještě jsem něco takového neviděla ani o tom neslyšela. To jsou papíry?
Ahojky:)né to není zvyk, jen se nám stalo, že jak jsem ráno vstala, tak ty papíry byli opravdu všude, to kluci, nejlepší kamarádi se domluvily a v noci nám to tam tak dali jako že výzdobu a protože manža:)dělá v tiskárně, tak si myslel, že to udělali chlapi z práce a tak koukal po popírech, jestli někde nebude nějakej důkaz, že je to opravdu od nich z práce, protože když jim volal, tak mu říkali, že s tím nemají nic společného:)což teda opravdu nekecali a pak se mu svěděk a další 2přiznali:)vypadalo to úžasně, jen nám to teda stále padá ze stromů, jak to dali na ty obry až nahoru netuším:)))bylo to moooc milé překvapení a úplně tím každýho dostaly, protože to prý opravdu ještě nikdo neviděl:)ještě že jsme to nemuseli uklízet, naštěstí to druhý den uklidily všichni doma....
Profilova fotka
:-D :-D :-D To muselo být teda překvapení a ten výraz ve tváři, když jste to viděli :-D
Ahojky:)teda tak koukám, že se naše diskuze trošku rozpadá, doufám, že vás ty moje keci neodradily....chtěla bych vám všem dodatečně moc poděkovat za podporu a pomoc:)byli jste taková moje jediná podpora, kamarádky vdané ještě nemám, tak se ani nezajímaly ani neporadily:(teď ani pomálu fotky nepochválily...na radnici nepřišly...trošku mě to mrzí ale všechny pozvat jsem nemohla, tak plánuju, že bych dodatečně v létě, až bude teplo udělala nějakou akci na zahradě ale nevím jestli to má smysl, když teď nemají zájem, tak pak by snad asi přišly...no nevím. Jak jste vůbec prožily první máj a zprožíváte první týdny-týden v manželství? Změnilo se něco? U nás jsme si o tom povídaly a oba jsme se zhodly, že jako by to nás dva ještě víc spojilo a náš vztah prohloubilo, no uvidíme co bude za měsíc :-D tak se zatím opatrujte, pádím robit konečně na zahrádku, teda tak jsem si lebedila jaký mám klid a hned v sobotu mamka zahlásila, no a jedem zas dál....škoda, že to tak rychle uteklo....
myslela jsem v neděli:)))v sobotu by mě asi trefilo:))))
Profilova fotka
týjo holky, to je fakt hustý, s těma šatama, zase jsem ještě víc radši, že jsem se rozhodla nepůjčovat si šaty v půjčovně, ikdyž snad je takových pomálu, ale člověka to pěkně vynervuje..... Nojo, vydělávají na všem a ještě jsou pak na lidi hnusný :-( zeuwicka: u nás je to úplně stejné jako za "svobodna", ale ani jsem nic jiného nečekala, tím, že už spolu ti dva bydlí, se asi sňatkem moc nezmění :-) Už je to spíš asi jenom formalita. Jak jsem doma, nikde se nepředstavuju, ani nepodepisuju, tak mi ani nedochází, že se jmenuju jinak, minulý týden jsem se na poště šla podepisovat v pohodě starým jménem, ale uvědomila sjem si to a zavčasu to opravila :-)
Profilova fotka
Ahojky :-) Tak jsme to všichni zvládly :-) Tak ještě jednou přeju, ať nám to všem nadále takhle pěkně klape :-D Mám teď chvilku taky času, v práci nám nařídili dovolenou na pátky po svátkách, tak jsem ráda :-) zeuwicka, ty jsi měla nějaké flekáté šatky? mě v salónu na nic neupozorňovali a v podstatě jsem neměla ani žádnou smlouvu na šaty, je podepsaný papír o půjčení a zaplacení + možný poplatek za zašpinění od 300Kč do 3000Kč. Šaty mi někdo polil kafetem, ale pani to vzala v pohodě, tak mi spadl kámen ze srdce :-) Jinak u nás vše při starém :-) Teď už jen založit papírové album s fotkami na moc milou a pěknou památku :-) Jestli se můžu zeptat, kde si dáváte "vyvolat" fotografie z digitálu???
