22.8.2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky!!Najde se tu nekdo,kdo bude mit velky den prave na totot datum??
Profilova fotka
Lucíku, ono se asi nic jinýho dělat nedá než jen čekat :-) Snad to všechno s tou cenou dobře dopadne, jinak nevím, kde bychom na to vzali... :-) A ten kamarád koupil řadovku tam co je teď dostavili - myslím, že to akorát budou kolaudovat - je to hned u Král. horizontu...? Včera jsem mluvila s kamarádkou - ta se vdává 25.7. tak to je docela fofr jak to všechno letí...a hlavně jsme se shodly že nejvíc letí peníze...to jsou neskutečný výdaje za všechno... A co koleno? už je to lepší?
karol: nene, přímo ve městě, kousek nad poštou, stavěla to tam nějaká jiná firma. Peníze lítaj oknem, to je šílený..člověk si řekne no co - dvě stovky, no co tisícovka ...a pak se to poskládá ]-( ]-( ]-( stehy mám venku, ale pořád se nehýbám, no uvidíme. Už jsem ve fázi, že k oltáři budu i klidně pajdat ... přítele si prostě chci vzít a je to ;-)
Profilova fotka
Lucíku to máš pravdu - stovka sem, stovka tam a teď když jsem naposledy dávala do tabuky výdajů poslední částky, tak jsem se radši na ten součet dole ani nedívala. Naštěstí jsme od rodičů přítele dostali příspěvek na ten jeho oblek tak to mě moc potěšilo. Tak držím palce ať se to koleno rychle rozhýbá. Ale stejně jsem přesvědčená, že na svatbě to už bude dobrý....
karol: Já se ještě neodvážila si tabulku výdajů založit, aby to se mnou neseklo :-) Přítel také dostal příspěvek na oblek od maminky, ale bohužel ... pak nám dělali schody a příspěvek zmizel v propadlišti dějin :-D přítel moc oblek neřeší, asi hodlá jít v trenclích takže na co šetřit. Největší strach mám z té hostiny, s přítelem jsme se rozhodli že od 18hodin poté co dorazí kamrádi bude pouze nealko,pivo, víno a míchané nápoje co bude dělat známý, sice jsme to zezačátku nechtěli, ale když jsem si to propočetla ...navíc většina jich pije drinky alá jameson apod. a na to fakt nemáme :-( i ten raut bude státhříšní peňouze.
Profilova fotka
Lucíku já o hostině a večerní grilovací párty radši ještě moc nepřemýšlím - my platíme jídlo, nealko a víno (když to vyjde bude z Moravy za rozumnou cenu - jenže vůbec nemám odhad kolik litrů...) samořejmě kafe a tak...a tvrdý alkohol si platí každý sám. Pokud bude míchaný nápoj - tak nealko my a to alko host. Je to sice blbý ale co se dá dělat, myslím si, že je to takový rozumný kompromis. Zkoušela jsem to nějak počítat a ten oběd ještě tak člověk +/- odhadne, cca 250 na os. vč. aperitivu a pak nějaký pití, takže počítám, tak přes 500 na osobu, ale tu grilovačku vůbec nevím, to bude legrace až budeme domouvat v té restauraci kolik jakýho masa a kolik klobásek a tak...máme na to ještě tak 14 dní a pak musíme říct přesně co a jak a zaplatit zálohu. ach jo...
karol_h: Proč blbý? My k tomu taky dospěli, tvrdej bysme prostě neutáhli, kamarád barman bude dělat asi tři druhy míchyných, na to si přinesem svoje propriety, tak ty budou taky zadarmo a zbytek si zaplatí samy. Jídlo řešim taky, vůbec nevim kolik na večer na ten raut, odhad nula nula :-( máte domluveno cenu za láhev vína nebo norm. jako za rozlívané?
