22.9.2007 Ostrava II.

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, tak vás vítám v druhém dílu naší diskuze :-)
Katy, mrkni na hlavní straně na svatební album Venduly Ř chjo je už trapná jak stále maže a vkládá tutéž fotku, vidělas ty její nehty??? Brrrr to mi příjde děsně nevkusný :-p :-p :-p No já sem dočetla od rodačky knížku Čas jahodových vůní - je to kniha o okolí mého rodiště. Jak to bylo za války a tááák. No úplně sem byla paf jak to vše sedí. I podle toho co mi říkal děda, jak potají za války jezdil v noci na kole do mlýna s moukou - páč to bylo na lístky a nikdo nesměl mít doma na víc, bo by zavřeli. Jak Němčouři projížděli lesama se zhasnutýma světlama a číhali. Pak si i pamatuji jak se s nima málem potkal. No a potom tam i psala že pak mylnáře zbalili a že je poslali na nucené práce bo kam. No a sedí to též na 100% páč to mi taky povídal děda. Jak pak každá chalupa dostala německý vojáky, jak jim museli být k ruce, jak se báli cokoli říci, jak ostřelovali a bombardovali vesnice okolo. Prostě to vše sedí .... děda tady o tom hodně vyprávěl, do dneška jsou an určitých barácích desky se vzpomínkou
Profilova fotka
Ivi: kuknu je pravda, že nad některýma fotkama já žasnu, jak někdo to může nazvat profi fotkou, když novomanželům chybí kus hlavu, je to akorát rozmazaný čmouh, apod. Tak to jistě byla zajímavá kniha babi byla nuceně nasazená do německa,a le naštěstí se dostala do hodně slušné rodiny, kde ji brali jako vlastní a ne jako služku či přítěž! Dokonce si se synem co byl cca v jejím věku x let psala a po 89 tam 2x jela a on 1x tady s rodinou.
Profilova fotka
Ivi: nehty má příšerné, nevkusné možná tak dobré na nějakou soutěž tam se takové drápy zbobí a extravagantně malují. A vkládá tam pořád fotky těch kaskadérů?
Katy, tak pokud se dostala tam kam dostala - tak fakt může být ráda. Jiní takové štěstí neměli |-| Pokud chceš můžu poslat - je to taková tenčí A5 a fakt se dobře čte. I když nevím zda by to bylo pro tebe zajímavé - páč tam hodně popisují ty vesnice a tak. Já to dostala kdysi k narozkám, v době puberty - bylo to pro mě nezajímavé a te´d sem koukla k našim do knihovny co tam je za poklady a ona byla mezi třemi co jsem si odvezla. Čtu teď každé ráno v buse - páč když usnu tak sem pak úplně paf :-p Katy, ono mi spíš nejde ani o ty fotky - ty maj pěkný, ale jak se furt cpe na titul strany a jak tam vkládá stále tu jednu fotku. Mrkni a příště až se tam opět objeví, můžeš si být 100% jistá, že se stejnou fotkou :-D :-p
Profilova fotka
Ivi: tak chce být hvězdou s milionem gratulací!No ráda bych si ji půjčila ale k kolem vánoc teď nějak nestíhám, pak snad už bude pohoda a klidek. Taky za chvíli už bude P. trvale doma :-)
Profilova fotka
saly: aha.. to je jen jako do 3měs.? Tak to je super.. tak přečkám první 3měs. a budu za vodou :-) ale zatím je to pohoda.. asi i tím, že já beru probiotika a tak se to taky asi dostane do mlika. jo tak to malá včera taky vymýšlela... tak to byly asi erupce na slunci :-N katy: nee souběh... jak ti skončí MD, vybereš dovolenou co ti zbývá a pak nastupuješ na RD, nedostaneš 2x penízky.. takže se to moc nevyplatí, protože RD máš do urč. věku dítěte a ne na počet let. Takže proto já si dovolenou vybrala všechnu před MD. ivi: no celkem 28týdnů od nástupu na MD. Klidně může nastoupit i 8týdnů před termínem porodu. Jj nemůže se krýt dovolená a RD ;-) chápeš to správně. A nevím jak to máte s tou dovolenou za r. 2008 nebo myslíš 2009? No když bude nastupovat na MD v lednu 2010 tak dle mě má nárok na plných 25dní dovolené za rok 2010. A do roku 2011 do března ji to nevyjde.. takže nebude mít nárok na dalších 25dní.. Protože když jsi na MD tak jako bys byla v práci.
Profilova fotka
Pand: a to neplatí že musíš mít odpracováno 60 dní abys měla nárok na dovču? To jinak ta Ivčina kamarádka nemůže stihnout, to by přeci měla jít někdy v únoru na MD ne? Nebo ji to uzná zaměstnavatel a bude to moci využít již v lednu a neobtěžovat se do práce?
