Červenec 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, tak snad na druhý pokus už to vyjde. Nevím, co se jim to včera zase porouchalo. Ale byla to hrůza. Moc jste mi chyběly.
Profilova fotka
Sim, budou. holt si budu muset dávat každý měsíc stranou část peněz na pov. ručení a jízdné. ale ono to půjde. já jsem ekonom, tak si myslím, že to budeme zvládat. ale i kdyby ne, tak máme kolem sebe lidi - rodinu - a ta by nás ve štychu nenechala. Já taky špatně spím, ale co dělat. a to máme ještě levný byt a dobrou úrokovou sazbu. U Járy v práci byl nějaký šum, jako že když bude pracovat dobře, tak mu přidají, ale asi ne během půl roku. ale třeba se z něj stane zástupce vedoucího, to už je pán před důchodem a Jára je teď po něm ten nejvyšší :-D . nebo holt bude chodit na nějaké brigády. občas má i teď. ve sportce asi nevyhrajeme, zakázala jsem Járovi vyhazovat prachy, stejně nikdy nic nevyhrál. budeme šťastní. holt se uskromníme a o víkendech budeme jezdit na obědy k rodičům, abychom ušetřili za jídlo :-D :-D :-D
Tery nejak to urco zvladnete. Horsi by bylo,kdyby jaru propustili,to by vam ani rodina nepomohla dat dokupy kazdy mesic 17tis. ALe tak se zas nejde uvazovat. A na kdy vidis stehovani?Az po lete?Sestrenka ted koupila 3+1 s balkonem za 900tis.kc,ale po znamosti v krasne casti mesta,vsude sam strom,jak v lese,ticho,kousek skola a skolka,jezirko,kousek do lesa,no fakt stesti.
Profilova fotka
to víš, že zvládneme. a na to máme zrovna to pojištění, když přijde o práci, tak to pojišťovna bude 12 měsíců nebo do doby než si najde novou, hradit za nás. já jsem přemýšlela, že bychom si ho nedávali, ale Jára chctěl, že je to dlouhá doba a člověk neví. ty jo a to kupovali někde na Ostravsku? to je nádherná cena. my máme taky spoustu zeleně a školu a školku a nákupní ccentrum před domem. je to tam moc krásný a rodiče 5 minut. třeba jednou něco zdědíme po strejdovi, všechny pojistky jsou psaný na mě a ségru. ne že bych snad chtěla, aby se mu něco stalo. to vůbec ne. moje mamka říkala, že na to byli stejně, že když potřebovala spoďáry, tak si o ně říkala k svátku nebo narozkám. měla peníze na nákup rozškatulkovaný na každý den po padesátikoruně. a taky přežili. to my jsme na tom zas o něco lépe, že si můžeme nějak přivydělat, to dřív nešlo. a říkalo mi to víc lidí, co jsou ve věku maminy. doufám, že do 2 měsíců stihneme reko. ségra nás te´d doma neskutečně štve. o víkendu nám rupla železná konstrukce na posteli a dávala to vině mně. že jim to ruplo hned a mohli to reklamovat a my to máme už 4 roky. tak to Jára spravil. a to je pořád, furt má na mě něco, že jsem líná a tak. už si doma plánujou přestavbu pokoje a dává nám pěkně najevo, že už máme vypadnout. původně jsme chtěli udělat celou reko a pak bydlet, ale takhle uděláme jádro, ložnici a zbytek můžeme dodělat až tam budeme bydlet. v ložnici stejně bude jen postel a vymalovat a položit koberec. obývák můžeme klíďo udělat za pochodu. dnes nám už přišla nová plazmová 82 cm velká telka. dostali jsme na ní od babi. tak už se oba moc těšíme, jak budeme společně sedět na gauči, tulit se a koukat na tv :-D . budeme makat, jak mourovatí, aby to bylo rychle, ale taky záleží na zedníkovi a instalatérovi (i když ten to prý zvládne za 2 dny). holky, my se taky těšíme. a co vy, Sim, jak to máte v Anglii? je to lepší s tou prací? psala jsi, že manža má zas nějaké problémy
Profilova fotka
Kdybyste chtěli, tak jukněte na střechu. založila jsem album a vložila nějaké věci, co jsme už koupili. máme toho tolik, že my nebude album stačit, ale aspoň na ty důležité věci.
