Červenec 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, tak snad na druhý pokus už to vyjde. Nevím, co se jim to včera zase porouchalo. Ale byla to hrůza. Moc jste mi chyběly.
terjar,to nezní špatně!ty byty,by jste nemuseli do toho moc vrážet peníze,jenže taky by bylo fajn,pd kolika se tam třeba ty byty pohybují...
Cau holky,no ono se pouzivaji jen ty prvni,ty druhe jsou jen v rodnych listech,ale zni moc pekne x-) Ja od nedele lehce krvacela,tak jsem lezela a vcera litala po doktorech a jsme v proadku,tak jsem zestarla asi o sto let. Hlavne ze je mimi a i ja ok a ze se neotviram. Kajsa ahoooooooooooooooooooooooooj :-)
simi: tak to je dobře, že to tak dopadlo. Hlavně, že jste obě zdravé.
Profilova fotka
ahoj holky, tak jaké jste měly Velikonoce? Bylo krásně, že? Sim, to jsem ráda, že jste v pořádku. A kdy máš vůbec termín? Já si včera byla pro postýlku, strýček likvidoval po bratránkovi (ten, jak nám dali tu jídelní židličku), tak čekám, že nám dají i cestovní postýlku. Nás už dost slušně zásobili. Jen si jí zbroušíme a natřu si jí asi na žluto nebo na zeleno. mějte se.
teri: tak to máte slušného zásobovatele. :-D My jsme byli taky dneska na kontrole a vše OK
Profilova fotka
Ev, no byla bych blbá říc ne. Dostali jsme k tomu i novou matraci a mantinely, ale ty si koupím asi nové, aby ladily s povlečením. Jen je problém, kam s tím. Už máme plné skříně a slušně jsem zásobila i babičky, tak to tentokrát vyhráli Járovi rodiče :-D
Profilova fotka
Holky, drže pěsti. Jdeme se podívat na byteček. Je sice menší než jsme původně chtěli, ale co. Ono to nějak půjde. A hlavně je v Praze, kousek od rodičů manži.
teri: to bys byla fakt hloupá, to je dobře, že tě takhle zásobí, určitě se to bude hodit. jinak moc držím pěstičky, ať už to vyjde. ;-)
Profilova fotka
tak nic. mluvila jsem s tím makléřem, když mi on nevolal, a byt je prý už prodaný. přitom ve středu mi psal, že je volný a nic nebrání koupi. :-(
Teri vy mate pech :-S Tak snad priste Jinak se pekne zasobuj,my mame veci po Verunce neco malo a od kamosy dostanu vsechny hadry znacka next,ma holcicku tedka a taky ty play matrace na hrani,takove to hnizdo nafukovaci pro mimoc a hracky a kraviny. Takze ja si jen koupim proste neco pro radost a budem kupovat postylku teda,tu uz nemame,takze si asi nacancam radne postylku x-) A urco vse bude ruzove :-D x-) ;-) kOcar a zbytek mame po Verunce jeste uplne jak nove a novy teda kupovat nechci,je to zbytecne.
teri: to máte fakt smůlu. :-(
Profilova fotka
Je to neskutečný, nám se ta smůle lepí na paty. Ale teď jsem mluvila s makléřkou z té samé ralitky kvůli jinému bytu, většímu 3+1. Odepsala mi okamžitě, což na mě udělalo dojem, I mi napsala celkovou cenu, tak čekám na telefon, abychom se domluvily na prohlídce. Snad už to tentokrát vyjde. Já si pak asi nakoupím spoustu oblečení na aukru. Tam prodávají celé pytle za hubičku. Určitě spoustu věcí dostaneme, ženský už se těší, jak budou nakupovat. Holky, já vám tolik závidím. Vy už to máte za chviličku.
Článek se načítá
Profilova fotka
Holky, tak zítra v 8 se jdeme podívat na ten byt. Mám moc dobrý dojem z makléřky, příjemná paní. Mluvily jsme spolu snad osmkrát. Jsou před námi snad ještě jedni zájemci, tak mi říkala, že by bylo dobré, kdybychom šli hned po nich, kdyby se nám to líbilo, tak aby nám to nevyfoukli. Tak uvidíme. tak držte pěsti.