ještě jsem se chtěla zeptat, jak hostům sdělíte, že placeno je jen nealko, pivo a víno a zbytek každý sám? =-)
Profilova fotka
Lucíku já asi udělám nějakej jídelní lístek a tam to bude vypsaný co je gratis - jaký budou bašty a co si platí...ale musím to nějak rozumně vymyslet...to budu řešit až v druhé polovině července, až uzavřeme počty lidí a domluvíme se definitivně na všem v té restauraci. Jinak s tím vínem, můžeme si dodat svoje, takže to řeším přes všechny možný kontakty na Moravě, už jsme měli doma nějaký "ochutnávky", dneska bude další. Takže když všechno dobře dopadne bude nás stát dobrý moravský vínečko rozumný peníze. A když to nedopadne, tak to je otázka...to se bude muset domluvit v restauraci. ale já bych asi byla radsi, kdyby se rozlívaly i normální nealko. Oni tam mají totiž třeba kolu a nealko tohoto stylu ve flaškách 0,33 což bych radši, aby to bylo normálně nakoupený a rozlívaný...ale uvidím jak se s nima dá domluvit, zase jim do toho nechci moc kecat...přeci jen jsme si už toho navymýšleli docela dost :-)
karol_h: Právě my si s nima domlouvali, že bude nealko rozlívané, v těch lahvičkách se to nevyplatí, je to zbytečně předražené. A víno bychom rádi také svoje, s tím že bysme jim za každou láhev zaplatili nějaké rozumné "otvorné" nebo tak :-) příští týden se jdem na pevno domlouvat na menu, tak uvidim, jak dopadnem :-) Jinak na mě včera padla svatební deprese, že ještě pořádně nic neni zařízené a začla jsem vyšilovat ... za 14 dní bych už měla jakžtakž začít moct chodit aspoň o berlích, tak to se z toho pak zbláznim :-S
Profilova fotka
Holky, a to máte v restauraci, kde děláte hostinu známé? Jaxi tam dostala známýho barmana? My teda taky budem mít nápoják zvlášť na to udělanej - co na něm nebude si platí každej sám. Ale dost mě překvapuje, že mužute mít svoje pití. My to máme v restauraci známých a nemohli jsme si přinýst ani vlastní prase na večerní grilovačku. Jeden z našich hostů má totiž kontakty a kupuje ho hrozně levně nějak u JZD nebo kde už naložený a pak ho umí i pěkně ogrilovat. (Jsme ho pozvali tak trošku kvůli tomu ;-) :-x ) No a oni uplně uražený, že oni ho dělaj sami a že je moc dobrý - no jo ale vyjde asi 5x tolik než by ho sehnal ten známej. Jediný, na co by přistoupili by bylo, že ho od toho známýho odkoupěj, nám samozřejmě namarkujou víc a ještě si k tomu připočtou obsluhu, elektriku, půjčení grilu, chleba, horčici, atd. ]-( Takže by to nakonec bylo asi skoro za tu samou sumu a ještě by na nás koukali, jak na prudiče. Zkoušeli jsme na ně, že si uděláme aspoň vlastní rautový stoly - babička napeče a navaří, tchýně dělá úžasný saláty a chlebíčky taky mužem mít dost levně od jedný pani. No tak prej že jo, že si to mužem přinýst, ale oni udělaj i svoje!!! Prostě na tom chtějí co nejvíc vytřískat!! Fakt mě přechází chuť tam jít, jenže ve Štětí už nic jinýho solidního neni - hlavně ne takovýho, abysme to mohli mít venku. A mimo Štětí to nechci kvuli dopravě...
