Červenec 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, tak snad na druhý pokus už to vyjde. Nevím, co se jim to včera zase porouchalo. Ale byla to hrůza. Moc jste mi chyběly.
teri: a to vám vychází. Tedy zbývá? :-o Jeslti jo, tak to jste za vodou a nemusíš se bát. Tyhle kalkulačky jsou jen orientační, nakonec nám to vyšlo trochu jinak, ale zase to není takový skok ;-)
tery jako ze musite mit ten prijem??TAk to je maso,to je docela velky prijem na muj vkus. My kdyz si nechavali tady pocitat,jestli by nam schvalily hypo,tak se nas ptali i jestli chodime do posilky,kolik za ni pl atime,pak kolik mesicne utracime asi za obleceni,na jidle,auto,pujcky........no uplne na vsechno. Zas je to supr,protoze jak jsme to tam psali,tak jsme zjistili,kolik mesicne utratime zhruba a ukazalo nam to,kolik nam zbyva. Ale to jsme to nedelali pro banku,jen s nejakym typkem,nevim co to bylo.
Profilova fotka
ahoj holky, tak smůla. Byt byl sice pěknej, ale malej. Manželé byli moc příjemní a ten makléř, nijak na nás netlačili, hypo a všechny věci by byly v ceně. Ložnice s dětským pokojem by šly jenže ten obývák, no široký asi 2 - 3 metry, takže když tam měli sedačku, stolek a nějakou stěnu, bylo to úplně plné a chodit se tam moc nedalo. Kuchyň byla taky pěkná. Byl tam s námi ten kamarád a mluvil skoro jen on, ptal se na takové věci,které by mě ani nenapadly. No jo, holt to zná. Takže i on nám radil, že pokud toto byl náš první byt, ať zkusíme ještě nějaký, že i na tuto lokalitu je ta cena dost vysoká, ale že by jí možná usmlouval. Jenže zas tam nechávali vestavný skříně na míru, linku, spotřebiče, no asi v ceně 200 tis. Měsíční náklady na bydlení mají prý 3 tis., ukazoval nám výpis, takže určitě, a to jim každý rok kolem 10 tis. vrací. Ale když jsme tam přijeli, mně se chtělo skoro brečet. Jsou to všechno bývalý kasárna a oni z toho postavili byty, ty domy jsou pěkný, ale to prostředí, všude ty vojenský bunkry a zbořený budovy. Ale hodně se tam staví, a hlavně renuvují budovy po vojácích. jenže já Pražanda, no prostě pro mě šok, klid, ticho. Ukazovali nám kolárnu a kočárkánu, tolik kočárků jsem snad neviděla pohromadě ani v obchodě. Fakt v každým byty mimino. Jenže je to prostě malý, 67,5 m2. Tak budeme hledat dál. Simi, jo jo, musíš mít určitý čistý příjem, aby ti dali hypo, kterou požaduješ. Na 1,8 mil. je to něco přes 27 tis. čistého měsíčně. A ptala jsem se toho kamaráda a on říkal, že jim ani říkat, že mám stavebko a životko nemusím, že si to všechno zjišťují sami a že je to prý lepší, že mám životní pojištění. A pokud bychom chtěli hypo od spořky, tak by to bylo skoro bez problémů, protože tam máme s Járou oba účet a já i to stavebko. Skoro celou noc jsem o tom přemýšlela. Ale nějak nemůžu rozdejchat i to, že je to na samým kraji města a dál už nic. Snad by se mi stýskalo po frontách v hypermarketech a po tlačenici v metru :-D
teri: tak to je mi líto, že to nakonec nevyšlo, ale neboj, najde se lepší. Budeme ti tu moc držet pěstičky. Ten obývák by se mi si tak malý taky nelíbil. My ho máme tedy taky menší,takže nemám co do toho kecat. :-D
