Červenec 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, tak snad na druhý pokus už to vyjde. Nevím, co se jim to včera zase porouchalo. Ale byla to hrůza. Moc jste mi chyběly.
Profilova fotka
šéfovi praskl pásek u kalhoty a šel si koupit nový. tak mám volno. teda já ho mám poslední týden pořád, vůbec nemám práci. ale nemusím sem chodit tajně, aby mě neviděl.
Profilova fotka
tak jeste jsem nesla :-) pozemek uz mame (koupili jsme ho vloni) a je to ve vesnici Komarno (kousek od Valasskeho Mezirici) a mame asi +-350 obyvatel :-D (takze klid a pohoda, pro ty co maji rady ruzne akce a tak hrozna nuda-ale nam to prave tak vyhovuje...posedet doma na zahrade...prochazet se se psy a tak-jj, taky si to malujeme :-) ) Lisky tam davaji dobrou noc, ale kdyz mas auto tak se to da...okolo jsou mala mesta vsechny tak pul hodky autem.... tak ja uz ale musim, tak zatim papa
Ja vzdycky tak zavidim,jak je leto a vsichni tady sedi na zahradach a tak.Zvlast kdyz v Uk,jsou predevsim domy.My bydlime v byte apod nama jsou zahrady,tak jen slimpu :-| Ja bych chtela malinkaty do mecek s malinkataou zahradkou a nejake stenatko a dobroupraci a pred barakem bourak :-D nebo aspon parkoviste pro zacatek ;-) Jenze tady sli sice ceny dolu,ale kvuli tomu co se stalo ted v USA,ltak nechcou davat hypoteky 8-( Stupidni amici a jeset stupidnejsi busak
Profilova fotka
simi a vy chcete zůstat v UK? šéf se vrátil ]-(
Já jen doufám, že ta krize nedorazí z USA i k nám. Byla by to škoda.
Tak to ja bych raduz zcvokla,ale kdyz jsou male mesta pul hodky autem,tak to je pohodcika.Ja to vidim ted s malou,chtel jsem vzdycky mti rodinu a zit na vesnici...........ted jsem rada,ze jsem ve meste,vetsi vyber skolek,taky mnohem vic akce pro malou a tak.Takze se tak nenudim.Ael zas klid je klid.To je pravda. My neco to Komarno rika,ale to bude asi jine,protoze kamoska tusim tam bydlela nebo jeji kluk na stredni,ale bylo to u opavy.Kde je valas.mezirici?? Moje babi zijou na Ostravici v Beskydech,tam taky davaji slepice dobrou noc,ale na prazdiny je to tam boziiiiiii
Profilova fotka
v to doufám taky, hypo je naše jediná šance. pak už jedině vykrást banku.
My urco zustavame v UK.Mame se tu mnohem lip nez doma.V ove moc prace neni a taky neni zaplacena a rad.kdyby jsme sli zpatky,tak jen ovu a ja zas prahu-vic prace,lepsi platy.Takze zustanem tady ;-) N vzdyt ted kvuli USA byla i ta krize celosvetova-ekonomicka.ONi dali moc hypotek a dobre ceny ale lidi to ne mohli splacet a tak se banky silene zadluzili ci co a tk to vse zacalo.No a Uk hypoteky kvuli toho taky pozastavilo aby tak nedopadli. 8-( TAkze kdyby jsme zadaali pred rokem,tak uz mozna v domku bydlime a ted nic nedostanema kdyz,tak malo.To nam rikal i ten chlap,jak jsme si to byli nechat pocitat :-|
Jo, jenže s kradením je to těžký...a pak se to najednou povede ěkomu, kdo shrábne xy milionů a ani se nerozdělí. Copak to jsou zloději? Kde je Robin Hood? Kde Vilém Tell? Kde je ten milion? :-D
Profilova fotka