Profilova fotka
Tak u nás bylo pár dní po svatbě jako za mlada - takové líbánky. Byli jsme na sebe takoví uvrkanější :-), ale už jsme zase v normálu :-D Fotečky nechávám vyvolat podle akce - droxi, happy foto. Teď má právě to happy foto akci na fotky, tak dám asi tam. Jak jste to měli u svých fotografů s fotkama na cd?dostaly jste je automaticky nebo jste něco platily? moje fotografka chce 500,- za cd.
Ahojky:)bohužel joo, stalo se to víkend předemnou nevěstě:(je to psané o stránku dřív:)a u mě v albíčku. Jů s těma fotkama mě to taky zajímá, budeme je nechávat vyvolat všechny, i ty od foťáka a tak nevím kde, ať jsou pěkné ale říkal něco o nějaký službě na internetu, tak mu chci cinknout a tam to prý mají levné a dělají je pěkně. No ale nejdřív raději mrknu, aby se zas něco nepot...no snad už jsme si to vybraly dopředu:))))jinak se taky nijak nic nezměnilo, jen jsme si řekly naše pocity, jaké teď máme, od známé se prý muž změnil od základu a nosí ji teď na rukách :-D
Profilova fotka
Mě taky přišla do emailu nabídka od happy fota, ale ta akce se vztahuje na fotky poslané přes internet :-( A poněvadž mám něco kolem 200fotek, tak to přes net asi neprotlačím :-( Jedna fotka má tak 3-4MB |-| Ještě jsem uvažovala o fotoknize, ale ty albíčka jsou prostě takové romantičtější :-D ;-) A abych to nezamluvila, tak s happy fotem jsem byla jinak spokojena. Ted jsme si prave nechavali delat fotky u kodak, pres sbernu u jednoho fotografa (ne ten, co nam fotil) a udelali nam je pekne blbe :-/ Miísto 300fotek mame 90 a u vetsich formatu nam obcas nekde neco ufikli :-o Andrejko, my jsme měli domluveno s fotografem cenu a v té bylo DVD s fotkami co nám nafotil + když budem chtítím nějaké úpravy (jako převést do černobíla, rámečky atd.) tak stačí poslat mejlem a on nám to ještě dodělá :-)
Profilova fotka
happy foto už teď taky tak pošleš.posílala jsem v lednu 250 fotek, dělám to vždycky jednou za půl roku a v pohodě. dříve mi to nešlo, ale teď jsem to trošku rozsložkovala a pohoda ;-)
Profilova fotka
ahojte vdané ženy. konečne snad zítra budu mít čas si vás pořádně dočíst.V týdnu jsme byli na mini svatební cestě v Praze- takže 1.máj proběhl na Petříně. Od pátku máme profi fotky. Včera jsem to chtěla trochu seřadit,ale nestihla jsem to vše. Pak udělám konečně album.Máme jich něco kolem 960, tak je problém se v tom nějak orientovat. Video ještě nemáme,až příští týden. Jinak žijeme asi stejně.Manžel je takový pozornější,ale jinak je pořád skvělej, hodně mě ve všem pomáhá a podporuje.Moc si ho vážím. Tak snad to tak bude pořád.. Kolik vám vyjde jedna fotka v tom happy foto? Kámoška mě říkala, že jejich fotograf jim nafotil něco přes 100 fotek a nechce jim dát cd, že jim to sám udělá rovnou do alba, jenže fotky jim jedna vyšla na 21,- což je docela drsný.To mu ještě zaplatily 6.500 za točení a focení..zítra písnu víc.Jedeme k mamce jim ukázat fotky tak snad to proběhne v pohodě..Mějte krásné nedělní odpoledne.. :-)
Článek se načítá
Profilova fotka
byli jsme se koukat ve městě ve fotech a všude to stojí kolem 6 korun za fotku, což mi přijde docela dost :-( Pak jsou sběrny v drogeriích DM, atd, tam to vyjde o dost levněji, ale kvalita odpovídá ceně :-( Takže nakonec asi půjdeme do klasického krámu a zaplatíme. Ale co, je to pro rodiče a ti nám za to přece stojí :-)
Profilova fotka
No možná to zkusím přes to Happy foto, myslím, že se tam musí stáhnout nějaký prográmek, kam se to nahraje a pak se to odesílá líp ???? Leni, tak to první máj proběhl jak má :-) Mám Petřín moc ráda :-) U toho happy fota je akce -50% a fotka 10 x 15cm by měla být za 1,95Kč. Ale co si tak pamatuju, tak tam mají nějaký manipulační poplatek cca 60Kč. Kdyžtak ti ten mejl přepošlu, nebo to určitě najdeš na jejich stránkách. Ten kámošky fotograf to je síla :-o To je peněz :-( My platili 3000,- a dostali jsem DVD asi s 300fotkami. Ale to ja na dohodě předem no :-/ Ikdyž teda nevím, co to je za formát, čím větší tím dražší ... kryserka: 6Kč je dost za foto 9 x 13 nebo 10 x 15, ale třeba od 100,200,300kusů je ceny levnější ... my měli těch pár co nám vyvolali za 2,90(kodak).
