22.9.2007 Ostrava II.

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, tak vás vítám v druhém dílu naší diskuze :-)
Profilova fotka
teda vidím, že diskuze se přesunuje spíš do večerních hodin.. Katty RK Beruška byla ta co mi přivedla tu sociálně slabou matku, navíc ěmli včera volat jestli jo či ne, ale ani ped...takže nespolehliví...zato mám novinku, ti manželé s dítětem co tu byli včera to vzali, takže od 1.6.by to mělo klapnout...tak na to, že byli druzí, to šlo celkem rychle... :-) Vasha: s tou výpovědí je to blbé, já bych se hodila zpátky na marodku...na co nejdýl..na záda to uhraješ vždycyky,máš na to 7 dní(ochrannou lhůtu)já to tak udělala taky..a honem miminkovat,ať z nich vytáhneš ještě slušnou mateřskou... :-)
Profilova fotka
k tomu odstupnému: z organizačních důvodů musí dostat 5 měsíců( 2 výplaty za to, že odešla dohodou hned, jinak mohla ještě 2 měsíce dělat a další 3 měsíce odstupné)jinak bych to nepodepsala, to jsem si tjišťovala když jsem šla pro výpověď já..a pět platů(navíc skoro čistých)bodne...navíc pokud bys otěhotněla, máš obrovský průměr na mateřskou a nemocenskou(jako to mám já :-) ) pouvažuj nad tím miminem,aspoň 2 měsíce to zkusit..dneska se dobré místo hledá špatně :-(
Profilova fotka
Saly: vís že mi chalp nabízel asi tu samou klientku jak ji popisoval tak jsme si říkala, že to bude 100% ona! a navíc makléř moc příjemný nebyl, nasmolený že nejsem připosmolená a hned nesjdu s klíčky v ruce. A co to bylo za RK? A ty mladé tam máš na neurčito/určito? A co smlouva? použila jsi svou nebo jejich? Jinak pokud máš dohodu tak to tak neplatí s trou MD! A navíc bych raději hledala novou práci ať se mám kam vrátit, mít zázemí než rychle na mimino, je třeba se taky někde po MD vrátit a pak je to hledání obtížnější s malým děckem než bez. Ale Vasha je šikovná, myslím si že má co nabídnout a umí se prodat tak brzy něco sežene co bude v OV a pak po zkušebce může začít špekulovat nad miminem.
Profilova fotka
katy: jen aby se nespletl a nekoupil akvarijní :-D :-D :-D a nedělej chutě jo??? vasha: no já bych spíš honem hledala jinou práci... ale já jsem asi stará škola. No jak píše Katy .. saly: a ke všemu to podle mě platí jen když máš klasickou výpověď a ne dohodou ale i tak jsem o 7denní ochranné lhůtě nic neslyšela.. A s tou MD versus vypoved dohodou fakt netuším zda to v nových podmínkách ted tak platí.