no jo, ten co teď ukradl té securiťácké firmě tu půl miliardu, ten je za vodou. aspoň najít na ulici kufřík se 100 tis., taky bych byla spokojená. na začátek dobrý. já jsem něco zpozorovala, ale moc na telku nekoukám. ale vím, že to bylo něco kvůli hypo. snad se to zase ustálí a všichni dostaneme ty zatraceně drahý hypo a budeme spokojené
No byl krach na burze,neco jak pred 2sv.valkou.Hodne lidi prislo o hooodne penez a kdyz je ekonomicka krize,tak kpro nas chude,co nemame penize nikde investovane to znamena,ze pujdou ceny nahoru.Jako ze zn ova ele.,voda a vse ma jit nahoru. Ja taky nesleduji tv,ale radek pak neco rekne a ja cumim jak puk,tak jsem se hned musela informovat na netu,co se vlastne deje.Ale jak to skoncilo netusim :-p Vim ze se to tykalo vsech zemi ve svete a bylo to pry hodne vazne ta situace. Ja kdybych sla krast,tak me chytnou jeste pred bankou bo mi to videli napsane na cele :-)
TAk ja jsem si ted psala ze segrou a ta dostala od nasich 10 000kc svatebni dar x-) ,tak snad taky dostatenem,u nas se dava stejnym dilem.Od babi 3 000kc,ta to dava taky vsem.TAk pocitam,ze 20 000kc vyberem. TAk sem i zvedla nalada trochu.ja mam totiz dluh na zdrv.pojistovne a bojim se,ze mi neodpusti penale a budu splacet 100 000kc :-( RAdsi tam ani ne volam bo omdlim.
Článek se načítá
Profilova fotka
simi, jako v ČR? ty nemáš pojištění odhlášené? na mně by to taky každý poznal. neumím se přetvařovat. to máte dobré, já taky doufám, že vyberem aspoň 20 tis. půlku bychom si vzali na svatebku, abychom se nemuseli omezovat. zbytek by šel určo do bytu. máš pravdu, vlastně jsem taky něco takového zaznamenala. mam vás pozdravovat od Járy.
Ja se nemuzu odhlasit s pojisteni dokud nepracuji nekde jinde.Takze tam mam dluh,jak jsem prijela do uk do doby nez se mala narodila a pak jeset chvilku,ted mi toplati stat,protoze jsem na materske.TAkze tam dluzim tak 20tis.plus uroky.TEch se bojim nejvic.Mi to dnes segra pripomnela :-(
Profilova fotka
to bys to tedy asi měla zaplatit co nejdřív, aby ti tam ty úroky pořád nepřiskakovaly. už takhle je to závratná suma. ale ono se to snadno řekne, já vím. já, když jsem odjížděla do Německa, tak jsem si došla do pojišťovny a pojištění si odhlásila a když jsem se vrátila, tak zase přihlásila. ale byla jsem tam jen chvíli a je pravda, že po mně ty měsíce zaplatit taky chtěli. jsou to vydřiduši. akorát včera nebo kdy jsem četla v novinách, s jakým přebytkem pojišťovny hospodaří. psali něco o 8 miliardách. nevím, zda je to vůbec možné. no jo a to zavedli poplatky za všechno. sviňáci. už tady na to jedna paní umřela, že nechtěla jet na pohotovost a dostala infakt a umřela. všechno bych to svrhla a dosadila tam úplně jiné lidi. politiku nesnáším. dneska jsem se dozvěděla, že v květnu se vdává další spolužačka. už jim ale nezávidím. od nás už je vdaných skoro 10 holek a přinejmenším 2 mají mimča. taky mi dneska přišel mail s fotkama mimíska bývalýho kolegy, narodil se mu o víkendu Sebastian. zajímavé jméno.