Profilova fotka
jj, u happy fota je program, do kterého si to nahraješ a upravíš velikost. po nás chtěla fotografka 3 tis. + 500,- za CD (DVD) s fotkama, ale už upravenýma, jak je ona upravila na tisk. A každá další fotka stojí 20kč myslím. Má formát 13x18. Něco už nám vytiskla hned 2x navíc pro rodiče, ale já mám ještě taťku navíc ;-) Taky mi hrála na city, že to má dražší, protože má kvalitnější papír... Já jsem koupila 3 malé svatební albumy na 36 fotek a do toho chci udělat fotečky všem rodičům, a co máme běžné fotky z HF, tak jsme celkem spokojení.. Takže tak asi u nás :-N
Profilova fotka
Ahojky ... tak to já udělala taky rodičům takový menší album, myslím, že tam je 38 fotek :-) A včera jsem nahrála fotky přes to Happy foto, nakonec jsem vybrala asi 85 fotek a nechám je ve velkém formátu 13 x 18 :-D Šlo to rychle a hned mi automaticky přišla odpověď, tak myslím, že by mohli ve středu být :-) Za formát 13 x 18 chtějí 5,90, takpokud je víc fotek tak se to určitě vyplatí, ikdyž se platí 100,- za poštovné + poplatek.
Profilova fotka
ahoj holky, jen tak zběžně jsem prolétla diskuzi a koukám, že se bavíte o fotkách. Já přidělávala asi 80 fotek a budu ještě přidělávat protože je o ně zájem... :-D Koukněte na fotostar, tam mají fotky v premium kvalitě nyní do konce května za cenu standartních. Tj. za 4 Kč myslím... 10x15cm. MAjí tam i ten prográmek na výbět a upravu fotek a tvorbu fotoknihy. My si ji dělat budeme, už ji mám připravenou, osvědčilo se nám to např. po dovolený, kdy jsme ten sešítek jen vzali a nikde se nám nepovalovaly fotky...
Profilova fotka
ahojky, taky jsem se koukala, že nám diskuze trochu vázne, ale každá z nás ví, kolik je po svatbě zařizování ... Určitě každé z Vás patří část mého poděkování za cenné rady a podporu. Já sice mám i několik šťastně vdaných nebo šťastně rozvedených kamarádek, ale nikoho to moc nezajímalo, snad kromě svědkyně, která se taky bude za chviličku vdávat. Bydlí ale daleko, tak to na denní schůzky opravdu nebylo... Zeuwicko, ta "papírová zahrada" je fakt užasná, ale uklízet bych to opravdu nechtěla ;-) Řekla bych, že se u nás nic nezměnilo. U mě jen to příjmení, ale jinak je vše při "starém". Manžílek je možná o něco víc přítulnější, ale jinak žádné velké změny. S odstupem času si říkám, že bych si tu svatbu ještě jednou ráda zopakovala, ale se stejným manžílkem :-) :-) Tak možná třeba zlatou nebo diamantovou :-) Mám zatím skoro 900 fotek od svatebčanů a to je ještě nemám všechny. Našim i manželovým rodičům chci nechat udělat fotečky do malého albíčka. Většinoou dělám fotky přes net v drogérii Rosmann, ale oni ten formát nedodržují a fotka je oříznutá. Musím zkusit najít někoho jiného.
