Červen 2009 II.

Zobraz úvodní příspěvek
tak, holky ukecané, už tu máme i II. :-D
Profilova fotka
schelli: my rodičům také děláme překvapení. Nechala jsem za mě a za přítele udělat 2 fotoknihy. Každá je jiná, začíná to fotkama z našeho dětství a pokračuje až do součastnosti, kde jsou pak naše fota jako páru. Myslím, že to bude fajn, snad se to bude líbit :-) chceme jim to dát po svatebním obědě, jako poděkování :-) skleničky neplánujeme, ale dorty už máme zařízené. Koho sis vybrala jako fotografa?? jestli se můžu ptát. Také přeji hezkou neděli, snad se tu ještě dneska někdo objeví ;-)
Ahoj holky! Adri: Stuha nestačila??? Nevím, ale já jsem na jednu mašličku spotřebovala 20 cm, asi děláš mašličky nějaké velké =-) . My máme tak nějak všechno zařízené, domluvené, naplánované. Tento týden jsme konečně vybrali i místo dovolené, vše jsem zarezervovali a i zaplatili zálohu :-) . Začátkem května musíme rozhodnout menu, nějak pořád nevím čeho kolik, ale to se nějak vyvrbí ;-) . Oznámení máme všechna rozdaná. Také nám odpadli dva hosté, ale nahradili jsme je jinými, tudíž zatím beze změn :-) . Akorát začátkem června rozešleme těm, koho nezveme. Na skleničky chci napsat naše jména a přidat motto a datum. Adri, jasně, pak Ti hodinu doplním, ale nebude to dnes. Nějak se mi zase nahromadila práce, jelikož se rozběhly maturity - fůůůůůj :-S . V kytičkách nemám přesně jasno, zatím vedou frézie. Ale nechci nijak zvlášť uvázanou kytku, takže půjdu, koupím, svážu a bude. To samé pro maminky a korsáž pro ženicha. Na stůl při obřadu vymyslím nějakou květinovou dekoraci a nikde jinde kytky nebudou :-) . Prostě jsem to pojala velice pohodově a netradičně :-D :-D .
Profilova fotka
ahoj mirčo!!! To je skvělý, že sem zase někdo po dlouhé době přišel. Maturity?? Chudáci studenti :-( Kytky u nás budou pro mě, obě maminky, svědkyni, ženichovi a pak výzdoba kostela. Na stoly nic, tam si budu dělat výzdobu sama. Kytky už by se tam nevešly :-D :-D A budou to všechno růže, už jsem se rozhodla ;-) Tak vy máte dovču?? A kam razíte? To je skvělý :-) my k moři společně letos nikam. Jen já jedu s mamkou na konci května k moři, místo taťky, který to nakonec odřekl, tak aby dovolená nepropadla. Alespoň se opálím, už teď jsem nějaký ten bronz chytala :-) Stuha nestačila. To já vypotřebuju na jedno známení cca 40-50 cm :) vážu to dvojitě, však jsem to dala do alba. Ale neva, přikoupit nebude problém :-)
Profilova fotka
Adri vybrala jsem Podžornou tak jsem zvědavá. Ty fotoknihy budou super rodiče budou nadšení :-) kytky budu taky řešit v květnu. Já,svědkyně a korzaž budou růže a maminky asi kaly. Takový to žezlo jeden ozdobený květ :-)
Profilova fotka