tery tak drzim palecky at to vyjde konecne
teri: držím všechno co mám, ať už to konečně vyjde :-)
Profilova fotka
Holky, díky, asi jste držely pořádně. Byt se nám líbil, jen na něm bude spousta práce, hlavně vybourat a vyzdít jádro. ale hned za domem je školka a škola, les, nákupní centrum. zastávku busu mám asi 100 m a jede mi bus až do práce. odpoledne tam jsou sice ještě jedni zájemci a minulý týden tam byli mladí manželé, ale nemůžou se rozhodnout. tak jim to vyfouknem před nosem. Jára poreferuje tomu kamarádovi makléřovi, protože jediný problém je ten, že je v tom bytě někdo hlášenej, aby nemuseli platit za odpojení plynoměru a zapojení a pak nějaký nedoplatek na nájmu, ale to by se nás prý netýkalo. to by majitelka zaplatila z té hypo, co dostane. jediný, co se nám tak trochu nelíbí, je přízemí, je to asi 2 m nad zemí, ale holt musíme zavírat okna. takže jí budu volat, že to bereme. mám jí odpo zavolat. pak půjdeme do realitky a složíme tam provïzi - 50 tis., jako rezervaci a pak nám budou vyřizovat hypo atd. tak snad konečně i my
Profilova fotka
Odpoledne jdeme do realitky podepsat směnku na provizi RK, aby majitelka ten byt nemohla nabízet dál. Do týdne jim pak musíme tu směnku proplatit. Takže odpoledne už bude "náš" - skoro. Jen aby nám schválili hypo. Máme dohromady asi 34 tis. čistého, ale Jára splácí jednu půjčku 2500, ale i tak to snad bude stačit. Nechceme celou hypo, část si půjčíme od strýčka. V 17 má další zájemce, tak doufám, že jí makléřka zavolá hned, jak podepíšeme, abychom měli jistotu, že jim to neprodá.
teri: jé to je super, mám radost. Jsem moc ráda, že vám to vyšlo. Kolik bude nakonec ten byt stát? A jak velkou hypo si budete brát?
Teri tak konecne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak at se jeste nic neprise.... jak se rika a drzim palce.A prizemi je jen o zvyku,pak ti to ani neprijde ;-) Kolik ze ma pokoju?ASupr ze je hned les,skola a bus,to je nejdulezistejsi a taky se aspon nebudes musest tahat s kocarem do 4patra apod.
Profilova fotka
Tak máme podepsanou rezervační smlouvu a zítra tam jdu složit 45 tis. provizi RK a pak vyběhat hypo. S tím nám pomůže nějaká paní, dostali jsme na ní kontakt. Nakonec s námi byl ten kamarád a bylo to dobře, protože si nechal tu smlouvu snad 3x předělat. Tak jen doufám, že nám tu hypo dají. Byt stojí 2 mil a je to 3+1 s komorou na patře. Budu přemlouvat strýčka, ať nám půjčí co nejvíc. Líbilo by se nám hypo tak 1,8 mil. na 30 let. Ale pokud nám jí nedají, tak ve smlouvě stojí, že nemáme nárok na vrácení tich 45 tis., tak se modlíme. Celou noc jsem skoro nespala. Pořád jsem v hlavě počítala. Teď dokud pracujeme oba, tak je to v poho, ale co pak. Jak to zvládáte vy, Evu? Ale mákneme si tam, musí se to udělat komplet nové. A máme to na to čas do půlky června, když to nestihneme, tak nevím co bude. Myslím tu hypo. Taky doufám,ž e všechno půjde jako po másle. To nebudu mít chuť na nic, ty dva měsíce, dokud se to komplet nevyřídí. Už jsem si vybrala spotřebiče, mamina zaúkolovala babi, ať se mi zeptá u zedníka. Chceme hodně věcí zvládnout svépomocí, ale vyzdít jádro neumíme. Jen doufám, že ten zedník je i instalatér :-)
tery,kamoska ted zdila jadro a delali si to sami. Manza to delal jeji poprve a pomahal jen jeden kamos co to umel a zvladli to a to to delali po praci ;-) Kolik budete splacet mesicne a kolik je najem za byt s ucty?? Ja si myslim,ze vam to daji. Kamosky co zadali pul milionu,tak ten jeji ma asi 11 tis.prijem a zadal sam za sebe a dali jim to,ale bylo to loni.Tak budu drzet palce ;-)
Profilova fotka
majitelka nám říkala, že poplatky s fondem oprav, vodou atd. jsou necelé 4 tis. největší položka je ten fond, protože se zatepluje a celkově rekonstruuje. hypo bych viděla max. 10 tis. měsíčně a se strejdou se domluvím. dokud pracujeme oba, tak mu můžu splácet víc a až budou děti, tak míň. on naštěstí ty prachy nepotřebuje. ale to banka neuvidí a ani to nebudeme říkat, prostě ty peníze máme naspořený. uvidí jen moje životko a tu Járovu půjčku, která končí za 2 roky. Pak počítám 4 tis. na jídlo a každý měsíc dávat stranou na legitky a povinné ručení na auto. Holt si to budu takto škatulkovat. Naštěstí jsem zvyklá. Nevím, po kom to se ségrou máme, ale obě jsme spořivé a dokážeme si vše pořádně propočítat :-D A pak nějaké prachy stranou na nenadálé události. snad to taky zvládneme. zvládá to milion dalších lidí. Járova sestřenka si brala hypo loni v říjnu a brala si jí jen na sebe. myslím, že 1,8 mil. a dali jí to bez problémů. brala si to u své banky, tak ani nehtěli nějaké složité dokazování příjmů.