tery,tak treba priste to bude uz ono.To byl jen zacatek ;-) U nas spatne zpravy.Vcera jsem se dovedela,ze segra ma nador 7cm na vajecniku. Doktor ji to zadupal,prehlid priznaky a rek,ze to je jen cysta a to v breznu anic s tim nedelala,ted tam byla zastup za nehu a zjistil,ze ma nador,ze to cysta neni. V patek jde na onkologii a budou zjistovat jak to je rozsahle a jestli to je zhoubne.Probrecela jsem cele odpoledne vcera a koukala na info na nete.A pry v 75% se nadory na vajecnikach poznaji ve tretim nebo ctvrtem stadiu a to uz byva vetsinou pozde. Segra ted bude mit 28,je to ta co se snazi o mimi. Doktori jsou fakt koko.......Vubec s nikym o tom nemluvi,musi byt chudak hotova,nasi s ni voallai celou noc a bavili se s ni o kravinach.TAk mozna nam ani v aptek nerekne co ji tam presne rekli. V podneli letime na dovcu,tak snad si to tam uziju. JInak my mame obyvak z jidelnou,taky malinke,kdyz to je tak rozdelene,ale staci to,stejne tam jen sedime a cumime na tv ;-) Ale za smozna maly neni,prootze mala tu zvlada hrat s balonem a jezdit s tatrou
Profilova fotka
Ježiš Simi, to je mi strašně moc líto. Kolegyně byla na operaci 2.9. a šla na odstranění vyječníků, chtěla oba, oni jí chtěli vzít jen jeden, ale podala si žádost o oba. No a když jí operovali, tak zjistili, že má nádor na páteři 7x3 cm velký. Odstranili jí ho a 3 týdny chudák čekala, zda je zhoubný nebo ne. Teď v pondělí si šla pro výsledky a naštěstí nebyl. Oni mají rakovinu hodně v rodině. Ale říkali jí, že na něj přišli jen náhodou, že při normálním vyšetření by na něj nepřišli. Tak strašně moc držím pěsti, aby všechno dobře dopadlo. Prostě to zdraví je fakt nejdůležitější. Já si tu teď lámu hlavu s bydlení a mám z toho depku, ale když to pak člověk vidí, tak je toto malichernost. Hlavně, že jsme zdraví. On to byl byt původně 2+1, ale udělali z toho 3+kk. Na fotkách se mi zdál větší, ale to je tak asi vždycky. A navíc měli vyfocené všechno, krom obýváku. Bylo tam okno asi metr široké a po stranách tak půl metru, takže ten obývák jestli měl 2 m do šířky. Čuměli bychom na telku z metru. A taky mi tam nějak nesedělo to prostředí, kdyby to bylo víc do "centra", ale takhle úplně na konci, i když se tam bude určo stavět. Ale včera mi kolegyně řekla, že ať prominu, ale že jsem trochu psychicky labilní a že si mě neumí představit někde takhle daleko bez rodiny. Hodně na rodině visím a asi má pravdu. Kamarádky bych si tam určo udělala, ale prostě by to nebyla moje rodina. Ale asi bych si taky zvykla, musela bych. Tak uvidíme Evu, vy máte obývák obří proti tomuto :-D
Tery tak to mas blbe,ze jsi tak na rodine zavisla,to jste s tim stehovanim pak hodne omezeni. Jinak to prostredi tam,zas kdyz se tam stavi,je tam plno rodin s malymi detmi,tak tam bude hned urco skolka,nova hrisste a tak. ALe jestli se vam tam nelibi,tak jste udelali dobre a ten obyvak zni fakt male :-D
Profilova fotka
Jsem na rodině závislá, ale asi bych to zvládla. Dětí je tam spousta, samí mladí lidé. Ale ani mi neseděla ta ulice. Kdyby se to Járovi líbilo, tak bych to překousla, ale i on říkal, že je ten obývák malý. Psala jsem na další byt v Chýni u Prahy, skoro Praha. 1,8 mil. Má 100 m2, cihla. Jen ta cena se mi moc nezdá. realitky mi odepsali, že je majitel v zahraničí a prohlídky plánují na 1.10., takže je asi víc zájemců. V této oblasti se ty ceny pohybují mezi 3-4 mil., proto je mi to divné. Ale ptala jsem se, jestli nemají nějaké fotky (na netu je nemají) a zda je cena konečná a pani mi odpověděla, že prohlídky jsou 1.10. :-D . Tak jsem jí psala znova, možná si bude myslet, že jsem divná, ale chci to prostě vědět.
