Datum svatby: 5.9.2009

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojík všem! Jelikož s přítelem plánujeme svatbu na toto datum, chtěla bych se spojit s ostatníma nevěstama (i ženich tu je vítán) a prožívat s nimi před/svatební přípravy. Tento datum ještě nemáme zamluven ovšem uvažujeme o co nejbližším zamluvení, protože je to před termínem 9.9.2009 a to je očekáván nával a když už 9.9.2009 volno nebude bojím se aby bylo volné "naše" datum 5.9.2009... Svatba bude v okrese Chrudim. Pomalu obhlížím kapely a svatební šaty. Jak jste na tom vy??? Co už máte co naopak ještě ne? Kdy, co a jak plánujete? :-) Hezký den Renata ;-)
ziraf aj na den predtym mas narok, ale nepreplatia ti to
No jo, ale ja zase mam jenom 20 dnu dovolene za rok, vetsina lidi kolem me ma 25 :-|
janekx tak 20 je zo zakona, nie? Moc firiem nema viac ako 20...... :-)
Profilova fotka
no tak to je fakt, to si raději nechám svojí státní správu :-D , máme 25 dní dovolené, tedy já mám mín, neb jsem nastoupila v červnu :-( , ale přijde mi nefér, že máš sice nárok na den předtím, ale neproplácí to.... ]-(
nj.........my sme si teda vzali 2 weeks dovolenky obidvaja, takze pohoda 8-)
Profilova fotka
cutty.... tichá závist :-) já měla minulý týden čtvrtek a pátek..... to bylo labůžo :-)
a preco ste si nevzali volno na svadbu? to by som nemohla.......
Profilova fotka
Cutty ... dobré ráno.... já mám dovču 3 a 4.9., 5.9. je sobota, to nepracujeme, přítel bude mít volno jen 4.9. a pak na týden tradá na dovolenou, ale až 19.9., to víš, oba jsme začali pracovat skoro v půlce roku, takže té dovolené moc nemáme, ale takhle nám to stačí, holt chceme na týden do lázní, tak snad to bude dobré :-)
no ze zákona máš nárok na dva dny - na den svatby a ještě jeden den - z toho je jedne placený a druhý neplacený, podle mě, když si bereš jen jeden, tak by měl být automaticky placený....
Ja jsem to prave taky zkoumala v tom zakone, ale neni to tam rak receny. Zamestnavatel to muze vzit i tak, ze ma byt neplaceny, ze by byl zaplatil ten den, co je svatba, ale kdyz ji mame v sobotu, tak smula... Za 10 dnu... nechtela jsem si to nikdy pripustit, ale jsem neustale nervozni...
nj ale my mame svadbu v sobotu, takze mame narok len na piatok - aj to neplateny zo zakona je narok na plateny den svadby a neplateny den pred alebo po svadbe
cutyy: aha, to jsem nevěděla..já myslela,že to je jedno, když si vezmeš jeden, že je placený a dkyž dva, tak je jeden neplacený.....
Článek se načítá
zakon 590/2006 - 5.Svatba Pracovní volno se poskytne na 2 dny na vlastní svatbu, z toho 1 den k účasti na svatebním obřadu; náhrada mzdy nebo platu přísluší však pouze za 1 den. Pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne rodiči na 1 den k účasti na svatbě dítěte a ve stejném rozsahu se poskytne pracovní volno bez náhrady mzdy nebo platu dítěti při svatbě rodiče. Náhrada mzdy nebo platu podle tohoto bodu přísluší rovněž zaměstnancům uvedeným v § 317 zákoníku práce.
no popravde by sa to dalo vyhadat so zamestnavatelom, aby bol preplateny ten piatok........tazko povedat, zakony su strasne debilne pisane ]-(
Ze jo! Ja jsem to udelala tak, ze jsem sefovi rekla, at se na to podiva, precte si to v zakoniku, a usoudi, jak se k tomu postavi.
my máme ještě nějakou kolektivní smlouvu, tak mám 3 dny... :-) ale protže je to v sobotu, tak jen dva....jeden placený, ten je podle té kolektivní smlouvy a jeden neplacený, ten je ze zákona...
Profilova fotka
jůůůů...... 9 dní ....... =-) x-)
=-) :-. bože, já to nestihnu
zirafka, jak to ratas, ja mam 10
baby ja som ochorela chapete to?
cutty: já kulhám ]-( ......a co máš nějaká chřipka? tak to vylež....začni hned, at to stihneš
jj prasacia asi, kvik. Neviem, ryma, na grc, hlava, horko, zima, teplota....
cutty: no tak šup do postýlky....
Profilova fotka
ahojky, tak uz se nam to blizi. Dlouho jsem nic nepsala - neni moc cas, ale obcas sem zajdu podivat se jak postupujete... cutty: ja jsem taky pekne nastydla uz od dovci a nemuzu se toho zbavit, tak doufam, ze na svatbu uz to bude vpoho...Chce to holt poradne vylezet, no.. aci: nevim, jestli si pamatujes, ze jsme se spolu bavily o satech, chtely jsme dost podobne, musim pochvalit ty tvoje, povedly se opravdu nadherne :-)
ayami: pamatuju...a co ty tvoje?
k tem nemocem - me zas sekl nas kocourek o vikendu do nosa, takze tam mam ted krvavou caru, tak snad se to spravi do pristiho tydne :-S
Profilova fotka
Ahojky holky, tak k těm nemocem, taky jsem nějaká chcíplá..... věčně docela nepříjemný kašel, ale jestli ono to nebude tím, že v práci klimoška a venku je tak jak tam je :-S jj, už se nám to blíží...8 dní :-D
ahoj holky, tak ve mě se lámou smíšený pocity hrouně se těším, zárověň bojím že něco nevýjde a navíc eště nemáme všechno takže bych potřebovala aby měl den 48 hodin :o)
weru: moje řeč...taky nějak nestíhám
:-D a přitom jsme si všechno roplánovala, ale oříšek je sesadit lidi a zajistit auta a čas kdy maji odjet, máme 3 místa odjezdu , žižkov, letňany a holešovice, no bude to mazec :-N

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?