Profilova fotka
nemám mladé, to jsem neříkala, mají asi kolem pajdy a 12ti letou dcerou..smlouvu zatím řeším, poslal mi dvě svoje, tak na to přes víkend mrknu..ale ta klientka to asi nebude ona, pže chtěla OV Jih a co nejlevnější a ty to máš drahší, tak pochybuju, že to je ona..smlouvu dám na rok.. S tou dohodou to platí tak jak jsem napsala.....já jsem ten případ..mám to pozjišťované detailně, neboj ;-) šla jsem taky dohodou a mateřskou mi platit budou i dvě nebo tři kdyby navazovaly...musí to právo ale využít teď v sedmi dnech(onemocnět)pak už nemá nárok na nic...já bych to zvážila,roky má,manžela taky a to mimino zas tak rychle není :-) připočti si ještě 9měsíců v břiše ;-) ..a nikde není řečeno, že ti místo držet budou, když tě nechcou dostane výpověď stejně první den po nástupu na MD..taková jistota už dneska neexistuje..kdyby to klaplo, tak má půl roku vysokou nemocenskou, půl roku obrovskou mateřskou a 5 měs odstupné, to je finančně zajištěna na rok a půl..tak to řeším já..furt jsem jen platila daně jako blázen, tak to hezky z nich teď vytahuju :-D :-D :-D jo a jak píšeš po zkušebce spekulovat s miminem...nevím, plat bude mít po zkušebce nízký..z toho průměr nenahoní a mi to zaměstnanec udělat(myslím takový podraz že otěhotní)tak ji stejně pak hned vyliju..jestli teda třeba když se vrátí za šest let po dv ou dětech bude firma existovat..já bych v dnešní době tak daleko neplánovala.. ;-) Pan: to nejsou staré podmínky..to platí pořád..pokud potřebujete s něčím poradit jak odrbat stát..jsem k disozici :-D :-D
Profilova fotka
Pand: poslu z rybky kousek chceš? Už volal P. že úkol splnil a rybáci jsou doma :-) a z malých skalárků asi prd! ;-( ;-( ;-( Já jsem taky stará škola v tomto směru. Už jsem několikrát "dostala" přes hubu a vím, že nikdo mi nic nedá, spíše naopak. jak je to teď s novými podmínkami netuším, třeba kouknout do ZP, ale nejsem si 100% jista, že když se dohodneš tak se na tebe něco takového vźtahuje. Spousta kolegů dostala výpověď dohodou, odstupné a šli sice na PN,ale i tak jsou v evidenci UP s námi už nemají nic společného, tím, že šli na PN si prodloužili akorát, že déle je bude vyplácet UP a ne sociálka.
Profilova fotka
to fakt není nic nového...můžete mi věřit,když říkám, že já jsem toho tak využila..nové akorát je, že před pár lety byla ochranná lhůta 40dní a teď je jen 7.když jsi na PN, jsi možná v evidenci, ale nedostáváš od pracáku prachy..dostáváš nemocenskou..na pN chodí proto, aby si to období prodloužili..lékař tě bezdůvodně (třeba na záda )udrží doma max 2-3 měsíce aniž by po tom někdo pátral, pak se nahlásíš na pracák a máš dalších 5 měsíců peníze proto to dělají..ale to je jiný případ..ti asi nechtějí otěhotnět.. :-) ty pokud během té 2měsíční nemocenské otěhotníš,tak pak jdeš pod gynekologa na rizikovku a to už tě pak nikdo neřeší..podmínka j e, že nesmíš ani na jeden den nastoupit na pracák..v ten moment máš mateřskou nula.... :-| Se zeptej na personálním.. :-) zaměstavatel ti to vyplácí, ale pozor to neplatí ze svého, jde ti to normálně ze soc.pojištění, ale přes něho, takže tě musí vést třeba 6let v evidenci a papírovat s tebou..proto jsou naštvaní..ale z jejich kapsy to nejde..jen to spočítají z tvé mzdy..a pošlou ti to na účet.
Profilova fotka
Já bych volila PN a hledat novou práci a až najdu tak uvažovat nad miminem. Nabídky práce jsou jen se nebát a taky bych sama od sebe volala na firmy a požádala o schůzku a sama se představila a místo se najde pokud umíš se prodat a zaujmout!
