Červenec 2006

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
jsou tu nějaké nevěstinky které se chystají do toho praštit v červenci přístího roku??
to jsou lepší ty trhy svatební co?:-))))...aajka...mám po škole,ale chodím zas do práce, a když si teď vzpomenu na studentská léta....jé,chtěla bych to vrátit ...i když některé zkoušky byly docela nářezové.....ale já měla diplomku napsanou od listopadu a letní semestr jsme neměli,takže jsem měla relativně volno...ale přeji pevné nervy!!!
To jo, svatební trhy jsou mnohem zajímavější :-) . Hlavně mám dneska nějakou spací náladu, to dělá asi to počasí a vůbec se nemůžu soustředit..A děkuju za podporu..No nic, tak já jdu na to :-)
Já už bych nejradši o ničem jiným než o svatbě ani nemluvila, to by mě zajímalo co budu vyvádět za půl roku ;-) pořád hledám na netu půjčovny šatů a ukázky oznámení a hrozně mě to baví :-) taky mám v červnu zkouškový a navíc bych měla tak měsíc před svatbou jet na týdenní kurz to jsem zvědavá jestli mi to skoromanžel dovolí aby tady nebyl na všechno sám 8-)
Profilova fotka
Koukam cervenec bude popularni mesic co? My na to jdem 1 cervence a na jednu stranu jsem rada, ze je to zatim tak daleko. Toho zarizovani ..... Ale uz mame termin domluveny na matrice i na zamku a na zamku jak to tak vypada nam nakonec povoli obed na nadvori!!! To je super, pry to se to tak jeste nekonalo. Ted jen aby nam vsem pralo po cely cervence supr pocasi co?
No proto jsme si taky vybrali červenec...kvůli počasí :-)
Ahoj holčinky. Mám trošku problém,nevim,jak ho ,pokud možno,diplomaticky vyřešit... :-( . Na vánoce máme naplánovaný setkáni rodičů a bojim se,že se budou probírat i finance :-( .Od našich nic nedostanu (ne že by nechtěli,ale nemůžou :-( ),ale mám obavy,že přítelovo rodiče nám budou chtít přispět. A teď se dostávám k jádru problému-jak zabránit situaci,kdy rodiče přítele řeknou-my dáme tolik a tolik,kolik dáte vy? A naši tam budou sedět a...Určitě si to všechny dovedete představit :-( :-( :-( . Tak co dělat?Nechci stavět mojí maminu do situace "ošklivá máma,nedá svojí holčičce na svatbu",ani z nás nechci dělat socky :-( ,ale jsem bezradná :-( .Třeba některou z vás něco napadne,byla bych vděčná za každou radu
elis...co to zatím vyřešit tak,že si to zaplatíte sami...a z druhé strany to brát jako svatební dar.....
Macinko to by asi šlo,ale nevim,mám na to přítelovu maminku upozornit dopředu?Ale jak,aby to nebylo blbý?Ach jo,s těma prašulema jsou jen starosti :-( :-( :-(
elis....my to máme naopak...naše strana přispěje a druhá ne...takže jsem sestavila předběžně počet hostí,našim /strana,která by přispěla,neb na vesnici se "sluší",aby se dceři zaplatila hostina/jsem na rovinu řekla,jaké jsou poměry na druhé straně a že jednou nechci,aby mi bylo vyčítáno,že oni dali tolik a druhá strana třeba nic...a tím,že už spolu pomalu tři roky bydlíme,tak jsme zařízení a jako svatební dar budeme chtít penízky...a to už je na každým,kolik dají...přítel by s komunikací nepomohl?Záleží i na tom,jaký máte vztah,ale určitě bych to řekla předem....držím pěsti...dej pak vědět,jak to dopadlo...
Děkuju Macinko. Vztahy máme naštěstí dobrý a hezký,tak to snad nějak půjde.Jen se bojim přesně toho,co jsi říkala,aby jednou nebylo vyčítáno.Ale snad ne.Holt budu muset sezbírat všechny zbytky svýho osobního kouzla :-S a přidat k tomu pořádnou kupu diplomacie a nějak to vyřešit :-S .
Profilova fotka
Nam nedaji rodice moje (jen mama) a rodice pritelovi asi nic. Myslim ze se to nedela, kdyz ti dva uz bydli spolu nekolik let, pracuji, maji vlastni domacnost atd. Nebo jo? me snad mama zaplati pujceni satu a asi prase na vecer. Jeho rodice mu chteli koupit oblek, ale jelikoz ja si saty pujcuju tak si pujci oblek i on. To at nam radsi ty penize co by jinak dali za oblek daji na neco jineho (treba svat. cestu to bych brala...). Ale nijak jim to rikat ani to s nima resit nebudem. Je to na nich.
Ahojky Eli, u nás to bude také podobně, jedna strana dát tolik nemůže (naše)a druhá by mohla.Tak už dopředu,co spolu jsme říkám,že jestli se jednou budeme brát, chceme si to platit sami a jestli nám chce někdo přisptět,tak ať nám přidá na svatební cestu.A kolik kdo dá je na nich a nemusím to nikde řikat.Dali a hotovo. :-)
Článek se načítá
já právě s našima řešila to...že oni se ptali...a to jako druhá strana nic nezaplatí??...tak i z toho důvodu jsem jim řekla,že to bude NAŠE svatba,platit si to budeme sami a jako svatební dar že bychom přivítali penízky.....takže kolik kdo dá,tolik dá.....
