Červenec 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, tak snad na druhý pokus už to vyjde. Nevím, co se jim to včera zase porouchalo. Ale byla to hrůza. Moc jste mi chyběly.
Profilova fotka
ahoj holky-tak tady bylo dnes nadherne jarni pocasi...to ma clovek hned lepsi naladu :-) saty urcite nafotim a vlozim, to se nebojte! Mne dneska prisla kosilka na svatebni noc (jsou ted pred Valentynem slevy,tak jsem si to objednala) moooc pekna... (ale svatebni noc urcite nebude v tu noc, ale pozdeji...az budeme mit prilezitost byt sami doma-tak to nazveme svatebni noci a bude 8-) ) my jsme bydleli do mych 7let v panelaku (ve Val Mezu) a Pavel do 14let (ve Zline) a stacilo nam...ja bych se v panelaku hrooozne nudila-bavi mne kutit neco na zahradce, cist si v pergole a tak..no a pak chceme ty dva psy a to by uz vubec neslo. A taky miluju vuni posekane travy (proto budeme sekat kazdou chvilku-takze Charmed nebudes sama....sekacku uz mam na seznamu :-D ja si tak z nudy nekdy pisu seznamy (jsem na ne docela uchylna...) jako co koupit, co chci mit v baraku a tak podobne (proste blazen) :-D Holky, chtela jsem se zeptat na to ockovani (proti rak.del.cipku) -nevim,jestli si to nepletu,ale slysela jsem, ze se to dela do urciteho veku....vite o tom neco? Rada bych na to sla taky,ale nevim,jestli uz na to nejsem stara :-N
Raduz,my tu meli taky uplne jaro,slunicko,teplo,tak jsem byli v parku na trojkolce.Mohlo by tak byt tyden aspon. JInak o tom ockovani jsem neslysela ale vim,ze tu nekdo o tom neco psal.Ja ted byla na sterech a dopadli dobre ;-)
raduz: taky by mě to zajímalo. Vím akorát od našeho gynekologa, že se dá očkovat už od 9 let :-o Což tě ale nezajímá, takže ti víc nepomůžu, zkusím to někde najít.. ;-)
raduz:To jsem ted´objevila na netu: Rakovinu děložního čípku způsobují některé papilomaviry, které se přenášejí pohlavním stykem. Očkování je proto určeno především pro dívky ve věku od devíti do 14 let, které ještě nezačaly se sexuálním životem. ;-(
A další: Nejlepší je očkovat dívky v rozmezí věku 9-26 let . A ještě lepší je ,než začne žít sexuální život.
Někde píšou, že je to možné do 26 let....a o pohlavním styku už nic....Takže nevím, jestli jsi z toho moudrá :-S
ahojky, dlouho jsem tu nebyla...ale číst do od svého příspěvku nebudu, to bych si dala. Jak se máte? terjar: ty jsi mě pěkně vyděsila, vdáváš se ve stejný den jako já a máš už všechno nachystáno. Já nemám vůbec nic =-) , mám akorát podvazek a to ani nevím, jestli bude, možná nakonec budu mít úplně jinou kombinaci barev než plánuju :-|
Profilova fotka
jeee ahooj Suik, jsme si rikaly, co je s Tebou...neboj, jeste porad je casu dost-hlavne se nenechat vyprovokovat Terjar :-D evule, tak to uz jsem bohuzel propasla-bo je mi uz 29 :-( a sexualne taky ziju uz nejaky ten patek :-D ale dik moc
Profilova fotka
Terjar je totiz holka sikovna -nejsikovnejsi z nas a tak toho ma nejvic-treba ja taky jeste nic moc... 8-)
raduz: nejni zač....mně je čerstvých 26, takže bych možná eventuelně mohla, ale jak píšeš, sexuálně už taky nějakej ten pátek žiju....takže asi nic....Myslíš, že to opravdu funguje?