No to protoze v cr mas povinnost ze zakona b yt pojisteny,takze se muzes odhlasit jak chces,ale pokud nepracujes v jine zemia neplatis nekde jinde pojisteni,tak musis v cr :-| NO ja to zaplatit nemuzu,nemam z ceho,budu moc az v srpnu,to uz bude zaplacena svatba a radkovi dluhy.ALe mozna to nebude tolik,ja vubec netusim,kolik mi hodi uroky a nebo si muzu zadat o prominuti,ale to nevim,jeslti mi to schvali. Jsou hova.. cesi,musis platit mesicne tolik na pojisteni a jeste platit doktory a leky.TAdy neplatis v Uk pojisteni,jen za leky,ale deti,tehonte a rok po porodu a stari nad 70neco maji zdarma i leky i zubare. SEbastian je moc pekne jmeno,to se mi libi. Jo a na pojistovnu ted radsi nepisu ani nevolam,protoze se treba pripomenu a oni mi exekucne vezmnou penize z uctu a nemela bych z ceho zaplatit svatbu 8-( Tak mi bude chodit po svatbe domu jeste pres rok materska a ta mi to splati.Pokud to nebude pres sto,ale snad ne.
tery a co teda mate v tech novinach?TEda pokud to neni tajne.JO a k te hudbe,ja uz nestihla na ten mail odepat,tak co vim,tak vsichni maji kapelu do pul noci,s tim bych si hlavu nelamala,oni uz fakt budou vsichni na srot a budou tancit i kdyz jim zaspivas :-D
Profilova fotka
jj my to mame taky tak-jeli jsme do Anglie jako Au-pair a to jsme se odhlasili z pojistovny (odevzdali karticky) a vzdy si platili pojisteni na rok do zahranici...a jak jsme byli tady zamestnani normalne a zacli platit pojisteni, tak uz jsme si vlastne to rocni nekupovali. Takze pojistovnu mame vlastne celou dobu odhlasenou...jen se trochu bojim toho, jestli nam nebudou delat problemy, ze jsme nenahlasili, ze tu mame praci ...(ale tak muzeme to dolozit zpetne...smlouvu a tak) Brala jsem to jako ze jsme odhlaseni tak je to jasne...(tak doufam,ze nas nejak neprijemne neprekvapi-to bych asi padla :-p ) Nejhorsi je, ze clovek si to takto logicky vysvetli-jako ze kdyz jsme odhlaseni z pojistovny, tak je to jasne a oni si vymysli nejakou kravinu a jsme v haji (toho se prave bojim)-a navic VSUDE jsou ty baby tak strasne neprijemne, az hruzaaaaa 8-( 8-( Tady v UK se pojisteni plati (my platime nejak kolem 10liber tydne-strhava se nam to z platu) i za leky (6.80 za 1recept se mi zda celkem dost). Proste se nejvic vyplati tu byt tehu,jak to tak ctu Simi ;-) Ja tak nejak porad doufam,ze u nas to jeste po nejake dobe zhodnoti a trochu ty poplatky upravi (jako ty mimca a tak podobne, stari lide a tak...) jak rikali-jinak to beru tak, ze nekde se penize na zdravotnictvi brat musi...aby bylo na dobre urovni....prece jenom tady v UK lidi neplati tolik,ale zas jak to tu vypada :-p (to zdravotnictvi) Valasske Mezirici je u Vsetina, Roznova pod Radhostem (kousek od Beskyd..) (jestli jsem ti to priblizila) a Komarno je jeste jedno na Slovensku (velke mesto myslim i pristav tam je) o jinem nevim...