Ahojky holky:Jéé já myslela,že tahle diskuze už zanikla ;-) a koukám,že jste tu x-) Schell:My taky budeme mít J.Podžornou,je to hrozně příjemná paní a ty fotky co nám ukazovala jsou úžasný :-N Ale žádné předsvatební focení nemáme,tak doufám že to dopadne v pohodě :-) Jinak na kytky se chystáme už alespon 14 dní,ale pořád neni nějak čas :-| budete si sebou brát i nějakou předlohu (obrázek),jak by jste chtěli aby vaše kytí vypadala??? =-) ;-) kytky na stůl taky nebudu objednávat,koupila jsem umělé slunečnice,takže do každé vázičky dám jednu a je to :-D Pak je ještě budu moct využít a vystavit doma :-p :-D :-D Dnes jsem si řikala,že svatba je za 2 měsíce a ještě zdaleka nemám vše hotové,vyrobené,zamluvené :-( to by byla sranda,kdybych skoro po roce příprav ještě nestíhala :-D :-D :-D
Adri: Chtěli jsme jet na Madeiru, ale pak jsme si říkali, že na svatební cestu by nebylo od věci vybrat něco, kde jsme ještě nebyli... Nakonec pojedeme na týden do řecké Pargy (velice romantické městečko - kdo tam byl, nedá na něj dopustit) a na další týden se přesuneme na Lefkádu. Na stolech žádné kytky mít nebudeme. K čemu by tam byly? Preferuji jednoduchost, takže výszoba stolu bude pouze velice strohá a decentní :-) . Sorbon: To by bylo opravdu divné, kdybys nestíhala. Co bych pak měla říkat já, když to plánuji pouze půl roku? Dnes mi je jasné, že vše by šlo zorganizovat za měsíc intenzivní práce a člověk by se vůbec nemusel stresovat. Dva měsíce by byly lepší a dle mě ideální. Teď už vím, že připravovat a plánovat půl roku dopředu je absolutně zbytečné 8-)
Profilova fotka
mirča: já z toho původního pochopila, že máte kytky i na stůl :-N a ono ne :-D :-D tak to gratuluji ke krásné dovolené!!! bude to úžasné, jistě se již těšíš. Já mám pro miláčka překvapení, zamluvila jsem víkend v Českém Krumlově v 4hvězdovém secesním hotýlku, tak si uděláme romantický líbánkový víkend. Na víc bohužel penízky jaksi již nyvyzbydou. Nedá se svítit ;-) sorbon: obrázky květin, jak si to představuji s sebou přinesu. Paní květinářka to naopak vítala ;-) scheli: také doufám, že fotoknihy budou úspěšné. Chceme něco darovat, aby měli rodiče radost :-) Tak to jste jistě holky vybraly dobrou fotografku, když se tu o ní píše dobře. Je fajn to slyšet od jiných :-) Nám bude fotit známý. Docela na tom ušetříme. Normálně si bere 14 000 za focení svatby a následnou úpravu fotek, výrobu, album atd ... nám to ale celé udělá za 3000 :-D navíc bude fotit ještě svědkův svědek ve chvílích pauzy v jeho povinnostech, abychom prý těch fotek měli víc a z jiného úhlu :-D :-D
Adri: Kytka bude jenom na stůl při obřadu, jak se budeme na něm podepisovat. Aby nebyl prázdný :-) . Včera jsme zjistili, že jsme ještě nesáhli na úspory, které jsme měli na svatbu vyčleněné. Všechno jsme zaplatili zatím normálně z výplat a to i včetně zálohy na dovolenou. To nás hodně potěšilo :-) . Navíc, plánovali jsme dovolenou na 14 dní na Madeiře, což by nás stálo asi 80 až 100 tis., ale Parga a Lefkáda bude za třetinu, takže i tím ušetříme, aniž bychom to plánovali. Jsou to příjemná zjištění :-) . Víkend v Českém Krumlově bude určitě nezapomenutelný. Také pak ještě plánujeme nějaký týden nebo dva tuzemské dovolené :-) . I my budeme mít profi fotografku, přesně naše krevní skupina a minulý týden jsme se od miláčka dověděla, že bude fotit i náš kamarád - velice dobrý fotograf. Moc ho to baví a budeme to mít zcela zdarma :-) .
