22.9.2007 Ostrava II.

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, tak vás vítám v druhém dílu naší diskuze :-)
Profilova fotka
Pand: kdepak na 11 dní. Já už mám meloun v bříšku a musím se pochlubit dneska jsem si načesala 1 velky hrnek třešní - z vlastníhio stromu, spodek už očesala tch. s neteří a já musela na žebř, ale vyskákala jsme jako klokan, sice některé popraskané, z deště, ale mi to nevadilo a ty byly!!!!!!!!!!!!!!!!!
Profilova fotka
katy: no to se nekdo má... ty máš taky strom tresni jo? hmm hmm byly dobré jo?
Profilova fotka
No zasadili jsme u tchyne na zahrade asi pred 3 lety a uz zacinaji plodit, letos jich asi bylo kolem 1 kg stromek je jeste maly a tchyne ho tam nechce ani za nic, ale tresne ji smakovaly! Obri srdcovky, ty krupaly, velikost asi 3 cm - obrici! ale nechci provokovat! ;-) pockej za 3-5 let to snbad budu sbirat kyble :-)
Profilova fotka
nekecej už takové mladé jo? A proč to tam nechce? Stíní ji to nebo proč?
Profilova fotka
No vadi ji jak chodi k popelnicim ;-( jo a rybi "miminka" zatim ziji :-)
Profilova fotka
co maji společného popelnice a tresne? tak se o rybicky pěkně starej ;-)
Profilova fotka
No jak chodik k popelnicim tak musi jit pod tresni a vetve jsou trochu nizko zatim, ten strom ma ted cca 2 -2,3 m ale je to zakrsek tak za chvikli uz prestane rust mel by bt kolem 2,5. Jsem si uvarila cajik s medem a mlekem, nejak me honi chutě a bekam si s Fontanou pre Zuzanu me nej CD. :-)
Profilova fotka
No snazim se jsou v mini akvarku, krmim je planktonem a zatim tam plavaji :-)
Ahoj kočky můžu za váma na chvilku? KOukám, že je tady živo a u nás mrtvoně :-( :-p
Profilova fotka
Ahoj Ivi, no že se ptáš! vždyt jsi naša děvucha! ;-)
Profilova fotka
katy: no tak to pak jo... tak to je docela škoda :( a nemůže k popelnicím chodit jinudy nebo strom někam presadit? Je škoda s ním ale něco dělat, když tak plodí. tak já mám melounek v brisku... jeste trocha zbyla. čím je krmíš? ivi: no jasně.
Profilova fotka
Pand: no přesadit už asi ani ne už bude mít hluboko kořeny a jít jinudy nemůže, ale když se pak říznou spodníá větve mělo by to být Ok a já si pořídím vyšší žebř, nebo se naučím na stará kolena šplhat po stromě :-D Rybky: planktonem, jak bylo psáno v chytré knížce, za cca 3 týdny by se mělo poznat co je to za rbky ;-)
Článek se načítá
Zdravím ještě raz ;-)) Tak jaký jste měly víkendík??? Já celkem OK. Katy, tak v pátek sem nakonec jela z hokny až kolem 14,30 - páč sem ještě čekala na m než dojel. Jako šílenej nápad jet nakupovat kolem 15hod! A pak sme si zašli na pizzu x-)) včerejšek utekl ani nevím jak :-) večer jsme si u známých dali šáńo s jahůdkama - sem si slupla celou mísu jahod x-)x-)x-) jůůůů ty byly vynikající! Dnes sem vychysatla m do práce a pak ještě zalehla do postýlky a odpočívala, odpo pak na prochajdu s bobíkem, zastávka v čerešňové álejí - ójééé to bylo zase ... pak žehlení, úklid a teď stahuji fotečky co sem nafotila - pak pošlu ;-)
tak ono přesazovat už 3letý strom je celkem hloupost - by mohl dostat mrtvičku |-| nesmějte se, strom díky velkému šoku co může dostat může dostat mrtvičku a prostě umře. Takže jeden den třebas krásně kvete a do týdne je pryč Katy, tak žebříky bych neřešila - ty sou všude lehce k dostání ;-)) jůůů ty máš malé rybičky - miminka?
