Červenec 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, tak snad na druhý pokus už to vyjde. Nevím, co se jim to včera zase porouchalo. Ale byla to hrůza. Moc jste mi chyběly.
maicky: A co bydlení, rýsuje se nějaké?
no vidíš a nám simi baba radila toto. .. tak já pak stím snad vomotám někoho abych s etoho pak zbavila hihihihi
Profilova fotka
evi: bohužel, zatim sme na nic nenarazili, ale pořád hledáme. :-) Tak snad nám něco cvrkne do nosu :-D
Profilova fotka
ahoj holky, tak my budeme mít asi 8 aut. Z toho jednu limuzínu pro cca 8 lidí, tam už je tlačenice, všichni se chtějí svézt. V ní pojede Jára se svědkem a svojí mamkou. Pokud tam chce někoho dalšího, tak je to na něm. Ale z tvrze pojede se mnou v menším cadillacu a v tamtom chce jet moje mamka a kus famílie. Už to vidím, se tam pak poperou kvůli autu :-D . Stuhy jsem nekupovala, ani celofán na výslužky atd. Vše zařizuje svědkyně jako květinářka. Všechno bude mít z práce, mám to nechat na ní. Včera jsme měli rodinnou oslavu u Hanušů. Celkem to proběhlo v pohodě. Měla jsem trochu strach, ale nakonec se žádný trapas nestal. Mamka včera koupila otci oblek, takže u nás už jsou všichni komplet oblečení. Jen ségra by si chtěla koupit ještě nějaký top, pokud prý trochu zhubne.
Profilova fotka
terjar: Tak to se máš, že už máš všechny oblečený. Já jsem se bavila s mamkou a ta říkala, že zatim ještě nic nemá a táta taky ne. Na tátu bude problém něco sehnat. Je totiž malej :-D Takže moji rodiče zatim nemají nic.. Ale oni to doženou :-)
maicky: u nás jsme na tom podobně, táta oblečenej je, ale mamka schání šaty. Tak snad se v brzké době nějaké najdou. Jsou to nervy co?
maicky: tak přeju hodně štěstíčka a doufám, že se brzy nějaký hezký domeček najde. Moc vám to přeju ;-)
Profilova fotka
evi: Děkuju :-) No nervy to sou, ale snažim se to už tak nějak neřešit.... Jinak bych se z toho zbláznila.
Profilova fotka
Maicky, my taky stále hledáme. Zrovna dneska Jára donesl nějaké ty reality, ale všechno je tak drahé. Kor tady v okolí Prahy, to je hrůza. Řekli jsme si kolem 2 mil., víc bychom nezvládli splácet. Ale tady je všechno kolem 3. Takže už jsme i rozšířili okruh. No prostě děs. Kamarádka mi dneska posílala fotky, řpřed 14 dny se jí narodil Davídek. Ten je tak sladkej. No jo, ona mě celkem štígro. Sice není vdaná, ale ten její zdědil po rodičích vilu a oni si postavili dům vedle nich. Ještě měli jeden další, ve kterým bydleli dřív. Taky bych brala takové rodiče, má to ale někdo štěstí.
tak holky, nikdo oblečenej není,jen já s přítelem jo :-D :-D taky dobrý ne ,-) jé dneska dojdu dom a chlap mi hlásí , už jen dva měsíce vi´d.. myslela sem,že ho šlehnu taškou :-D :-D
Profilova fotka
my už jen 47 dní
Profilova fotka
No tak to my už jen 40 dní :-N jo jo, to to letí...
Článek se načítá
caute baby no ty jo,vy uz to mate fakt za par.Strasne to rychle uletelo. Holky ja byt vama,tak se do tech hypotek moc nezenu,tady uz se zabavuje nekoli 1000domu mesicne,lide dokonce prodavaji svoje zvirata bo je nemuzou uzivit a uz i politici priznali ze je velka ekon.krize a do cr to taky dorazi.Dokonce ropa za rok zdrahla o sto % a bude drazit znova hodne elektrika,jidlo.My uz dokonce se chystame nakoupit zasoby jdila trochu dopredu,protoze ceny pry maji hodne narust a to vsude.Akorat v cr to neni jeste tak znat,protze to je mensi zeme s mensi ekonomikou.My prave kvuli toho taky odstoupili od hypoteky,tady se uz ani nedavaji a domy se neprodavaji protoze klesla hodne moc cena. No jsem zvedava jak to skonci s tim zdrazovani,pisou ze do rokku 2009 budou ceny narustat a pak by se to snad melo zastavit. Tak a konec zpravodajstvi ze zapadu ;-) Radu,kdy jedete domu?????