Profilova fotka
mirča: tak to jste ušetřili parádně. U ;-) nás to takhle bohužel nepůjde. Přítel zatím studuje, takže nás táhnu ze svého platu zdravotní sestry. Tak snad někdy v budoucnu :-) už se nám to pomalu blíží. Máš pravdu, mirčo, přípravy na svatbu by šly stihnout i za 2 měsíce, ale já jsem ráda, že jsem začala mnohem dřív. Mohla jsem spoustu věcí nejdříve hledat a prohlížet a až pak nakupovat to pro nás nej... navíc teď budu mít v práci takový fofr (chybí nám najednou pracovní síly a děláme záskok), tak bych to ani nestihla. Ještě že už máme skoro hotovo :-)
Adri: Tuhle situaci naprosto chápu. Na začátku vztahu jsem pacovala jenom já, partner studoval, takže jsem to také dva roky táhla jenom z platu učitelky ;-) . Teď už je to téměř dva roky jinak, takže se žije podstatně lépe, ale vážím si kažou korunu. Naučili jsme se neutrácet za blbosti, byť někdy si člověk potřebuje udělat radost. Na dovolenou se už těším. víceméně mi bylo jedno kam pojedeme, těším se na to, že budu 14 dní vkuse se svým partnerem, protože běžně se vidíme jenom ráno a večer, plus některé víkendy. Ano, také jsem ráda, že mám téměř všechno na svatbu připravené, ale teď jsem jaksi ztratila tu svatební náladu, protože nemám co dělat :-D . Také teď budu v jednom kole - maturity v květnu, závěrečné zkoušky v červnu a hned klasifikační porada a konec školního roku. A mezi tím vším se musím stihnout vdát 8-)
Profilova fotka
Mirco na Madeiru bych se taky chtěla podívat snad příští rok. Letos bude bulharsko a prodloužený výlet v lázních. Adri jak se jmenuje ten hotel v krumlově? Náš první výlet byl do krumlova tak by bylo fajn se tam ještě kouknout. Taky jsem ráda že jsme začaly dřív člověk objeví víc věcí,může vybírat a měnit
Schelli: Madeiru doporučuji na 100 % je tam náááádherně, ale chce to vyhnout se červenci a srpnu ;-) .
Článek se načítá
Profilova fotka
Vážně? Kvůli počasí nebo lidu? Tam na být stabilní počasí ne? Věcné jaro... :-)
Profilova fotka
scheli: my máme hotel Seneca. Jinak jejich sesterský hotel je pak Leonardo. Oba jsou nádherné, navíc v krumlově jsem byla požádaná a tak na něj máme krásné vzpomínky. Moc se mi tam líbí. Přítel, v tu dobu to už vlastně bude manžel, nebude vědět do poslední chvíle, kam jedeme. Jen mu řeknu jedeme na jih, jeď :-D :-D mirča: ono je to těžké, ale chci partnera v studiu podpořit. Věřím, že mi to později vynahradí. neboj, ono teď trochu ztratíš tu svatební přípravnou náladu (procházím si něčím podobným , dokonce už mě ani nebaví si s někým o svatbě povídat :-D ), ale tím, jak teď bude spoustu práce to uteče tak rychle, že se ani nestihneme rozkoukat. A pak na tu poslední chvíli tu náladu zas dostaneme, leč práce bude opět dost :-) na Madeiru.. tak tam bych se taky chtěla :-) ale to bude hudba budoucnosti :-)
Schelli: Právě kvůli lidem. My tam byli teď od 19. října 2008 a nemůžeme si stěžovat. Oceán byl nádherně teplý, mohli jsme se opalovat, ale také chodit na tůry a nechcípali jsme vedrem. Nádhera :-) . Letos jsme Madeiru vyloučili právě i z důvodů, že bychom tam museli v hlavní sezóně, kdy je tam spousta lidí. Počasí je tam plus mínus stejné, ale hodně lidí už objevilo Madeiru hlavně v sezóně. Jinak, cokoli bys o Madeiře potřebovala vědět ohledně ubytování, výletů a podobně, ráda poradím ;-)
Profilova fotka
Holky taky mě to pustilo. Teď jsem měla lehký zachvěv že jsem koukla na bižu,korunku a tak a zjistila jsem že na figurce na dort chybí ženichovi hlava musíme ji přilepit. Adri tak to máte krásný vzpomínky my jsme tam byly asi tři dny po seznámení a tam padla větší pusa a vůbec bylo to krásný. Kouknu na netu díky
Profilova fotka
scheli: není zač ;-) ženichovi chybí hlava???!! tak to honem přilep, to by bylo blbý, kdyby byl bez hlavy :-D mirča: a od jaké cestovky jste jeli na madeiru?