Profilova fotka
Lucíku: na svatební deprese je ještě čas ne? Já se bojím, že mě to chytne tak ve středu předtím a nebudu schoná už napcet ani ty kolačky jak z toho budu vyřízená :-):-):-) Máš pravdu, že v těch lahvích se to pití nevyplatí, i když musím říct, žeta naše restaurace je cenově fakt dobra - kola za 20 Kč a tak pod. takže oproti Praze jsme pořád těm cenám nemohli uvěřit :-) Včera jsme tam nějak večer zase skončili na zahradce tak to byla paráda - takhle večer jsme tam byli poprvé a bylo naprosto super. takovej klídek, pohoda, jak říkám je to tam snad nabity nejakou pozitivní energií nebo co :-) už se těším až tam budeme večer sedět a grilovat. to bude něco :-) snad jen doufam ze nebude prset... Michma: no koukám že to máte teda taky pěkně veselý. Když to člověk čte, tak si říkám, že asi ne všem se dá říkat známý...třeba u nás si myslím, že se s těma lidma v pohodě domluvíme a to jsme je před asi tak 3 měsíci vyděli poprvé. Pravda jsou opravdu skvělý, takže už jsme tam mezitím byli asi 5x a vždycky si s nama sednou a tak hezky si popovídáme... Jak tvrdím, když se lidi chtějí domluvit tak se prostě domluví - třeba na nějakým kompromisu, ale domluví. Tohle mi přijde dost praštěný. I když u nás je to s tou dopravou docela špatný, tak doufám, že se to nějak zvládne odvozit... Tak holky - pevný nervy a žádný deprese :-)
karol_h: mě už drapla teď, jak jsem chromouš, tak se nudim a přemýšlím nad ptákovinama a nějak mi prostě přijde, že nic nemáme zařízenýho ]-( také ještě večer přemýšlíme o grilovačce k těm rautovým stolům, tak uvidíme na co se příští týden doml., máme schůzku s majitelem. No hl. musíme vyřešit to, že bude zavřeno celý den! díkybohu tam jsou za ty lahvičky taky rozumný ceny, ale dohodli jsme se, že asopň džusy, sprite, fanta a cola budou rozlívané. Voda bude v lahvička neperlivá a perlivá norm. stáčená z postmixu. michma: To je teda docela síla! Svýho barmana jsme tam dostali snadno, on tam norm. vypomáhá, na ty koktejly koupíme láhev alkoholu od nich, zbytek propriet jako mátu atd si přinese sám. Tak to mě spíš překvapuje, že vám dovolí si udělat vl. obložený mísy, my jídlo budeme mít všechno do nich mimo sladkýho. A u toho alkoholu je to běžný bych řekla - bu´d vezmeš od něj nebo si přivezeš svoje, ale platíš jim stočný na láhev. Pak záleží co se vyplatí no. My to jdem napevno domlouvat příští týden tak jsem zvědavá, jak to dopadne :-) A jak to máte doml. s tim večernim rautem - řekli vám poředběžnou cenu? A jak odhadnout množství? =-)
Článek se načítá
Profilova fotka
No s tim večerním rautem jako nevím, co přesně dovolili, to co jsem psala, jsem myslela, že si všechno přinesem. Máma tam jen řekla, že chcem vlastní raut a oni prostě i tak budou dělat svůj a my si mužem něco málo přinýst, pochybuju už silně, že nám dovolej ty saláty. Asi myslej jen koláčky, sv. dort a možná chlebíčky, o těch jsme jim snad ani ještě neřekli. Jejich raut je nezajímá, že nechceme a prostě budou dělat malý řízky třeba - jako oběd budem mít až v půl 4 a pak bude večer to prase, tak nevim, proč se ještě musej dělat ty řízky. No a nevim, jestli právě nebudou chtít dělat i svý chlebíčky, pak určitě i saláty. Ale já se pokusim to ještě celý zrušit. Ten jejich raut myslim. Jenže to je všechno bohužel prostřednictvím mámy a ta nechce jim už nic takovýho řikat, že na ní koukaj jak na socku 8-( Co se týká množství, tak to prej budou dělat tak, že daj na stůl a jaxe to bude jíst, tak budou přidělávat. Cenu nám řekli jen to, že je to u nich hrozně levný, že maj jen cca. 800 na hlavu - joo, jenže co do toho počítaj. No chlast ne. Ale ten raut nevim, ten asi taky ne, když sami nevěděj množství - no jestli je to jen za slavnostní oběd a naký ty přípitky, tak potež prdel :-x
michma: To se chce pořádně s nima domluvit, přeci vám nemůžou diktovat že vám udělají řízky i když je nechcete - jako chápala bych, že vám nedovolí udělat vl. raut, to mi přijde logický, třeba když se neplatí za pronájem sálu tak automatika všechno jídlo od nich, ale pokud jste se s nima na začátku na tomhle domluvili a oni souhlasili, tak je to sprostý. Norm. bych šla na písemnou smlouvu, kde přesně zadáš jaké jídlo od nich chceš. A můžu se ještě zeptat kdeže to máte? Těch 800 jen za slavnostní oběd je palbice!