Profilova fotka
zdravim raduz, jsem valmezak, takze komarno mi hodne rika, zavidim, ze uz mate aspon ten pozemek, my ho aspon 10 let mit nebudem. chcem si na podzim pozadat taky o hyposku, ale u nas to asi bude slozite, ondra teprv od srpna zacne makat, ja uz makam 3 roky a mam docela slusnej zaklad, ale jak uz jsem cetla, co si clovek nenakrade to nema :-( taky bych potrebovala tunelovat,ale nemam na jakou stranu. my jsem sice z moravy, nasi nam nabozeli, ze si muzem nad nas domek pristavit s vlastnim vstupem, ale ondra studuje v brne, ja si tu nasla fakt moc dobrou praci, tak jsem se rozhodli zustat tady, bo ty penize co mam tu mi ve valu nikdo neda, to bych musela delat 3 prace a vetsinou prodavacky, bo tam nic jineho nefrci pokud clovek neumi jazyk a to ja neumim, ]-( dela mi problem i češtin |-| az si koupime bytecek, chteli by jsme novostavbu staci 2+kk tak si rovnou do nej poridime bud psa nebo mimi, podle toho jaxe o svatbe zadari. je hrozny jak je to dneska vsecko drahy. vite co jsem nepochopila? proc si to pojisteni platime, kdyz stejne za vsecko se plati, a at clovek udela cokoliv 5 litru za rok za leky nevyplacam, kdyby ty ku... aspon zenskym zaplatili ockovani proti rakovine del. cipku, tolik penez to stoji, tolik zenskych by na to slo, ale kdo ma jen tak 10litru pod polstarem, je to fakt hnus, neudelame defenestraci :-D asi by nekdy byla zapotrebi co.. :-(
Profilova fotka
nebo muzem jit makat do politiky, plat 50klacku, muzem si jezdit ve vladnich vozech, doprava zdarma, po dalnici ject 150 a pak se jen omluvit... jo politici ti se maj, sem tam si jen zvednou ruku jak ve skole, a maj penez jako slupek :-( :-(
Ahoj holky, tak se zase hlásím. Byli jsme u přítelovo rodičů. Tak jsem to zase všechno přečetla. Ted´ budu mít strach že až něco seženeme, tak nám zase nedají hypotéku. To je furt něco.... acho jo :-|
RAduz,tady se zdrav.neplati.Ja nejsem zamestnana ani tehu a ani moje kamaradky an ikdy jsme tu nic n eplatili.Kdyz mam recept od dok.,tak plaitm jen ten lek,nic uz na vic a u dok.jsme neplatila nikdy nic.Mi poj istovna taky porad rikala,at se tady pripojistim,ze se tu nedpolatim apod. a az tady jsme zjsitili,ze se nic neplati.Jen ten zubar a leky.Dokonce jsme si to zjistovali i u min.zdrav.v cr.Takze kdyz tu prijede treba moje mamka,dostane chripku,tak ji doktor normalne osetri a nebude pl atit nic,tak samo i v nemocnici.Chcou jen adresu kde bydlis a to uz stejne nidko nevypatra.Proto tu je tak to zdrav.hrozne,protoze stat ho hradi i tem,co tu nemaji nic odpracovane a nikdy tady neodvadeli dane.Moje vyhoda,ale zas je to spatne.Pak to podle toho vypada.Protoze je tu hrozne i porodnictvi,oni totiz nevi,kolik zen tu bude rodit,protoze treba lidi ze zemi,co maji spatne zdrav.,tak tu poslou poroit a pak jede domu.Ale mozna ti co pracuji,tak neco odvadi,ale radek odvadi jen soc. a dane,tak to asi bude v tom.Ja rozhodne jsem tu jeste nepracovala a po dok.chodim a taky neplatim a kamosky taky ne. Ja si mylsim,ze by to melo byt tak jak to mela cr pred tim,mesicne povinne odvadet prachy,tehotne,deti,duchodci,nezamestnani ne-ale pak uz neplatit nic. Cr je tak zadluzena ve zdrv.z toho duvodu,ze mame nejvetsi prebytecnou spotrebu leku ve svete a nejvic se jich vyhazuje-co si budem povidat,kdo nema doma krabici leku.RAdek delal doma nekoli let v nemocnici a taky rika,ze polovina lidi tam lezi a nemusi,klidne by mohlo lezet doma a pak nejsou prachy ve zdrv.kdyz se potrebuji.Ael to je vina lekaru. Jo tak to bude na tom slovnesku,v beskydech mam babi,kousek od roznova.Urco s malou pojedu v lete na lanovku ;-)
Profilova fotka
uf to byla fuška. před chvíli jsem se vrátila z aerobiku. ta nám zase dala. a možná se přihlásíme s mamkou na břišní tance. to bude sranda. už se vidím, jak se tam kroutím v novinách máme vtipy, pak mužsko-ženský a žensko-mužský slovník, výročí svatby, pak výročí k 12.7. novomanželský zákony, pravidla svatebního dne. prostě samé vtipné věci, aby se lidi pobavili. žádné fotky ani věci z našeho dětství. to by lidi moc nepobavilo, kdy nám vyrostl první zoubek, kdy byl první krůček...pojali jsme to vtipně. a ještě mě pobavil pan Topolánek. četla jsem na netu, jak říká, že ta jeho milenka platí řádně za ten pronajatý byt 14 litrů měsíčně. že nemají na vlastní :-D . to mě skutečně pobavilo.
