Červen 2009 II.

Zobraz úvodní příspěvek
tak, holky ukecané, už tu máme i II. :-D
Profilova fotka
Když svíčková a pak kachna je blbé a vybírat mezi druhým jídlem svíčková/kachna, tak to vyhrála kachna. ;-( Přece jen budou 2 druhy knedlíků a 2 druhy zelí i masa + pečené ke kachně. :-(
Ahoj holky ;-) . My teda svíčkovou mít nebudeme, jelikož ani já ani partner ji opravdu nemusíme :-S . Bude asi kuřecí kapsa nebo něco jiného kuřecího :-) .
Profilova fotka
No kachnička je také dobrá ;-) samozřejmě, když ani jeden z partnerů nemá nějaké jídlo rád, je hloupé, aby to pak jedli na vlastní svatbě :-)
Profilova fotka
Ahoj holky :-) dneska volali ze zlatnictví,že už máme prstýnky tak je příští týden vyzvedneme :-) už se těším. My budeme mít menu jako Adriene akorát na výběr bude druhé jídlo kuřecí plátek sýr,broskev a resti.A předkrm klasika šunková rolka křen a plněná broskev se salátem. Já mám svíčkovou ráda tak si dám :-)
Profilova fotka
Scheli: no já právě taky, mňam :-D o té plněné broskvi přemýšlíme taky.. ;-)
Ahojky :-) . My předkrm ani polévku mít nebudeme. Tím, že máme obřad až pozdě, klasický oběd odpadá a volíme raději lehčí jídla. Takže bude něco od kuřátka a pak jako zákusek dortík a kafíčko. No a pak už budou připraveny obložené mísy. :-)
Profilova fotka
mirčo, to je také dobré řešení!! Já mám teď dilema, jaký dort zvolit, ještě jsem se nerozhodla :( máte nějaké tipy?? :-)
Profilova fotka
->adriene: já doporučuji minidortíčky ;-) - pařížský dortíčky konkrétně v mém případě..
Profilova fotka
Ahojky holky ;-) Tak já se přikláním k Adriene,my budeme mít také svíčkovou :-) myslim si,že ke svatbě to prostě patří =-) a vlastně je úplně jedno co si kdo vybere,páč těžký žaludek bude jak po svíčkové,tak i po kachně atd. :-p :-D
Profilova fotka
Svíčková, mňam mňam, už se olizuju :-D
My budeme mít lehký ovocný dort, akorát ještě nevím, zda ve formě minidortíčků nebo klasických větších dortů. Každopádně bude mít tři samostatná patra :-) . Na rozhodování konečného finále máme ještě času dost, budu péct sama :-) . Svíčkova se mi k svatbě v červnu vůůůůůbec nehodí, ale je to otázka vkusu ;-) . My si tam nebudeme dávat něco, co nemáme rádi =-) . A vůbec v rodině nějak svíčkova "nejede" :-)
Profilova fotka
Kauculko:Jááááá taky :-p :-p :-D :-D
Článek se načítá
Profilova fotka
sorbon: jo jo... však u nás pak bude hrát hudba, tak ať se všichni trochu hejbou... ono jim slehne :-D kauculacek: já mám nádherné figurky na dort a chci je tam dát, minidortíky jsou super, také se mi to moc líbí, ale v tomhle případě by to asi nebylo moc ono :( tak já nevím.
Profilova fotka
Mirčo:ahojky ;-) Tak to naše rodina "sežere" všechno,my jsme všežravci :-D :-D :-D
Profilova fotka
No u nás doma svíčková by mohla bejt denodenně :-D ->adri: já budu mít minidortíčky a nahoře jedno patro "větší" dort, který budeme rozkrajovat. Tak tam bys ty figurky mohla daát x-)
Profilova fotka
kaucul: tak u nás může být svíčková taky furt :-D potřebuju alespoň dvě patra dortu, jelikož figurky jsou min na dvoupatrák (mám v albu). Představu dortu už mám, mám ale strach to někde zadat dělat, aby mi to udělali stejně a hlavně se mi týká nádivky... co dovnitř. Nemám moc ráda ty krémovo-marmeládovo-máslový nádivky... :-|
Profilova fotka
No, to já když si představím nějaký máslák, fůůůj. Jak sem psala, my to vyřešily pařížškým.. ;-)
Profilova fotka
no právě :( anejhorší je má nedůvěřivost v různé cukrářky :-D nechci mít ze svatebního dortu nějakou hrůzu :-p
Profilova fotka
Tjn, mě to dělá kamaráky sestra, je to cukrářka..