Profilova fotka
Teda holky, to když to tady čtu tak mi to přijde, že to snad ani není možný ne? Určitě by to chtělo si s nima říct přesně co a jak - a s tímhle přístupem radši písemně - ko budou dodávat oni a co si smíte přinést vy. Pokud by to bylo 800,- na osobu - myšleno jako oběd a raut - tak ještě budiž ale pokud je to jen ten raut nebo jen ten oběd, tak to je docela pálka. Třeba u nás ten oběd - bez předkrmu ale s aperitivem vyšel asi na 200 na os. což mi přijde velice slušný. O víkendu jsme řešili to večerní grilování a nějak se nemůžeme shodnout - jestli radši krůtu a nebo masa...s tím masem je blbý, že tam u tho bude muset někdo stát a průběžně dávat na gril jak budou dostávat lidi hlad a chuť. a ten odhad - to vůbec nemám...zatím to vypadá že 20 lidí na oběd a na grilování něco koelm 25 - 30 uvidíme..do 15. nám to maj všichni závazně potvrdit. Jinak jsem o vikendu zdobila košíčky pro družičky a vymyslela jsem zdobení těch květináčků na stůl. Snad to příští týden už dotáhnu a bude zbývat jen to pečení...
my jdeme hostinu závazně a na papír domlouvat zítra, tak jsem zvědavá, co domluvíme. taky nevim, jak udělat večer to grilování ... spolkne to jednoho obsluhujícího navíc :-(
Profilova fotka
Lucíku tak dej pak vědět jak jste se domluvili. Jsem na to docela zvědavá. My budeme muset příští týden ještě taky jít objednat kytky, snad to všechno pujde hladce... Sice je pravda, že u grilu bude muset někdo být, ale na druhou stranu už nebudou obsluhovat hosty jako při obědě, tak snad se to nějak personálně zvládne...kdyžtak tam někoho postavíme :-)
Profilova fotka
No těch 800 oni mysleli prej se vším mi teď volá máma.. Ale jako zhruba. A říkaj, že to je hrozně levý, páč v jiných restauracích se to prej pohybuje kolem litru na os. No a teď se podržte: Petra táta říkal v praci, kde máme hostinu a jeden jeho kolega prej: "Ty jo, v Oáze, to je asi nejdražší ve Štětí. Teď jsem tam byl na svatbě kámošovi, měli 60 lidí a platili 150.000,-!!!!!!!! To je hustý co! No máma tam půjde se zeptat, jakto že to měli tak drahý, resp. že my jim tolik nedáme ;-) A taky bude chtít seznam toho rautu, že jim to možná proškrtáme nebo třeba budem i chtít něco navíc. A řekne, co bysme chtěli svýho - dorty max. 4, svatební koláčky, možná moravksý koláčky, chlebíčky a možná tak dva saláty ze zahrádky. A ještě jednou na ně zkusí to prase. Tak držte palce, ať vyjde aspoň něco. To pečení by asi vyjít mohlo, páč naše babička je známá jako nejlepší pekařka v okolí a peče i na kšeft. Jo a taky jim navhrne, aby rozlévali to nealko... Lucíku, ty už teď asi víš, co a jak u Tebe, tak povídej. Jaký budeš objednávat kytí, Karol?
Profilova fotka
AHojky,tak koukám,jak pokračujete! Nám přibylo další auto 8-) tak mám radost.Už máme i místo na ten mejdan večer,a o víkedu to jdeme domlouvat.Ted ještě musím dát dohromady kytky a dojít objednat.
Profilova fotka
Michmo ale i tak mi přijde těch 800 na osobu na všechno hodně když vezmu, že v tom není pití ale jen jídlo. Já včera začala vypočítávat co všechno upéct a docela jsem se zhrozila. To nejdřív vykoupíme celej obchod a pak se od trouby nehnu celej víkend :-) No a kytičky - ty mě čekaj příští týden. Snad to půjde udělat to co bych chtěla...