Tery,tak uprimne ja zit s pritelem nebo manzou v byte s rodici a jeste mit segru v pokoji,tak bych asi byla taky na nervy a meli bychom ponorku.Ja si to neumim ani predstavit. My hned vsechny tri po skole vyleteli z hnizda,nasli si ponadjmy a zili vlastni zivoty-my meli uz ponorku tak brzo :-D BAbi mi jednou vykladala,ze jak kdkysi staveli barak,tak ze taky nemela ani na puncochace,ze musela setrit kazdy halir co meli. Jinak my se mame dobre,stastni,zdravi at o je hlavni :-D To je takova ta utecha :-p Ted prave je manza v praci nekde a meli poradu,no des. TA matka klienta silene vyvadi,dela problemy a chce odejit od jejich agentury.NO a jenze nevim kde chce jit,prtooze uz snad vystridali vsechny a nikde neumi pracovat a nikde nejsou dostatecne skolene sestry a osetrovatele,takze dylina. NO zatim manza pracuje,tak to je hlavni a snad bude aspon do zari,at muzem koupit skrin,postlyku a tak a nasetrit aspon neco.Uvidime,ale ma nervy v praci a to mu volaji i kdyz je doma a ted ma tyden dovolenou a vidis,je od rana pryc kvuli te pitce. Sestrenka byt kupovala v ostrave porube,je to tam kde zijem vsichni,je to nejlepsi cast cele ostravy a nejdrazsi,normal dvoupokojak koupis pres milion,no maji to fakt po znamosti,proste meli stesti,ale budou taky delat rekonstrukci cca za 200tis rikala. Jo a s tim pojistenim,ma to spoluzacka a jeji zrovn aprisel o praci nejak v rijnu a strasne nadavala,ze meli problemy,ze pojistovna jim nechtela nic platit,ale uz ne vim jak to dopadlo,ale vim,ze mela sinee tahanice a nadavala,ze si plati pojistku a pak kdyz potrebuji,tak nechou vyplacet. Ale urco to je dobry napad,my chcem tak pojistit radka,ze kdyz prijde o praci,tak ze rok bude dostavat vysi platu i kdyz bude doma,ale nejak nam nezbyva na to placeni te pojstiky :-D ALe mame zivotni oba dva,kdyz jeden umre,ten druhy dostane sto tis.liber,zato koupis byt nebo mini domek,tak aspon tak a mala ma sporeni a to je vse. Sice bydlime na podnajmu,ale to je neco jak obecni byt,proste dokud platis,tak tu muzes zustat,majitele bydli ulici od nas a sjou moc supr,hrozne pomahaji a nezvedaji najem,jejich deti maji domy vlastni a vnoucata maji malicke jak nase verunka,takze tu muzem byt i deset let,teda rikali no a snad do deseti let budem ve vlastnim. I kdyz my ne,my jak mame o trochu vic penez,tak to hned rozjedem. Ja si zas rikam,ze dokud jsme maldi,tak si mame uzivat,jezdit na vylety,dovolene,chodit do mesta,obcas na jidlo a tak. Az budu stara,tak budu doma a sestrit si na rakev asi :-D
Jsem koukla,hod fotky bytecku a okoli. Kohoutkum moc nerozumim :-N
Profilova fotka
já bych ráda, ale já je nemám. byt už z netu stáhli. mám jen na odhadu a ty jsou na papíře. ale ono není o moc stát. je fakt ošklivý. teda to vybavení, všechno staré. ještě zapátrám. my si chtěli udělat penzijko, ale taky nám už nějak nevyzbývají prašule. já si platím úrazové pojištění. ale přesně, jak píšeš, hlavně, že jsme zdraví a šťastní. takovéto problémy asi budou mít a mají všechny generace. tak doufám, že to tvému manžovi dobře dopadne. ty nervy jsou hrůza. a omlouvám se za hroznou hrubku. Samozřejmě mi nebude stačit album.
tery,tak te hrubky jsem si teda vubec ne vsimla,jsem se musela zpetne podivat :-D
Profilova fotka
:-D člověk píše rychleji než myslí. fotky jsem nikde už nenašla, ale jak dostaneme klíče, tak to nafotím.
urco nafot,to je jedno jak to tam vpada,ale aspon prostor at si muzu predstavit. Se musite s manzou silene tesit do sveho. byt jen sami dva,delat si vse jak chces,umyt nadobi kdy chces,delat to kde chces :-D
teri: neboj, však ono nějak bude. Mamka taky vyprávěla, jak to něměli jednoduché. Nikdo z mladých to nemá jednoduché. Tedy někdo jo, ale těch je pomálo. Prostě to jinak nejde a nemá cenu nad tím špekulovat. Zvládají to i jiní.
