31.5.2008 - venkovní obřad

Zobraz úvodní příspěvek
zdravím... vybrala jsem si (tedy vybrali... :-) ) termín 31.5.....i přesto,že prý květen přináší smůlu..... zvolili jsme taky venkovní obřad v krásném altánku.....i přesto, že může být v květnu příšerné počasí.... tak ted nevím, zda to nebylo unáhlené :-N snad nebudeme ale sami, co mají takové bláznivé nápady :-)
Ahojky, dlouho jsem tu nebyla a koukám, že tady přípravy vrcholí no u nás už chybí jen dort a objednat menu v restauraci oznámení budu rozesílat v pondělí máme to opravdu za pár :-)
Profilova fotka
Jo jo to my říkej, dort a koláčky jdu objednat dneska a náhled oznámení by mi měl také přijít dneska. Menu v restauraci snad dořešíme příští týden a ohledně odpolední párty se jdeme dohodnout v sobotu. Ještě koupit ženichovi kravatu, věci na výzdobu mi paní dneska posílá - no nějak nevím co by mohlo ještě chybět - no snad už toho moc není. Chci mít všechno hotové do konce měsíce a v květnu už jen dozkoušení účesu
Profilova fotka
tak restauraci necháváme na začátek května a oznámka jsme si začli tisknout o víkendu, ale došla barva v tiskárně tak musíme koupit další a příští týden se začnem roznášet ;-) jinak dorty ještě taky nemáme objednané, ale koláčky už jo :-)
Profilova fotka
No já musím zároveň dort i koláčky, protože pak mají kg koláčků o 50,- levněji (když je i dort nad 3000,-)
Profilova fotka
martina: to je docela pálka za ten dort, doufám že budem mít nějaký levnější i když místo toho budouo mini zákusky tak se to taky navýší :-( v pátek jsem si byla pro závoj, tak teď už mám na sebe snad všechno ;-)
Profilova fotka
no on je ten dort za 4500,- ale je pro cca 65 lidí, takže to myslím není zas tak hrozné - zase už nebudeme kupovat nic jinéhoi sladkého a si bude i dost do výslužek.
Profilova fotka
tak když je to pro tolik lidí tak to asi zas tolik není, já jsem zvyklá akorát na dorty na narozky :-N a ty jsou dost levnější ;-). no já jsem se dívala jaké krémy můžem mít v tom dortu a začínám uvažovat o kávové příchuti, říkám si že to není tak sladké tak by to mohlo jít ne?
Profilova fotka
no nám dali přímo v cukrárně ochutnat - dělají hlavně čokoládový a vanilkový krém a světlý a tmavý korpus - tak jsem to nakonec namíchala - 2 parta celá světlá a prostřední je světlé s čokoládovým krémem. Dala bych prostě něco, co chutná vám a myslíš si to i o většině hostů - něco takového neutrálního. Kávová je také dobrá a budeš mít určitě úspěch - my jsme oba na vanilkové a proto tato volba.
Profilova fotka
vanilková je taky ve výběru o tom jsem taky uvažovala a pak mě zaujala ta kávová, z cukrárny máme vyzkoušené hlavně minizákusky a pak zákusky, a ty mají fakt super a dorty má vyzkoušené mamčina kolegyně tak snad to bude dobré ;-)
Profilova fotka
Tak to my chceme dortík aby byl na první pohled úžasně romantický.. prostě svatební marcipánový slaďouš, ale uvnitř byl trošku jiný. Milujeme jahody, jakte jsem uvažovali o krému z kousky jahod. Ten mi ckurářka schválila, tak asi nakobinuju patra - světlý, tmavý korpus a jahodový krém. Mňamy, úlně se mi sbíhají sliny. :-p
Profilova fotka
elizabeth: mi se strašně líbí dort co tady mají některé holky v albu, takový co má na sobě jahody, akorát že nevím kdo by ho udělal, tady cukrárny strašně lpí na tom co dělají ony a nic nového nechcou zkoušet :-( kdy si budete vyzvedávat dorty? mamka chce až v den svatby ale mi to příjde blbé aby se brácha ještě někam hnal pro dort a pak ho převážel do restaurace, zvlášť když v cukrárně mají až od 9 a my máme obřad v 11 :-(
Profilova fotka
no pokud mají v restauraci speciální lednici na dorty, tak bych ho vyzvedla klidně den předem (musí to být samostatná lednice aby nenatáhl pachy od něčeho jiného) nebo se zkus domluvit s cukrárnou, jestli by ti ho tam nepřivezli. Nám ho budou kvůli chybějící lednici přivážet až na odpolední párty kolem třetí odpoledne. U nás v cukrárně dělají naštěstí dorty i podle obrázku, ale mesíš mít nějaký konkrétní - nechtějí dělat jen podle popisu, že bys pak nemusela být spokojená, protože každý si to holt představí podle svého.
