20 červen 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky všem holkám a příznivcům brms,hledám ty které se budou vdávat 20.6.09,tak pište,pište
dani - tak to je dobre, ze tam nebudes tak dlouho, musis tedy pote poreferovat co vsechno tvuj snoubenec zaridil a cim vsiim te prekvapil, tak hezky si to uzij. ;-)
Profilova fotka
Ahoj holky, s přípravami jsem trošku pohla, tak se k Vám můžu konečně taky připojit. Dneska jsem si objednala šatky na popůlnoční, už se nemůžu dočkat až dorazí a taky jsme včera vybrali písničku (asi po půl roce) na náš první tanec, tak jsem napsala kapele, ať se ji naučí. Jinak musíme ještě vybrat hudbu na obřad, to je oříšek, přítel má ke všemu výhrady. Máme jasno asi jen v nástupu nevěsty, to by mohl být pachelbel...snad nám to kapelníci zahrají, mamé domluvený klavír a housle
oleandr-co jsem s ním mluvila přes mobil,tak vím,že mluvil jen s fotografem,ten sice souhlasil..ale zase se nezeptal,co to bude stát!!!! :-p :-p ..lepší je,si to všechno zařídit sama....on vyřídí sotva polovic... :-N :-N
taky budu muset vymyslet něco na převlečení..... :-N ...když budem potom grilovat na zahradě,tak si neumím představit,že bych byla celou dobu v šatech...ale zase na druhou stranu si je chci užít ,za ty prachy!!! :-D :-D
Profilova fotka
taky si je chi užít, popůlnoční šaty jsou jen moje rezerva, co kdyby náhodou ;-)
tak ja nemam na saty zadnou rezervu, budu jen v tech bilych. dani - no to sio teda radeji zarid vsechno sama, pak dej vedet. ;-)
Profilova fotka
oleandr: my budeme mít svatbu taky v kostele - farář říkal, že matrika nemůže být starší než 3 měsíce, takže je ještě brzy. A potvrzení o křtu nemá být starší než 6 měsíců - ale to taky ještě nemám :-( Jak na potvoru mi propadla občanka - takže když pominu to, že si ji musím zařizovat na 3 měsíce, než ji budu zase měnit, tak nemůžu nic zařizovat, protože mám jen papír místo občanky. Ale papír máme vyplněný - pan farář nám ho dal - ale asi budeme vyplňovat i jiné papíry - to nevím. A oznámení furt nic. V pátek na ně dupnu :-D
Profilova fotka
matrika nemůže být starší než 3 měsíce? co je to za nesmysl, termin na matrice se zamlouvá i rok dopředu, já ho mám zamluveny už někdy o listopadu, tuším
azeretka: Zavítala jsem sem uplně náhodou a koukám že jsem před nedávnem řešila to samé ;-) Termín můžeš mít zamluvený tak dlouho dopředu ale papíry z matriky opravdu nesmí být starší jak 3 měsíce před svatbou-nebyla by uředně uznána za platnou. Nevím proč to tak je,ale je to maličkost.Ptlala jsem se na to u nás na matrice a říkali, že stačí když oba přijdete s rodným listem a občankou,vypíšete nějaký formulář a do asi 2 pracovních dnů vám vystaví povolení ke sňatku. 8-) Není to tak zlý.
Profilova fotka
AAAha, to je mi novinka, o žádném povolení nevím :-) My jsme měli zamluvený termín od ledna po telefonu a minulý týden jsme byli podepisovat na matrice žádost o uzavření manželství... To povolení si mám jít vyzvednout nebo mi ho pošlou nebo to nemám řešit a je to jen jejich interní záležitost? Jsem mimo :-D
Profilova fotka
Můj brácha se bude ženit až v říjnu a matriku už má taky vyřízenou (od ledna). Nevím, jak jeto normálně, ale my máme svatbu v kostele - termín rezervovaný už od října, ale z té matriky to opravdu nemůže být starší než 3 měsíce. Možná je to jiný, když jde o civilní obřad - já tady nechci nikoho plašit ;-)
kasparci - ja myslim, ze matrika bohate staci 2-1 mesic pred svatbou, driv se tam nechystam. My ted vyrizujeme a shanime papiry a musime si domluvit schuzku na fare, at nam to zacne :-D Podle me je to jine pro cirkevni obrady nez pro obrady na matrice. Ach jo, to je same papirovani :-)
Článek se načítá
Profilova fotka
Jo, jo, teď jsem se ptala nevěsty, která se loni vdávala tam kde máme svatbu my. Myslím, že to povolení z matriky se týká jen obřadů v kostele nebo možná ještě svateb mimo klasickou obřadní síň. Když obřad probíhá tam, tak si to zřejmě matrika hlídá sama.