Profilova fotka
Ev, přesně. Nemá cenu nad tím spekulovat. Sim, tak dobře. Nafotím hned jak dostaneme klíčky. Ložnice je pidi, ale ostatní pokoje jsou v poho. a Máš úplnou pravdu, už se strašně těšíme. Žádné buzerování, když přijdu domu a musím v pátek uklízet atd. A i v tom posledním máš pravdu :-D
Článek se načítá
teri: to je jasný, fakt buďte rádi, že jste sehnali tak bezvadný bydlení. Hledali jste fakt dlouho. Mateřská se nějak přečká a pak už bude zase dobře, až půjdeš do práce. Myslím, že se musí hodně lidí uskromnit, když je ženská na mateřský, takže rozhodně nebudeš sama. Já taky budu mít kurz AJ, taky hlavně kvůli tomu, abych nezapomínala.
Profilova fotka
Holky, teď jsem mluvila s paní na hypo. volala mi včera, ale já to neslyšela a večer už jsem nechtěla otravovat. Tak jsme s Járou ani nemohli usnout. prý má pro nás dobrou zprávu, schválili nám nižší úrok 5,94 místo 6,04 za to, že máme účty u spořky. a prý už má paní v bance vše připravené, ale teď má dovču, takže bychom příšítí týden mohli podepsat úvěrovou smlouvu. Ev, jsme moc rádi. dívala jsem se včera na byty a za takovouto cenu 2+1 nebo 2+kk. a ještě to máme v Praze na pěkným místě. já taky budu chodit při mateřské uklízet nebo prodávat věci z ubrouskovky. přečkáme to období a budeme se těšit, že jsme zdraví a (jednou) budeme mít i mimčo.
Profilova fotka
a ještě něco. říkala jsem kolegovi z práce, kolik budeme platit a jak je to velký byt. tak mi říkal (bydlí v podnájmu), že za toto bychom pronájem v Praze ani náhodou nesehnali. a budeme si platit svoje.
teri: no právě, budete si platit něco, co bude jednou vaše. Tak to je fajn, že vám schválili ten nižší úrok a že je vše připraveno. ;-)
Profilova fotka
simi: Jo jo stěhovali :-) V úterý to bude měsíc co tu budem. Zařízený už sme, ještě nějaký dodělávky, ale to postupně. Jen teď musíme udělat pokojík. Dát tam plovoučku, koupit postel a pak skříně a tak. Ale ložnici, obývák a kuchyň už máme komplet :-)
Profilova fotka
Maicky, takže jste taky něco koupili? nějak jsem vůbec nezaregistrovala, že jsi psala něco o stěhování. Tak to gratuluji. to jste si užívali zařizování, ne? já už se na to těším. byli jsme vybírat postel a sedačku, dlažbu, obklady, koupelnu atd.
Maicky a byt nebo domek jak jste chteli??Takze stavet nebude? Tery,jak psal nekdo,vsude kde jsou zenske na materske se musi lidi uskrominit,teda vetsinou vsude.A mam dotaz. Jak delas tu ubrouskovou metodu???My zrovna predelavame detsky pokoj a chtel abych na kvetinace,ale jsou z umele hmoty. Jsem koukala tady na dekorace a co chci,tak tu neni,je to vsechno v cr ]-(
Profilova fotka
Sim, je to jednoduchý, zvládneš to sama. To neva, že jsou z umělé hmoty. Jde to úplně na všechno. Nejdřív si vše natřu bílou barvou - je potřeba balakryl nebo něco podobného, co je na bázi akrylu a ředitelné vodou. Pak si vystřihneš ubrousek a odendáš z něj ty dvě spodní vrstvy, aby ti zůstala jen ta tenká s obrázkem. tu si přiložíš, kam potřebuješ a přilepuješ štětečkem namáčeným v lepidle na ubrouskovou techniku. Není nijak zvlášť drahé. Kupuju asi 250 ml za necelé dvě stovky. Jen se lépe dělají menší plochy ubrousků, protože ubrousek se jinak krabatí. Ale pozor na přetrhnutí, je to piplačka. Pak pokud to chceš mít barevné, tak si kup opět barevný balakryl ředitelný vodou (my kupujeme v Obi tu jejich barvu, je levnější) a na závěr vše důkladně nalakovat bezbarvným lakem opět ředitelným vodou na bázi akrylu. pokud budeš dělat hliněné květináče, tak natřít lakem i zevnitř a hlavně POŘÁDNĚ natřít lakem díru. když by se ti pod ubrousek dostala voda, tak ti to nabobtná a plesniví. my si to ulehčujeme tím, že si třeba namíchám barvu s bílou, je světlejší a pak už nemusím obtahovat kolem ubrousků. to je piplačka a nebaví mě to.nebo jsem přišla na to, že nechávám kolem ubrousků 0,5 cm bílý "rámeček" a zbytek natírám barvou. to jde jak po másle. snad jsem to napsala srozumitelně. já to dnes budu dělat na zrcadlo z Ikey, je dřevěné.