Terjar je fakt holka šikovná.....pěkně si všechno zařídila a te´už se bude jen dívat, jak se tu my ostatní stresujeme. :-D
Profilova fotka
ahoj holky, mockrát děkuji za pochvaly. ale nic se nemá přehánět. já jsem včera mluvila o tom očkování se ségrou (studuje medicínnu). Můj gynekolog mi to totiž taky nebízel. i ségře. ptala se na to jejich profesora a ten říkal, že v tomto věku to je již zbytečné. protože ženská po prvním sexu už s tím virem v kontaktu byla. má to smysl jen u holek, co sexuálně nežijí. a hlavně to neučinkuje na všechny typy virů, pořád se "rodí" další a další. Jen tlumočím, co jí řekl. Není to žádné ovlivňování :-) ale určitě to je dobrá věc, kdybych to věděla ještě, že jsem začala sexuálně žít, asi bych na to šla, ale teď už to nemá smysl. chodím dvakrát za rok na kontroly, tak snad pro to dělám vše, co se v dané situaci dá. partnery nestřídám. momentálně ani moc sexuálně nežijeme, jsem pořád unavená :-D včera jsem si přečetla v novinách prahy 11, že Chodovská tvrz žádá o grant na opravu střechy a fasády a že pokud ho dostane, tak práce začnou v půlce roku 2008, jo a ta zahrada s altánem bude slavnostně otevřena až příští rok v létě. to by mi tolik ani nevadilo. jsou hezké fotky i jen kolem tvrze, ale nechci mít na fotkách lešení :-( . pro jednou se budu modlit, aby ten grant dostali až v po 12.7. nebo by mohly práce začít od 14.7.
Článek se načítá
Profilova fotka
suik, ono by to ani nešlo si to přečíst, protože nám to naše původní téma zničehonic zmizelo.
Raduz, to očkování si můžeš nechat udělat kdykoliv. to jen že je to nejůčinější když jsi ještě neměla styk a nebylo ti 26 let. Ale to dneska moc holek nesplňuje. Smí se očkovat od 12 let - optimálně. Když je dívka mladší tak je to docela záhul na její organizmus. Mám to od svého gynekologa a už mám za sebou 2 dávky, takže o tom něco vím. Když se zeptáš doktora, tak by ti měl dát takovou brožurku, kde máš všechno vysvětlené. Můžete se nechat očkovat i po 26, se nic neděje. Papilomavirů je cca 100, ale jen asi 14 nebo 20 z nich způsobují rakovinu děl. čípku. A na světě se očkojue dvěma očkovacími látkami. Jedna je jen proti 2 papilomavirům a ta druhá, novější, co mám já, je proti myslím 4 nebo 5 papilomavirům. Ale holky, pokud to nemáte v rodině a víte že spíte jen se svým protějškem a on spí jen s vámi, tak by vám nemělo nic hrozit. Takže v tom případě by to bylo jen pro váš dobrý pocit. Ale to si musíte prolmuvit s gynekologem. Já to mám v rodině a neříkám, že to je dědičné, ale jsem tím pádem náchylnější k této nemoci. A tak jsem se nechala očkovat. Říkám si, že těch 10.500 korun mi za to stojí. Když vidím, kolik peněz dává babička a my na její léky a podpůrné prostředky při chemoterapii, tak se mi chce zvracet. Celý život si platila pojištění a na stará kolena, když je nemocná, tak ji stát jen dře o prachy ]-( Terjar, moje teta je doktora a i můj gynekolog říkal, že i když máš po prvním styku tak ti to pomůže. Já jen, že se hlásím k zastáncům očkování.
terjar: taky si myslím, že už to nemá smysl. Ale musí se rozhodnout každý sám... Uvidí se až časem, jestli to očkování k něčemu je nebo ne....
Profilova fotka
ony se ty názory různí. ani doktoři se nesjednotí. to je pak těžký. jenže mě naštvalo, že ten můj gynekolog to bral jako hotovou věc, že bych ještě mělo se teď nechat očkovat, protože pak se nemůže asi půl roku otěhotně. už mě skoro objednával. když jsem chodila s tím svým prvním klukem, tak jsem něco měla. brala jsem na to antibiotika a on taky. ale nevím, co to bylo. to byh musela poprosit sestřičku, aby mi to našla v kartě. já jsem v tomto důsledná. dodržuji pravidelné kontroly 2x za rok, sono prsou, zubaře (tam jsem víc než doma), imunologii. jen nechodím na prohlídky k obvoďákovi. on by mě stejně jen zvážil, změřil, zkusil sluch a zrak. on je se vším hned hotový. charmed, takže i když jseš očkovaná, tak klidně tu rakovinu můžeš dostat? u nás v rodině naštěstí rakovina vůbec není, když tak hodně vzdálené příbuzenstvo. ale taky z toho mám strach. je zajímavý, jak se člověk mění. dřív by mě vůbec nenapadlo se bát o svoje blízký, ale teď je to úplně jiný. nejvíc si přeju zdraví pro všechny. v létě jsme měli dědu skoro 3 měsíce v nemocnici a nebylo to dobrý. pěkný záhul na nervy. ale pojďme k lepšímu tématu. ten podvazek zatím nemám. ségra oběhla celé Centrum Ch., ale všude prý na ní koukali, jak na debila. vůbec nejsou k sehnání. ještě zkusí nějaké obchody v Praze a nebo zavítá do svatebních. jeden je tady u Pavláku.