Profilova fotka
Holky co my vše tu neřešíme co? :-N za chvíli budeme poradna :-D
Profilova fotka
katy: ted nevím jak to myslíš.. když jsi na MD tak jako bys byla v práci, tudíž ten nárok máš ;-) no do práce by už asi nemusela.. nevím kdy přesně má nástup do práce, ale já být tou kamarádkou tak si vyberu co nejvíce předem.. protože pak sice ti to proplatí mezi MD a RD ale když tu RD máš do urč. věku dítěte.. tak nevím no.
Pandi, no ona má odpracovaný jak rok 08, tak 09 a na MD bude nastupovat po vybrání části dovolené. Pak MD, pak odrodí, po MD bude dobírat tedy zbytek dovči a pak RD???
Nj musím je jí na vše pořádně vyptat jak to bude. Kdy bude nastupovat na md apod.
Profilova fotka
Ivi: ve finále si myslím, že budeš mít nejlepší zeptat se na té OSSZ jak radí Saly. Já bych se zeptala naší mzdovky, ale je to baba hrozně zvědavá a drbna a kdoví jak by si to pak převedla! :-N už v r. 2007 jsem rodila :-D
Článek se načítá
Katy, tak to já sem se už 3x vdávala, 2x sem byla těhule :-D :-D :-D no čekám, pokud to tady někdo čte že taky půjdou drby že sem těhu :-D když tu řeším takové věci. Ale je to ryze pracovního charakteru, takže je mi to fuk a případně se budu jen smát :-D) ;-)
Profilova fotka
Ivi: a kdo u vás tak drbe? V práci nebo známí, rodina se pak ptají? U nás je jedna velká drbárna :-D ale už jim to skončí!
Profilova fotka
A Vendulka je až 3! :-D :-D :-D
Katy, nevím - to nezkoumám, ale drbou všichni - celá vesnice, to pokaždý vyletí ňákej drb a pak tím žije třebas 2m. Naposledy vdávali kámošku, chuděra ... já už mám tohle za sebou. Jj dívala sem se že už je 3. by s tím měla něco udělat - ale urychleně!! :-D
Profilova fotka
Pořád 3, asi to ještě nezaregistrovala jen se divím, že admin ji tam nehá ty kaskadéry to moc svatebně tedy nevypadá! L. zase dostala horší práci, taky se drbe že je těhu a tak ji šéfka raději přesunula na místo, kde kdyby těhu byla se ji to pak nezhroutí! ty drby jsou šílenost tedy!
Katy, si toho nevšimla :-D :-D :-D počkej příští týden - počítám že v úterý bude opět top!!
Profilova fotka
měly bychom ji písnout gratulačky aby měla nejvíce ze všech! :-D se mi tu už nechce sedět za chvíli jdu na špacír pro sváču, ale opět nevím nač mám chuť. Nevíš, neporadíš? :-D
Profilova fotka
ivi: jasně se ji poptej.. ty jo , tak to máte super vesnici.. ti lidi se vyloženě nudí co? :-D ale někdy to bývá asi otrava.. ale co člověk může, může se tomu max. pousmát.. co jiného s něma naděláš, no neuděláš nic :-| kdo je Vendulka?
Profilova fotka
Pand: jedna čerstvá nevěsta co 10x do hod. pořád maže a vkládá tutéž fotku aby byla na hl. stránce jak jsou 3 alba ze svatby 3 z příprav a má sexy drápky - jako čarodějnice v pohádkách :-D že Ivi ;-)
Profilova fotka
ta blondynka co to měla v kostele?
Pandi, jj to je ona a sexy drápky rozhodně nemá .... spíš mi je z nich :-p ale mrk sem .... fakt parádička a ty doplňky http://www.beremese.cz/album/album.ph...
Profilova fotka
Pand: to nevím kde to měla první fotky jsou nějakých kaskadérů. Právě volal tatík a dostala jsem kartáč, zapoměla jsem mu poslat košík na hřiby, ten hledal ve sklepě a musel do lesa s taškou taková katastrofa! :-D :-D :-D ale rostou jak blázen! Tak myslím, že Lucka zase dostane novou várku :-N
Katy, jj má tam kaskadérský auta, svatba byla v Dalešicích a hostina v Hrotovicích .... Katy :-D :-D :-D jak si mohla zapomenout??? To nepochopím ]-( ]-( ]-( ]-( :-D
Profilova fotka
Ivi: to víš takový košík se vždy může hodit ne? :-D :-D :-D a do čeho bychom zítra sbírali my? ;-)
jéjej, vy jako nemáte víc košíčků????? si kupte a máte hnedle svůj ;))
Profilova fotka
Jsou 2 ale ten svůj tatík taky nechal doma :-N
:-D tož tak pak si měl nadávat sobě a né tobě, ne? :-D ;-)
Katy, já už se pro dnešek loučím ;) ještě musím na fú odevzdat dph a pak v klidu dojít na bus ;) tak krásnej prodlouženej víkendík a v úterý zasejc tadyk ju :-))

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?