22.9.2007 Ostrava II.

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, tak vás vítám v druhém dílu naší diskuze :-)
Profilova fotka
Ivi: vím, mám to na háku, ale i tak tě to naštve, ale od Kv. nic jiného ani nemohu čekat, byl buran, je a bude, bohužel si myslí, že jak vezme požužlanou košili a šlajfku je big boss :-D přitom se mu stačí podívat do obličeje a víš s kým máš tu čest a jak promluví tak nestačíš zírat. tak rychle kafčo v sobě? Tak to si buď vychutnáváš nebo máš pidi hrnek, u mě skoro vždy akce na 1/2 dne :-N
Katy, já mám třetinkový hrneček, ale kafčo si zaliji 1/2 vody a druhou mlékem. Takže to mám hned schlazené a můžu pít x-) jinak, souhlas s tebou - šaty dělaj sice člověka, ale stačí otevřít hu.a a hnedle víš s kým máš tu čest :-D ;-) Holky, co jste na MD prosím pomoc. Řeším tu jednu věc .... Příklad: ženská je těhu, celý rok 2009 chodila do práce, začátkem roku 2010 bude částečně vybírat dovolenou a pak půjde na mateřskou. Běžný nárok je 25dní. Takže, za začátku něco vybere a pak - bude to souběžně s mateřskou nebo jak? No a krátit by se neměla - páč nárok jí vznikl ne? Z předchozího roku.
Profilova fotka
Ivi: tak to já ti neporadím, ale myslím, že by nárok měla mít jedna kolegyně tak loni byla jen chvilku v lednu a pak navázala na mateřskou a rodila někdy březen/duben teď přesně nevím. Jinak jsme šla na obídek, seděly jsme s kolegyní v zahradce a byla brokolicová a lososek po sicilsku 8-) mňam, mňam :-)
No vidím, že se tady každý hrne by mi poradil ]-( snad se holky polepší odpo či večer. Katy, všimla sis - sme tu zůstaly skorem samy ... jééé brokolicová a losos x-)x-)x-) mě děláš chutě, víš to???
Profilova fotka
Ivi: no Saly, Lun a Lin využívají jistě posledního sluníčka a navíc Lin je nemocná, Pand kojí a nestíhá a Jija už je někde u Lince dnes vyrazila do Říma a vasha nevím kde se toulá, ale myslím ,že Pand ti poradí je teď čerstvá mamina a jistě se o to zajímala tak musíš chvilku vydržet až dokojí a nakoukne nás pozdravit. Jo a bylo to moc dobré taková vínovo - rajská smetanová omáčka moc dobré :-p :-D
Profilova fotka
:-( Já byla v shoppinu ;-) Ivi stejně ti neporadím, já se o dovku nezajímala,já ji dostala proplacenou, ale já jsem úplně jiný případ, já jsem otěhotněla v ochranné lhůtě po propuštění,tak na mě se hodně běžných věcí nevztahuje a dovolenou jsem tím pádem měla před nástupem na MD pořešenou.Tak sorry
Profilova fotka
Ahoj holky, tak konečně dnes čt snad to rychle uteče a zítra pá a pak prodloužený vík, hlásí hezké teplé počasí tak jsem zvědavá. Jinak dnes jsme dost špatně spala nějaký vůl šel v 1,15 házet do popelnice na sklo a dělal kravál s tím až do 2,30 když už jsme usínala donesl novou várku a já se zase lekla, bomba jak blázen už jsem uvažovala že se obleču a zajdu mu zaklepat na hlavu!
Bré ránko ;-) Saly tak nic, uvidíme s čím příjdou holky. Katy, nj musím počkat - jinak se zkusím mrknout na ossz ale tam to maj tak blbě napsané :-( :-D :-D :-D a kolik měl promile??? Bych ho asi zabila fakt, jako rušení nočního klidu mu nic neříká??? Jj prodloužený víkend a Iv je jakási nemocná. Mám rýmu, pokašlávám - jestli budu marod, tak si to jdu hodit fakt!
