22.9.2007 Ostrava II.

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, tak vás vítám v druhém dílu naší diskuze :-)
Katy, víš jak sme se bavily spolu - že vždy když je něco new tak dojde .... tak už je tady :-D ;-)) se picnu fakt. mmch si dávám čeneskovou polévku do hrníčku x-) sem měla hlad a potřebovala něco na zahřátí ;-) a zobu bobule ;-) :-D
Profilova fotka
Ivi: je to na obvyklém místečku? du juknout? Já byla s P. na obědě, šel darovat krev tak jsme pak skákli na obídek, byla výborná bramboračka a já měla uzený sýr se šunčou a P. kuřecí v bramboráku.
Profilova fotka
Ivi: no comment, ale možná nějaké kilčo bude dole :-N
Profilova fotka
ahoj holky, vůbec jsem teď nestíhala zajít za Vámi a pozdravit Vás. Ve středu jsem byla na služebce na otočku v Praze na veletrhu laboratorní techniky, byla jsem tam ještě s kolegyněmi a ty chtěly jet domů později než já a tak jsem využila volné chvilky a zavolala Pan, jestli můžu přijít pozdravit a kouknout na Petrušku :-) včera jsem měla zase pro změnu AJ a přišla domů v 8, takže jsem se akorát najedla a šla spát ;-). dneska mě čeká úklid, protože je tady bordel jako v tanku a žehlení pro bráchy, je toho asi na 2 hodiny, tak snad to stihnu jinak na víkend máme zatím v plánu obrat jabka a zajet s nimi do palírny tak snad to vyjde a jinak zatím plány nemáme a necháváme to na náladě :-) lun: koukám, že Štěpánek už teda není miminko a s tím pivem, já si myslím, že každé malé dítě pije pivo a nastávajícíblondýna je asi trochu na hlavu :-N
Profilova fotka
lun: jééé malý už je teda pěkně velký, to tak strašně rychle letí to je děs.. katy: tak jak bylo na burze akvaristiky? Koupili jste tam něco? saly: díííky moc ;-) a vydrží to v autě převoz ty 4hod plus minus? No já kojím někdy i hodinu.. malá někdy u toho usne.. asi jak kojím přes ty kloboučky tak se utahá, no někdy si cucne jen z jednoho prsu a jsme hotoví za 20min je to individuální a nevyzpytatelné.. moc toho plánovat nemůžu :-| Dá se to někdy sladit tak, že budu kojit stále ve stejnou dobu? já kdybych šla na umělou výživu, tak rozhodně bych se rozhodla pro Bebu.. protože ta má probiotika... Nutrilon pouze prebiotika. holky jak uspáváte večer děti? co máte s tou blondýnou? Tam bylo něco napsáno pod fotkama? Nějak nestiham, jen jsem proletěla fotečky.. nějaký vtipný komentář na pivko? Lun nic si z toho nedělej ;-) já jsem holky dneska nějaká hotová... asi proto, že jsem si dnes během dne neodpočala.. asi půjdu brzo na kutě. jija: a jak se ti líbila malá Petruška?
Profilova fotka
ahoj holky, pan: Petruška se mi líbila, určitě mi chtěla udělat radost tak byla hodná holčička a skoro neplakala a házela zajímavé ksichtíky :-) tak s jabkama jsem nejeli, protože pořád prší a není kdy obírat :-( ale dneska jsme se rozhodli jít do kina tak jsem na to zvědavá, H. chce na Ulovit miliardáře tak snad to bude dobré
Profilova fotka
Ahoj: Pan: mi moje Dr.doporučila nutrilon, tak se budu řídit jí, pže tomu nerozumím, nevím jaký je rozdíl mezu pre a probiotiky, ale probiotika už dostává, tak to řešit nemusím,mi řekla, že toho obsahuje nejvíc a nejvíc se podobá Mat.mléku, no či ja vím, tak yje to o penězích :-( O uspávání jsem ti psala do Ip a já teda doposud ekojím ve stejnou dobu, to já asi nebudu nikdy... Počasí je furt hrozné, byli jsme včera omrknout Globus a obědvali jsme vedle Leoše Mareše :-D :-D
Profilova fotka
jija: no ona moc nepláče, jen když má hlad, nebo nemůže zabrat když chce spát .. jinak je fakt hodná a nebrečí ani když ji soukám do bodýček :-N a ksichty to ona háže neskutečné, to máš recht. tak sis vzala mustr? tak si užijte kino a pak povykládáš jaké to bylo ;-) saly: no však beba je levnější ;) no dr. doporučují nutrilon, páč je nutrilon u dr. zaháčkovaný.. asi více provizí.. jinak je beba rozhodně lepší.. ale nebudu tu šířit reklamu ;-) nutrilon je jen z čekanky a funguje na trávicí trakt pouze tak, jako by si dítěti dala banán.. ale pokud nemáte žádné problémy, tak to nemusíš řešit... řešila bych to kdyby dítě trpělo na koliky ;-) takže kojíš jak si malý prostě řekne jo?