Profilova fotka
Simi-ja jsem prave myslela, ze to zdravotni je soucasti toho soc... co si odecitaji z vyplaty (tak jsem si to celou dobu myslela :-N a to uz jsem tu tak dlouho-proste to nejak neresim...u doktora jsem byla az letos -po 4letech tady takze jsem nad tim ani moc nepremyslela) kazdopadne ted uz vim ;-) a jsem o neco chytrejsi-dik ;-) akorat ti zubari jsou tu drazi (kamosce ted trhali zub a zaplatila 80liber =-) ) ale zase rikala, ze byl zubar super :-) ja to resim tak, ze doma si vzdy zajdu k zubari a na gyndu na vysetreni a mam to z krku... stejne si to uz vubec nedovedu predstavit bydlet v CR (byli jsme tam za 4roky jen 3x vzdy na dovolene na 14dni- a to jsme skoro cele vzdy proparili + ruzne vyrizovani a doktori...) takze se ted tak tesobojim...ale myslim,ze vsechno jde (i kdyz se vse zdrazuje a tak, tak kdyz je clovek setrivy-coz my oba jsme a kdyz si to umi vse pekne zorganizovat-coz ja jsem primo vrchol organizovanosti-az se kolikrat bojim,co to ze mne vyrostlo :-D , tak to proste pujde) hlavne ze budeme na svem :-) a Ertepla- s tou nasi politikou mas uplne pravdu-to je jeden sasek vedle druheho a jeste si ty ministerstva tam prehazuji jak horke brambory ]-( ale s tim nic nenadelame ...i kdyz ta defenestrace je dobry napad-akorat si myslim,ze by prisli jini blbci...
Profilova fotka
jo a nevim jestli uz jsem to psala, uz jsem si u tety objednala stene :-) takze az prijedeme domu, bude tam na nas cekat mala Beaglice (uz mame i jmeno :-) Lilu)
raduz,no ja nevim jak to tu je,ale ja tu nic neplatim,nepracuji a zdrav.mam zdarma a kamoska co tu zije 11let,tak rikala,ze se tu neplati,tak asi ne. to mela kamoska nejak draheho zubare??Me dela bilou plombu,cisteni zubniho kamene,pak neco s im mlecnym zubem a platila jsem 27liber.Ael treba od kamosky zubar chce jen za cisteni zubniho kamene 30liber.asi jak kdo,ale meli by mit stejne ceny,kdyz maji smlouvy s NHS :-| NO ja byla za dva roky doma jen jednou a to na mesic a byl to des.ja se tak strasne tady tesila.je ale pravda,ze jsem byla dva tydny bez radka,tak mozna i za nim.Ale hlavne jsem se tesila zas na soukromi a klid.Jenze to bylo taky asi tim,ze jsem byla doma po roce a pul a nemeli jsem pocitac,tak jsem s nikym ani nemluvila,nikdo nevidel malou a tak-takze brutalne se na nas sebehli vsichni a ja za tyden zhubla asi deset kg :-p No a segra se za tu dobu,co jsem se nevideli vdala a tqky porodila dcerku,no jak jsem vystoupila z auta pred barakem a tam ona,jeeeee my jsme zacali obe strastne brecet,vsichni na nas cumeli jak na magory..........ja uz ale mela slzy na krajciku,kdyz jsme pristavali nad prahou.Ja odjela do UK za praci a ze se treba na leto podivam domu,odjela jsem hned po novem roce a domu az ten dalsi rok v lete.To uz mi bylo fakt smutno po te nasi Cr ;-) Politici vsichni kradou a vzdycky budou a ja kdybych byla pollitik,tak taky kradu :-D