Adri: Také jsem nechala partnera dostudovat. Nidy mi nevadilo, že já pracuji a on ještě studuje a nikdy jsem mu ani nevyčítala, že si nemůžeme dovolit moc vyskakovat. Vyžili jsme, přežili jsme a teď je daleko líp ;-) . Jeli jsme s cestovkou Snail Travel - nemůžu si stěžovat, byli jsme naprosto spokojení. Vše, co slíbili, do posledního puntíku splnili :-) . Hodně tam ještě dělá zájezdy Fischer, letos jsem si nechala udělat cenovou nabídku od nich a myslím, že mají malinko nižší ceny. Ovšem, je to úplně jiná cenová kategorie než je Bulharsko, Řecko a podobně. Je to hlavně díky letenkám, jinak jídlo a služby jsou cenově na stejné úrovni jako u nás. A pečivo mají daleko levnější než my :-) . Schelli: Chybí hlava? Jak se to mohlo stát?
Profilova fotka
Něco se mi na to sesypalo a hlava byla pryč teda zůstala na dně tašky tak ji lipneme zpět. Já mužů kvůli prací jen na týden tak to by jsme se do 50000 vešli ne? Ale co jsem viděla obrázky a nějaký dokument byla jsem nadšená tou přírodou.
Profilova fotka
mirča: jasně, že se dá vyžít ;-) jen bude teď ještě na delší lokte přítelův výcvik pilota. Bude to stoupat až přes 1 milion korun.. :-N ale co se dá dělat, nějak to přečkat musíme :-) madeira je krásná, je to jedna z destinací, které mě lákají. Pak ještě takové maledivy, mauritius... atd :)
Schelli: Obrázky a dokument určitě nelhaly a skutečnost je ještě o tisíc procent lepší x-) . My jsme jenom za ubytování s polopenzí a letenky dali za dvě osoby 43.000 kč. Na kapesném jsme utratili asi 11.000 a to jsme se nijak neomezovali ;-) . My jsme ale měli čtyřhvězdičkový hotel s perfektním zázemím. Samozřejmě, že se dá ubytování pořídit i levněji a v tom případě se vejdete do 50.000 ;-) . Adri: Je, tak ty budeš manželkou pilota, joooo? No, tak on ti pak svým platem vynahradí současný stav 8-)
Profilova fotka
mirča: tak není tolik peněz a na kolik dní jste tam byli? :-)
Profilova fotka
mirča: moc si přeje se pilotem stát. Je to obravský risk, když si člověk představí ty náklady spojené s výcvikem, ale pak zas když se to povede... mohl by doml nosit i 250 měsíčně.. :-) ano, tím by mi to vynahradil :-D :-D a když se to nepovede ... tak se hold bude muset snažit jinak :-)
My jsem moc na kapesném neutratili, protože jsme neměli pronajaté auto a jezdili jsme MHD. Také nám bohatě stačila snídaně z hotelu, zbytek jídla jsme nakoupili v supermarketu. Ještě jsme utratili 2000 za výlety, to jsem zapomněla napsat. Byli jsme jenom na 7 dní, což na Madeiru je žalostně málo, pouze se stihne člověk rozmlsat, ale odjíždí s pocitem, že toho ještě hodně nestihl. Proto bych už do takové destinace na týden nejela, bylo by mi líto peněz za letenku. Nám to tenkrát líto nebylo, protože pro jednu osobu jsme to vyhráli, takže jsme platili jenom za jednoho :-) . Určo se to partnerovi povede. Je to risk a znám pár kluků, kterým se to nepovedlo a spousty peněz umořili za výcvik :-S
Profilova fotka
mirča: no právě, trochu se toho děsím :-S ale na druhou stranu... sny se mají plnit. Já si je také ráda plním, tak mu ho chci pomoct splnit také :-) Vy jste vyhráli zájezd, jo?? teeeda :) a jak se vám to povedlo?? :-)
Adri: jasně, je to sice trošku dražší sen, ale na to se člověk nesmí koukat ;-) . Jojo, vyhráli. Povedlo se nám to v jedné soutěži, ale to se stává jednou za život :-) .
Profilova fotka
Tak vyhrát zájezd, to se opravdu povede jen málo komu ;-) každopádně gratuluji :-) já už jdu na kutě, nakouknu sem zase zítra. Dobrou :-)
Dobrou, půjdu také ;-)
Profilova fotka
Hola hola, svatba volá!! :-D tak holky, co nového u Vás doma?? :)
Svatba volá, to máš pravdu ;-) . U nás nic nového, poslední dobou mě víc vytěžuje práce, protože začaly maturity. Už ani nevím, co bych ohledně svatby měla dělat :-N . Co nového u vás doma? ;-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?