Červenec 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, tak snad na druhý pokus už to vyjde. Nevím, co se jim to včera zase porouchalo. Ale byla to hrůza. Moc jste mi chyběly.
terkaj: z Prahy nejsem, a v obchodech něco mají? Jsem nějak mimo mísu :-D
Profilova fotka
určitě, dívala jsem se tam na ně. nejčastěji asi od Orion. jsou na nich taková ta zvířátka. sundáš z toho ten vrchní obal a místo toho dáš svojí etiketu. aspoň takhle to budu dělat já. se podívej v nějakém hypermarketu.
terkaj: už vím, díky, jsem natvrdlá. Podívám se až tam budu mít cestu, ale díky za radu. :-)
Kajsa, to zvládneš, buď v pohodě a vyspi se na to. Jsi chytrá holka a tohle je poslední zkouška, tak hlavně bez stresu, jo? ;-)
Ahojky, můžu se k vám přidat? Plánujeme svatbu na 11.7.2008 a začínáme s přípravami. Chtěla bych prodiskutovat nějaké tipy, měla jsem vytipovanou restauraci, ale bohužel mají obsazeno, svatební oznámení na netu se mi moc nelíbí, chtěla bych něco netradičního, mám nějaké nabídky na foto, video ale nevím - už máte něco objednaného a jaké máte zkušenosti s dodavateli? Já mám 2 malý dětičky (2,5 roku a 4 měs), ale svatbu bych si chtěla užít - je to poprvé a doufám naposled :-) Jenže s nima něco zařizovat to je horor, tak bych ráda něco na doporučení. ;-) Pavla
Ahojky, já tu jsem taky krátce, ale jsem ráda, že přibyla další nevěsta. Odkud jsi? :-)
terkaj: bydlení zatím na bodu mrazu, hledáme, ale není to nic jednoduchého.... :-o
bydlím v Praze. a co hledáte? Podnájem?
Pajika, ahojky, vítej u nás :-) S takovými dvěma prcky musí být docela sranda všechno vyřizovat. To ti nezávidím. Snad jedině vždycky "odložit" je u známých nebo prarodičů na nutnou chvíli pro zařízení toho či onoho. A na svatbě je bude mít někdo na starosti? To by jsi si toho pak moc asi neužila. Kde budete mít obřad?
Charmed, no to mi povídej, jsou to čerti. Bohužel nemám hlídací babičky, všichni pracují, tak se snažím co nejvíc vyřídit a objednat po netu. Na svatbě budou obě rodiny pohromadě, tak se snad u dětí prostřídají. Nevím nevím jak bych to zvládla s podpatkama a tou obručí pod sukní lítat za capartama :-) Bude jich tam celkem 5 tak to bude asi pěknej zvěřinec. Obřad budeme mít v kapli Libeňského zámku.
pajika78 nějaký domeček....nejhorší je,že je to bud´nový, nebo rujna.....
Profilova fotka
zdravím pajika78. máme svatbu 12.7. :-D . o Libeňským zámečku se tady můžeš krásně popovídat s Charmed, viď charmed :-D podnájem ne, chceme něco koupit, ale bude to hrůza s hypotékou. máme něco vyhlídlého, tak uvidiíme, jak to dopadne. jinak na svatbu už máme vše krom prstýnků. my jsme tady takové hodně akční. na to si zvykneš. ;-)
Článek se načítá
terkaj: tak vy už máte něco vyhlídlého? a v jaké jste fázi, jdete se teprve zeptat nebo už to máte dohodlé....Já už taky chci mít svoje. Ach jo :-|
Profilova fotka
teprve budu psát do realitky. je to kousíček za Prahou, ale moc se nám to líbí, na obrázkách. tak jsme zvědaví na skutečnost a jestli nám hypotéku vůbec dají. tak nízké příjmy nemáme, ale zase to není žádná sláva. když budeme pracovat oba, tak to půjde, ale kdybych měla jít na mateřskou, tak už bychom to finančně nezvládli. proto si pak musí Jára najít jinou práci. a vy hledáte kde?
