Červenec 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, tak snad na druhý pokus už to vyjde. Nevím, co se jim to včera zase porouchalo. Ale byla to hrůza. Moc jste mi chyběly.
Evi,tak to drzim palce,ve kterem sji?Tusim ze uz 32tt.,lze?? to uz neni tak hrozne i kdyby jsi porodila,to uz je mimi docela velke. Ja porad to spineni,ted mam ve vytoku starou krev srazenou a porad neco,ale pry to mam hormonama,ale jsem z toho taky na nervy. Ultrazvuk mi tady nikdo z tech dementu neudela,jen delali testy na infekce a prohlidku a cipek a vse mam ok.Teda rikal,ze je podrazdeny nebo tak neco a ze to je tema hormonama.A je pravda,ze nekdy spinim tyden vkuse an ekdy tyden nic.|Pry stara krev nevadi,ze to je to co hned nevytece,ze nesmim mit cerstvou,to pak ma jet do nemocnice. Ja uz tam byla 2x,tak uz tam ted znova nejedu. Ale ultrazvuk jsem mela dva dny pred spinenim nez to cele zacalo a vse bylo ok,tak dok.rikala,ze nemusi delat dalsi,ze mam placentu nahore a tak.A lezet nemusim.
Tery a termin mam 19srpna,my jsme s Evi o 4tydny
simi: v pondělí začínám 28 týden a termíny mám dva: Jeden je 15.7. (podle poslední MS) a 21.7.(podle UTZ)
tak podle ultrazvuku je presnejsi,nam posunuli jen o den na ult. a kdyz jsem cekala malou,tak taky jen o jeden den,tak to tak moc nemate. 28tt.je taky dobry,od manzi kolega se jim ted narodla ve 24tt. a prezil kluk a ted jsem luvila se setrenkou a jeji kamoska se taky otvira a zkracuje se ji cipek a je 24tt.. Jen lez,ono to neni az tak ojedinele ze se nekdo otvria driv.Od segry svagrova se otvirala driv,museli ji i zasit a nakonec ji museli vyvolavat porod,protoze prenasela a nesel ji ani vyvovalt ;-)
Profilova fotka
No užili jsme si, ale snad už nám to teď dopadne dobře. Průběžně budu informovat. Vy budete rodit a my se snažit. :-) . sim, to věřím, že máš starosti. Držím pěsti, ať to máte obě v pořádku, i Maicky.
simi: tak kamarádka, co tomu rozumí mi to vypočetla na 25.7. tak jsem zvědavá, jaký termín bude nejpřesnější. Já vím, že už by to snad bylo dobrý, ale rodit nechci, ať tam hezky je a dozrává. Manžel si taky pospíšil na svět, tak to má asi Davídek po něm. teri: jojo jen podávej informace, jsem zvědavá, jak to dopadne.
evi to je jasne ze jeste rodit nechces,ale porad si riej,ze lepsi nez se otvirat a byt 20tt. tehotna kdy mimi urco neprezije ;-) To ja jen pro utechu. Tery tak informuj.
simi: jj, já vím, ale stejně, ať tam ještě chvilku zůstane. :-)
Evi,tak psala sestrenka,ze jeji kamoska se taky otvira a je 24tt. :-S Snad ja budu zavrena,tady by mi ani na to neprisli,bo nikdo nekontroluje. Mela jsi nejake bolesti nebo tak?At vim jakt o rozpoznat kdyby neco
simi: mě taky nekontrolovali. Poznala jsem to podle bolestí, že je něco v nepořádku. A z ničeho nic. Takovej divnej tlak na spodek jsem měla.
NO tak to ja se otviram cele tehu. Me boli cele brciho,mam menstruacni bolesti,boli me cela pipina ve vnitr a kosti a tlaky na spodek mam takove,ze nejde kolikrat ani chodit. No a jsem zatim uplne zavrene,uz me zkontrolovali kvuli spineni dvakrat. ALe me vse bolelo i u male.Asi jak jsem hubena,tak vic citim jak se mi vse roztahuje Tak lez, a muzes prochakzy nebo musis porad jen lezet a jen jit curat?? Mamka rikala,ze za ni se kdysi hned zasivalo a bylo a na nic se necekalo
simi: vycházky mám neomezené. Sednout si můžu a chodit taky, jen se více šetřit. Ve středu jdu na kontrolu,tak se uvidí, co a jak.