Hlavne tery,ze uz zacinate prhlizet. Pry maji jit ceny bytu od ledna dolu v cr,tak treba budete mit stesti a najdete nejaky krsny a levny ;-)
TEd jsem zjistila,ze segra je tri mesice tehu,tak ji prisli na ten nador,jinak by ten chuj na to ani neprisel. Kk tomu mimco je velke jak ma byt a nikdon emuze najit jeho srdciko aj e to vsem zahada. Chudak segra,konecne je tehu,nasli ji nador,o mimi asi prijde a bude jeste rada,kdyz vubec nejake mit bude. Mamka ulpne breci a jeste k tomu ej to tajne,takt o vime jen my dve
Profilova fotka
Simi, to je hrůza. Moc moc přeju, aby jim to dopadlo dobře. Vůbec si to nedovedu představit. Hlavně musí být strašný, co asi prožívá ségra. A já si tu stěžuju na bydlení... No snad jo, Jára mi volal, že ten jeho kamarád nám to klidně celé zařídí, když bychom si vybrali byt od přímého majitele a ne přes realitku. Napíše všechny smlouvy, hypo, katastr. On chce teda vidět všechno, i kdybychom to měli od realitky. Já o tom vím prd. Takže mi říkal, ať chci nejdřív zaslat mailem rezervační smlouvu a výpis z katastru, aby se na to mohl podívat. Ale byty asi došly ]-( . Naděje umírá jako poslední!
simi: tak to je mi taky líto. Kéž by to bylo nezhoubné a u malinkého se to srdíčko našlo. Moc mě to mrzí. teri: tak náš obývák není zrovna nejmenší to je pravda, ale je to taková nudle. A dvoje dveře a šílený velký okna, takže taky prostoru nic moc, ale jsme za to rádi. Holky máte pravdu, člověk si každý den stěžuje na nějaké blbosti a co to je, když to srovnáme s nemocí. Můžeme být fakt rády, že máme práci a hodné manžely a tak. Zdraví je opravdu jen jedno.
Článek se načítá
Profilova fotka
ahoj holky, Simi, to se segrou me teda dostalo-budu na ni i na mimco moc myslet a preju at to vsechno dobre dopadne!!!!!!!!!!!!!! Mate pravdu-clovek se trapi nad spoustou veci (penize, bydleni, prace atd...) ale to zdravi je fakt nejdulezitejsi! Vsechno ostatni je az potom. Tak hlavne at jsme vsichni ZDRAVI. To ostatni uz je mene dulezite. Simi fakt moc doufam,ze segra dobre dopadne!
Holky dikes za podporu a zitra se modlete,pak pisnu,hned jak se neco dovim.Hlavne at to nema zhoubne.
simi: tak budu na ní moc myslet a doufat, že to opravdu zhoubné nebude. Pevně tomu věřím :-.
Profilova fotka
Simi, taky na ní budu moc myslet a přát, aby byla zdravá, i mimčo. Snad to dobře dopadne. Určitě hned napiš. Ev, já jak jsem zvyklá z paneláku, tak mi ten váš domek přišel obrovskej. Náš pokoj je menší než váš obývák. A přesně tyhle okna máme v obýváku taky a dvoje dveře do kucyhně a předsíně taky. Vlastně úplně stejně jako vy. ;-) Tak mi psali z té realitky, že cena je konečná, tak jsem na to zvědavá. Zkraje týdne mi mají poslat termín prohlídky. Si tak říkám, že se mi to tam moc nelíbí a nechce se mi tam, tak by to mohlo vyjít. Do Milovic jsem se strašně těšila a líbilo se mi to, o to větší bylo zklamání.
Tak dite je mrtve,nechali si ji v nemocnici,zacina 4mseci,ted ji budou delat potrat,v pondeli jde na laparoskopii,kde ji odeberou nador a pak poslou na testy jestli je zhoubny nebo ne.
Profilova fotka
Na to nejde snad ani nic napsat. Musí holka bojovat, ale mně se to říká. Nevím, jak bych se cítila v její situaci. Držím pěsti, ať ten nádor není zhoubný a časem se můžou pokusit o mimi. Je to strašný.