Profilova fotka
já netvrdím, že nejsou..jen když Vasha o tom mimču už mluvila, tak teď má nejvhodnější příležitost..já ji jen radím jak na to, aby z toho vytřískala co nejvíce..vždyť ona se sama o tom zmiňovala, že mimčo chce,ne? Kolega sháněl teď práci 5 měsíců,a to má praxi dost velkou a zaujmout taky umí..práce je, ale bohužel za kolik... :-( teď od prvniho pátý nastupuje jako Key account do T mobilu..taky nechtěl někde začínat za dvacet, na to už naemáš roky.. :-( nejhorší je, že sice ty životopisy rozešleš,ale strašně dlouho trvá než se ti někdo vůbec ozve..pokud vůbec..já když jsem se hlásila do AAA, tak výběrové řízení trvalo(všechny kola)dohromady tři měsíce..strašně to natahují.. a navíc dneska jedou firmy přes personální agentury, což je úplně o ničem..tam můžeš volat jak chceš a stejně tě odkážou na agenturu..neviděla bych to zas tak růžově.. :-( jsem strašně ráda, že mě to teď pár let nečeká(snad :-p ) já teď rychle šiju ty závěsy,ale třepí se to jak sviňa, tak mě z toho asi trefí, ale musím to dodělat, pže dnes jedem na chajdu, tak ať to tam můžu pověsit..a počasdí je nádherné, tak už se mooooc těším..v sobotu jedu prodat do bazaru tu feldu, tak jsem zvědavá, jestli ji někdo bude chtít :-D :-D
Profilova fotka
ještě čtu že bys volila PN+hledat práci.. a co tak PN+hledat práci+pracovat na miminu :-D to se přece nevylučuje :-p a je to jen příjemná záležitost navíc ;-) a pak uvidí co z toho vyjde dříve... :-)
Profilova fotka
saly: no já nevím, moc se mi to takto nezdá... kdyby to tak dělal každý... a právě po zkušebce se mi zdá, že plat se může navýšit .. ten většinou se navyšuje po té zkušebce.. no ale taky jak kde.. každý soukromník či firma to bere jinak... katy: no jasně.. jen aby nesmrděla než to ke mě dorazí :-D no hlavně , když dostaneš odstupné tak nevím jestli se hned můžeš hlasit na pracáku... to taky netuším jak to je..
Profilova fotka
Pan co se ti na tom nezdá, když už ti potřetí píšu, že já to tak mám, tak to asi jde, ne? ;-) po zkušebce se ti snad plat navýší určitě, ale mi třeba tvalo hodně dlouho než jsem dosáhla platu se kterým jsem byla spokojená..u vás je to podle mě jinak vy jste ti tabulkoví...to s platy v soukromé sféře podle mě nemá nic společného..můj plat se mi třeba zvadl od zkušebky víc jak trojnásobně, to podle mě u státních zaměstnanců neplatí..možná se mýlím.. Když dostneš odstupné tak se na pracáku hlásit můžeš a peníze normálně dostaneš, kdysi to tak nebylo muselas mít ve výpovědi odstupné definované jako mimiřádnou odměnu, jinak jsi peníze po doby odstupného nedostávala...ale musela jsi je zdanit plus soc. a zdrav..z odstupného platíš jen daŇ..soc a zdrav se neplatí, ale když to máš jako odstupné zase se ti to nepočítá jako půměr na mateřskou,pže z toho nemáš plac.soc..proto já to vzala částečně jako odměnu a část jako odstupné, ale tohle musíš vědět při podepisování dohody, pak už je pozdě..já jsem byla na výpověď hooooodně dobře připravená :-) ti říkám, potřebuješ li něco vědt, já ti poradím,tady to jsem studovala už několik měsíců před výpovědí...a vydělala jsem tak doslova několik stovek tisíc...to se chce jen poradit.. mě z toho stroje asi střelí,vždycky šiju tak jednou za půl roku a za tu dobu zas uapomenu jak se navlíká nit,..anemůžu nikde najít návod :-( :-( ach jo
Článek se načítá
Profilova fotka
tak třeba tady..když mi teda nevěříte.. :-D http://www.personalni-poradna.cz/onli...
