22.9.2007 Ostrava II.

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, tak vás vítám v druhém dílu naší diskuze :-)
Profilova fotka
saly: no to jsou vsechno cibuloviny... to je asi stejný postup jak u toho amarylisu ;-) ale hyacinty a narcisy mi chcípnou taky... teda ne že chcípnou .. oni jako pak zase vyrostou.. to jak chcípnou tak je dát do tmavé místnosti chladné a vyndat tak v prosinci a až vylezou tak zalévat... jenže mě pak nevykvetou :-| ale je fakt, že jsem je měla přesadit, neměl tam místo hyacint.. jenže nebyl čas :-N katy: aha :-D
Profilova fotka
ono když necháte ty listy uplně chcípnout až do sucha... tak se ty živiny vracejí zpět do cibule.. pak se to nechá přezimovat a vytáhne se to do pokoje tak v tom prosinci, lednu .. a pak by to mělo samo vylézt.. někdy se to samo dřív ozve a vyleze dřív.
Profilova fotka
pan: aha..tak už vím.. Katy:poraď mi pls..řeším teď ten pronájem a smlouvu cos mi posílala kdysi..když dám celkoovou částku třeba 7500 Kč včetně spotřeb..co když budou spotřeby vyšší ve vyúčtování? jak to z nich pak dostanu?
Profilova fotka
saly: no jestli ti můžu poradit já.... dej si peníze kolik chceš mít čistého... a oni at si platí spotřebu... a nebo když to uděláš že budou mít celkovou částku... tak pak když přijde vyúčtování tak to doplatí pokud to bude nad rámec.. ale asi bych to zanesla do smlouvy aby se pak necukali ;-)
Profilova fotka
no Katty mi právě posílala smlouvu, ale tam to zanesené nemá..a já už se jednou spálila..když jsme pronajímali měli abnormální spotřebu teplé vody..nakonec to sice doplatili, ale ve smlouvě jsem to neměla.. :-( jenže vyúčtování třeba tepla je 1x za rok a co když už tam třeba v tu dobu nebudou?
Profilova fotka
no to je právě ten risk... já bych to udělala asi tak... že bych si dala třeba 5tis kč čistého a plus že si zaplatí spotřebu nebo tak nějak... nevím kolik si tam můžeš na Ostravu dovolit chtít mít to čistého míň nebo víc... a oni si to budou takto i regulovat... když to dáš paušálně, tak na to budou prdět
Profilova fotka
no právě, musím si to ještě v hlavě pořešit...
Profilova fotka
pořeš... ;-) třeba to prober i s Katy.. ta má přímo zkušenosti s pronajímáním... já akorát z té druhé strany a vím co se mnou za individua bydlelo a do roka byli pryč.. a já málem za ně platila spotřebu no děs :-( takže já osobně bych šla do čistého zisku a oni at si platí zvlášt spotřebu.. ale tak samozřejmě at na tom vyděláváš ;) to je jasné.
Profilova fotka
no Katy tam má právě v té její smlouvě celkovou sumu a šmytec..to já bych se bála..už jsem taky pronajímala a právě proto, že jsem se spálila,to teď tak řeším.. já se dnes loučím, jdu rychle něco uvařit a jdeme ven..ahoj
Profilova fotka
ahoj holky, katy: není na nucené nemocenské, je na skutečné ;-) pan: Ty jsi ale šikulka s těmi květinami, já mám doma akorát umělou orchidej co mi dala mamka (znala moji šikovnost a přístup k rostlinám :-D) saly: to s tím, že jsi nestihla bazén chápu že to naštve normálně asi budu muset zítra s pejskem k veterináři, zdá se mi že má nějaký divný hlas, jako by měl něco v krku co mu vadí (doufám že to není vzpříčená kost co mu dal H. z kuřecích stehen když jsme grilovali), radši půjdu zvytečně než to zanedbat :-|
Profilova fotka
dobré ranko kočandy :-) dneska mám pracovní výjezd, tak jen pozdravím ;-) jija: no kdyby mě to kolegyně neporadila co s tím tak asi by mě to taky chcíplo :)) ale další kvitko co jsem musela doma řešit je benjaminek... nějak mi opadává, tak jsem ho chtěla ostříhat, ale prvně jsem sedla na net a zkoukla... tak to že prý opadává znamená, že s náma mluví a chce to samé od nás, proto nás takto upozorňuje, tak jsem na něj začala mluvit ať neopadává a jsem na to zvědavá :-N a není pejsek v pubertě? :-D no kuřecí kosti by psy neměly... teda ne ty malé.. ty velké myslím můžou.. ale raději bych s ním taky zašla... tak pak napiš jak jste dopadli ;)
Profilova fotka
Ahoj holky, konečně se blíží víkend a mě welness. Saly: jsi nepozorná a špatně čteš! Já tu smlouvu mám vychytanou - mám tam i o navýšení energií kdy zdraží ČEZ, apod., pak když oni budou plýtvat a posléze se pak i zvýší automaticky inkaso tak i zvýšení o inflaci mrkni na bod ze smlouvy! Nakopírovala jsem ti ho. IV.5. V případě, že se navýší poplatky za služby navýší se i výše nájemného. Nájemné se bude automaticky navyšovat o inflaci vyhlášenou Českým statistickým úřadem vždy k 1.7. běžného roku nebo dle písemné dohody obou stran.