Profilova fotka
my máme taky od fotograka slíbenou fotoknihu, zítra musíme vybrat, jaké fotečky si tam dáme, slíbila jsem mu, že se za ním ve středu stavím, až pojedu vyřizovat mateřskou. Já koupila pro rodiče album, co se tam vejde 100 fotek, nechám jim, ať si sami vyberou fotky, jaké tam budou chtít a kdyžtak jim nechám udělat něco navíc :-)
Ahojky:)tak vás dnes všechny zdravím až večer, konečně jsem se dokopala a oblítala pojišťovnu, občanku a sociálku a naštěstí to bylo vcelku rychle hotový:)jen u dr s malým jsme se zasekly...měl dostat jen na lžičku obrnu a nakonec dostal aji injekci trojkombinaci, tak za 7dní očekávám katastrofu:(loni v říjnu to slízl se vším všudy, jak normálně reakce nemívá, tak zas asi bude pěkně veselo :-( :-( :-( jinak jsem opět nakoukla k vám do albíček a máte nádherné fotky, až mě mrzí, že jsme si přeci jen měli vzít ještě někoho, kdo by nám nafotil takový ty momentky...no teď už jedině zopakovat svatbu:)))ale brala bych to klidně zas, vědět, jaká je to pohůdka a člověk se fakt cítí suprově:)vůbec mi nevadilo že mě někdo natáčí a nebo fotí, měli jsme z toho srandu a až nevěřícně koukám, že se všude smějem:)dokonce mě musel napomenout pán oddávající:)muž už na mě čekal před oltářem, svatebčané usazení a mi čekaly v místnosti v zadu na hudbu a někdo mě zatahal za vlečku a jak jsem myslela že to je někdo z kluků, tak jsem vypustila z pusy, héééj, ještě jednou mě zataháš a uvidíš ten mazec:)a on to byl sám pán oddávající, no trapas, naštěstí strejda něco řekl ale už zaboha nevím co(nervičky pracovaly)no výbuch smíchu a bylo mi řečeno-tak už se uklidníme, obřad a svatba je svátost, no pak se mě ti co seděli kousek ode dveří ptaly, co se to tam dělo:)....no nic, popádím, trochu jsem si opět hrála s fotkama a něco i přidala ale fakt to s tím moc neumím a tak tu kvalitu jen kazím..máte už někdo dvd? Nám se ještě neozval, říkal, že to potrvá víc jak týden, že si s tím pohraje, A´t to vypadá pěkně, tak už se na to třepu:)dá i nesestříhaný film, ať si někdy třeba za čas můžem udělat nový dvd:)tak já zas pádím, ať něco naspím, minulý týden byl dooost náročný:)
Tak jsem nasraná!!! ]-( Po dlouhé době se sem dostanu a když napíšu dlouhý vzkaz, který si teď už opět nepamatuju, tak dám odeslat a objeví se mi, že mě to už odhlásilo a vzkaz se neuložil. No mě trefí!!! :-( Psala jsem, že i mě psali ostatní místo gratulace, jen urážky. Že to tam máme jak u prasat, všude samá špína a snažíme se to zachránit mažoretkami. Nebo že se burani oblečou do bílých šatů a myslí si, že jsou světoví, no hrůza to číst!!!! Pak jsem něco našla od koho chci gratulace, tak jsem hned dala pouze od registrovaných. Nikdy jsem nevěřila, že na tyto stránky chodí někdo jen s úmyslem pošpinit ty druhé. Profi fotografa jsme neměli, když nám tady u nás fotograf řekl, že chce 8.500,- a druhej 8.900,- tak jsme to vzdali!! :-( Manžel mé svědkyně má dobrý foťák a dobře s ním umí, takže nakonec fotil on a dodnes toho nelitujeme. Fotky jsou krásný, čistý, a nafotil jich 641ks. Teď jich k vyvolání máme jen 285 (ale to stačí) protože tam bylo třeba 5 navazujících fotek, jak si připíjíme, takže to smazáním ubylo. S rodičema jsme se dohodli, že jim fotky dáme na cd a samy si dají vyvolat ty co chtějí. Každý chce něco jinýho, tak proč to dělat složitě ;-) DVD už máme hodně dlouho. V sobotu jsme se brali a v úterý nám už kameraman volal, kdy si pro to přijedeme. No na to, jak nás pořád cepoval (sem nechoďte, takhle ne, tak už konečně pojďte) je video nádherný!!!! :-) Chci se zeptat, fakt jsou fotky z drogerie DM, tak hrozný o proti jiným? My dáváme jenom do DM a nemůžu říct, že by jsme nebyli spokojený. Zase na druhou stranu nemůžeme porovnat s jinými, když to dáváme jen tam... zeuwicka - jak píšeš zážitek z obřadu, tak muselo být doopravdy veselo. To já jsem celý obřad prořvala, ženich se celou dobu smál a já brečela jak želva, všechno mě hned dojímá :-|