Profilova fotka
ahoj, tak kino teda spíš nic než moc, málem jsme odešli dřív :-( jinak k tomu pro- a pre-, probiotika, to by měly být látky, které podporují střevní mikrofloru, resp. to čím se ty potvory bakterky ve střevech nejradši živí a prebiotika to jsou právě ty mikroorganismy, které by měly žít ve střevech, poduk nemá člověk problémy se zažíváním tak by mu měly stačit probiotika, protože proč si tam spát další brebery, když ty naše fungujou dobře, prebiotika jsou spíš vhodnější v případě, že dojde ke zničení střevní mikroflory např. nějakým zásahem jako antibiotika nebo třeba chemoterapie. mamča měla prebiotika napsané od dr. když měla nějaké šílené antibiotika co jí úplně zničily právě tu mikrofloru a dokonce i povrch jazyka, naštěstí se to pak všechno zlepšílo ;-)
Profilova fotka
jija: jéé tak to mě mrzí :-| takže jsou lepší ty probiotika jo? a v tom dalším případě dávat prebiotika.. v případě těch atb apod ?
Profilova fotka
je pardon, je to naopak probiotika živé a prebiotika potrava pro ně, pořád se mi to plete :-N takže podle toho co píšete: Nutrilon potrava pro mikrouše a BeBa i živí mikrouši, jako ona je i otázka jestli fakt přežijou transport skrz žaludek, kde jsou dost drsné podmínky a pokud je to ve střevech OK tak ať se to zbytečně nebije ve své podstatě když nemá člověk (dospěly) žádné problémy není potřeba aby používal ani jedno, je to jenom tahání peněz z kapsy, ale u dětí, miminek to teda nemám žádné tušení Pan: tak já bych dávala ty živé mikrouše asi spíš v případě problémů se zažíváním a pak fakt při hrozně silných antibiotikách, třeba na průjem jsou taky prášky z mikroušema, kteří to tam mají srovnat a H. zabírají nejlíp ale jinak je to v jogurtech třeba v Aktivii a nemusí se brát prášky, ale to asi ještě mimča nesmí co?
Profilova fotka
jija: jj to mimča nesmí... takže ta beba je jako blbá? Já se v tom nějako začínám ted ztrácet. jinak už máme vykoupáno, nakojeno, ted usínáme :-N
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj holky, Jijo: ještě že tu máme farmaceutika :-) pand: s pro a pre biotiky jsi jak Baťa s dřeváky v ... co? :-D a te´d se v tom vyznej, že ses na něco vůbec ptala co? Spíše jak radí Saly bych se řídila tím co poradí a navrhne dr. Jinak na akvaburze bylo super nakoupili jsme spoustu nových rybáků, potravu, je to tam za hubičku na rozdíl od zverimexů! Třetinové ceny! Počasí bylo na prd celý vík propršelo. V ne naši dovezli rybám vodu z horského potůčku, který má lux. hodnoty tak jsme včera měnili velké akvárko, nakonec tatík přišel pomoci a my s mamkou štěbetali, udělali jsme úplně nové akvárko, naši nám dovezli z Chorvatska spoustu zajímavých kamenů tak jsme dělali skály, skalky a vypadá to lépe než to co bylo předtím. Taky jsme koupili porodničku zase se vytřeli sklaláři tak jsem zvědavá zda z toho teď něco konečně bude. :-)
Krásný pondělní den ;-) o víku bylo všelijak. Sobotu sem měla pracovní a večer sem běžela za sestřenkou - páč sme se dlouho neviděly, v neděli jsme pracovali. A odpo sem byla na grilovačce - bylo to u naší team leadru (mojí tety) a bylo skvěle. Hodně se nám snažila pomoci, povzbudit a prostě nakopnout nás ;-)) já se tak těším až opadne veškerý shon a stres kolem stavby, tak se do toho s chutí obuji ;-)) Od včerejška odpoledne prší a i dneska ráno děsná sprška. Jdu si udělat čajík a půjdu pracovat. Ke kafíčku tu mám zákuseček. R má dnes narozky a já mu nechala udělat dort a je luxusní!!!! Dala sem mu ho už včera ;-))
Katy, jjjjůůůů rybičky - a nefotila jsi přeměnu??? Tak mi pak pošly nějakou fotečku, ráda se pokochám akvárkem x-) a ono se dá koupit i porodnička???? :-. to slyším fakt poprvé
Profilova fotka
Ivi: ahojky jaký dort jsi nechala udělat? Udělej nám chutě ;-) Nafotím a hodím na MS snad dnes/zítra ale neslibuji však mě znáš :-D jj existuje porodnička, si těď dělám z P. legraci, každý měs. je ta akvaburza, že př. měs. tam bude sedět i on a prodávat skalárky malé a popíjet kafe z termosky :-D