Článek se načítá
Profilova fotka
jejda holky, když to tak tady čtu, tak už se na to těhu tolik netěším :-D . Doufám, že to budu mít v poho. Musím makat, co to půjde. Včera nám předběžně schválili hypo, budeme platit 12.300 Kč 30 let, fixaci máme na 5 let a pak se to snad o trošičku sníží. Hodně nám dělá to pojištění schopnosti splácet i při ztrátě zaměstnání - skoro tisícovka. Jde to tak rychle, vůbec jsem to nečekala. A skoro všechno zařizuje buď paní z hypo nebo realitka. Ještě teda budeme platit odhadce, poplatek za hypo, advokátní úschovu a pojištění domácnosti, tak se na 10 tis. dostaneme za zprostředkování hypo. Ev, to ti budu moc držet pěsti, abys to měla už dobré. I tobě, Sim.
teri: vidíš, jak to jde rychle. Nám to šlo taky rychle, ani jsem se nestačila rozkoukat a už jsem byla majitelkou nemovitosti :-D A půjčí vám ten strejda nějaké peníze nebo s tím už je v té měsíční splátce počítáno? Já mám pocit, že se to po fixaci zvyšuje ne? Ale nevím, myslím, že to někteří říkali, že jim to pak dělalo o trochu víc měsíčně.
Profilova fotka
půjčil nám nakonec 100 tis., budeme mu to dávat po tisícovce. on na to vůbec nespěchá. jen nám původně slíbil víc. kdyby půjčil víc, tak jsme si mohli vzít 80% hypo, takhle jsme museli 100%, i když máme 100 tis. svých, ale spořka to má takto - buď 80 nebo 100 %. Ale teď jsou dost vysoké úroky, tak doufám, že za tich 5 let trošku klesnou. Paní říkala, že jí mám tak půl roku předem zavolat a domuvíme se, protože změny prý můžeš provádět jen v ten jeden den, kdy máš podepsanou smlouvu. musí se to hlídat. ona nám pak nabídne nové úroky nebo doporučí, co bude nejlepší, ale zase to bude určo spořka, protože tam máme účty celou dobu. Na to jsme právě dostali slevu, máme úrok 5,92 %, jinde je 6,50 %. Ale to pojištění neschopnosti musíme mít. ještě nám zjišťuje, zda to platí na oba nebo jenom na manžela, protože ten je uvedenej jako hlavní žadatel. Kdybychom měli platit další tisícovku za mě, tak na to kašleme, to už by bylo moc. ale myslí si, že je to půl na půl. a pak jednou za rok platit pojištění bytu, to nám předloží Kooperativu nebo Českou pojišťovnu. Už, aby Járovi skončila ta půjčka, ale na to si 2 roky počkáme. Takže budeme platit 12.300 + 1000 strýcovi. Teď se začínám bát toho obíhání - elektrika, plyn, voda. Chtěla bych na to SIPO, tak snad to taky půjde po másle. Ve smlouvě na to máme týden :-S
teri: tak to jo, ale zmákne se to i tak. Kolik budete platit ostatní poplatky? Myslím vodu, plyn atd.? My to máme taky přes SIPO. Uvidíme, snad by ty úroky klesnout mohly, byly bychom rádi. Uvidíme, to nejde dopředu říct, jak to bude nebo ne. To je všechno ve hvězdách. Dobrý je to, že se stačím vrátit do práce až nám bude končit fixace, tak kdyby se to zvedlo,tak už to nebude tak bolet. Uvidíme.
Tery tak to gratuluji. Ale palku mate teda radnou-13 tis.mesicne plus pujcka,plus ucty a jidlo a tak. Kamoskam tady klesla hypo ted,kvuli te krizi,z 600liber mesicne plati i 300liber mesicne.Ale ja tomu moc nerozumim. Zda se mi,ze po te fixaci zalezi na urokach,ted jak je krize,tak se snizilli vsude urokove sazby,prtooze lidi nemeli na splaceni a tak,takze se jim hypo prave hodne snizili. Tery a utahnete to,jak buds na materske a bez prijmu skoro???Protoze samo pujde mat.na pleny a mimco atd.??Me se to zda docela hodne. ALe nechci strasti samozrejem,urco to mate spocitane ;-)
Profilova fotka