Profilova fotka
simi: ty nám teda dáváš informace :-( Si mě nepotěšíla. Spíš naopak si mě dost vyděsila. Už tak se tý hypotéky docela dost bojim, ale ono nám to vyjde nastejno, ať budu kupovat tenhle byt a nebo barák. A to sme se rozhodli, že koupíme radši barák, než kupovat za stejnou cenu 1+1. To se nám nechce. A kort když chceme ještě druhýho prcka. To by sme se tu dost mačkali. Budeme to muset nějak zvládnout... Uvidíme.
Simicak, tak oni nám furt taky hrozí, že hypotéky se dávat nebudou a tak, ale zatím se dávají. Ale zdražování to jo, to je tu na denním pořádku. Ale na platu ti nepřidají ]-( A jak říká maicky, ono to vyjde na stejno - byt 1+1 v novostavbě nebo barák? Tak já raději ten barák. Hypotéku si chceme vzít, ale vypadá to, že jak jsme měli s prarodiči rozjednanou tu jejkich chatu, tak z toho asi sejde, protože ta stavební uzávěra pořád trvá a v árhu regulačního plánu je to pořád zavedeno. takže se tam chci vypravit a na stavebním úřadě si promluvit s vedoucím. Začínám se vzdávat naděje, že něco najdeme. Já jsem tu chatu chtěla, jenže když se tam nedá stavět, tak je nám to akorát k ničemu. jako chata je super, ale bydlet se tam nedá celoročně a přestavit si to nemůžeš :-( :-( :-( A šaty mám v albu číslo 1 ;-)
no tady prave taky jeste davali hyupoteky,meli to stopnout driv,chduaci ti lidi co si splaci dum nebo byt nekolik let a ted to vsem zabavuji,to musi byt desne.A o zdrazovani nemluvte,ale tady jsou aspon trochu jine platy,nedokazu si predstavit jak vam to zdrahne jeste doma.Jen ryze ma zdrahnout brutalne hodne,v chudych zemich jak je afrika a tak uz na ni nemaji a lidi se ve svvete kupuji zasoby
Profilova fotka
simi: tak o tom jsem taky slyšela. Jenže my do hypotéky jít musíme. Nemáme bohatý rodiče, který by nám jen tak pučili milion a půl, bohužel :-( A jestli mam splácet 7000 měsíčně za byt a nebo za barák, je fuk..
Maicky, souhlasím. Nejsme bohatí a jediný bohatý člověk kterého znám je Michalův strýc a ten je škrt. takže si půjčit prostě musíme. A jak říkáš, je jedno jestli dáš 8.000 za byt nebo barák, stejně to vyjde finančně nastejno. A v baráku máš místo, soukromí a nikdo tě nebuzeruje za to, že se vysprchuješ v 6 ráno a děláš bordel.
no prave,ze my musime byt na podnajmu.Hlavne se bojime propousteni z prace,protoze ti co jsou zavisly na odbytech a tak,tak tovarny budou hodne propoustet.Oni to srovanvaji s hos.krizi pred druhou sv.valkou. Jo a jelikoz zdrahl benzin tak uz psali,ze letenky pujdou hodne nahoru,ze uz se nebudoup prodavat ty levne :-S Jeset ze uz mame na leto koupene letenky. Tady jde spis maicky o to,ze ti co si vzali hypo,tak jim ted narostla urokova sazba o moc,plus vse zdrahlo,takze prodavaji auta a nakonec jim to stejne vetsinou vzali ten dum.TAk treba kdyz si das hypo na 5000kc mesicne a pak ti to zvednou na 9000kc mesicne,plus elek.zdrahne do 30%,jidlo a tak,tak uz na to ty lidi z rozpoctu nemaji. NO snad se to spravi.RAdks by propustit nemeli a hypo ani dluhy tady nemame,tak nas se tyka jen zdrazovani a na jidlo snad vzdycky bude.Ani auto nastesti nemame. Jinak ja jdu od letea nekde pracovat jako dobrovolnik,abych si zlelpsila anglinu,tak se tesim.Pak pujdu od ledna do prace x-)
Profilova fotka
simi: Já to chápu. Tady taky neni stanovená pevná úroková míra. Myslim, že je to jen u Lišky, ale tim si nejsem sto pro jistá. A kam pudeš do práce? Už víš?
Ono je asi v tomto případě si vzít úvěr ze stavebního spoření, kde máš výši splátky jistou až do splacení úvěru (=celé částky).
