Červenec 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, tak snad na druhý pokus už to vyjde. Nevím, co se jim to včera zase porouchalo. Ale byla to hrůza. Moc jste mi chyběly.
Profilova fotka
charmed, mně ta cysta zmizela sama. raději. protože, jak mě strašil s tou operací, tak jsem žrala béčka a hodně céčka. a ještě mi píchl nějakou injekci. já jsem měla bolesti asi 5 dní, ale takové ty pravé menstruační. strašně mě bolel podbřišek, že jsem ani nemohla chodit. jak neberu prášky proti bolesti, tak jsem žrala dva najednou. já jsem dostala před chvílí mailem fotky mimíska, minulý týden narozená. je kouzelná.
suik ja jdu na saty a tak v dubnu,taky uz stresuji,ze nic na me nezbude.Ja te tu obcas videla na diskuzich.Jinak restauraci,obrad a tak uz mam,jen ty saty a prstynky a na oznamkach uz mi pracuje jedna holcina ;-) evy,no ja ho porad drzim za usi ;-) uz prisli,byli nakupovat a male koupil 4hrnicky,takuz jich ma sest :-D ,ucime ji pit z hrnku mliko,moc se ji do toho nechce,tak ji pry nechal vybrat si sama a taky dva balony,tak uz tu litaji a taky jidlo a uz vari :-p Charmed,kdy ti rekl,ze jsou ty cysty ok,tak se bat nemusis,oni se vetsinou vstrebaji,jak uz psala tery.
Jo, to máš pravdu. A je to docela návykové. Já jsem brouzdala po střeše a myslím, že to byl dobrý nápad. Ale beremese to nesmí dotáhnout na "klidný posmrtný život" Jinak bych se tu asi zbláznila. vypadá to, že server roste s námi :-D Tak si to tam užij! Já bych taky jela, hned.
Profilova fotka
taky na střechu občas zavítám, ale pak závidím.... simi, tak to máte doma asi veselo, co? vím, jak to vypadá, když si hrajou naši dva prckové. Jája má momentálně nejraději pet lahve. tak já ani nebude psát, co máme zařízeno. ;-)
Profilova fotka
Občas mám pocit, že by se adresa měla změnit na probereme.cz:-). Ale je to dobře, přece život není jen o svatbě ;-) A hlavně i když třeba máme svatbu ve stejný rok, tak každá máme různé zkušenosti a jsme někde malinko jinde, tak si aspoň můžeme poradit co se těch ostatních věcí týče. Co se cestování týče, tak už se taky těším, příští čtvrtek jedem eště s kamrádama autem do Vídně, jen do neděle. Spíš jen tak nasávat atmosféru, páč to je zadarmo;-). No a potom mám letenku na konec března do UK, pojedu navštívit kámošku a rodinku, co jsem u nich dělala au-pair a utrácet libry. Tak to se těším :-D Teďka jsem tu doděla něco na kompu, budu se chvíli učit Nj, jelikož v sobotu píšeme test (achjo, to učení nemá konce, ale tohle je aspoň doborovolné :-p ) a pak jedu okouknout prodejnu medovníku a k našim, neb jsem je viděla od vánoc asi jednou. Tak se tu zatím mějte a ať vám to v práci utíká. Čusík
simi: tak a odted´bude chtít pít jen z hrnečku....to bylo to, nechtěla pít, protože jste jí nutili hrníček, který si sama nevybrala. :-) Jak se ta vaše princezna vůbec jmenuje? Je rozkošná. A je ti podobná ;-)
Profilova fotka
ty jo, medovník bych si taky dala.
já medovník ještě neměla. Ostuda co? Zkoušela jsem ho doma, ale nepoved se, tak jsem si ho sama sobě zhnusila.... ]-(
Profilova fotka
já si ho dávám pokaždé v Ikee :-D tak o mém umění péct jakékoliv buchty a dorty raději psát nebudu. JSEM POLENO. raději vařím.
tak to já mám naopak. Vařit nic moc,ale péct mě baví.....za to ten medovník....to byl humus a naši si na něm pomlaskávali...nechápu, to jde mimo moje myšlení :-D
tak co přijedete někdy do Mužetic? :-)
Tak já musím pochválit nastávajícího, on umí skvělý medovník z pytlíku! Fakt, já ho jednou dělala a takového patlání...sice byl dobrý, ale od té doby ho dělá Michal. Já mu jen umixuji "vniřek", ale nemám nervy ho rozkrajovat a patlat se s tím. A tak ho peče Michal. A je mňam mňam x-) Jinak já miluju pečení a nesnáším vaření. Jako Evule 8-) Miluju tu vůni těsta, to míchání a patlání se v těstě, odměřování a pečení. A pak se to všechno sežere během 5 minut :-D Ale lidi to ocení víc než vaření. protože vaření jim přijde jako samozřejmost, ale pečení je vzácnost. Já se snažím každý víkend nebo aspoň jednou za 14 dní upéct buchtu nebo koláč. Ale pak mne to chytne a já upeču něco těžkého, s čím se piplám třeba celý den.