Tak to vam daji,to mate vysoky prijem a neni to tak moc. Kamoska ma pu mega hypo na 25let a plati 2 500kc a tak samo i druha. A tusim od segry znama si brali skoro dva mega a platili njeka okolo 8tis.mesicne ;-) Horsi jak budes na materske,ale kdyz si vemes mat.na dva roky,tak to bude bez problemu
Profilova fotka
Já si taky myslím, že nám to dají bez problémů. Ale vystrašili mě, teda ten kamarád. Makléři ne, ti byli v poho. Snad nebude žádný zádrhel a hypo se vyřídí bez problémů. Taky prý hodně hraje, když splácíš všechno včas a bez problémů.
Tery kamaradce tady neshcvalili hypo a hledali jine banky a ruzne moznosti a na poctvrte jim schvalili ;-) Prvni zadali oba dva,pak jen manza na sebe a tak ruzne,ale vyrizovali kvuli tem problem pekne dlouho nez nasli ty co jim to daji,uz jsem si mysleli,ze jim to nikdo neda. Ale oni zadali hodne a taky maji dve deti a ona nepracuje a nema zadny prijem
Profilova fotka
tak to si umím představit, jaké to byly nervy. To je pak trošku jiná situace. My máme příjem celkem slušný, už si s tím hlavu nelámu. Ono to nějak dopadne. Naštěstí je tu hodně bank, co půjčují a nějaká nám určo půjčí. Zase nechceme tak "moc". Prý nejpřísnější je Komerčka. tam, kdo dostane hypo, tak jí dostane jinde mnohem snáž. Přitom teď je v tv reklama, jak je u Komerčky snadné získat hypo :-D . Já chci hlavně slušnou úrokovou sazbu
Tery oni hlavne kupovali i dum,co ma tri obyvaky,ctyri loznice,velky sklep,pudu kde muze byt dalsi pokoj.......... Mate dobry prijem,to vam daji,komercka to asi zprisnila bo maji od krize problemy a projeli velke prachy kvuli spatnym investicim,ne? Tak pak pisni jak uz budete podepsani a stehovat se ;-)
teri: zmáknout se to dá v pohodě, neboj. Ale záleží samozřejmě, jak je kdo náročný. My jsme docela skromní a předělávat chceme postupně,takže nás tohle netíží. Jinak máme hypo od Komerčky. :-D jinak jsem dopadla dneska špatně, ve škole se mi udělalo špatně a jela jsem k doktoru. Ode dneška jsem na rizikovým. Zkracuje se mi čípek a hrozí předčasný porod. Musím odpočívat,mělo by se to prý srovnat, ale musím opravdu poctivě ležet.
Profilova fotka
jejda, Ev, tak to na sebe dávej pořádně pozor. Ještě máš pár měsíců čas. Vašík se určo o tebe bude vzorně starat. ;-) I když to nic nedělání ti vůbec nezávidím, ale nic jiného ti asi nezbývá. Hlavně, ať jste oba v pořádku. my to chceme zvládnout všechny přes prázdniny. Už mám obrovský seznam věcí, které si koupím, hlavně do koupelny. a samo omrkávám i zbytek, dveře, podlahy atd. asi už mám vybraný i obklad do koupelny - červenobílý, ale nemají k tomu podlahu v této sérii, tak snad budou mít nějakou podobnou. ale to jsou teda pálky za ty dlaždice. ale prý se do 350 tis. vejdeme. a když ne, tak se pak bude holt dělat na co budou prachy. hlavně musíme bezpečnostní vchodový dveře a bezpečnostní fólie do oken, když je to v přízemí. strýček nám udělá asi i zabezpečovačku. neproklouzne ani myš :-D . ale nejlepší hlídač je asi sousedka, ta je imrvere vyložená v okně :-D a co ty, Simčo, ty jsem v poho? Kdy máš vůbec ten termín?
teri: no budu, snad se to zlepší, doktor mi dal naději, že příště by to mohlo být lepší. No to zařizování je nejlepší starost, jen si to užívej a hlavně jsem fakt moc ráda, že vám to už vyšlo. Taky jste si užili své. :-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?