Článek se načítá
Profilova fotka
My ho budeme objednávat podle obrázku, už jsme ho nechali upéct v menším provedení (nafoceno v albu). Bohužel jsme ho neochutnali, po cestě jsme drobet nabourali a už jsme ho nevyzvedávali. :-( Ale objednáváme ho v cukrárně kousek od restaurace, i majitel restaurace nám ji doporučil, takže věřím, že bude dobrý. A proto, že je to kousek, tak bych ho chtěla vyzvedout, až ten den dopoledne. V hotelu budeme spát už od pátku, a na vyzvednutí nás bude sedm. Tak se určitě někdo obětuje. Jahodových mají všude spoustu krásných, já vím. Ale moc mi tam nesedí vzhledově, chtěla jsem něco děěěsně romantickýho, tak jsme vybrala ten. :-D
Profilova fotka
Jak máte naplánované focení? Máte nějakou variantu prší? V restauraci? Na zámku a tak?
Profilova fotka
tak mokrou variantu nemáme žádnou, musí být krásně :-D. kamarádka už má teď nervy jestli mě dobře vyfotí a jak to bude v kostele, že tam bude tma a tak, chudák nervuje víc jak já. původně jsme chtěli fotit vedle kostela, je tam takový "park" akorát lavičky a upravený trávník, ale pak jsme našli asi 300 m od restaurace krásný zámecký park, teď jde jenom o to aby byl otevřený (zámek bohužel chátrá). vím že některé holky říkaly, že prý když prší míň tak se drží deštník, ten se pak zahodí a fotí se :-D a další kamarádka říkala, že fotograf to nafotí v restauraci a pak rozostří pozadí ;-)
Profilova fotka
No my taky počítme, že při nejhorším je možné udělat pár fotek na hradě... i chodby můžou být dobré pozadí na focení. A potom teda v hotelu, no a vzhledem k tomu, že je to v Telči, tak na náměstí vpodloubí to taky ne. Jen nesmí lít jako z konve, protože, než bychom tam pěšky došli, byly bychom jak myši a ty urousaný šaty... :-|
Profilova fotka
No pokud by bylo opravdu ošklivě, tak se přesune obřad na radnici (paní matrikářka bude volat hodinu před obředem) tam by byly také nějaké fotky, pak vpřed restaurací na terasách a hned vedle je muzeum starých závodních aut, takže by to bylo i takové netradiční. No ale snad bude hezky a kapičky štěstí spadnou tak maximálně chviličku přes oběd :-)
Profilova fotka
no tak to my fakt mokrou variantu nemáme žádnou :-(. jedině u nás doma na seně :-D to by mohlo být dost netradiční :-D určitě bude krásně, pršet nebude
Profilova fotka
Tomu říkám optimismus, jen tak dál! :-D :-D :-D
Profilova fotka
elizabeth: no musí se pozitivně tak jako ve škole, nikdy jsem si neříkala co nechci, protože jsem to pak dostala, vždycky jsem si říkala co chci a pak jsem to taky dostala, takže já chci chci a chci aby bylo pěkně :-)
ahojky, tak koukám, že už máte vše připravené a svatba může začít já jsem už rozeslala oznámení o víkendu se chystáme objednat menu v restauraci a příští víkend dort taky stále nemám ty botky takže budu muset objetovat jeden víkend s hafíkem a miláčkem a vyrazit po všech možných obchodech a něco sehnat jinak se mějte krásně papa :-)
Profilova fotka
velina: já myslím, že boty určitě seženeš :-) oznámka ještě nerozdáváme, ale vypadá to že je asi budem muset Honzové rodině poslat poštou :-( příjde mi to blbé, ale prostě se tam nejdřív dostanem až 8.5. a to mi příjde pozdě :-(