Profilova fotka
no tak to jo... je tam nějaká důvěra... to beru :) ;-)
Sorbonko, ahoj :-) . Máslový dort - bleeeeeee :-S . Budeme mít lehkou tvarohovo- šlehačkovo- jogurtovou náplň. Už jsem ji otestovala na několika lidech a všichni se olizovali :-) :-) . Moje maminka dělá svíčkovovu jednou za pět let, ale častěji by ji asi nikdo nepozřel. A vzhledem k tomu, že jsem u rodičů na začátku února a maminka ji měla v plánu dělat v neděi, museli bychom svatbu odložit :-D :-D :-D :-D . My jsme na rybičky a kuřátka :-)
Profilova fotka
mirčo: no rybičky miluju já, partner by šel zvracet... 8-) a kuřata máme furt... svíčkovou jen občas, jako sváteční jídlo. Volíme ji pro její svátečnost a proto, že je to tipicky pro nás svatební. Jinak kuřátka já taky můžu... mňam :) No tvarohovo - jogurtovo - šlehačkový... to bych si také dala líbit :-) mňam :-) Teď ještě, zda tě můžu poprosit... čím bys to polila? Já ho chci čistě bílý, jen lehce někde zdobený třeba perličkou, či ornamentem... ale jak docílit té bílé? Vím že se dělá marcipánová poleva - ale ne každá cukrářka ji podle mě dokonale zvládne dokonale... a ne na všechny dorty se hodí :( a potíraný dort krémem... to asi není můj sen :-D
Adri: Já nikomu svíčkovou nerozmlouvám, pouze vysvětluji, proč my ji nevolíme :-) . Pochutnejte si za ní a olizujte se až za ušima ;-) . S tím dortem...záleží na tom, jaký bude korpus (těsto) a jaká náplň. My budeme mít náplň ztuženou želatinovým ztužovačem, takže bude hezky držet a dá ji nahoru. Dám do lednice a až bude náplň tuhá, pokadu na to nějaké červené ovoce (asi jahody) a potáhnu je asi dvoumilimetrovou vrstvou želatiny. Ovoce nebude rozmístěno rovnoměrně, bude uprostřed nějak naaranžované a potažené bude želatinou jenom proto, aby se krsáně lesklo a drželo pohromadě ;-) . Mám vyzkoušeno, že to bude krásně držet. Marcipán nezvládá každá cukrářka a také mám obavu, že by mohl v telple začít téct (jakoby se potil a deformoval).
Profilova fotka
mirco: no právě. Mně se dorty s ovocem moc líbí... třeba jako ty, co dělá cukrárna amarilis, jenže to mít nemůžeme, kvůli našim figurkám. Takže jsem na tu polevu, či kdoví čím si to necháme potáhnout zvědavá... :)
Adri, tak to budeš muset věřit, že cukrářka je velice šikovná a udělá Ti dortík na jedničku. Máš vůbec cukrářku vybranou? Už mám v tom chaos =-)
Profilova fotka
Tak jestli jí nedůvěřuješ andrie, tak nemá cenu, aby sis od ní nechávala něco robit, akorát budeš nervózní.. ]-(
Jo jo, cukrářku na potahovaný dort marcipánem je potřeba vybírat pečlivě ;-)
Sorbonko: Nechtělo se mi jít spinkat, tak si představ, že jsem spáchala svatební koláčky podle tvého receptu :-) . Dělala jsem poloviční dávku (z 0,5 kg mouky) a vyšlo mi jich 162 ks - krásně malinkatých x-) . Všechny mám makové. Teď budeme testovat, jak dlouho vydrží. Část poputuje neobalených do mrazáku :-)
Profilova fotka
Teda Mirčo,jak ty to děláš? =-) já jsem dělala také z 0,5 kg mouky a měla jsem jich cca 70 :-D ale byli celkem obr :-D tak pak schválně poreferuj,jaký byli ;-) Mě ty povidlový chutnali i druhý den,ale ty tvarohový byli placatý a docela tvrdý 8-( :-D :-D
Sorbonko, ahooooooj!!! Dnes dopoledne jsem dopekla ještě z druhého půlkila a mám jich asi 180 ks. Jsou tvarohové a makové a jsou mňamkózní a věřím, že budou i zítra. Budu je uchovávát v lednici a dost velkou krabičku dám do mrazáčku. Jednu krabičku jsem dala nejlepší kamarádce a bude testovat také :-) . Dávala jsi instantní droždí nebo normální kostku? Já dávala čerstvou kostku a jsou hodně chutné ;-) . Uvidíme, jaké budou zítra a v pondělí.

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?