Profilova fotka
Ivi: neblázni s nemocemi šupajda pro zázvor, citron a medík a zažeň bacila! Byla to ženská a navaleně nevypadala, nevím proč tak tajně v noci zač se styděla :-N že by likvidovala zásoby po mega přbě a přes den by ji bylo trapně? nevím. nebo se nepovedly zavařeniny :-D
Katy, asi se pro nej stavím cestou z polikliniky. Modlím se jen, abych tam nestvrdla. Ona totiž paní dochtor jaksi nedodržuje objednací lhůty. Takže tam někdy čekáš i 1hod :-p uvidíme. Ale pro zázvor si určo dojdu. Nevím kde sem k tomu přišla :-| :-| :-| Ženská a blbne v 1:30 ráno jo? Hele a neměla třebas odpolední a nedošla po 0:00 z hokny??
Profilova fotka
Ivi: to pochybuji, že by došla z odpolední, unavená a ještě takto blbla, spíše na MD nebo nezaměstnaná, přespaná co neví co roupami v tento čas :-D na kolik jdeš dnes k dr. až vím kdy držet palce. Tak si pocestě ještě kup časák ať ti to čekání rychleji utíká a zaměstnáš mysl a pobavíš se co nového v balváru! :-D
Profilova fotka
Ahoj: Ivi, tak zavolej na OSSZ na info, třeba v Ostravě mají takové kukaně, kde radí a ví všechno, sice ne vždy správně jak jsem se přesvědčila :-| :-| :-( ale poradí..
Článek se načítá
Profilova fotka
Saly: co vše jsi včera v shoppinu pořídila?
Profilova fotka
katy: tak sušené švestky jsem teda nezkoušela, to bych mohla zkusit.. a ty fíky čerstvé nebo taky sušené? saly: tak to rychle zaklepej :-D asi taky koupím ty probiokapky.. no a s čočkou raději ještě počkám :-N ivi: no nárok na 25dní z roku 2010 má až po uplynutí konce března, jinak se jí počítá alikv.část. A pokud si vybere jen část dovolené tak zbytek se čerpá po skončení MD a před nástupem na rodičovskou dovolenou.
Profilova fotka
Ahoj holky, tak vas letim jen pozdravit , nic moc ted s malou nestiham cele dny nespi tak je jenom protivna !!
Profilova fotka
Ahoj Pand, fíky sušené, ale i čerstvé pomohou ty jsou dobré jako dezert, naši mi dovezli z dovči plnou misku čerstvých a ty byly!
Profilova fotka
katy: a taky jsi po nich lítala na záchod? :-D lin: já ti rozumím :-N
Profilova fotka
pand: já nemám problémy, mě ty fíky nic nedělají, to tě prožene jen když máš problémy. lin: jaktože malá naspí?
Profilova fotka
katy: aha
Profilova fotka
ivi: jsem nad tím případem ještě přemýšlela... ona ta ženská když nastoupím na MD až v r.2010 tak je fakt, že nárok má plných 25dní. Já jsem to měla taky tak.. dám ti můj příklad. na MD jsem nastoupila 31.7. a do 10.2. budu pobírat MD. Kdybych si nevybrala dovolenou tak po 10.2. mi nastupuje moje dovolená a po vyčerpání nastupuju na RD. Každopádně do 10.2. mám nárok na alikv.část dovolené za rok 2010. V případě, že bych nastoupila na MD později tak, že by mi MD končila koncem března, měla bych znovu nárok na 25dní dovolené z roku 2010. Pokud bys měla dotazy, můžeme to rozebrat.
Profilova fotka
Katy , spinka ale uz malo . Treba jen jednou pres den. A to jen na chvili . A v noci taky bantuje ani pres si neodpocinu a pres noc to edospim, no ale zvykam si , ale je fakt ze nekdy nervy ztracim!!
Profilova fotka
Katy: do shoppinu jsem šla na klebety a na oběd :-) Pan:klepat už nemusím, pže už má malý tři měsíce a nevím co jsou větry, tak myslím, že mu už bříško pracuje správně,že už na to teď trpět nebude ;-) Lin: my měli včera takový den,vřeštěl mi celý den, tak, že jsem si večer musela po roce dát svůj první brufen :-D dnes jsme to s holkama řešily ve cvičení a všechny děcka byly včera nějaké dožrané, dnes už v poho :-)
Profilova fotka
Ahoj holky, tak konečně je pátek snad to dnes rychle uteče, venku hezky tak snad se počasí na víkend nepokazí. Pand: tak to je pak souběh dovči a rodičáku? dostaneš 2x penízky? To zní dobře :-N Lin: to věřím být nevyspaná musí být hodně náročné, moje mamka by mohla vyprávět já jsme byla taky kvalitní vřešťan a spát jsem v noci nechtěla jen přes den,a le to zase mamka neuměla zalomit. Snad budu mít hodné dítko, i když já umím zalomit i přes den pravda ;-) Saly: chodíš na cvíčo? jsi sama cvičenec nebo malý nacvičuje na spartakiádu? Ivi: tak co zahnala jsi včera bacila?