Ahojky,mám dvoudenní školení,tak jsem tu jen na chvilku...Naši nám taky přispět nemohou,platíme si to sami,ale pokud nám něco darují,budeme rádi.Naši rodiče vědí,jak to je,takže by mělo být vše v pohodě. Eli,doufám,že to vyřešíte,ale asi by bylo dobré sdělit druhé straně,že tvoji rodiče opravdu přispět nemohou,i když by určitě rádi.
já jsem si taky původně myslela,že to zaplatíme celý sami.jenže ať počítám jak počítám,tak ta cifra v rozpočtu je z nějakýho důvodu větší než jsem čekala a pořád roste:-| . a rodiče to berou tak nějak přirozeně,že by nám přidali.teda moji rodiče řešej spíš to,že nemůžou a já řešim zase to,jak při setkání rodičů předejít trapasu,až jedna strana řekne,že nám přihodí a naši řeknou-no,mi jim nepřihodíme,protože jsme socky :-( .i kdyby se vedla řeč o pětistovce,jde mi o princip,nechci v tom rodiče nechat vykoupat :-( .
elis....a předtím to vyřešit nejde...aby se předešlo trapasu...naši se znají z promoce...další setkání neplánuji...bude to stačit na svatbě....neím,jestli to není hloupý nápad,ale co třeba nějakou krátkodobou půjčku,která lze splatit,když jsou penízky...a opravdu to pak řešit tak,aby Vám to dali jako "svatební" dar...však musí pochopit,že to vaši nemůžou dát...
Macinko to je ale dobrej nápad s pěnízkama jako svatebním darem :-) .To je fakt dobrý :-) I ta půjčka mě napadla,ale přítel je proti.A je to asi pravda,něco se může přihodit a bude malér :-S . Ty se máš,že už máte rodiče seznámený ;-) .
elis...já myslela třeba...plácnu te´d...50.000,-....ono se něco od svatebčanů vybere,kor,když opravdu budete chtít penízky a ne broušené mísy,šlehače,......já třeba o tom uvažuji taky...nevím,zda by se stihlo vše našetřit...a pak uvidím,co se vybere a hned bych to splatila...ale ještě uvidím,kam se částka vyšplhá:-))
Ahoj elis, já řešila něco podobnýho a tak to budeme řešit takhle. Řekli jsme, že si svatbu zaplatíme sami, ale jestli nám chce někdo něco přidat, tak se zlobit nebudeme, ale taky nebudeme rodičům říkat, kolik nám přispěli ti druzí rodiče. Takže takhle předejdeme trapasu. No a kvůli tomu setkání bych ti třeba doporučila, abyste se třeba dohodli, že tam otázku financí řešit nebudete a promluvíte si pak třeba s rodiči zvlášť.
Profilova fotka
ahojky nevěstinky,my jsme púvodně řekli že si svatbu zaplatíme sami ale přítel mamky řekl že nám chce přidat a mamka taky něco přihodí takže se zlobit nebudeme.navíc nechceme dary ale penízky abychom si za ně užili dovolenou.
Holky jste fakt skvělý :-) .Už se mi začíná ulevovat :-) .
Profilova fotka
já jsem tady taky moc ráda,jsem ráda že si s někým můžu popovídat a uleví se mi.přítel mě sice vyslechne ale taky to do něj nemůžu hustit věčně.
chlapi to tak neberou:-)))...můj mi řekl,že klidně bude i žehlit,když si budu s Vámi povídat a "neotravovat" ho věma,které jsou "až" za rok:-))
Profilova fotka
tak to je od něj pěkné,já bych mu klidně to žehlení přenechala :-D my se o tom zatím bavíme tak lehce.když jsem byla požádána o ruku probírali jsem to dost ale teď to trochu polevilo.mám školu k tomu práci a přítel teď taky hodně pracuje takže máme v hlavě i jiné myšlenky.ale po novém roce se to zase rozjede.zamluvit termín , začít vybírat šaty.k tomu budu mít zkouškové období a měsíc před svatbou absolutorium.
hups...tak to se nudit rozhodně nebudeš...já mám už "naštěstí" jen práci...a te´d Vás...to je super časožrout..jsem nastydlá,takže jsem si Vás večer zakázala pustit,abych se vypotila:-)))))
Macinko no právě,máš svatou pravdu :-) .Bohužel ani moje kamarádky nesdílejí moje předsvatební nadšení :-( ,tak jsem šťastná,že si tu můžu vylít srdíčko s váma :-)
neboj...u mně v okolí si taky každý klepe na čelo,že jsem prdlá...ale člověk chytá nápady,doporučení a možná to bude znít hloupě,ale u nás ve městě končí galanterie,mají tam 50% slevy,takže chci jít koupit stuhy na auta,špendlíčky......teď se to ve financích ztratí a pak se stovka ke stovce bude hodit...
Profilova fotka
to určitě bude.já zatím nic nenakupuju,chystáme se v únoru na svatební veletrh takže tam možná koupíme prstýniky a snad se tam najde i nějaká inspirace na šatičky.na ty zkoušky už se ohromně těším.u mě naštěstí kamarádky sdílejí mé nadšení a už se těší až pujdeme vybírat šaty
Profilova fotka
Ahoj holky, přidávám se do klubu. Minulý týden jsme konečně sehnali místo na hostinu, které nám po všech stránkách vyhovuje. Už jsem chytala nerva, že nic takového neexistuje, ale teď jsem nadšená, je to tam fakt super!
Profilova fotka
a kde budete mít hostinu a v jakém stylu??my ji chystáme v Předboji,to je kousek od Nëratovic kde bydlíme.Ale vůbec ještě nemám představu jak to bude vypadat,co tam dáme za kytičky,barvy a tak.

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?