Spočítali jsme úplně všechno a z platu by nám mělo zbýt ještě 7 tis. Na mateřský si pak musím najít nějakou práci na doma. Pak už se zas nebude platit Járova půjčka. Poplatky za vodu, el., plyn nás vyjdou asi na 4 tis. majitelka říkala, že platila 3600 Kč z toho nejvíc na fond oprav. Járovi snad taky zvýší plat, je už po vedoucím ten nejvyšší. Tak snad. Ev, a SIPO v poho, chodí to, jak má? Já se bojím, abych na něco nezapomněla a pak nám nenapálili nějaké penále. Budeme to muset nějak zvládnout. Nechápu, jak to dělají ostatní. My sehnali snad nejlevnější byt v Praze v této velikosti. Taky budou pomáhat babičky, mamina už nám říkala, že nám pak pomůže, když budeme něco na děti potřebovat. naše babičky jim prý taky pomáhaly, když jsme byly malé - finančně. Líbilo by se mi nějaké to obálkování, na netu toho je, ale bojím se, že jsou to podvodníci. ségra takhle jednou naletěla. já si dřív přivydělávála přepisováním letáků. mám státnici ze psaní všema deseti, tak bych nejradši nějaký přepis nebo žehlení, to miluju. :-)
teri: jasně, nějak se to zmáknout musí. Kdyžtak budu doučovat nebo něco se prostě sežene, ale když to půjde,tak si budu ráda s mimčem užívat. SIPO v poho, chodí jak má. Neboj nezapomeneš na nic, oni se ti připomenou. Nedá se ni dělat, je taková doba, někdo peníze má a může si postavit domeček jinej nemá (a těch je víc), tak si musí půjčit, jiná cesta není a vlastní bydlení potřebujeme. Platit nájem nemá smysl, to dáš za hypošku taky a hlavně to bude jednou tvoje, což u pronájmu nikdy nebude ;-)
Tery my mame v cr taky sipo a taky bez problemu vzdycky bylo. S ucty nezapomen,ze budete mit deti a vyssi ucty. Ale urco to date. My jak zacnali tady,tak mala se narodila,meli jsme 250tis. dluh,ja bez prijmu uplne,radek s malymi a na jidlo jsme meli asi 2000kc na mesic i s kosmetikou na vybavu na vse-a byli jsme bez babicek teticek a dali jsme to ;-) Ono se pak naucis setrit na vecech na kterych te to normal nenapadne a nejsou dulezite. Prace z domu,tak to mu bch vubec neverila. ALe vim,ze kamosky a hodne znamych hodilo pri mat.uklizet,treba vecer 2x tydne do hospy nekde nebo tak a dobre to platili,plus mimco spalo a tatinek v noci byl s nim doma ;-)
Profilova fotka
já přemýšlela o tom úklidu. babi takhle chodí asi k třem rodinám a ségra jim hlídá děti, jsou to hodně slušně vydělávající lidi. A babi říkala, že už toho má taky dost, táhne jí na 70, tak bych to po ní mohla převzít já. díky tomu ušetří celý svůj důchod a dědův taky, ten totiž taky pracuje. Je super, že mám blízko moc hodnou tchyni, která pracuje ráno od 6 do 8 a pak jde do práce až od 15 do 18, takže bych jí klidně dítko mohla dopo dovézt a odpo vyzvednout, a takhle třeba 2x týdně. to by bylo super. ještě se pak babi zeptám, na jak dlouho to vidí. chodí tam taky 2x týdně. no jasně, ale ono to nějak půjde. máme velkou rodinu, která by nás určo ve štychu nenechala. no právě, já žádnej podnájem nechtěla. platíš úplně to samé, někdy i víc, a není to tvoje. proto jsem ani moc nechtěla do obecního bytu, kde taky platíš regulovaný nájem a kdo ví, jak to teď bude až to zderegulujou. to ti pak majitel napálí částku. hodně lidí v mém okolí to právě teď řeší. pokud máš vidinu, že to půjde do privatizace, tak to je něco jiného, ale stejně si tu hypo vzít musíš. my jsme pátrali, protože se nám jeden byt líbil, ale muselo by se udělat na naše náklady komplet reko, kterou ti úřad přesně stanoví, takže žádné obklady, které se ti líbí (ta byla stanovená asi na 350 tis.), nic, a pak platíš hezky nájem (což v tomto případě asi 7 tis. bez poplatků) a pak by nám ten byt prodali asi za milion, takže se na ty 2 mega taky skoro dostaneš. ale řeknu vám, že se na to stejně těším, i když mám strach. nikdy jsme s Járou sami doma nebyli, to bude úplná novinka. všechno, jak chceme my a ne podle rozpisu, jak to má moje mamina - je úklízecí maniak :-D
Profilova fotka
Ev, a vy neplánujete další mimčo. Já bych chtěla návazat, abych nešla na rok do práce a pak znova na mateřskou.
teri: to právě nevím. Nejdřív chceme to jedno a pak bych se na dva roky vrátila, ale nikdy neříkej nikdy, třeba to vezmem taky v kuse.
