Červen 2009 II.

Zobraz úvodní příspěvek
tak, holky ukecané, už tu máme i II. :-D
Adri, viděla bych to nejmíň na 10 kg ;-) . Vem si, že každému dáš určitě 200g kousíček, ne-li větší. Když to vynásobíš počtem lidí, tak bych to viděla opravdu minimálně na 10 kg, ale spíš těch 12,5-15 kg. Bude to docela slušný dort, běžně se dělá pro 40 lidí, tohle už bude macek :-D . Ale jasně, že ti udělají i takhle velký, jenom to chce pořádný stojan a spíš bych udělala samostatná patra.
Profilova fotka
mirco: oni mi totiž v Olomouci řekli, že by byl velký 11-12 kg a tady v Praze v Erhartově cukrárně by to viděli pro 50 lidí na 6-8 kg. Takže mě to trošku mate... ;-)
V Erhartově cukrárně jsou trošku mimo, ne? Vždyť to by na jednoho člověka vyšlo takových 120g. Kdyby to bylo jenom těsto, tak to je v pohodě, protože velikostně by to odpovídalo dvěma houskám, ale do toho přijde krém, který je těžký a ještě je těžký marcipán, kterého ty tam budeš mít hodně! Se mi to nějak s těmi 6-8kg nezdá. Možná lehký, šlehačkový by vyšel, ale marcipánový?
Profilova fotka
no možná tam ten marcipán není, když i ariel říkala, že to není na te fotce marcipan. Ja tomu vubec nerozumim a nechci udelat botu, aby pak nedošlo ve finale k trapasu.. :-(
No, ale teď jsem koukala na dorty e-party a tam je třeba 15kg dort pro 120 lidí, to opravdu bude mít kadžý host pidikousíček! Myslím, že těch 10 kg by měl mít - někdo si třeba bude chtít přídat, nebo vy si budete chtít kousek zamrazit, ať máte na první výročí a nebude co. =-)
Adri, on je potažený marcipánem, to je vidět, ale po stranách ty ornamenty jsou krémové ;-) .
Profilova fotka
No... to je co? Tak podle ceho to delají jiní??? Je to hrozně zvláštní :-S Asi založím nové téma :-D
A ještě jsem koukala na jiné stránky a tam mají na jednoho člověka počítáno 100g. Jo, tak to si pak budete muset natrénovat, jak velké kousky krájet, aby to bylo těch 100g a aby vyšlo na každého ;-)
Profilova fotka
:D a jak je to velký kousek??? :-D
By mě také zajímalo. Když si vemeš, že budeš muset řezat na výšku to jedno patro, tak to budou tak dvoucentimetrové proužky, které se budou sbíhat do špičky :-) . Pokud budeš mít tři patra, tak to jedno budeš muset rozkrojit na 18 dílků =-) . Uf, to je docela šílená představa - už vidím, jak by se při mé velkorysosti na posledních 15 nedostalo :-D :-D =-)
Profilova fotka
mirca:to bych nechtěla zažít :-D :-D :-D
Profilova fotka
:D no tak to je katastrofální představa!!! :-D
Článek se načítá
Holky, stát se může všechno. Naštěstí, já si budu péct dortík sama a vím, jak velké kousky krájím, tak podle toho dort udělám. Raději víc, než míň, ale také nechci zbytečně velký, aby pak nebyl v lednici ještě týden po svatbě :-D :-D :-D
Profilova fotka
a jak budes delat velky, ten dort, mirco?? uz jsem to tema vytvorila :-D
Koukala jsem, že už je na světě :-D :-D :-D Bude mít tři patra. Chci, aby byl čtvercový a na spodních dvou patrech budou vždy čtyři čtvercové dorty a na horním patře bude jeden čtvercový dortík. Jenomže já potřebuji nařezat jeno takových 35 kousků, což mi vyjde maximálně pohodově :-)
Profilova fotka
Mirčo... no to jo, to ti vyjde dobře... a hlavne si ho udelas dle svych prani... :-) to kdybych si ho mela delat ja... to by to dopadlo.. :-D :-D :-D
Teď jsme koukala, že budeš mít čtyři patra a budou hned na sobě. Tak to se musí po namazaní krémeme nechat každé patro pořádně zatížené, aby pak uneslo tíhu dalších pater a to není žádná legrace =-) . Není to problém, ale nezkušený člověk by to mohl pořádně pohnojit :-D :-D :-D :-D . Neboj, ještě je čas dortík objednat. Důležité je mít všechny potřebné informace ;-)
Profilova fotka
nechci to uspěchat :-) mám v albu dva dorty a mezi nimy se rozhoduji... furt nevím :-|
Adri, volila bych ten poslední. Každé patro zvlášť - bude se to lépe přenášet (rozložené) a také se to bude lépe krájet :-) . Je nádherný!!!
Profilova fotka
Mně se také moc líbí!! :) a to se převáží rozložené?? to vůbec nevím =-)
Ano, může se to převézt i rozložené a namístě se to pak dá dohromady. Ty sloupky se zapíchnou do korpusu spodního patra, na ně se dá tác s dalším korpusem... Těmto stojanům na dort se říká římské stojany. Také budu mít takový. Samozřejmě, může se to převést i hotové, ale pak je to trošku složitější ;-)
Profilova fotka
no to radši rozložené :-D tak to je dobrý!! :) teď už jen, aby mi takový udělali, nystál horoucí prachy, najedlo se z něj 50 lidí a my ho na místo převezli celý :-D :-D :-D
Adri, neboj dobře to dopadne! Někteří cukráři dokonce dort na místo určení převezou sami - mají na to spešl chladíci box na dort a dokonce to i případně dozdobí. A mají to v ceně dortu. Tak se zkus ptát, informovat - prostě zjišťuj všude v okolí ;-) .
Profilova fotka
zařídím, udělám.. děkuju za info 8-) ještě že tě máme :-)
Ssssím Tě, když můžu a vím, tak poradím ;-) . Příště poradíte vy mně :-)
Profilova fotka
:-D no tak na to jsem teda zvědavá... já leda tak o zdravotnictví :-D
:-D :-D :-D No, ale to je také kolikrát potřeba - zdraví je nejcennější!!!! ;-) Jsi doma nebo v práci? A co šatky, objednávala jsi přes Artichoke?
Profilova fotka
Jasný, že je zdraví nejdůležitější :-) ty šaty byly pro kamarádku, objedná si ji přes ní v červnu. Už se těší. Já mám celý víkend denní, nechtělo se mi domů, když musím hned ráno zas do práce, tak jsem si ustlala na volném nadstandartu a vegetuju tady :-D
Jsem ráda, že se kamarádka domluvila ;-) . Takže nadstandart - jooooo? Hm, to jsou vymoženosti :-) . Ale jet domů se jenom vyspat, to je téměř zbytečné, že :-) . A pokud to partnerovi nevadí, tak jsi zvolila správně. Ten můj medvěd už spí :-D :-D :-D
Profilova fotka
:D :D ten můj zas teď doma pracuje na pc (teda alespoň doufám ;-) ) nebo v horším případě kouká na telku :-p nevadí mu, že tu přespím, zítra večer si pro mě přijede ;-) No není to tu tak špatný, velká LCD televize, prima postel, vlastní WC a kuchyňka :-D

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?