Katy, teta udělala ořechový s 2druhy krému - pudink + ořechy, hodně prokapaný rumíčkem a obalený v kouskách oříšků .... fakt jako luxusní záležitost. Zrovna před chvílí sem jí psala sms a móc děkovala ;-)) :-D :-D :-D hlavně že to tam jednou bude ;-) hi hi hi tak ho pošleš 1x za měsíc na výlet s termoskou v ruce a se skalárama pod paží ;-) :-D :-D :-D
Profilova fotka
Ivi: hmmmmmmm tak oříškový s rumíčkem taky můžu a nepošleš vynklík a nepošleš! ]-( Bude neboj potřebuji toho vložit více, něco už mám nafoceno ve foťáku tak musím stáhnout a vložit navíc budu muset stejně v tomto týdnu zapínat PC abych zaplatila tel., byt, internat tak 100% v tomto týdnu to bude. Ty se směješ, ale za dopoledne by klidně domů za skalárky donesl min. 1000 Kč a to ho zase vyšlu se sváčou :-D máme toho zlatého a ten je dražší než černý nebo žíhaný.
Katy, hmmmm tak pošly krabiču a pošlu!!!!! A nebo, jak dojedete tak si ho u tety objednám - abyste ochutnali ;-) to bych udělala i gulášek ajiné laskominy abych vás ucitla x-)) Ty jo až 1000,- jo? Tož to je dobrý kšeft ;-)) byste byli hloupí kdyby jste to nezkusili?
Profilova fotka
Ivi: a zpátky se budeme kulit co? :-N anebo se nám tam tak zalíbí že nebudeme chtít dom :-D jak to vidíš s tou návštěvou v OV? ta porodnička je super, je to taková kostka se sítkem co je zavěšena v akvárku = má pořád stejné podmínky jako když byli nakladeni jinak jsou moc choulostivý na změnu teploty, vody, apod. a jak jak se začnou kulit tak jsou v síťce a žádná ryba je nepožere tak snad by te´d nějaký mohl být, plankton už mám pro ně připraven! :-)
Katy, no tak jestli se budu kulit já z Ovy nebo vy z Moravy to máš fuk :-D :-D :-D No já nevím, lehce se nám komplikuje stavba - chtěli bychom mít veškeré mokré procesy do prosince hotové. Podle prognóz tak polovina listopadu - takže až pak, dřív bych jet nemohla. Buď to necháme na ten prosinec, nebo bych pak dojela na otočku třebas na jaře ;-)) co ty na to???? Ááá takže to je porodnička .... už chápu, tak držím pěstičky by to klaplo a vám se udrželi!!!
Profilova fotka
Ivi: mě je to jedno můžeš dorazit jak v listopadu tak i na jaře :-) akorát v tom listopadu nevím jak s tou ZOO, ale možná výjde počasí a bude krásný den a když ne tak něco vymyslíme :-)
Profilova fotka
Ahojte :-) to je hnusně co? Furt se mi chce spát.. No tak z těch pro a pre- jsem úplně nahraná.. A PAn ty se v tom nějaek vyznáš v té UM výživě? Že píšeš, že Nutrilon je o úplatcích, aale BEBA je od Nestlé a to jsou největší úplatkáři široko daleko :-D :-D to vím z vlastní praxe,jinak jsem zkoumala ceny a Nutrilon vypadá opticky dražší, pže je 800g a BEBA levnější, pže je 600g, tak v globáliu je rozdíl 4Kč na 100g, na což jako rodina máme :-D :-D Tak já fakt nevím co...nemám dávat Hami, to prý je odrbaný Nutrilon, tak já nevím..asi budu furt kojit... :-) nebo jak říká reklama.."Vyrostli jsme na Sunaru"
Profilova fotka
ahoj holky, pan: tak když budeš dávat probiotické kapky tak nepotřebuješ dávat probiotika ve výživě zase další to už by možná bylo moc a já si stejně neumím nějak představit jak chudáci mikroorganismy přežijou když je zaliješ horkou vodou nebo čím se to zalívá, stejně to pochcípá a budeš z toho mít akorát prebiotikum, které to horko nezničí ;-) teda alespoň tipuju, když tak zkus co si myslím M. a uvidíš, nejlepší používat na čem se shodnete ;-) saly: "vyrostli jsme na sunaru" používám, když mi někdo vykládá, že je dítě méně cenné když matka nekojí ;-) Katy: takže Vy budete velkochovatelé, jo? ;-) tak rybí farma by mohla být fajn, ale pro H. by musely mít ryby tak 4 kg :-D dneska je to teda zas humus počasí a co jsem koukala na předpověď tak se dokonce brzo dočkáme i sněhu :-)
Profilova fotka
Ahoj holky, o počasí ani nemluvte už mě ten déšť nebaví ani domů nedojdeme suché. A dnes je pořádná kosa, ještě že jsme na tričko hodila svetr jinak bych tedy umrzla! Saly: a proč tedy nekupuješ nebo neuva¨žuješ o koupi Sunaru? je o tolik dražší, nebo horší nebo pro starší/ mladší děti? Jija: jo velkochovatelé .... :-D asi ne,a le jinak prachy jsou v tom nádherné pokud se daří a jedeš ve velkém a třeba do NL! Jinak P. pořád už x let mluví že si zase udělá rybářský lístek a furt nic. H. má rybářský? nebo jen papká rybáky?