Jee,tak to je supr RAduz,my by jsme chteli taky pejska.Ale asi ho najezime,jak bude mala trosku vetsi pod stromek a hlavne az budem taky ve svem.TEd jsem se zrovna s radkem bavili o tech hypo,ze nam asi nedaji,ze to tu je ted fakt hodne prisne :-| NO coz,doma by nam ji taky nedali,taky by jsme byli na podnajmu.Jo ale dnes jsme vsadili na fotbal-17zapasu a vsechny musi vyjit-a kdyz vyhrajem,tak 100 000liber :-D Ja typovala vysledky,takze asi nic :-D Ael vetsi sance nez sportka a sazka byla 50penci ;-)
Profilova fotka
moje mamka breci pokazde kdyz prijedeme. Ale staci 2-3dny s ni doma (porad chodi k nam nahoru -a co delate???apod...a nejradsi bych zpatky do klidu :-D ale to jsou asi vsechny mamky-ony to mysli dobre...akorat dokazou lezt na nervy :-) ale az budeme potrebovat pohlidat deti, tak se budou mamky hodit :-N (mamka uz se strasne tesi az bude babicka-nemuze se dockat a premlouva nas se segrou uz asi 5let...segra se uz rok snazi a porad nic :-( tak ja jen doufam,ze se jim to podari driv nez nam...mohlo by ji z toho byt smutno, kdybych nahodou otehotnela driv nez ona)
Neboj,jak vas tam bude mit na porad,tak uz k vam codit nebude a treba se vam bude vyhybat at ma klid :-D ;-) No ani nemluv,moje prostredni segra se uz snazi taky ted rok a porad nic.Je s tim svym uz 11let.No a ja s radkem dva roky auz mame dceru,nejstarsi segra je s tim svym snad pet let a uz ma dceru a ona porad nic.A taky jedina nebude vdana,bo se ten debil nechce zenit,ze je to zbytecne.A samozrjeme ona je z nas nejvic rodinny typ.Snad uz taky bude za chvilku tehu,protoze jestli ji predbehne i sestrenka,tak to uz asi neda.Uz tak rikala,ze ji vsichni stvou,jak se porad ptaji a ze se ji zda,ze jso vsichni kolim tehu a vsihcni maji mimca a tak..........taky uz by se moh u nas konecne ten kluk narodit :-p Jinak my kdyz jsem v doma,tak my mame prazdny 3+1,takze nas nikdo nerusi,ale zas navstevy od rana do vecera,tak je to stejen na prd :-| Ale uz se tesim.No i kdyz pa zas babi bude brecet jak odletim,ze umre a ze uz nas neuvidi ............to je hrozne vzdycky. Raduz,tak to asi bude mamca stestim bez sebe,ze te tam bude mit naporad,ze?Ja si nedovedu predstavit,ze mimala jendou taky nekde emigruje.Ja se budu stehovat asi vsude s ni :-D
Profilova fotka
jj, uz se nemuze mamca dockat :-) a Pavlova babicka je to same-ma uz pres 80 a taky musime povinne vzdy na navstevu (i kdyz to Pavel nema rad) pry nez umre tak at ho aspon 1x do roka vidi =-) (proste babicky) no nic ,jdu na kute, dobre se s vama keca, tak zase zitra pa

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?