Článek se načítá
Profilova fotka
Pand: ty jsi dobrá pes v pubertě? :-D :-D :-D
Profilova fotka
Jinak dnes mi přijde chlapík seštelovat net tak snad budu večer i z domu už příslušná jste mi nějak po síti nakazili PC! ;-(
Profilova fotka
Dobré ranko :-) Katy mám na mysli jiný případ...ne že se navýší zálohy..to jo ..ale ti moji první podnájemníci,měli třeba zálohy ny vodu měsíčně 1000kč a první měsíc po nastěhování když vše prali a chytráci napojili pračku na teplou vodu, tak jen za ten jeden měsíc projeli 3500 kč,t.j. o dva víc, oni mi to dali, ale tento bod v té smlouvě třeba toto neřeší, tobě to řeší až po celkovém vyúčtování, které nám chodí v březnu, ale to už tam může bydlet dávno někdo jiný,musím to nějak ošetřit jinak..asi zavolám te mé právničce..
Profilova fotka
No my to řešili tak že máme 2 kauce a z toho jsme to automaticky strhli! Ti první se taky rochnili ve vaně a projeli za 6 měsíců více vody a elekřiny než my za celý rok! Tak pokud něco s ní vymyslíte dej vedět event. zakomponuji i do své. Už máš nějaké kunšafty? Já teď hledám tak kdybys o nějakých věděla tak přihraj :-)
Profilova fotka
no v té smlouvě je jako výhled do budoucna, že pokud budou spotřebovávat více, tak že navýšíš,ale není tam psané, že jim to strhnout můžeš zpětně..jestli mi rozumíš.. ;-) fakt to řeším,člověk musí být opatrný =-) právě že by to chtěl kluk od M.z práce,on by asi byl sám nebo s holkou, tam takové spotřeby nebudou, ale předtím jich tam bydlelo 5 8-( já jsem zatím nikoho nehledala, on se přihlásil sám, tak ani nevím jak je to s poptávkou a nabídkou podnájmů..a vy tam teď nikoho nemáte?nejsou lidi nebo co? a cos udělala s těmi co tam byli?
Profilova fotka
katy: no já jsem to chtěla zlehčit :-N to víš, když zvířata mají vše co lidi.. tak bych se tomu ani nedivila.. asi jsme si už vybrali sedačku !!! :-) ale ještě uvažuji.. jako cena je výýborná.. ale bojím se světlé barvy.. vy se tady o podnájemníky ještě pobijete :-D
Profilova fotka
tak se mějte, fičím.
Profilova fotka
Pan:my máme bílou kávu,už asi 3 roky a je pořád OK, světlé barvy se neboj, hlavně musí být dobře omyvatelná a čistitelná, my máme z té umělé eko kůže a myju to občas jen čistou vodou..
Profilova fotka
Saly: no ještě tam jsou ale jdou pryč. Taktizují, před měsícem volali, že potřebuji snížit o 1000 Kč že to nedají a handrkovali jak na arab. trhu a tak jsme P. říkalam, nic jim neslevuj a slevil 500 Kč a tak že je to OK a ted volali, že bud slevníme na 7 tis. nebo si najdou něcio jného, přitom před měsícem měla zájem bývalá kolegyně která mi chtěla platit více než tito - jsem je měla vyhodit a nebrat ohledy a ona už něco samozřejmě našla! Pand: a kde jsi ji objevila?