Profilova fotka
My máme obřad mimo obřadní místo a občanky i s rodným listem jsme předkládali již minulý rok, poštou domů nám pak přišlo oficiální schválení místa mimo úřad, takže myslím, že pokud tady nějaká podmínka o platnosti 3 měsíců existuje, tak jedině pro kostel
Profilova fotka
Jejda, tady to umřelo. Včera jsem pokukávala po noční košilce na svatební noc, ale pořád váhám, jestli to není zbatečný výdaj, jak jste na tom Vy??
tak jsem zase tady!!!!byla jsem dva dny na chalupě a mám zařízenou matriku,resturaci i snubáky-za zvětšení nechtěli nic,a za změnu datumu jen 200Kč...už sem se bála,co to zase bude stát.. =-) ...jo a taky fotografa......a hlavně jsem včera vystěhovala clou kuchyn a koupelnu...se tam udělala plísen na zdi,tak budu ještě malovat..to mi teda ještě chybělo.... :-S ....rozhodně jsem se teda na chalupě nenudila..a muuuj čas teda pěkně letí.!!!!já to mám odedneška přesně za tři měsíce!!! :-) :-)
azeretko - me to prijde jako zbytecny vydaj, osobne nocni kosilku neresim. ;-) dani - no vitej nam zpatky, ty jsi toho ale zaridila, taky se chystam malovat, tak kdyby jsi mela cas, tak to muzes vymalovat i u nas :-D To je dobre, ze vsechno slo bez problemu zaridit. Ja jsem ted marod, skolila me chripka, ale takovou jsem jeste nemela, to je sila, jsem vubec rada, ze ziju :-S To ti teda pekne leti a nam s tebou, kdyz to celkove vezmeme 3 mesice je uz brzy, docela se toho i desim.
Co se tyka mista obradu a povoleni z matriky, kazda to ma jine, to bych vubec vubec neresila. Hlavne ze se vdame. :-D
Holky co je s vama? Tady je to vazne jak po vymreni, kdyz clovek mrkne na nasi diskuzi :-S
oleandr-no,a zařídila jsem si včera i kadeřnici a líčení...jupí!!!sice budu muset 20km daleko,ale mám jistotu,že to už na potřetí vyjde!!!!Sehnala jsem ten salon na netu,domluvila jsem sito tam,a musim se tam tak měsíc předem ukázat a domluvit,co a jak..jenom nevím,jestli si mám nechávat rust vlasy,nebo se nechat zastříhnout jako obyčejně.... :-N :-N ....... :-D :-D :-D helééé...a někdo musí taky pracovat,když si jiní mužou marodit!!! :-p hlavně se uzdav rychle...ted to myslím opravdu začíná!!!! :-o :-o
oleandr--já malujju docela ráda.... :-D :-D ..určitě to vypadá líp,než když maloval snoubenec....sem se zkácela,když sem tam přijela.. :-D ..to bylo kocouru!!!!tohle on neomí,ale zase umí suprově se dřevem...udělal mi tam poličky a altán na zahradě....tak mu to musím odpustit.... :-D ....a ty maluješ taky doopravdy??
Profilova fotka
Ahojda holky! Jsem tu alespoň na skok. Já už mám zas další věci zařízené - zamluvenou panenku na auto (myslela jsem, že ji ani mít nebudu, když stojí tolik, ale objevila jsem místo, kde mi ji půjčí), objednané cukroví a dort a taky květiny (super holka z Ivančic, objevila jsem ji tady na brms a žádná jiná květinářka se mi zdaleka tolik nevěnovala). Ještě objednat oznámení a prstýnky (obojí už přesně víme jaké a kde) a v podstatě všechno bude domluvené. Jen ještě doobjednat pár věcí z jiných e-shopů (čekám až dostanou ještě krabičky co chci). S objednávkou z e-shopu lenea jsem byla hrozně spokojená, paní je moc ochotná.
dani - no to mas pravdu, ted zacinaji ty poradne pripravy, 3 mesice utecou rychle jako voda, ja musim pockat, az se dam poradne dohromady a tez se na to vrhnu. ;-) Zatim jsem rada,ze uz je mi lepe. No uprimne mi ver, ze bych radji makala nez lezela, ale zase si rikam, ze to budu mit za sebou a zadna chripa me do svatby neskoli. Ted jsme se snoubencem pocitali penize kolik do toho dame oba dva, no vyslo nas to na 50.000,- dohromady kdyz to ma clovek napsane na papirku a spocitane, to uz je jine. Ted nevim jak to s tim malovanim doopravdy myslis? No obrazy nemaluji, ale zdi ano, taky na me cekaji a musi to byt pred svatbou :-D Vidim, ze kazdy hned natira a maluje, no jo takova udalost jako je svatba da poradne zabrat aspon vypotime ty svoje kila :-D :-D
milada -- taky mame panenku na auto a taky pujcenou, je pdle me zbytecne ji kupovat. Taky jsem objednavala tady z brms z e-shopu a musim rict, ze jsem nemela nejmensi problemy, hned na druhy den mi poslali objednane zbozi, coz jsem hledela jaka to byla rychlost. jeste mi zbyva dort a kvetiny, ale ty si objednam v nejblizsi dobe. Jinak gratuluji k zarizeni vseho. :-)
Profilova fotka
Díky, díky :-) Mě to z toho e-shopu Lenea bude chvíli trvat než to dojde, protože jsem si tam objednávala polštářek pod prstýnky a a oni ho teprve šijí (šijí až na objednávku kvůli úpravám) a vyšijí na něj naše monogramy. Paní byla moc ochotná, dokonce mi i na cylindr na auto přišije i přísavky, i když to normálně nedělají, protože mají moc práce. A z dalšího e-shopu budu objednávat jmenovky, tak to asi taky bude chvíli trvat než to natisknou. Tu slečnu květinářku z Ivančic (vdává se v květnu :-) ) jsem poznala taky, prostě tady jako e-shop (květinové studio aneta), prodává různé svatební doplňky a jela jsem si to tam osobně vyzvednout s tím, že se zeptám i na kytku. Byla úplně skvělá, dlouho se nám věnovala, všechno na rovinu, ukázala různé možnosti vazby na počítači, vyjde vstříc našim požadavků ohledně ceny, velká ochota).