Profilova fotka
UP nená nic společného s výši platu. Na pomoc při zaměstnání má každý právo po dobu 5 měsícu a jsou to % z platu za poslední rok. Když dostaneš odstupné, většinou dostáváš strop po dobu 5 měsíců, aby ti byl udělaný výměr musíš od zaměstnavatele z účtárny tento doklad donést v něm je i vid+ět, že to odstupné bylo! PO 5 měsících sice zůstáváš v evidenci UP, ale platí tě sociálka a tady už je hůře, i oni dostanou podklad, že byli "peníze" navíc, hodně vysoký plat, apod. navíc je vyživovací povinnost manželů tak můžeš dostat kulové! Mě jednou opičáci zjistili že jsem zpětně požadovala něco propratit už ani nevím co to bylo a hodilo mi to 11 tis. a 3,5 měs. jsem od nich nedostala ani korunu. Dnes bych taky dostala h...o :-D Saly: a nestraš Vashu, ta sama musí vědět co je pro ni nejlepší! Navíc nastoupit jako těhule a tajit to není fér jednání a taky na to narazíš! Do bazaru nebo na vrakáč? :-D definuj přesně! a jaké barvy budou závěsy, ty jsi šikula, že šiješ :-)
Profilova fotka
no však říkám, že být na pracáku je naprd ;-) lepší se hodit marod..to celou dobu se snažím tady vysvětlit ;-) no ždyť to jsem psala, že pokud jsi těhule je to podraz na zaměstanvatele..ale já jsem nemyslela otěhotnět a jít do práce...proč proboha???? to by mě teda ani nenapadlo..šupat na rizikovku a hezky nožky nahoru :-D :-D a čekat na nástup na mateřskou..ty jo,mi už se to blíží, myslím, že tak do 14 dnů bych měla být na mateřské, už teď mám míň jak osm týdnů do porodu... Do bazaru..jsi blázen na vrakáč? Felicii LPG sportline? :-D :-D :-D však počkej kolik za ni dostanu..čeští lidi jsou hloupí furt preferujou české auta a feldy se teda drží..myslela jsem, že budu chtít tak 20, ale jak jsem se dívala tak si v klidu řeknu 45!! ... a uvidí se... ;-) zas aspoň penízky k dobru:-)
Profilova fotka
saly: no já předtím pracovala asi u 3 soukromníků, tak můžu porovnat ;-) no je to asi tak... a je to i možné.. ale myslíš si osobně, že být na nemocenské něco řeší? A rychle udělat mimčo jen abych vyřešila nějakou situaci o kterou jsem se ani nepokusila ji vyřešit se mi zdá dost hloupé.... ale to se musí rozhodnout každý sám a jsem ráda, že v situaci Vaschi nejsem. týý jo tak už začneš vegetit, no to máš supeééér :-) no vegetit, jak se to vezme co? A co malý, kope kope nebo nechá maminku i vyspat a odpočinout?
Profilova fotka
Takže já jsem tím pádem hloupá.. ;-) protože jsem to udělala..a to nemám ani manžela narozdíl od vashi :-D ..jo? možná hloupá, ale nejspokojenější jaká jsem kdy byla.. myslím, že je lepší být na nemocenské finančně zajištěná, tudíš v klidu..klidná máma-klidné dítě..když tu možnost mám, než jít na pracák, nic rozumného nesehnat..bohužel i to se může stát ..po pěti měsících bez peněz,pže z pracáku máš nulu na mateřskou a navíc máš manžela, který tě musí živit....musíš myslet i na to malé, když na ty prachy má nárok, tak to přeci státu nenechám.. pořád píšeš"rychle mimčo" ale ono to není jen tak, to je zázrak když se ti to povede...a pořád vycházím z toho, že Vasha psala, že miminko chtějí, tak kdy jindy než teď ....jen jsem jí chtěla poradit jak to finančně zkoulet, ať je na tom co nejlépe..na pracák může vždycky, to je až to poslední.. Kolega byl na pracáku taky pět měsíců a říkal, že bere strop nějakých 13tis a nerozhodovalo naštěstí kolik bere jeho žena, pže to by nedostal nic..ale pořád je to míň jak nemocenská...