Profilova fotka
Dobré ránko, hnusné počasí, fuj, se člověku nechce ani vstávat. No já bych nevstávala, jen to dítě už je mrské v posteli, že už tam nechche být :-) . My jsme používali Bebu HA, tu dostával už v porodnici, tak jsme ji používali i doma. Sem tam se nemohl vykadit, takže jsme používali Sab simplex a kadil jedna báseň. aso po měsíci a půl mu ta Beba jakoby začla nestačit, měl hlad jakoby častěji, takže jsme vyzkoušeli Sunar- ten nic moc, asi tak jak ta Beba(ale Lin je třeba spokojená a další mé kámošky taky), pak Nutrilon- z toho se nemohl vykadit ani se Sab simplex, a nakonec jsme obnjevili Hipp-super, který ho krásně zasytil, má i probiotika a od té doby jsme nepoužili Sab. takže na Hippu jsme od zhruba třetího měsíce a jsme spokojeni 8-) Kat- tak to je teda cena za skaláry, to jsem ani nevěděla. Přestavené akvárko musí vypadat kráááásně. my teď na to nějak nemáme čas, potřebuje vyčistit, taky vyházet rostlinky, je na nich řasa, jenže jakskik nejsou lidi ]-( . Ivi-mňám, ten dortík musel být skvělý. jsi mi udělala hroznou chuť ;-) Jija- no taky bych chtěla vidět dítě, které jak bylo malé neochutnalo pivo. Tak film nic moc,jo? No kamarádi na tom taky byli a říkali, že se to dalo. Saly- Hamio jsem tu měla jen jako vzorek, sice mu jel, ale zvyk na Hipp je zvyk, takže já značku určo taky měnit nebudu :-D
Profilova fotka
Lun: už začínáš přikrmovat nějakými kašemi, rozmixovanou mrkví apod. nebo jen mléko? To nejsou jen skaláři, třeba takový tlamovci to je terno na prodej nebo nějaké třeba mořské. Nám se zatím vytírají jen skaláři, dnes už možná budou nějaké ty mimina v porodním boxu jsme zvědavá ;-)
Bré ránko ;-) Holky já vám udělala takovou chuť s dortíkem? Tak šups do cukrošky a nějaký mini zákusek si odneste domů ke kafíčku x-)) U nás tedy pěkná kosa. Včera už odpo nepršelo, zato hrozně fučí a dokonce vidím i azuro oblohu, ale moc moc se bojím že začne sněžit. Dívala sem se na radarová data a fakt to hrozí od zítřka do pátku. Já si dnes vzala už i kozačky, ale nemám teplejší bundu či rukavky a šál :-( dneska frčím k našim - už sem tam nebyla ani nepamatuji - tak mi bude muset mamča zapůjčit pár teplých věciček ;-)
Profilova fotka
Ivi: já ani nevím kolik dnes bylo stupňů můj odhad kolem 3-4. Tu pořád černo a na střeše je nějaký kus izolace či co a vypadá to jak nějaká rozpláclá mrtvola a vůbec se mi to nelíbí! ]-(
Katy, tak u nás 7st, ale jako žádná výhra v loterii ti povím, hrozný fučák. Teď už sice svítí sluníčko, ale nebezpečně se blíží bílé mraky :-( Kus izolace??? Fíha a jak je střecha dlouho stará???

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?