,ted jsem mluvila se segrou,ta mluvila s dok.na onkologii. TAk ji to zadupali,cista jde poznat od nadoru pouhym okem a cumeli na ni,kdyz jim rekla,ze uz to dok.nasel v dubnu a spelt to s cistou. Strasne dlouho ji vysetrovali a bylo tam osm doktoru a pry si porad septali. Pak mluvil dok. s druhou segrou a rikal,ze to muze byt prolezle z delohy z vejcovodu,ze uvidi v pondeli kde to vsude je,ze uz to tam ma dlouho. TAky se ho ptala na to tehu,tak to bylo zamlkle tehu a ze pry se to stava,ze plod se vyviji a je mrtvy.TAkze ten plod nemel od zacatku srdicko,ale ze rostl,ze se proste vyzivuje a to pry doktor nezadupal.Segre se ten mrtvy plod drzel skoro tri mesice v tele.Potrat uz ma za sebou,jeji pritel rikal,ze porad tajne doufala,ze mimi bude ok. NO tak ted hlavne to pondeli aby dobre dopadlo a nebylo to to jeste nekde jinde.MInimalne tyden bude v nemocnici,tak na to ji segra moje uz pripravila,ale mozna tam bude dyl.Doktor pry mluvil hodne opatrne,asi si mysli,ze to bude jeste nekde jinde. HLavne nas znervoznuje,proc tam mela tolik doktoru a pry strasne dlouho mluvili mezi sebou.A v pondeli jak ji budou delat tu laparoskopii,tak ten nador vytahovat nebudou,jen cast na histologii a pak se rozhodne co vse budou muset odebrat.Ta laparoskopie jim jen ukaze,kde to vsude je a jak je to velke
simi: tady asi opravdu slova moc nepomůžou, ale je mit o upřímně líto. O miminko se samozřejmě můžou pokoušet znovu, ale ten doktor je nějakej divnej, když to nepoznal že to nemá srdíčko. Jinak jí budu samozřejmě moc přát aby vše dopadlo dobře
Profilova fotka
simi: taky mne to hrozne mrzi, je to strasne smutne... tak hlavne at to v pondeli dobre dopadne-tolik spatnych zprav najednou, to teda vubec nevim, jak bych to ja sama zvladla-tak se vsichni drzte!!!!!
Profilova fotka
Ahojky holky... Člověk sem zaskočí a hned takový špatný zprávy :-( simi: Na to se vážně nedá nic říct. Rakovina je svinstvo, ale hlavně, že jí to vyndali.. Moje babi teď umřela na rakovinu dělohy :-( Po pitvě se zjistilo, že to tam měla asi tak rok a měla to už prolezlý až do žaludku a do střev :-( tim Vás nechci strašit!!! Budu držet palce, aby to dopadlo dobře.
Profilova fotka
Tak mám teď prozměnu problémy v práci. Jedná se o účetnictví, něco jsme loni špatně naúčtovali a letos už se s tím nedá nic dělat a asi přijdeme o 50 tis. A na koho to bude? No samozřejmě na mě, protože já tu vystavuju faktury. Ale několikrát jsem se na to ptala účetních a ti mi to takto řekli, ale ti se z toho budou chtít dostat. Tak to bude ještě veselo. A celé to vzniklo tím, že jsme si ve smlouvě nesepsali, jak se to bude účtovat (je to fakturace do zahraničí). A pak se tu šéf vzteká na mě. Simi, tak co už něco víte? Pořád na vás myslím. Včera nám říkal kamarád, že se budou hypo zlevňovat a snad i nemovitosti, ale že banky budou zpřísňovat podmínky. Tak mě na jednu stranu potěšil a na druhou ne.
A něco nového v oblasti bydlení? Už máte nějaký nový tip? S tou prací mě to mrzí, snad se to vysvětlí
Profilova fotka
No nic. Jára včera přišel s tím, že má v práci nového kolegu, který má kamarádku v realitce a že jí dají můj mail a když něco budou mít, tak mi to pošle. Z té realitky, co jsme měli jít na prohlídku se vůbec neozývají. Ještě se asi majitel nevrátil ze zahraničí. Ségra ta by nás vykopala co nejrychleji. Moc se jí nelíbí, že jsme ten byt nevzali. Prý by se to dalo určitě nějak vyřešit. Ale nedalo. Nemůžu si přeci v kuchyni udělat ložnici. A navíc by mi srdce krvácelo zničit ty krásný vestavný skříně v ložnici, aby byla kam dát pohovka atd. Ona si myslí, že je to snadný, ale to holčička pozná. Chtějí stavět a pracovat bude jen ona. TAk už mi říkala, jak dostane hypo bez dokazování příjmů a jen na svůj plat. Nechtěla jsem se s ní hádat, ale takto snadné to není, i když to v reklamách říkají. A kor, když nebude pracovat ani rok. Tak jsem na ní zvědavá. Jsme včera s Járou říkali, že se o tom přestaneme úplně bavit, protože první věc, na kteoru se všichni ptají, je bydlení. A už mě to unavuje, sedim a hledám 7 hodin denně a mám nervy na dranc. Samozřejmě, že chceme bydlet, ale přeci nekoupím něco, co se mi nelíbí anebo se tam cítím špatně jen proto, aby byli lidi konečně uspokojení. Hlavně moje sestra. No takže hledáme dál. Jsme se trochu rozepsala, ale takhle hezky "vypovídat" se jen tak nemůžu. No snad jo, ještě jsme to neřešili, tak to čekám na dnešek. Bude to určo hrůza. Mám to tady ráda, ale občas jsou chvíle, kdy se doopravdy těším až půjdu na mateřskou a přestanou tyhle bezesný noci kvůli práci.