Profilova fotka
Jedině si dát ty delší úrovoký fixace. My budeme chtít 5 let, někde mají i 10 let, tak bych do toho klíďo šla. Hypo se bojím jako čert kříže, ale nic jiného nám taky nezbyde. Pokud mi nedají úvěr ze stav. spoření, které mi v listopadu končí. Tam mají nižší úrovoký sazby. Ale taky nemůže nic najít. Už i za tou Prahou jsou drahý. U nás je bohatý Járův švagr. jeho otec prodal spoustu pozemků, na kterých se teď staví dálnice, za to dostal asi 50 mil. Ale jsou to škrti a strašně nepříjemní lidé. Pořád mluví jen o penězích a co si koupili a co to stálo. Když jsme u nich na návštěvě a on tam sedí s námi, tak je mi to pěkně trapný. Přitom své manželce (Járovo ségře) dává málo peněz, ona je doma a stará se o děti. Takže žije jen z přídavků a pak nějaké dávky, protože synovec je po transplantaci srdce, ale dávali jí asi 8 tis a teď jí to zkrouhli na 3 tis. Takže asi tak. Leda vyhrát v té sportce.
chci jit zas pracovat do skolky,tak uvidim,ale snad neco sezenu.Prvni nekde jako dobrovonlik,treba do sekace-tady jsou sekace jako charita,tak na dava mesice,jen 2x tydne na par hodin abych se rozmluvila a pak budu rozesilat zivotopisy do skol a skole-skoly tu jsou od peti a pripravky na ne od 4let.TAk tam bych chtela nastoupit jako asistentka ucitel. No oni pisou ze do roku 09by se to melo zlepsit,nebo spis ta krize zastavit,ale je to je predpoved ekonomu,tak snad jo,jinak my chudi zdechnem hlady a zmrznem.My uz ted netopime a je tu kosa jak prase My pujdem na hypo az za par let kdyztak,az se to vse urovna,az budou dva stale platy a taky az budem mit neco nasetrene.Takze nikdy :-D :-D :-D :-D :-D
Profilova fotka
terjar: Ono to tak většinou bejvá, že kdo má, tak nedá a škudlí a nebo dopřává jen sobě... simi: Tak to pak budu držet palce, aby ti to vyšlo s tou prací a byla taková jakou si jí představuješ :-)
Ahoj Holky, taks em si početla jak tady píšete o té hypotéce.. my sme to vyhráli.. .. v roce 2005 v listopadu sme se rozhodli,že půjdeme bydelt do svého,protože ani já ani přítel sme neměli a nemáme bohatý rodiče a já z manželství se vrátila zpět k babičce, takže nám nic jiného nezbejvalo. No a kamarád nám řek,že musíme do konce roku,protože se pak rapidně mají hypošky zvednout. Měli sme štěstí , mladý chlapík prodával tento krásný 3+1 slunný na vinohradech v paneláku v brně byteček, je velký a prostorný jen za 1 350tis. takže sme si vzali přes lišku 1 200tis. úvěr a splátky máme 6000tis.dohromady. já te´d přesně envím,jak to tam je,ale 4500 je nějak jako by hypoška a 2000 nějak ten překlenovací cosi nebo nějak tak,ale to je jedno vychází to na 6 nebo 6500 měsíční splátka,fiksace na 5 let. Nemůžou nám to pak zdražit tak rapidně,že by nám to dali třeba na desítku,ale můžou po fiksaci nám to zvednout třeba o 500kč,ale to pořád de. jenže máme třeba šíelně,ale šíleně idiots*ý lidi v baráku! tady sme mezi 4 asi barákama,co nejsme zateplení!nemáme měřáky na topení! Věčně je v přízemí nachcaný, podělaný výtahy a to tady nejsou s prominutím takový ty typy lidí,co to dělávají jo! a docela i málo děcek,ale vše dospělý až starší lidi,co tady bydlej celej život! já tady bydlela od svých 5 let do 13,mamka tady o dva bloky dáldostala byt,pak s emusel prodat a á byla přešťastná,že se nastěhuju tam,kde jse ztrávila dětsvtí a pubertu skoro ... nikdy, ale nikdy by mě nenapadlo,jak to tady budu nenávidět! není kde parkovat,jako na všech sídlištích že, já snad jediná ,ikdyž najdou s evýjimky sbírám hovínka po betce a to je malá! jinak nikdo to tady nedělá! Nejvíc mě na tom mrzí,že ty lidi už asi zapomněli na to,když jim došlo dítě dom s posranýma botičkama od pejsků že- to nadávali a všechno možný,ale sami to te´d dělají. Matky tady sedí u dětského hřiště, vypalují si zobák a jejich pes je s děckama v ohraničeném pískovišti! Kousek od toho nám opravili hřiště- oplotili, namalovali dali koše,branky atd.. kdyby ste viděli ten bordel jakej tam je.. všude