Profilova fotka
to je fakt, nikdy neříkej nikdy. Já si říkala, že by to bylo asi dost obtížný, hledat si na chvíli práci, že by mě nevzali, protože by si mohli říct, že stejně budu chtít druhé. brouzdala jsem po netu po nabídkách práce na doma a samí podvodníci. když jim pošleš prachy, tak oni ti údajně pošlou nějaké info. přesně takhle naletěla ségra. to chce asi spíš přes známé. Ev, a jak vůbec pokračujete s domkem? máte něco nového? a co pokojíček pro mimčo, už uděláte?
Tery,prosim te,moje mamka zustala svobodna matka se tremi malymi detmi,v invalidnim duchodu s nemoci kdy nemuzes ani na brigady a duchod mela velky jak najem bez uctu a prezili jsme ;-) Tak ja jsem rada,ze mame necele tri roky rozdil a hlavne jak druhe bude mit dva roky,tak zacnu delat skolu a budovat si nejake postaveni v praci :-p a bez prerusovani. K tomu mame veci neco malo po male apod. Ale kdyby jsme teda nemeli prachy vubec,tak urco do druheho nejdem a pockame a nebo by vubec ani nebylo. My prvni chteli hned,to jsme potratili,pak ze uz nikdy zadne druhe,ze jedinacek je lepsi a pak z niceho nic jsem se rozhodla a je to. ;-)
teri: no já se do práce vrátit chci, ale jak jsem psala, nikdy nevíš. Na domečku teď dokončujeme ložnici. Srovnávali jsme podlahu, dali jsme plovoučku. Vymalovali na oranžovo a dneska se přidělala garnyž. Teď ještě nějaký dodělávky a jdeme stěhovat nábytek nazpátek. Pokojíček zatím neřešíme. Davídek bude stejně spát s náma, tak to uděláme potom za pochodu. ;-)
Profilova fotka
Sim, to víš že se to nějak zvládne, já vím. Lidi jsou na tom mnohem hůř než my, ale ten strach mám. Bude to naše vůbec první bydlení, kde si budeme všechno platit sami. Takhle doma přispíváme na domácnost, ale platí to rodiče a o všechno se stará mamka. Mně se taky zdá ideální ty dva a půl, tři roky. Ale kdo ví, co bude za 4 roky. Třeba se nám povedou dvojčata a půjdu si hodit mašli :-D Já včera sháněla žabky na záclony a ony stojí 7 Kč za kus a já jich potřebuju 100 ks :-S . Tak jsem oběhla kámošku, ta mi jich dala 30, mamina taky doma nějaké měla a ségra říkala, že má doma na oknech jich spoustu a nepotřebuje je. Takže to dám dohromady. To je síla ta cena. Ale ještě potřebuju tu kroužky na garnyž. My jen vymalujeme dětský pokoj. Bude zeleno-žlutý. Zelenou budeme mít ložnici a žlutou kuchyň, tak když už ty barvy budou namíchané, tak to taky vymalujeme. Koberec koupíme taky až za pochodu. Jen tam nastěhuje všechno, co máme na miminko, abychom už nezatěžovali příbuzný. Ale nebudeme nic sestavovat ani rozbalovat. My budeme mít jednu stěnu sytě oranžovou v obýváku, kde bude tv. zbytek bude bílý nebo možná jen meruňkový, jen takový nádeh. ale to se uvidí.
teri: tak si to užívej to plánování, to je na tom to hezké. Udělat si něco podle svých představ. ;-)
terjar ... gratuluji k bytečku a hypošce ,-) povím ti,že ale splácet 12 300 30let je docel pálka,kdxyž ktomu připočteš ještě +-5tis nájem se vším všudy +internet a kabelevka a pod. máš hnedka 18tis.ani nemávneš rukou ,-) Díky bohu,že sme tenkrát do toho šly hnedka, máme ještě tu starou hypošku 1200tis. na 21let, necelý 6500,taky 3+1,a nájem máme i s internetem nemáme kabelovku,protože máme digi domácí anténu v baráku platíme 5500 +-nějaké drobné.Tak sme říkali,že pořád těch 12tis. de ..ale taky je to pálka jak kráva,když se na to člověk tak podívá ,-) taky uklízím domácnosti a občas hlídám jedněm právníkům dvě holky ,-) můžu ti říct,jdi do toho,nebo´t je to super placený a hlavně ,když potřebuješ přehodíš si uklízecí dny a pod. Dělám takto už 11let a jsem stím nesmírně spokojená, jen sem přišla od nového roku o 3 rodiny, už mi zbyli jen jedni.. právě ti právníci. Chodím knim 2x týdně a mám 100kč na hod. +-800 za týden.
a ještě Evi viděla sem fotečky na kon. a povím ti,že na tobě snad ani není vidět,že jsi těhu :-D :-D

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?