Tak to je na me moc,tak ja si je jen natru na barevno :-D Ja ted hlavne musim sehnat dlouhou zaclonu a posit to kytkami a motyli. Takze akrylovou barvu mam koupit na kvetinace???
Profilova fotka
Jo, akrylovku, ale i tak to musíš přetřít lakem. :-D :-D :-D :-D ¨. Když jsem začínala, tak se mi to taky zdálo složité a teď to jedu, jak na běžícím pásu :-)
tery a mas nejake webovky kde chodis na napady??Ja potrebuji sablonu motyla a kytek,jako vytisknout a vystrihnout,neco jednoducheho. mas nejaky typ??ja hledam,ale vsude jen o malovankya nebo to je na okno a tim to je slozitejsi...........
Profilova fotka
simi: Teď jsem se stěhovali do bytu 3+1, stavět chcem, ale počkáme, až já nastoupim do práce, protože je to pak dost nejistý a mě se do toho nechce. Prostě nevěřim tomu, že by jsme utáhli, nájem a hypotéku zároveň. Jelikož jsem šla na mateřskou hned po škole, tak od 21 měsíců věku dítěte beru jen 3600Kč rodičák a s tim to vážně neutáhnem.. Nájem v poho, ale s hypotékou by to bylo moc. Tak sme se rozhodli, že letos pořídíme nějaký pěkný auto a až nastoupim do práce, tak se vrhnem do hypotéky a začnem stavět :-)
Profilova fotka
Sim, hodně věci objednávám z svetcz.com a brydova.cz. jsou tam i galerie, kde čerpám inspiraci. maicky, tak to máte dobré. 3+1 je fajn. autíčko jsme kupovali v březnu, takže nám musí na několik hodně let vydržet :-) . ale jsme s ním moc spokojení. až mi skončí úrazové pojištění, tak se budeme rozhodovat, zda koupit nové auto nebo, pokud to bude při konci fixace, splatit část hypo. ale to je ještě za dlouho.
Maicky tak to mate supr, a zustali jste nekde pobliz kde jste zili pred tim nebo jste uplne zmenili misto?? S tou hypo mas pravdu a ja mam taky mateskou jen tu malou,k tomu v cr a to slo na ruzne splatky a tady nemam nic. TAkze zijem total jen z maznovi platu,tak to taky tahnem a jsme na nem moc zavisly,nesmi byt ani nemocny,takze chodi i se 40 do prace a ted jak bude druhe,tak to bude maso. Budu hledat praci tak po roce Victorky uz,zkusim to do skolky a to bych si ji brala s sebou,Veru uz bude ve skole. Protoze jak rikam,mimca drahe nejsou,ale pak jak ty deti vyrostou,tam zmrzka,tam cokolada,tam kolotoc,tam na bazen,krouzek a uz to jsou tisice mesice. A to nepocitam vylety,vstupne na hrady a tak a to jeste z aVeru naplatime,ale uz budem. Tery dikes,tak to ja mrknu ;-)
Profilova fotka
Sim, taky to nemáte vůbec snadné, co? Člověk si nevybere, prostě tu dobu budeme muset nějak přežít. ale dětičky za to určo stojí. :-)
Tery no prachy by se sikli snad asi vsude. Ja si neztezuji,dokud je na najem,jidlo a na tu cokoladu,tak se mame dobre ;-) A kdyz nejsou prachy,tak si delame picnik v parku,chodime na dlouhe prochazky,je to levne a taky supr :-) Veru chodi 1x tydne do skolky,pak na play group-kde jsme i ja a hrajem si vsichni,pak do knihovny,dke je cteci hodinka,ctou s detma pohadky,maluje se pak,dostanou susenku a tanci.........takze s upr. Horsi od pristiho roku,teda ledna,to ji chci dat na krouzek a to fakt stoji prachy :-S
Profilova fotka
teri: jo jo jsem moc ráda. Před tim jsme měli 1+1 a tady má Dáda aspoň vlastní pokojík :-) simi: Sme ve stejný lokalitě :-) Takže pohoda. A s těma penězma je to snad všude stejný :-p
Profilova fotka
sim, no jo, kroužky stojí spousty peněz, ale pro ty děti to je asi důležité. my jsme se ségrou chodily hodně. a jak píšeš, dokud bude na poplatky a na jídlo, tak bude člověk šťastnej. za takovejch 20 let, až dětičky vyletí z hnízda si budeme zase moct užívat. a pojedeme na dovolenou k moři :-D maicky, to je asi hodně rozdíl z 1+1 do 3+1. u nás je to vlastně skoro taky tak. doma máme jen náš pokoj, ve kterým stále více tráví čas i ségra. věci do našeho bytu mám všude po skříních atd.

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?