Článek se načítá
Profilova fotka
asi až na jaře, možná na Velikonoce, když bude hezky. v zimě na chalupu nejezdíme.
Jojo, pečení to je moje. Taky ráda peču, v létě jsem pekla i každý týden něco dobrého. Baví mě i dorty.....moc mi ty moje ale nechutnají,ale rodina se může po nich utlouct, tak to aspoń někdo sní..... Charmed: co ráda pečeš? Máš nějaký oblíbený recept? Hledám nějakou osvědčenou inspiraci.... :-D :-D
terjar: tak to jo, tak pak se musíme sejít na tu sekačku nebo do cukrárny...ne? 8-)
Až uděláme velký sraz., tak jedině v cukrárně 8-) :-D Evi, já jich mám...to bychom tu byli do zítra. Ale ze sladkostí za studena mám velmi osvědčený recept na Bebe řezy a banánový chlebíček. Z pečených asi rychlou bábovku a jablečný koláč. Kdybyste chtěli, tak sem dám nějaké moje recepty - ale teda nebude to hned. musím je nějdřív najít. Já než abych si to pamatovala, tak je mám v sešítkách (a že jich mám) :-D
Ja taky nevarim,ale rada pecu,ale medovnik jsem teda jeset nemela.Charmed,kliden hod recepty ;-)
Jojo hod´sem nějaký recepty, prosím prosím :-N
Tak jo, tady nějaký jsou : 1) dávám to do formy na makovec BANÁNOVÝ BERÁNEK 250g polohrubá mouka 150g cukr 250g tuk 250g banán (rozmixovaný) 4 vejce 1 prášek do pečiva 1 vanilkový cukr /vymazaná a vysypaná forma na beránka Ušlehat sníh z bílků. Mísa  utřít tuk-cukr  pěna  vmíchat žloutky  přidat banány-mouku-prášek do pečiva  sníh V dát do formy  péct. 180 C - cca 30 minut 2) ČOKOLÁDOVÝ KOLÁČ Těsto : 400g hladká mouka 250g tuk 150g cukr moučka 1 vanilkový cukr 1 žloutek 1 lžička prášek do pečiva 3 lžíce kakao / vymazaný a vysypaný plech Vše smíchat  těsto  nechat odpočinout v chladu cca 30 minut  rozdělit na polovinu. Náplň : 750g tvaroh 250g cukr písek 3 žloutek 50g rozinky 4 bílek Ušlehat bílky  sníh. Utřít tvaroh-cukr-žloutky  pěna  vmíchat rozinky-sníh. Plech  1.polovinu těsta nastrouhat na dno  nalít tvarohovou náplň  nastrouhat 2.polovinu těsta  péct. 200 C - cca 45 minut 3) něco ryhclého na léto JABLEČNÝ DEZERT 500g jablka 2 balíčky želatiny 40g vlašský ořech strouhaný) 4 lžičky cukr Jablka  oloupat  nakrájet na 1 cm silná kolečka (díra uprostřed)  potřít želatinou  posypat ořechy-cukrem. 4) taktéž na léto LETNÍ KOLÁČ Těsto : 125g máslo sůl 85g cukr 3 žloutek 120g hladká mouka 2 lžičky prášek do pečiva Mísa  máslo-sůl-cukr-žloutky  přidat mouku-prášek do pečiva  těsto  dát do pekáče. Poleva : 3 bílek 100g cukr 3 lžíce strouhanka Ušlehat bílky  sníh  přidat cukr-strouhanku  natřít na koláč  péct. 180 C - cca 45 minut 5) v mikrovlnce jsem ještě nezkoušela péct, ale kdybyste to někdo zkusil, tak dejte vědět MAKOVÝ KOLÁČ Z MIKROVLNKY 1 citron ½ pomeranč 3 vejce 70g cukr krupice 100g mascarpone (či lučina) 100g netučný tvaroh 250g hotové makové směsi (či mletý mák) 50g pšeničná krupice 1 lžička prášek do pečiva 1 lžička mletá vanilka 2 lžíce pomerančová zavařenina Citron  ostrouhat kůru  vymačkat šťávu. Pomeranč  ostrouhat kůru Ušlehat bílky  sníh. Utřít žloutky-cukr  pěna. Mísa  smíchat zbytek surovin (kromě zavařeniny  přidat žloutky  vmíchat zavařeninu  přidat sníh  těsto  dát do vymazané a moukou vysypané formy  péct do mikrovlnky  vychladit. 360W - cca 4 minuty poté 180W - cca 20 minut Holky, já dostala chuť něco upéct. Asi nakoupím banány a udělám večer banánového beránka. Ono je to celkem rychlé.