Profilova fotka
no za sedm, to by měli dost levné...my chcem 7500 za 2+1, koukala jsem, že se to tak pohybuje, máme teda nevybavený byt a nic zrekonstruované, tak uvidíme, jestli seženeme...snad jo.. :-) Přebírám skříň a to je teda zážitekJ) třídím na vejdu – nevejdu…spíš nevejdu- nevejdu- nevejdu- nevejdu- nevejdu- VEJDU!!!(ale vypadám blbě, stejně nebudu nosit…J)) no musím si něco pořídit, je to fakt hrůzaL(
Profilova fotka
Saly: no přesně tak navíc v Komenského sadech! A byt jsme nechali částečně zařízen a je zrekonstruován. Jsem říkala, P. že ho tam necháme zadarmo, že nám bude za to větrat :-D :-D :-D Ani po porodu nevejdeš?
Profilova fotka
ahoj holky, saly: tak to já jsem taky nedávno třídila vejdu-nevejdu pan: taky jsem si říkala, jestli není v pubertě a nemutuje ;-) ale nakonec je to nějaké nachlazení, kdy se mu tvoří hleny v krku a dusí ho, mám na to sirup, ale potřebuju někoho kdo mi ho přisedne až mu to budu dávat, asi zkusím bráchu ;-) Katy: jo na ty brusle jezdím bude sama nebo s H. jak kdy, ale většinou jezdíme spolu, chodili jsme původně k ostravici ve vratimově, je tam dobrá stezka, ale jezdí tam celá ostrava tak je to přelidněné :-( tak jsme našli že prakticky hned u nás za barákem je nová cyklostezka na mitrovice, tak jezdíme tam, nejsou tam ani lidi, sice se to dá za hodinu projet 3x tam a zpátky ale dobrá, super asfalt a klid jede se mezi poli
Profilova fotka
ahoj jijo: a kde ta stezka na Mitrovice začíná? to víš, hledám už kočárkové trasy..zrovna jsem v Hrabové u kostela objevila hezký parčík s lavičkama, tak si tam budu chodit pak s kočárem číst... :-) Katty: jestli vejdu po porodu, to bůh ví :-D dala jsem vše nahoru do skříně a teď mám asi k dispozici 12 věcí do kterých vejdu, chci zajít na burzu na Hranečník něco pokoupit..to je tak když máš celý šatník z uplých triček,kalhotových kostýmů na míru a bederních riflí..to jsi pak v háji :-(
Profilova fotka
Saly: ty jsi tolik přibrala? Kolik máš nahoru? Ti můžu půjčit svůj štaník, já měla opačný problém, vše velké a tak jsemtaky schovala nahoru do skříně na začátek těhu že budu mít alespoň co na sebe :-D Taky až jednou budu mamina tak budu chodit do parku číst knihy ať jsm ena čerstvém luftu, nebo vezmu brusle a mamku - ta bude vozit kočár a já se projedu, s kočátrem bych měla hodně strach. Jijo: co ty tu v tento čas už ti to v práci funguje? A jak už je pesan veliký?
Profilova fotka
9kilo zatím, prý je to v normálu v sedmém měsíci, ale všechny trička ti lezou přes pupek nahoru,nebo košile nezapnu přes prsa a tak..vše jsem sbalila do krabic, tak to teď v mé skříni vypadá jako že jsem se odstěhovala :-D samé prázdné věšáky..
Profilova fotka
saly: fakt? no mě to připadá materiál takový ten nubuk nebo jak to popsat.. je to na pohmat velmi příjemné.. říkají tak 12kg že je v poho za celou dobu. katy: ve scontu tak existují kočáry i s brzdou ;) jsem viděla takto jezdit tu kolem rybníka. A nemá Jija jeste dovču? jija: jééjej bobek malý :-(
Profilova fotka
pan: skoro jsi to trefila, ale ne dovču ale paragraf, musela jsem odvézt H. k doktorovi a pak zase domů ;-) tak se snažím oběhat všechno co nestíhám normálně :-N Saly: je to když půjdeš pořád po té stezce kolem kostela je to skoro až na konec Hrabové a pak mezi poli ale končí to nájezdem na most, který je přes místeckou, ale není tam moc provoz a vede to k hospodě U Milky, naši vždycky říkali, že je tam nejlepší pivo v okolí ;-) ale kočárkem bys to možná měla skoro na 2 hodiny, ale pak tam jede bus do Hrabůvky tak bys zpátky mohla dojet MHD :-) Katy: v práci to pořád nejede a asi nikdy nepojede :-(
Profilova fotka
pan: neznám nikoho z mého okolí, kdo by přibral 12kg, spíš 15-20 :-( nechci ti brát iluze:-) jijo: 2 hoďky nevadí,beztak nebudu mít co dělat :-) zkusím to projít ještě teď někdy a to pivo teda taky prubnu, aspoň malé :-) já jedu k babi, tak pro dnešek ahoj :-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?