pet lahve-není tamodpadk. koš teda! ala kam co spadne leží,věčně samý sprostý slova a anebo si tam vyhulují mladí zobáky . A ve finále nám chtějí zvednout zálohy, co se jako dává do baráku jako do fondu jendou tolik- teď platíme za m2 11kč a chtějí to dát na 20korun! máme 72m2 byt.. takže další peníze po všem zdražování co te´d proběhlo platíme celkem za byt aji s hypoškou a to nepočítám,že neplatíme vlastně nájem jo 12 500korun!!! A to chlap donese domů +-17tis. čistýho a jednou za tři měs. donese 30,protože mají odměny. Copak já můžu zůstat na mateřské? by sme si to nemohli dovolit! A to pak v roce 2006 vlastně o dva měs. později stouply úroky na té hypošce o jednou tolik! ten kamarád nám radil dobře. A litujeme toho,že nám nikdo neřek,aby sme tehdá si vzali víc a koupiili barák! Protože tady te´d stojí 1 500 000 jen pozemek ! a to má kolem 650m2 !!+ barák stavěný tak min. taky melcek a půl a nebo montovaný asi kolem 3 mil. Nám zbejvá doplatit milion na hypošce ,tak doufáme, že to bude dřív,než za těch (celkem 23letsme to měli) 21let zaplacený. Ale jsem pro si vzít hypotéky, protože dávat 16tis. za podnájem za 3+1 a nebo dávat radši 10tis. + inkaso atd,je lepší dávat 15tis. za byt a hypošku,protože je to tvoje a bude to tvoje , a né za podnájem. a jinak .. nikdo nikdy neví,co bude za 10 let, natož co bude příští rok, třeba nám kapsy zrujnují jen blbý popelnice!- letos 500korun,příští rok 900 to chtěj a další rok 1500 za osobu ! kam toto půjde??? tam ,kam všechno ,-)
no hlavne ma vsechno zdrahnout jeset nekolikrat,takze to co jste meli to zdrazovani v lednu,jeste cekejte parkrat uplne na vsem.My jsme s radkem cumeli na zparvy a v cr vubec o tom nepisou a kamosky o tom taky nic nevi.Proc se porad zdrazuje,kdyz kurz koruny posiluje.ALe kurz neposiluje bo je cr eko tak dobra,ale protoze klesl dolar k eru a tim posilila koruna a dokonce v usa je poprve ekonomika v minusu a v uk se lidi maji nejhur za deset let,v africe jich vic umre asi.No my cekame kdy se nam zvedne najem,jizdne a jidlo a ele,uz zdrahla od ledna podruhe a ma se zase zvednout :-S TAKze ve finale to skonci tak,ze budeme mit v mesicnimi vydaji o nekoli tisic vic jen kvuli zakladnim potrebam ktere mjusis platit. Oni to srovnavaji s krizi pred druhou svet.valkou,tak snad nebude treti :-S Tady uz vlada rekla lidem,ze maji pouzivat vic hromadnou dopravu a ze bude jeste hur a tak to je v celem svete,jen v cesku davaji ve zpravach ze okradli babku v samosce.Ja si o tom nasla neco az v ekon.rubrice a to jsem si to musela zadat do vyhledavace,tady jsou toho plne zpravy cely den. maicky,no snad mi to s praci vyjde,oni do tech skol ty asistenty hodne hledaji,neni to moc dobre placene,ale zas jsouv volne viknedy a snad mi stat prida na skolku neco aby mi to pokrylo skolku od male. JO a asi vam snizi platy nebo snizi stavy.A socky urco zas uberou :-) Preji pekny slunecny den :-D
ty jo já ztoho budu mít depku :-( vždy´t s takovouhle tady po nás nic nezbyde a budu ráda,že tady vtom bytě umřu ,protože sme stejně říkali,že pokud do konce roku neseženeme nějaký pozemek,že příští rok to jde úplně mimo naši finanční dostupnosti. Jako teď dáš za klasický byt 3+1 2 500tis. a za barák od 4mil. vejš i s pozemkem a i někdy bez pozemku! A lidi budou bydlet pořád že....
my jsme do hypotéky taky šli. Taky se bojíme, co se stane, ale bydlet někde musíme a rodiče nám na to taky nedali, ani bych to nechtěla. Takže co jiného mladému člověku taky zbyde. Holt do toho musí jít i za tu cenu, že bude jednou na tom hodně blbě.
Profilova fotka
evi: Zní to hrozně, ale bohužel je to tak :-(
hollky,ale my sme co? no silný a my to co? no zvládneme ne ,-) spíše musím říct nahlas, co budou dělat jednou naše děcka, dopadne to tak,že budeme sněma bydlet jako kdysi za dob,když ve 4+1 žili 4 rodiny pohromadě aby utáhli všechnoa nezdehcli hlady ,když to tak řeknu ,-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?