hledáme v jižních Čechách. Jsme na tom podobně jako vy. Nevím, jestli to vůbec budeme zvládat až půjdu na mateřskou já. To všechno je ve hvězdách, dokud není nic konkrétního, tak to stejně nemá cenu nad tím uvažovat. A jak velký byt to bude? My bychom chtěli domeček, nejsme nároční, stačí něco malého s malou zahrádkou, aby se tam dalo posedět. A hlavně nechceme aby to byla rujna. :-S
tak už jsem tu, vzbudil se mi prcek, tak jsem musela nakojit, tak snad teď bude chvilku klidu když máme plný bříško. Druhej prcek zatím ještě spí. Holky to vám nezávidím ty starosti kolem bydlení. Já toho jsem naštěstí ušetřená. Bydlím u přítele v domečku - takže shánění a hypotéky naštěstí odpadaji. Dneska to fakt neni sranda shánět bydlení, všechno je tak strašně drahý. Vy jste teda rychlíci. Já jsem si říkala že když začnu shánět a zařizovat na jaře tak je to v pohodě a koukám že jsem pozadu.
neboj nejsi pozadu, to se dá v klidu stihnout. Bydlení fakt v dnešní době není sranda. Všechno je předražený jak blázen. Sháníme už půl roku a nic. Zatím tedy máme kde být, ale taky už bychom se chtěli osamostatnit a hlavně mít svý...jenže u nás je to asi tak, že čím víc chceme,tím víc se nám to nedaří.... :-(
Profilova fotka
my máme vyhlídlý 4+1 s balkonem, garáží a k tomu dvě zahrady. jedna společná a druhá jen naše. je to ve vesnici asi 15 km od mých rodičů. je to takový domek, kde žije 6 partají. ale hypotéka nám orientačně vyšla na necelých 12 tis., přeplatíme jim přes 2 mil. to je hrůza, 15 let budeme splácet jen úroky a dalších 15 let to, co si půjčíme. mě ty banky tak s...ou. pořád lidem něco vnucují, co ani člověk nechce. něco zruším a oni mi to založí znovu. to je na odstřel. pajika, to ti moc závidím, že máte vlastní bydlení. tohle je fakt hrůza. už se mi o tom i zdá. ale donekonečna u našich bydlet nemůžeme a taky chce mít nějaké to soukromí a dělat si věci podle svého. tenhle byteček je celkem pěkný, jen bych si udělala novou koupelnu. jinak je všechno "nové", kuchyň tam nechávají, je celkem pěkná. takové čisté. já už sháním a zařizuju od července :-D
Pajika, já to mám v obřadní místnosti taky na zámečku :-D Tak si určíte někoho, kdo se bude starat o všechny děti během dne a je to. jeden nebo dva lidi to zvládnou a užijí si tak jako tak (nejlépe abstinenty ;-) ) Tak já chtěla přestavět chatu prarodičů a na stavebním úřade v daném městě mi řekli, že je na tu lokalitu stavební uzávěra. takže jsem nasr..á a přemýšlím, zda-li to risknout a pobývat tam alespoň o prázdninách kdy je teplo (je to jen dřevěná, nezateplená chatka) anebo to prodat cizím a peníze investovat do bytu v Praze. jenže my oba chceme baráček (teda ze začátku jsem ho chtěla jen já), abychom mohli vypustit děti na zahradu aniž by se nám zranili o odložené jehly a bobky psů a tak....A taky ta pohodička, když si po práci uvaříš kafe a sedneš si do zahrady, to je pohodička. Teda ne v zimě :-D
holky tak to držím palce. Určitě už plánujete po svatbě i mimča, a to už opravdu chce mít svoje bydlení a ne jen něco prozatimního. Ségra se vdávala loňské léto, teď plánují mimi a do toho ještě shání taky bydlení tak je z toho docela na palici.