Dobré ránko x-) jih Moravy hlásí slunečno a teploučko x-) x-) x-) Katy, no jak se to řekne - zaháněla, ale ne čajem a postelí, ale prací a pak vařící vanou. R pak přišel za mnou jen si tam dal nahřát nohy a prej že sem se zbláznila. Že má jako horkou koupel rád, ale tohle je fakt prý vařící. No mě to nepřišlo. Pak sem se zachumlala do teploučkého ručníku, přeběhla do pokoje, tak se namazala olivovým tělovým mlékem a šups do pyžamka se včeličkama x-) a spala jak mimčo ;-)) U mudry sem dopadla - to už víš jak. Jen mě smolí když sem objednaná na určitou dobu, tak tam pak jak idiot čekám ještě hodinu. ALe měla sem prozíravě knihu, tak sem jí dočetla ;-) Pand, takže pokud to chápu dobře : v lednu bude nastupovat MD ta trvá 6týdnů do porodu a pak ještě 6m po porodu ne? Po těch 6m si může vybrat np. část staré dovolené za rok 2008 a pokud se dostane přes březen 2010 tak může znovu vybrat 25dní. Tedy prvně jí bude uhrazena dovolená a pak ofi nastoupí na RD. Takže čerpání dovolené + násup na RD se nemůže krýt. Je to tak?
Katy, já si právě myslím že to není souběh RD a dovolky. ŽE to oni budou vyplácet zvlášť a dokud nebudeš mít vybranou dovolku, tak nemůžeš na RD. Počkáme na Pand, ona to rosekne :-)
Profilova fotka
Ivi: já myslela, že napíšeš že si bacila zahnala slivovicí :-D ale když jsi nemocná a slabá není 2x rozumné jít do vana kor vřelé! tak pyžámko se včeličkami jo? :-D :-D :-D No u dr. to už tak bývá já raději nosím časák sebou a to jdu hned jakmile ho zapomenu doma tak tak straším dlouho a čekám a čekám :-( Tak to by sis pak o 1,5 měs. protáhla nástup do práce? Myslím že je to blbost že dostaneš 2x penízky.
Profilova fotka
Ahooj: Ivi: MD je 28 týdnů takže když nastupuješt třeba 8 týdnů před porodem, tak pak už ji máš jen 5 měsíců.. Máš asi fakt lepší se poradit na příslušných místech :-) navíc to furt mění, kdoví co bude v roce 2010 a pokud bude nějaká změna v zákoně, stejně se to bude řídit aktuálním zákonem, ne loňským..prý neodsouhlasili snížení rodičáku..musím někde mrknout
Profilova fotka
Saly: zůstává porodné, MD , rodičovský i příspěvek pro ZTP stejný jako je dnes :-)
Katy, nj no uvidím - dneska bych to mohla stihnout a zeptat se na ossz. Co a jak ;)) pak dám vědět jak sem dopadla. No já vím, že jako se nemá člověk pařit, ale mě byla zima tak sem se počebovala zahřát a to sem se ohřála parádně ;) a slivovičku sme měli - na chaloupce x-)) Jj já chodím k doktorům taky s časákem, ale lepší knížka. Páč časák koupím - přečtu v čekárně tak max pár stránek a doma ho už neotevřu. Katy, co teď čteš?
Profilova fotka
Ivi: dočítám ted Milionáře z chatrče, taky mám rozečtenou Zónu 22, ale na milionáře už je rezervace tak jsem se na něj musela vrhnout a moc dobře se to čte je to hezké :-) a pak tam má 2 odborné knihy na které se chci taky podívat. A co ty jsi četla resp. dočetla?

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?