Profilova fotka
Ivi: u nás pořád pršelo tak na Lysou a pak na chatu jsme nešli. Včera jsme šli s průvodkyní po židovských památkách v Ov a večer do kina jo a na Masarykáči jsou super fotky z Havlova teleskopu no jedním slovem paráda, dnes jsme pospali do 9 hod. coiž je u nás dost nezvyklé, pak lelkovali, vařili (zkusila jsme tu tvou roládu bez rolování a je super :-) a pak se šli projít ke tchýni
Tak u nás pršelo ještě v sobotu dopo, ale jen drobně. Ale ten pátek propršel komplet celý den! Napršelo cca 30mm, tj 30l na 1m3, no a zítra to má být také veselé, to hlásí úhrny někde až 60mm. Hi hi hi v Tř jsou také židovské památky - dokonce zapsané na seznamu Unesco - nechceš dojet? Já chtěla dnes odpo výletit sama a udělat si prochajdu na Mstěnice - zaniklou středověkou tvrz, jenže : pěcha je to docela daleko cca 10km, no a na kole bych to nedala, páč tam sou samé polničky a ajk pršelo samá kaluž :-((( tak snad jindy Jéé zkoušela jsi ji? Mi to posílala sestřenka ;-) mám ji též uloženou
Profilova fotka
Ivi: jo ale nevím jestli jsou to sklarci nebo jiný rybák, každopádně se vykulili a už asi 3-4 den žijí a "plavou" tak jsem zvědavá zda z toho něco bude. Jinak vím, že přesadit stromek = jako ho pořezat výjde to nastejno :-( ;-(
Jůůů tak to časem poznáš co se z nich "vyklube" ;-)) můj děda byl velký zahrádkář - tak proto to vím ;-)
Profilova fotka
katy: no jen aby vydrželi tu vaší nepřítomnost... bude se o ně někdo starat jak nebudete? teda jak budete na dovči... aby to nevyznělo blbě :-D ivi: tak u nás byli na víkendu naši a jeste tu mam týden bráchu, má tu nějaké školení :-) tak je to moc fajn.
Profilova fotka
No jsem zvedavá, ale tentokráte skaláři moc nehlídali a nebyli agresivní tak je to možná jiné ryby. Holky nevíte co mám za dárek z ČR dovést kamarádce do Litvy s kterou se snad uvidím a setkám na své velké cestě?
Pand : tak to jsi měla taky fajn víkendík ;-)) Čéče Katy, nevím - ale popřemýšlím ... co nějaký suvenýr z Ovy, nebo něco co by jí připomnělo Česko?
Profilova fotka
Pand: bude tchýně dovcházet - hlavně za Mateskem a k rybkám dostala instukce tak snad budou OK. Co se tam brácha školí? Máš dovču nebo budeš chodit do práce?
Profilova fotka
katy: no to netuším... něco typicky českého.. nebo co by ji udělalo radost... jak moc ji znáš, odhadla bys to? jejda.. no tak tchyně jo? :-D nemáš obavy??? :-D :-D :-D :-D budu chodit do práce... bych ti chyběla ne? Školí se základy vědecké práce. ivi: jj měla... naši sem moc nejezdí, tak jsem si to vychutnávala. Kolaudace bytečku proběhla úspěšně, líbilo se.
Pandi, vy jste překopávali byteček? a máš nějaké fotečky? Katy ;-) a nebude se Matýskovi stýskat???
Profilova fotka
Pand: no doufám že ne, že mi "nic" s mou třešničkou neprovede ]-( počkej až jednou ráda bude péct bublaniny a zavařovcat kompoty! :-D jasně bys chyběla, měla byt A! jsem zvědavá jak ty to pak přežiješ! Ivi: no bude se mu stýskat, zase bude držet ghladovku a truchliát, tentokráte se mu nikdo nebude moc věnovat, naši jsou taky na dovči a tchýně se maťuly trošičku bojí tak se s ním asi mazlit moc nebude jen ho nechá proletět.
Katy, tak ona se s M určo sblíží - neboj ;-)) malý si bude hodně stýskat, ale pak dojedete a to bude skákat metr vysoko x-))
Profilova fotka
Ivi: kdepak je to herečka! bude se cítit dotčený, že tu zůstal sáma bude házet nevšímaka a nechá se prosit a udobřovat pamlsky! takový se to lump a teď hudruje o 106! R. je na noční?
R je v práci - slouží 24hod, od 7 do 7 ... Tak to já znám - když Bobše naštvu, tak se se mnou vůbec nebavil a nechtěl ani pomazlit a nic jiného .... trvalo mu to den - a bylo to hnusný! :-p
Profilova fotka
Jo ty zvířata jsou vyčůraní a ž to od nich hezké není! taky mě baví, když Maťukla něco provede a je si toho vědom jak rychle pryč já tam nikdy nebyl a dělá jako že nic! :-D pak má 2 dny volno? nebo jak to má? Nevíš co mám dovést té litevce? Je vdaná a má 2 děti. Nikdy jsme se neviděly, ale od SŠ si píšeme v Aj.
Profilova fotka
No nic jelikož jsem dnes "přespaná" a tady už nikdo jdu si číst tak papa zítra a dobrou noc :-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?