Profilova fotka
zeuwicka: u nás je to něco podobného, taky jsme vyždycky vysmátí :-) já se předvedla před dvěma roky při promoci, všichni tam brečeli a já se jim tam tlemila do ksichtu, ale to fakt nešlo vydržet, no, taky jsem si to pěkně schytala a bylo mi to vyčteno,a le já za to prostě nemohla, ikdyž nepopírám, když bylo po vlastní promoci a pak nám v tom předsálí gratulovali rodiče, atd., taky jsem měla slzy v očích, ale to už holt bylo pozdě :-D Ale přece jsem nemohla brečet, když mi to připadlo hrozně k smíchu, jak jsou všichni uřvaní a jak to hrozně žerou :-N majilko: z těch blbců si nemůžeš dělat těžkou hlavu, jsou to prstě ubožáci a přeci se kvůli takovým hlupákům nebudeš trápit
Profilova fotka
Tak mě se taky smazal příspěvek. Necháváme vyvolávat v DM už přes dva roky a jsme spokojeni,levně,rychle,kvalita nám stačí. Ale svatební fotky necháme u foťáka,sice stojí 30,-Kč za fotku,ale jak píše kryserka,rodina nám za to stojí. Já taky nebrečela při obřadu,ani vůbec.Ale ženich měl na krajíčku,když se mluvilo o dětech. :-) Bylo to fajn,klidně bych si to zopakovala.Už kvůli těm šatům. ;-)
Profilova fotka
no opakování jen v tom případě, že už bychom to nemuseli znovu připravovat :-D
Profilova fotka
Já si taky nechávala vyvolat hodně fotek v drogeriich, ted tu moznost nemam, ale myslim, ze byly kvalitni :-N Zeuwicko, tak to pan oddavajici nemel asi moc smyslu pro humor, vid? :-D Ja zase rekla driv ano a pak se tomu zacala strasne smat a kdyz mi rekl, ze pak uz mluvit nemusim, tak jsem pronesla ne :-D Ale jinak pohoda, snad jsem nic jineho uz nezmotala :-D kryserka, no umim si to prestavit :-D Taky to mam naopak, dojimalo me spis gratulovani, kdyz jsem roznasela vysluzky, nez na svatbe nebo kdyz jsme prebirali neco ve skole :-D K tem hlaskam k albickum, to je fakt des. Taky me nenapadlo, ze sem chodi lidi, taklhe zavidet a nicit neci stesti :-/ Proto jsem i fotky smazala :-(
Ahojky:)tak dnes už se hlásím zase ránko:)no na mě šlo ouzko když jsem se pak postavila mezi dveře a pak procházela uličkou:)tam jsem to držela co to šlo, proto jsem zvědavá, jak to bude na dvd vypadat, protože budu mít nejspíš pěkně křečovitej výraz, co natáčela rodina, tak nabylo nic moc vidět:(no on byl pán oddávající dost srandovní,(pšššt-myslím vzhledově:))))já když jsem viděla co ty hnusáci píšou, tak mi z nich bylo popravdě na bl...nechápala jsem těžce ale právě proto to asi dělají, aby člověka ponižovali a snažily se ho vydeptat:((((proto jsem hned zaškrtla jen registrované...jinak nevíte někdo, co je s lenajsek? Tuším že tu psala, že se vrátí 5,5, a už nic...a i ostatní....holky ozvěte se:)tak já zas pádím, pokud budete mít někdo prodloužené volno, tak přeji, ať si ho pořádně užijete:)a všem přeji krásný den:)
Profilova fotka
Ahoj holky, hlásím se už z práce, ale absolutně nestíhám ani číst, ani vkládat fotky, tak poprosím ještě chvilku strpení, v pátek má šéfka v práci dovolenou, tak sem dám fotky jak od fotografky, tak nějaké amatérské. Omlouvám se že to tak trvá, ale je to děs, vrátili jsme se ze svatební cesty v sobotu až v osm večer, v neděli úklid, a ještě procházka, a od pondělka v práci mazec, a doma na net taky není čas, navíc nám net blbne... :-| Tak se nezlobte. Jinak zdravím všechny mladé paní, a přeji jen a jen štěstí, samé sluníčko a málo mráčků v manželství!!! ;-) Lenča Halovka