Profilova fotka
Holky my oznamka taky posílali poštou. Máme rodinu a kamarády rozeseté po celé republce, takže bychom si s roznášením oznamek a koláčků docela mákli. Tak týden by to možná dalo :o) Tak jsme to rozeslali poštou i těm, kteří jsou z blízka, aby se ostatní neurazili a bylo to. V podičce. Však si cukroví ještě užijou a o svatbě stejně už všichni věděli přede, tak jakýpak caviky... ;-)
Profilova fotka
my jsme to chtěli zavést osobně, protože Honzova rodina začíná dělat scény jako že nejsou zváni a tak (protože nemají od ledna oznámka :-() no snad to přežijou, dneska jsem Honzu zaúkolovala aby své rodině alespoň zavolal a teda je oficiálně pozval, když na těch oficialitách tak trvají ]-(
Profilova fotka
Tak dneska jsem si vyzvedla výzdobu na auta a na stoly - akorát mi místo bílé a bordo stuhy přišla jen bílá, ale to snad ještě nějak doladíme. Teď hurá na zkoušení, jak to bude vlastně na autech vypadat :-) Ohledně oznámení máme výhodu - jsme oba z jednoho města a většinu kamarádů máme v okolí 10 km, takže poštou půjde jen 1 oznámení s pozvánkou a asi 3 další jen samotná oznámení.
Profilova fotka
Tak já už mám zamluvené kytičky... vyhrála světlá varianta.... nechci aby byla kytka výraznější než já :-N Už se pomalu schyluje ke konečnému seznamu hostů, takže o víkendu objednávám ubytování a jídlo v restauraci napřesno.... no a čeká mě zkouška líčení. A přišli mi dárečky pro svatebčany - jsem nadšená. :-D Juj, to to utíká!!
Profilova fotka
ty jo elizabeth Ty jsi ale rychlovka. z toho co už máš mi většina chybí :-D. akorát líčení už mám za sebou na tom jsem byla už v březnu, v pondělí jdu na kosmetiku na čištění pleti, dala jsem si to radši víc dopředu aby se mi stihl zahojit obličej ;-)
Profilova fotka
To bude tím vaším půl-měsíčním náskokem. :o) Já už to mám za pár (řesně 29 dní) Chybí ale třeba ještě výzdoba ostatních aut. Chtěla jsem smetanové mašle - takové ty papírové stahovací. Ale ne velké, jen maličké, ale nějak je nemůžu sehnat a navíc v tom potřebném mnoství. No uvidíme... ještě mám drobet čas, ale to jsem si říkala před rokem taky, a najednou, ženich je bez košile, já nemám ideální botky... mám jen bílé a šaty jsou kapučínové,... už je asi neseženu, prostě hezké smetanové bez podpadku nikde nemají |-|
Profilova fotka
elizabeth: tak to jo, to máme v tom případě čas :-D. no my nemáme pro ženicha ani oblek, nějak mi teď začal přibírat (asi ho dobře krmím) tak si ho chce koupit co nejblíž k svatbě aby mu byl, tak bych to viděla tak za 14 dní a pak k tomu košili, kravatu, boty, no ještě že já mám pro sebe všechno :-D výzdobu na auta si naštěstí vzala na starosti mamča tak to mám alespoň klid :-)
Profilova fotka
Tak já jdu dneska na novou zkoušku šatiček - do Claudie, mají novou kolekci a beru si s sebou už rovnou i závoj, šperky a botičky. Zítra jedu pro koláčky a během čtvrtka a pátku budeme rozvážet po známých.

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?