Profilova fotka
saly: no já netvrdím, že jsi hloupá ;-) Já jsem myslela tu situaci Vashi, nechtěla jsem se tě nijak dotknout.. je to každého věc jak činí ;-) jj na tvém místě bych to asi taky tak udělala ;) když už , tak už :-D aha tak já nikdy nemocenskou víc jak 13tis kč neměla tak nevím... ale kdy já jsem taky marodila ze? :-D :-D takže hlavně klid ;-) Vasha bude jistě ráda za každou radu :-)
Profilova fotka
Mě ses nedokla neboj, pže já jsem přesvědčená, že jsem udělala pro sebe a pro malého to nejlepší ;-) ale Vasha je ve stejné situaci :-N možná ještě v lepší,má muže a má kdy bydlet..já bydlela v té době na chatě a riskovala, že mi spadnou po pětiměsíčním vztahu růžové brýle a zůstanu sama s dítětem a bez peněz i bez chlapa....tak já si myslím, že je v lepší situaci,navíc když pominu fakt, že je mladší.. :-D :-D no teď je strop nemocenské asi 16 tis, ale nevím při jakém platu...to bych kecala.To máš jako v práci třeba 23tis hrubého, což už je na vyžití slušné... :-) Já vařím, chci si to odbýt, ať na chaťuli nemusím, tak jsem vymyslela jen rizoto..to jen ohřeju a je,ale ještě aspoń 2 jídla..navíc tu vrtají ten barák, jak nám zas opravjí ty balkony :-( tak je tu pěkný smrad a rachot,už se těším do přírody... :-)
Profilova fotka
Holky hlavně se tu nehádejte! Myslím že vasha je dost stará "koza" (daši neber to osobně!) :-D aby se sama rozhodla. Na některé věci mám svůj názor jako být na UP a dělat načerno, apod. mě to příjde jako být vyžírka, ale je to každéhop věc a pokud mu to vyhovuje a náš stát to podporuje tak jo. Vasha: mluvila, že se snaží o mimino? hergot to mi uteklo, asi nepozorný čtěnář! Saly: my grilujeme, griluje a zase grilujeme ať žijí karcinogeny :-D
Profilova fotka
Katty tady se nikdo nehádá...prostě dneska rozebíráme téma, co všechno umožňuje náš stát a jak to z něj vytřískat..když už s tebou zaměstavatel takhle vy ..pe :-) My budeme taky grilovat, ale my vždycky spíš kvečeru, takže oběd budu muset stejně vymyslet...
Profilova fotka
Saly: tak mi taky k večeru grilujeme už mám koupeného i Pepu :-) ale jinak bude i masíčko i rybička :-p a na oběd nějaké rychlovky s mamkou vymyslíme :-)
Profilova fotka
toho Pepu bych si dala,ale musím to nechat až na léto..teď zrající sýry nesmím.. :-S ale pak si to vynahradím.My dnes negrilujem, jdem se známýma na pivo, tak až zítra..a to budu dělat vepřové ražničí... já se loučím, mám za chvíli vycházky,tak jdu na zahradu, když je tak krásně..tak já se přihlísím zas až v pondělí..ahoooj a přeju krásný prodloužený víkend :-)
Profilova fotka
Já se taky pro dnešek loučím papa a hezký relax na prodloužený víkendos :-)
Profilova fotka
ahoj holky, vasha: s tou prací je mi moc líto, ale držím všechny palce co mám ať něco najdeš saly: tak gratuluju k úspěšnému pronájmu bytu :-) no když jste se tak bavily, tak já jsem taky H. upozorňovala, že kdyby u nás v práci hrozilo propouštění tak se mu musí povést dítě napoprvé ;-) a zkoušela bych to jak říkala saly, otěhotnět ještě než by byla výpovědní lhůta, stejně když půjdu na pohovor tak si každý řekne, že budu chtít na mateřskou tak mě radši neveme preventivně :-N, ale doufám že to tento nebo příští rok nebudu muset řešit
Profilova fotka
saly: proč nesmíš zrající sýry? no já bych tak grilovala.. holky jste mě uplně navnadily ;-)
Profilova fotka
pan: ve zrajících sýrech jsou mikrouši, navíc třeba v pepovi jsou plísně a to není asi pro těhotné zrovna nejlepší :-)
Profilova fotka
ahoj holky, přeju krásné ráno H. musí dneska i zítra do práce tak si alespoň udělám všechno co chci aniž by mi do toho kecal x-)
Profilova fotka
jija: aha... no to kdybych slyšela svého muže a sestru... :-D :-D hi hi h i... a M. tu dělal doma zase revizi ledničky -- u M. rodičů :-D a já zase přeji pěkný večer :-D jj to udělej... taky to tak dělám ;-)
Profilova fotka
Preju vsem krasny vikend !!! ;-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?