Terjar, ano, i když jsi očkovaná, tak to můžeš dostat. Nejsi očkovaná proti všem virům. Ale to, že jsi už s někým spala, neznamená, že jsi se s virem už setkala. Je to něco jako jakákoliv jiná sexuální nemoc (jako třeba kapavka nebo tak), která se dá chytit jen od někoho nakaženého. papiplomaviry nemusíš mít v těle ani po 20 letech sexu. Já si snad podvazek objednám přes net. V maxi velikosti :-D
TAk ja budu mit podvazek po me segre,co mela na svatbe,uz jsem psala sesternce,at mi ho najde a az se bude vdavat prostredni segra,tak ta ho taky zdedi.A nebo mi mozna muj svedek koupi podvazek,to by bylo lepsi,protoze bych si ho mohla n echat na pamatku ;-) Ahoj Suik,tak jak jdou u tebe pripravy?Co uz mas hotove a kde sji ted,v cr a nebo v Uk?Hej tady bylo vcera tak krasne jaro a zas je tu hnus.NO teda slunicko nevidim a na teplo to pres okno taky nevypada.TAtka mi utek nekde s Veru,tak jsem zvedava kde sjou,ja ted vstala x-) ,asi sli koupit balon,mala ma dnes svateka prskl ji balon,tak nema s cim hrat fotbal. Vcera mi kamoska rekla,ze jsem desne hubena,tak me zas potesila :-| ,budu asi fakt nevesta jak z koncentraku :-( .Ja chci aspon tri kg na vic!!!!!! Jo a vcera se mi snazila dovolat ta zpevacka z kapely,tak jsem zvedava,jeslti to klapne,oni totiz nevedili jestli kapel nik nepojede na sluzebku na muj sv.termin,tak snad nepojede.
Profilova fotka
Ter, ty podvazky mají ve všech svatebních salonech, většinou stojí okolo 250,-. Já jsem v moc salonech teda nebyla, ale orientačně jsem se dívala na půjčovné obleků. Takže na 100% to mají ve studiu Chic na Pavláku a taky v tom Miss Angel na Senovážném Náměstí. A podle mě i ve všech ostatních. 8-) Holky chodíte na nějakou kontrolu s prsama? Já akorát vím že jsou teď všudeč takové ty plakáty, jak se má člověk nechat vyšetřit, akorát jsem myslela že mamograf ti pojišťovna platí asi až od 40ti.
Profilova fotka
tady je dneska taky hnusně. ale na sobotu hlásí celé sluníčko. my jsme se včera domlouvali, protože kluci chtějí jet v neděli na motokáry do Radotína. no, moc nadšená nejsem. i na pouti jsem nerada jezdila v autíčkách. asi budu jen obecenstvo. charmed, já se zrovna obávám, že ho určo mám. nepamatuju se, co jsem to tehdy měla. tak se budu modlit. ale můj gyn. mě na to neupozornil, jako že bych zrovna já se měla nechat očkovat, protože jsem to měla. tak se asi zeptám, v dubnu mě čeká kontrola. simi, my to takhle máme s majitelkou restaurace. říkala, že si vybírají dovču, ale ještě neví přesný termín, ale chtěli by takhle zkraje července. no byla bych raději, kdyby tam byla. přeci jenom se budou zaměstnanci víc snažit. měla bych prostě lepší pocit.