Charmed, bude tam dost babiček a dědečků tak se o to podělí :-) My to máme v kapli, plánujem pak jen oběd a posezení v pozdějším odpoledni ukončíme. Když už jsou děti (kor takhle malý), tak už žádné bujaré oslavy neplánujeme - tak to odpoledne babičky zvládnou :-). Já jsem bydlela 16 let na sídlišti a teď už jsem 6 let v baráčku a už si vůbec nedovedu představit že bych šla zpátky do paneláku. Kor s malýma dětma. Zahrada je fakt úžasná výhoda.
děkuju, budu štěstí potřebovat. Mimčo po svatbě určitě chceme, říkali jsme tak příští zimu začnem se snažením. Ale bydlení to rozhodně chce. Jenže co můžu dělat. Myslím, že pro to dělám dost, lítám po realitkách, oblížíme domy, kde se nic neděje a obvoláváme,ale je to stejně k ničemu. Byty jsou tu předražený a druhá varianta je postavit a to už vůbec ne....
terkaj: tak to vypadá dobře. Budu na tebe moc myslet,aby vám to vyšlo. Už jste se zkontaktovali s těma lidma co to prodávají? Aby to třeba neslíbili někomu jinému. Já už lidem nevěřím, po tom co jsem zažila zklamání ohledně bydlení. :-(
Profilova fotka
tak to mi si ještě na mimko chvíli počkáme. nejdřív musí být bydlení a pak se trošku adaptovat a taky chci, aby se všechno zklidnilo. možná příští rok touto dobou, že bychom na ně začali pracovat. ale je 24 a Járovi taky, tak na to nijak nespěcháme. já už chci jít domůůůůůůůůůůů
stavba to je asi taky síla, co jsem slyšela od známých. My máme půdní byt a předělávali jsme zbytek půdy aby jsme si to trochu zvětšili a musím říct, že s řemeslníkama je to fakt o nervy a zase všechno strašně drahý. A ta kvalita odvedený práce nic moc - musíš nad nima stát jak policajt.
Profilova fotka
evu, ona to nabízí realitky, takže všechno přes ní. na jednu stranu bych moc chtěla, aby to vyšlo a na druhou ne. mám prostě strašný strach z toho splácení. ale jiná možnost v dnenší době bohužel není
tak já už budu muset odfrčet. hlásí se mi tu nespokojený dítko v lehátku. Večer zas zajdu na kus řeči, to bude snad víc klidu až pošupajděj do pelíšku. Zatim se mějte.
My to máme tak, že po obřadu a focení jde jen nejbližší rodina a svědci do restaurace a pak v sobotu bude velký rauto-mejdan pro všechny ostatní. Mimčo chceme až později, nejdříve si budeme užívat jen sami dva a chceme dál cestovat. Ale když by přišlo, tak nic kromě bydlení nám v tom nebrání.
Profilova fotka
je holky, já si teď všimla, že jsem sbalila Járovi s techničákem i jeho řidičák a občanku. :-S já nevím, jak tu pak budu. jedu kolem 19 pro Járu někam na druhý konec Prahy.
no mě je už 26, taky extra spěch není, ale mimčo už bych pomalu chtěla. Bojím se, že až pak budu chtít, tak to zase nepůjde. Věk na to mám, ale je fakt, že je na prvním místě bydlení, abychom to dítě měli kam přivést. Takže možná za půl roku až rok....uvidíme. :-) A s tím bydlením terkaj uvidíš, vím že je to těžké, v tomhle tě chápu, není to žádná hezká vyhlídka splácet takovou nehoráznou cenu 30 let. Ale myslím si, že nejsi rozhodně jediná, já budu mít to samý a spousta mladých to tak musí udělat. Nedá se nic dělat, i když mám také šílený strach co bude, budeme se s tím muset nějak vyrovnat.... ;-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?