Tý jo, to je super, hned si to zkopčím :-)
Kopírujte jak je libo :-)
já také ráda peču, ale tady v podnájmu nemám troubu :-( , ale příští týden u přítele plánuju péct koláčky, tak jsem zvědavá co z toho bude :-N medovník miluju x-) asi sis dnes jeden koupím... k té ikee, já tam miluju všechyn jejich dosrt, hlavně princeznim a ta čokoládový, ten daim je děsně dobrej. Chtěla jsem jich pár koupit na svatbu, ale docela se to prodraží, zdá se mi že jsou nějaký menší ]-( , ještě to promyslíme..... a už vidím ty moje tety a babičky, co blázníš, my ti uděláme dortů a koláčů, tam bude sladkýho.....jenže ne všechny ty jejich dorty a hlavně rolády :-p mi chutnaj
taky uvažuju o medovníku jako svatebním potaženým marcipánem, myslíte že to jde? asi jo, ne?
Profilova fotka
jee, mnam-taky kopiruju (diky Charmed) ;-) a medovnik jsem taky v zivote nemela (ale dala bych si :-) ) ja taky rada pecu (a i docela rada varim)-jen me nebavi kazdy den vymyslet co uvarit (doufam,ze az budeme doma, budeme chodit na obedy nekde v praci no a pak si to o vikendu uziju a dam si na tom vareni zalezet) ja jsem taky jeste nikdy nebyla na vys. s prsama (ale letos jak se vratim urcite pujdu, protoze mi vloni umrela teta na rak.prsu :-( tak se bojim...) Ale Pavel mi vzdycky rika, ze moje prsa zna tak dobre, ze kdyby tam bylo neco navic, tak by na to urcite prisel-tak mam takoveho osobniho vysetrovatele. :-D no a ted jak jsem psala v lednu, ze jsem nemocna, tak od te doby mne porad boli vajecniky a bricho(uz jsem byla asi 3x u doktora -nejdriv rikala, ze je to zanet moc. cest, tak mi dala ATB, pak to porad bolelo, tak jsem sla znovu a rikala, ze to zanet nebyl....ale ze to neni nic vazneho... no a kdyz to porad bolelo, sla jsem znovu-to uz jsem byla celkem vystresovana co mi je-a tak me vysetrila, vzala vzorky a rikala, ze to porad vypada na zanet vajecniku,nebo vejcovodu...pristi tyden jdu pro vysledky ,tak uvidim...boli to porad....ale ne moc-muzu normalne fungovat (cvicit, pracovat a tak) ale jen si rikam co to muze byt...) tak uvidime (treba je to nejaka ta cysta)
Já Ikeu miluju pro jejich výrobky i restauraci. hlavně ty jejich báječný bezedný skleničky. Odcházím tamodtud nalitá k prasknutí mým oblíbeným pomerančovým džusem, který tam mají opravdu skvělý! Suik, myslím, že to jde k sobě. Jen to dá větší práci. Pravda, přemýšlela jsem, že bych pomohla Michalovi s jeho pečením a pak ho taky potáhla marcipánem, jenže já s marcipánem nemám žádnou zkušenost, takže by to ve výsledku asi vypadalo hrozně. A Michal už má v medovníku praxi, takže to nechám na něm a budeme ho mít jen tak, jak se dělává vždycky. Třeba posypaný oříšky nebo mandlovými lístky. Nebo ho pokapu bílou čokoládou, myslím jen vršek.
Profilova fotka
jo a s tim ockovanim-diky za rady...jeste nad tim popremyslim...
charmed: :-D :-D tak ted´jsem si vzpomněla na sebe. Taky miluju džus z Ikei....taky jsem přelitá jak soudek....dortík jsem tam ještě neměla,tak to musím někdy zkusit. Až budu mít cestu do Práglu.... :-D
raduz: snad to nebude nic vážného, ale je to otrava to chápu. Když člověk nemůže dělat vůbec nic, aniž by ho to bolelo...tak držím pěstičky at´to dopadne dobře ;-)
Evi, já tam dortík taky nikdy neměla. A ještě mi tam chutná ta ryba, nevím zda je to losos, nepamatuju si. Zapékaná ryba. Mňamka, slint :-o Raduz, mně když bolí (asi ten vaječník) břicho, tak se nemůžu cca 30 vteřin ani pohnout. prostě to bolestí nesnesu. Je to síla, ale naštěstí s emi to nestává často. Doufám, že budeš v pořádku.
charmed: ale džusík je stejně nejlepší. Chutná mi i ten grepovej, ale pomerenčovej je stejně nejlepší....tak dám na tvé rady a příště zkusím lososa . :-D :-D :-D

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?