ahoj holky ;-) tak jsme se trošku hnuli dál v přípravách, zavázala jsem hnátku a vyrazila, objednali jsme prstýnky za super cenu, vyjdou nás skoro o půlku levnějš než v Praze :-| michma: Mě to taky přijde tedy dost 800 na osobu jen jídlo, ještě když vám budou dělat jen něco a něco i vy samy! My se domluvili nad očekávání, máme menu na oběd za 250 na osobu i s přípitkem, super a večer domluvený raut a grilování. Bude tam ten barman dělat míchané drinky, na to si můžeme přinést co chceme, a říkali jsme že od nich vezmem třeba flašku bacardi a tequilly za cenu celé flašky a ne rozlejvané do panáků, aby to nebylo tak blbé. Kola a džusy budou rozlívané, ty malé flaštičky nám přišli zbytečné, bude pouze 0,3 vody v lahvích. A obstarají nám spešl na tu hostinu 3 druhy točené limonády a víno si přivezeme vlastní a 20 kč na láhev dáme otvorné. Samy nám nabídli, že celá restaurace bude zavřená, budeme tam jen my, to jsem ráda a v patře je zdrama možnost přespání v 5 pokojích pro 15 lidí. Také si můžeme přivést co chceme k jídlu, ale já stejně myslim, že to ho moc nezvládnem připravit, max nějaké slané z listového těsta, cukroví a asi chlebíčky a jednohubky a zbytek nechám na nich.Takže max spokojenost, ani jsem nedoufala :)
karol_h: Teda klobouk dolu, že se chystáte do pečení, já to včera vyřešila - konečně jsem objednala dort (nakonec mě mamka překecala na větší takže cca 60 porcí, kdo to bude jíst nevim, když jsou všichni masožrouti :) a minidezerty na hostinu a pani mi dala kontakt na jednu starší pani, co si přivydělává a peče svatební koláč, tak jsme tam rovnou sjeli taky :-D a kytičku už víš jakou? já stále tápu, zítra jdu do květinky se dohodnout.
Profilova fotka
ty jo luciiik,tak to je dost dobry!!§a kde to vubec je??
Profilova fotka
Ahoj megan, tak jak jste to nakonec vymysleli?
Profilova fotka
Ahojky Kaatulko, no nakonec to budeme mit ve statku u Rakovnika,o vikendu to jedeme domlouvat. Jak jste daleko s přípravama??
Profilova fotka
šmarjá až takhle daleko? Kde jste to sehnali??? No my ok, akorát nemáme bryndák, podložku pod prstýnky a takový prkotiny...tak se asi domluvím přímo v hospodě aby přes nás hodili nějaký prostěradlo nebo něco... Za 14 dní jdu na zkoušku účesu, líčení už mám za sebou u Jany Sládkové - salon individualita a super... Vlastníma silama jsem si vyrobila mašli na auto, tak jsem na to zvědavá, hele blíží se to ´sviňským´krokem co?
Profilova fotka
No utíká to šíleně...děs On tam má petr babičku a spoustu známých,a prostě to jinde nechtěl!!!! Rybáři mají přes léto prázdniny. My bryndák budeme mít z restaurace,podložku pod prstýnky asi ani shánět nebudu. Na zkoušce účesu jsem už byla,jdu tam až týden před svatbou-na barvu a konečnou zkoušku-líčit mě bude ségra,má vizážistickej kurz. Hele a proč nemás album?? Já musím dát dohromady kytky,sehnat chlapovi oblek-prostě nemá pořád čas-tak snad teď v sobotu,v srpnu sehnat něco malýmu na sebe.V sobotu rovnou budeme okukovat ozdoby na auto
Profilova fotka
Jo takhle, no tak to je zase dobrý, že tam budete mít aspoň nějaký zázemí, když to tam tvůj zná....No já s tou podložko taky právě nevím, snad budou mít něco na matrice, a nebo jsem koukala v nějakym tom obchodě vše za 39,- tam byla docela velká mušle naplněná - něčím, už nevím, tak jsem si říkala, že to možná koupím a dám do toho bílý dekorační písek...uvidíme, aby tam nevytáhli nějakou hrůzu :-D ... Prosím tě já nemám nic nafocenýho, co bych tam dala, ale do budoucna si ho založím, až budu mít čas a nebudu líná to všechno formátovat...
Profilova fotka
Jo a mám auto!!!!!Pojedu v SuperBu,už jsem měla strach,jak se všichni dostaneme do aut. Někdo psal,že tam mají prý tácek...hele a vypadalo to pěkně??to není špatný to nčím nahradit On u toho rakovníka je to něco jako klub,je to veliká stodola,moc pěkně udělaná,venku bazén.Bude to hned v pátek,v sobotu je tam rocková sobota a bude tam hrát asi pět kapel.A hned v pondělí jedeme na Šumavu na dovolenou
Profilova fotka
No tak to je super, jinak vypadalo to vcelku slušně, mě se prostě takový ty polštářky nelíbí, takže tak, asi to vyřeším takhle, prdnout to na tácek taky asi není úplně ono... Já budu mít stříbrnou oktávku :-) ....

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?