Ahoj Teri, máš pravdu, nejlepší co můžeš udělat je se na to vykašlat a pustit to k vodě. V tom s tebou souhlasím, jsi z toho pak zbytečně na nervy a znáš to schválně jako na just se nic nenajde, tak to berte víc sportovně a na sestru nedej, ona to jednou sama pozná. To mi povídej, taky budu mít dneska bezesnou noc, škola mě taky drtí.Zítra taky budu řešit problém ]-( ]-( ]-(
Profilova fotka
TAk se problém začíná řešit. Ono to jdem, jen ti naši účetní jsou líní a protože odjížděli na dovču, tak to asi nechtěli řešit. Byla jsem se ptát v jedné účetní firmě a prý se to dá úplně v klidu. Jen je s tím hodně papírování a minimálně měsíc to trvá. Ale hlavně se to dá a mně ještě v pondělí řekli, že se ptali na finančáku a tam jim řekli, že nedá. Takže až se vrátí, tak tam vezmu ten papír, co mi ten chlap napsat, jak to mají udělat. No tak asi budem měnit účetní. Tohle je fakt hrůza. On je nervní a v ničem neporadí. Hlavně, aby měl co nejmíň práce. Vím, že jednou budeme bydlet a jestli to bude teď nebo za 2 měsíce, tak na to kašlu. Už se mi o tom i zdá, všude samé reality. :-D Tak doufám, že se ti ten problém vyřeší. Ono je asi všude něco.
teri: určitě se to vyřeší neboj. ;-)
custa holky,my vcera prileteli ze spanelska. TAk segra zatim ok.,je po operaci,ma nejakou nemoc,pres kterou se nedalo otehotnet,pry je zazrak ze byla tehu,ale dite byb ylo stejne postizene. TEd bere leky aby to jeste dolecili a pak muze otehotnet,leky se vysadi a po porodu zas nasadi,uz ej bude brat cely zivoat,jinak se ji to bude porad tvorit.No a pri nich nebude mit menstruaci.No hlavne nic zhoubneho a deti mit muze pry bez problemu.TEd ma novou surp doktorku,tak ta ji dala nemocenskou a do prace pujde az po matereske,takze supr.TEd ma nemocnesnkou na dolecni,pak jak bude tehu tak v tehu,takze ji necha v kuse,s tim ze ma vychazky aby doma nezblbla.Jen envim,co to je za ne moc presne.Sice ji delali i hystolku,ale nador to nebyl.
Profilova fotka
ahoj Simi, tak to je opravdu výborná zpráva. Hlavně, že je "zdravá" a může mít děti. Spousta lidí bere celý život léky, tak snad jí to nebude nijak omezovat. Zase bude dobře. Holky, mně se teď tolik líbí jeden byt, ale zatím stojí 2,2 mil., tak čekám, jestli ho náhodou nezlevní. Je to z realitky od toho Járovo kamaráda. Včera mi posílali nabídku z další realitky, Jára poprosil kamaráda z práce, který má taky známou v realitce - už druhý :-D , ale byt stojí 2,3 mil. a je před komplet rekonstrukcí a navíc na tom domě dělají nástavby, tak bůhví jestli tam nebude zatýkat atd. Tady na jednom sídliště byly s tímto dost problémy. A ještě je to snad 4. patro bez výtahu. Tamten byt je v Lysí, kousek od nádraží, ve zvýšeném přízemí. Nevypadá špatně, je vidět, že jsou pořádní. A má i garáž, což by byl Jára moc rád. Tak budu doufat, protože se mi to zdá vysoká cena. Zítra odjíždíme s holkama z aerobiku na prodloužený cvičící víkend na Mácháč, tak se moc těším. Minule to tam bylo super, tak snad vyjde i počasí. Máme v plánu výlet na skalní pokličky. Já se svou strašnou závratí. Nahoru vylezo, ale až budu chtít dolu, tak asi budou muset zavolat hasiče :-D

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?