oleandr-ted vymýšlím výzdobu všeho..začínám rozepisovat ceny všeho...a hlavně se začínám uspořádat,kdy co mám objednat a pak vyzvednout... :-) ....v noci jsem zase hodinu nemohla usnout,když sem se vzbudila a pořád myslím na to,jak to nejlíp vymyslet a uspořádat.....chvílema mám obavy,že to nezvládnu,něco zapomenu koupit zajistit a bude to pořádnej prušvih..... :-N :-N ...nemám tolik věcí,až se mi dělá špatně...
milada-tééda ,tobě to teda jde!!! to seš dobrá!! ;-) .....vubec nevím,kde mám objednat květiny...četla jsem tady,že jak se v květinářství řekne,že jsou svatební,tak cena stoupne o sto procent!! ]-( .....rozhodně za kytí nechci vyhodit moc peněz.....
Profilova fotka
Tomu naprosto rozumím, taky bych to chtěla udržet v nějaký rozumný cenový rovině. Udělali jsme rozpočet, který se mi zdál dost nadsazený a teď pochybuju, že se do něho vejdeme , i když se snažíme nic nepřehánět a šetřit :-( na druhou stranu si říkám, že to snad bude jednou za život a nechceme šetřit "za každou cenu". Taky mě štve, že všechno co je svatební, je mnohem dražší. proto mám radost, že tahle holka je rozumná a udělá mi tu kytku z reálnou cenu odvíjející se od ceny kytek a přízdob a je ochotná řídit se mým finančím ohraničením.
milada - tak to je skvele, ze se vam ta slecna tak venovala, dneska to je jako zazrak najit nekoho takoveho. Navic mi prijde, ze spousta firem a podniku, kdyz reknes, ze mate svatbu, tak se na vas jeste snazi narizovat :-| Ja jsem si na e-shopu objednavala dekorace na stul, ale to bylo nejak prelom zima a podzim, protoze mi prislo, ze ty veci tam meli levnejsi. No az na jednu vec jse byla spokojena se vsim. Objednavala jsem si svetle zelene platky ruzi a dosly me fosforove zelene, no zdesila jsem se, ale nakonec jsem zjistila, ze je upotrebim na stul pro deti, tem bude jednoco tam budou mit a nakonec ty dekorace co me zbydou se upotrebi jeste dal. Jinak vam rozumim a jsem na tom stejne,kolikat si rikam, ze je to svatba jednou za zivot, ze by se na tom nemelo setrit, ale na druhou stranu to nechceme nijak prehanet a zbytecne ty penize rozhazovat, protoze vime, ze je budeme do budoucna potrebovat. U nekterych veci to je zbytecne setrit ale zase na nekterych malickostech se usetrit da. Nema cenu ze sebe delat honoraci, hlavne ze se ten svatebni den vyvede a vsichni budou spokojeni. dani - to mas dobre, ja jak lezim uz nekolikaty den v posteli(jsem vdecna, ze je milepe, ze se dohrabu aspon k pocitaci s vami pokecat, jinak by me hrablo) tak premyslim krok po kroku nad svatebnim dnem a dokonce se mi zdaji i hororove predstavy o tom, ze nez vyjdu z domu mam uplne znicene saty a ja se odmitam vdavat. Jinak s vecima v klidu, muzu te upozornit, ze az je budes mit, tak budes zase premyslet, jestli tech veci mas dostatecne mnozstvi jako ja nad tim porad premyslim. :-D
oleandr--tím,jak musím vymýšlet výzdobu do restaurace a ještě na tu zahradní party.....ale hlavně nevím,kdo nakonec se bude učastnit,tak to zatím nechám být a prostě všechno objednám tak tři týdny dopředu a je to....dobré je,že mám partyshop hned naproti přez ulici a pani říkala,že je schopná mi to dodat i do dvou dnu.!! :-) :-) ....a hlavně nechci,aby mi toho moc zbylo,co potom s tím,že?.....tak to chci potom vypočítat,co možná nejpřesněji......ale to teda bude potom fofr!!! :-D :-D :-D ......a kytku taky nechám až na pak..ted jsou stejně jiné ceny,než v létě,a kytka stačí objednat maximálně týden dopředu...stejně je toho pak všude plno,až začne sezona!! :-N :-N ....ted to budu stále ještě mapovat a koumat a pak jsem schopná všechno zajistit během jednoho dne....

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?