Profilova fotka
ahojky.všechny zdraím. je oho zařizování hodně. Moná jste to tady už probíraly,ale chtěla jsem se zeptat, co vše z dokladů vyřizujete? zatím máme od pondělí oddací list. Máme papíry na vyřízení občanek. Byla jsem na zdravotní pojišťovně a dostala jsem papír, vrátila jsem kartiku VZP.Až bude občanka, tak se může vyřizovat změna účtu v KB, české pojišťovně i spořitelně..Ještě bysme si chtěli udělat nový pas..Pak ještě změna v knižním klubu, oriflamu atd..Jetě musím vyřídit v práci ten papír o změně jména na mzdové účtarně a ještě registraci jako zdravotní sestra v národním registru zdravotnických pracovníků v Brně. je to vše? Poradíte mě někdo? lenajsek-ahojky? jak bylo na svatební cestě? zeuwicko: ty jsi opravdu ranní ptáče..Je to hnusný s těma vzkazama.úplně mám strach tam dát album.. mějte se. krásný slunený den..zdraví vás Lenka. :-)
Profilova fotka
Jinak svatební cesta byla super, měli jsme krásný počasí, vůbec nám nepršelo, jen na prvního máje bylo zataženo, ale aspoň to bylo fajn na procházku. Měli jsme půjčený digi foťák od Radkova bráchy, takže budeme mít fotky na CD, už se těším. Jinak máme zatím jen 2 CD ze svatby, od taťky (asi 300 fotek), a od Radkovýho bráchy (asi 100 fotek), a ještě fotila ségra a jeden kamarád co byl na svatbě a hostině taky, takže to budeme mít na etapy. Předvčírem jsme od kamaráda co nám kameroval svatbu a hotinu obdrželi DVD, i slzička ukápla, ale pak jsme se váleli smíchy, jak jsme se viděli jak tancujeme, a jaký tam mají svatebčani hlášky... :-D Jinak jsem nebyla vůbec nervózní, nervozitu jsem nechala doma, a na zámek jela s taťkou a našimi svědky úplně v klidu. Na schodech co vedou z náměstí na zámek jsme se poprvé ve svatební den viděli se ženichem, předal mi kytičku a byl úplně paf z těch mých šatů, a já z něho taky, jak mu to slušelo... a pak mě taťka vedl na zámek, a tam jsme se fotili, svatba před náma měla spoždění, tak jsme měli čas... Nakonec to bylo super že se svatba před námi zpozdila, protože jsme vcházeli do kaple v cca 11.45, a jak jsem jako druhá vyslovila Ano, tak se rozezněly zvony, a to bylo pravý poledne.. to bylo kouzelný, jsem tomu nemohla věřit. Prostě krása. Kdybysme to chtěli naplánovat, tak to takhle dobře nenaplánujeme. Po obřadu a gratulacích, některé mě samozřejmě dojaly, jsme se přesunuli do zámecké zahrady, kde nás čekali dělostřelci, a pak byl čestný výstřel z děla, poprvé oni, pak vystřelil můj manžel, a pak ještě jeho svědek... :-) Pak focení na zámku, super, a v zahradě, taky super. Pak hostina, a tak... :-) No celý den byl krásný, a užívali jsme si ho. Jen nakonec můj taťka se trošku "zbořil, ale vše se zvládlo jakš takš v pohodě, a zůstávají jen krásné vzpomínky, a že máme na co vzpomínat... :-)
Profilova fotka
Leni ahoj, my máme taky od pondělka oddací list a vyplněný papíry na občanku, tam zajdem příští týden. Jinak na pojišťovnu taky musím ještě jsem neměla kdy. Účet samozřejmě taky, ale to až s novou občankou, zeptám se jich jak to je s tou platební kartou, jestli mi dají novou nebo jak to bude. V naší účtárně jsem odevzdala kopii oddacího listu, kvůli změně na sociálce, a kopii ustřižené občanky i s tím lístečkem. Pak změny smozřejmě u dr. a u obchodů, kde objednávám nějaký zboží, a musím se poptat i u pevné linky. Je toho dost, to je fakt...

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?