Kajsa,hradi az od 40ti nebo nejak tak,ale ty si to muzes zaplatit sama,ja na tom byla asi 4roky zpatky aplatila jsem za to 250kc.Sanci rak.vprsu zvysuje antikoncpece,me nasli cystu,ale uz jsem tam pak nebyla,tak snad se ztratila. Jo a o tu zalohu slevenenou o dva t.jsem asi prisla,protoze ted si nejaka holka vybrala saty v tom salonu :-( ]-( A jeslti budu hledat znova kapelu,tak rusim svatbu :-p Tery neboj,oni budou kmitat i tak dobre,protoze vy jim vecer dasvate prece dysko,ktere nemusi dostat a sv.dyska jsou velke ;-) A taky neni problem sipak postezovat majitelce az se vrati z dovi ;-)
Profilova fotka
kajsa, já chodím každý rok na sono. zase půjdu nějak v duben, květen. ale teď se přihlásím do mamo poradny. nebudu se pořád doprošovat svého gyn., aby mi to vypsal. moc se mu nechce. tam se může přihlásit kdokoli, ségra a mamka tam chodí. je to určitě dobré. simi, cystu jsem měla na podzim na vaječníkách, měla jsem jí asi 2 měsíce, pak se sama vstřebala, ale gyn. mě už strašil operací. ale sestřička říkala, že to má každá druhá v době, kdy snad máš dostat men. kdyby všem v této době dělali sono, tak by na to přišli. ale já začala krvácet a měla bolesti, tak jsem raději šla k dok. před měsícem jsem krvácela znova, ale bylo to už jiný, dostala jsem jinou HA a je to v poho. tamtu už jsem brala 3 roky. no necháme jim tam aspoň 30 litrů i s obědem, tak by se teda snažit mohli. a navíc majitelka píše na netu, že kdyby byly nějaké problémy, tak jí máme napsat, s obsluhou a tak. ségra zatím chodila jen po obchodech s prádlem. říkala jsem jí to. ale času dost a ona má tolik volného času :-D
Profilova fotka
Aha a kam na to chodis? To jsem vubec nevedela... Teda simi, neni ten Radek zenska, ze je tak dokonalej? :-p
Terjar:To jsou novosti, vůbec jsem nevěděla, že můžu jít na vyšetření prsu. Žila jsem v domnění, že to povolují až od 40. Ale to je mamograf. Tak to se zkusím podívat, kde by to dělali u nás. Simi: to je opravdu vzorný muž....toho drž za uši :-)
Profilova fotka
k nám na polikliniku do Mediscanu. stačí tam přijít a říct, že by ses chtěla přihlásit do mamo poradny. nepotřebuješ k tomu žádné doporučení. určitě to funguje ale i jinde. zkus zalovit po netu. mně to dřív můj gyn. i nabízel sám, ale teď se s nimi nějak pohádal a nechce tam ženský posílat. nechci ani ty poukazy vypisovat, asi mu to ubírá nějak ty body nebo co. prý to není potřeba, když jsem to měla loni v pořádku. to mě pobavil. nakonec mi to přinesla sestřička, kamarádka.
Terjar, tak se poraď s doktorem a uvidíš. Nikam nespěchej. Pojišťovna ti proplatí mamograf a vyšetření až od 40, jinak jestli chceš mít jistotu, tak si to musíš zacálovat sama. Ale myslím, že to není taková pálka a je to pro vaši jistotu. já se tam chystám letos. Prevence je furt lepší než léčba. Nevíte kol.ik to stojí dnes? Já mám několik cystiček na levém vaječníku. Gynekolog mi řekl, že počkáme a uvidíme. Jsem v pohodě, jen mně to občas bolí, víte, že se třeba nemůžu ze sedu narovnat a musím počkat až ta bolest přejde. Ale doktor říká, že je to v normálnu a nevidí problém. tak nevím... Holky, už se těším na víkend na ten veletrh. Jsem zvědavá, jestli tam něco najdeme...
závidím vám ty možnosti v Praze, tady to bude asi docela problém,ale podívám se. Možná ve Strakonicích nebo v Písku.... Uvidíme,zkusím mrknout na net. Včera má kamarádka porodila mimčo. Jsem z toho hrozně dojatá.....už bych taky chtěla ale musím ještě vydržet. Nejdřív chceme zařídit to bydlení.... ;-)
ahoj, tak co mám hotovo: zamluvenou restauraci, obřad, grilovačku, vyrobenej podvazek...to je vše :-( ..vůbec nemám šaty, chci si je nechat ušít, ale ještě nevím kde. No a dokud je nebudu mít, teda látku, tak nemůžu kupovat ani žádný doplňky, jako boty a tak 8-( .. už bych se taky měla pustit do výroby oznámení, už vím co a trochu i jak, ale vůbec se mi do toho nechce, vůbec mě ty přípravy nějak nebaví..... jinka jsem doma ale do londýna jedu příští týden ;-)
Suik, kde jis byla takovou dobu? Nepamatuju si, vy tam jedete na rok?
nene, jen na týden. přítel tam studuje. Až příští rok v září (vlastně tento) tak jedu za ním. Já sem dosvateb moc nechodila, chodila jsem do volné do dekorací a teď už většinou jen na střechu ...je to pěknej žrout času :-D

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?