14.8.2009

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěsty, diskusi s tímto názvem jsem tady nenašla tak snad jsem opravdu hledala dobře. Tak se pochlubte jak připravujete a jak se těšíte.... :-)
My svatební noc nějak moc neřešíme. Také máme svůj byteček,tak půjdeme spinkat tam. Můj přítel moc velkej romantik není,ale také vymýšlím nějaký překvápko v podobě okvětních lístků,svíček a šampáňa. Jinak svatební cestu už neřešíme.jedeme dneska do Chorvatska,takže je to taková naše svatební cesta,před svatbou.
Profilova fotka
Lucy: No, mě ještě taky čeká dodělávání detailů. Vymýšlím dekorace na stůl - pořád nevím co s tím. Restaurace dodá jen potahy na židle, bílé ubrusy, skleničky a příbory....zbytek si máme dozdobit. Už 14 dní čekám na objednanou zásilku dekorací a pořád nic. Rozpis a svatební noviny dám dohromady snad příští týden. Zkouška šatů u mě už poběhla (mám je koupené doma), jsou na zip a já je nemůžu dopnout - takže dieta. :-S ]-( (Hlavně doufám, že mi během svatby ten zip vydrží. :-D ). Jinak dík za doporučení. Tam bych ráda. V Benátkách jsme měli zásnuby a Itálie je strdeční záležitost. Jinak pořád ještě nemáme složenou zálohu v restauraci. Jsme domluvení, ale jejich přístup mě trochu děsí. No, už bych to chtěla mít zaplacené, abych měla klid. Na svatební noc se ptám proto, že u nás bude spát příbuzenstvo z Jihlavy a Liberce (celkem 4 ks) , takže už je zaplněn i náš pokoj a my hledáme nějaký hotýlek, kde bude soukromí. :-)
Tak my svatebni noc mame vyresenou - budeme v chaticce u restaurace kde mame odpoledni cast hostiny. Budou tam asi spat i nekteri z hostu, ale my mame zamluvenou chatku uz na 100 %. Na svatebni cestu budeme odjizdet az v nedeli vecer nebo v pondeli brzo rano, protoze o vikendu planujeme jeste par vyletu se svedkama a jejich drahyma polovickama :-) v okoli naseho bydliste - je tu par mist, ktery je zajimaji.
Ahojky, uz mam konecne definitivne objednany dort.Bylo to vcera trochu narychlo a jeste jsem si davala poklus s figurkou na dort pres cely mesto, ale dalsi starost z krku :-)
Profilova fotka
Tak já holky měla včera rozlučku se svobodou..přišla jsem dneska ve čtyři ráno 8-) Bylo to vážně úžasný, byly jsme s holkama v Lucerna Music Baru...šampaňský nechci do svatby ani vidět :-D :-D
lucyjanek: tak to je fajn, ze sis rozlucku uzila. My rozlucku neplanujeme. Nejak se nam do toho totiz vubec nechce. Posledni dobou je toho nejak moc. :-(
Profilova fotka
Tak hlavně, že jsi si to užila. Já pořád bojuju s tím, zda rozlučku dělat či ne. Pokud ale bude, tak to vidím taky na Lucernu. Tam jsem potkala před skoro 9 lety svého skoromanžu. :-)
alterego: tak to jsem zvedava jak to u tebe nakonec dopadne:-) Duvody vyberu mista plne chapu. My podobnym stylem vybirali misto na odpoledni cast hostiny - bude to v hospode kde jsme se poznali a nasledne i dali dohromady.
Profilova fotka
cuketacek: No, já jsem taky zvědavá. Pokud rozlučka bude, tak ten víkend před svatbou. No, skoromanža je z výběru mého místa trochu nervózní.... prý aby neproběhla výměna! :-D
Ahojky,také uvažuji o rozlučce,ale vzhledem k tomu,že v pátek odjíždíme,tak by to muselo být asi ve středu před svatbou a to vůbec nevím,jestli budu stíhat :-)
Profilova fotka
No já nejdřív rozlučku nějak nechtěla...původně jsme chtěli vzít kamarády a jít do tý Lucerny společně, ale nakonec jsem si udělala dámskou jízdu a příští sobotu ji má ten můj...tak jsem na něj zvědavá...Konečně jsem využila to svoje tričko "nevěsta"...no prostě když ostuda tak pořádná :-D Nás čeká v neděli "generálka", jedeme k našim na zahradu, budou tam i Láďovi rodiče, tak jedeme probrat kdo co zařídí, co je třeba ještě zařídit, zkusit udělat sezení a všechno domyslet a snad už i doladit :-)
Profilova fotka
Lucyjanek: Právě s tím jestli rozlučku chci/nechci pořád bojuju...Mimochodem, platila jsi holkám na rozlučce něco? (Pokud je to moc osobní dotaz, tak se omlouvám.) Já byla všehovšudy na třech rozlučkách. Na jedné nevěsta chtěla od každé 500,- a pak nás pozvala na jedno vínko a oznámila nám, že jde pouze jedna z nás na obřad, neb není místo (o hostině ani nemluvě). :-| To mi přišlo jako dost slušný extrém - pozvala si nás ženských kolem 20. Druhá rozlučka byla taková, že nevěsta v hospůdce objednala šampus, lahve bílého a sýrové mísy a řekla, že do 2 500,- tržby nás zve. No a třetí tam nás bylo 6 a každá holčina včetně nevěsty platila jeden šampus + já jako svědkyně rundu panáků. Moc nevím, jak to má probíhat, tak se jen chci nechat inspirovat, když už bude ta Lucerna společná. :-D Jinak moje část rodiny a ženichova se ani po těch letech nezná a uvidí se až na svatbě. To bude asi divný... "vaši" se znají?
Článek se načítá
Profilova fotka
No já taky nevěděla jak to probíhá, holky si myslím, že ani nic nečekaly, že budu něco platit, ale zaplatila jsem všem tu vstupenku (šlo nás celkem 5, takže to bylo 500,-) a pak jsem koupila 3 flašky šáňa. Jinak holky mi zaplatily taky nějaký pití. Myslím, že zaplatit tu vstupenku + nějaký to šampaňský je tak akorát. No u nás je to v tomhle krásně jednoduchý, znají se asi už asi 5 let, seznámili jsme je..jsou stejný ročník a i takový podobný povahy tak si docela hezky rozumí. Já dneska zamakala na svatebních novinách, nakonec to udělám jenom z fotek a nějaký text, takový ty vtípky a kolující texty tam dávat nebudu, stejně je to jenom pro babičky a rodiče, tak ty spíš ocení ty fotky (teda doufám :-D) Začíná mě fakt už děsit toho jak to letí!!!
Ahojky, tak my jdeme zitra domlouvat posledni detaily do restaurace kde budeme mit odpoledni cast hostiny.Dneska jsem koupila stuhy a budu muset vazat maslicky na krabice s vysluzkama - barevny navazany se nedaji sehnat - nebo aspon ne u nas.Stuhy na auta uz taky mame takze ted stridave vazat a vysivat.
Profilova fotka
lucyjanek: Moc dík, tím se nechám inspirovat. Taky zaplatím vstupy a nějaký ten šampus. :-) S těmi rodiči to závidím... to u nás to asi bude trochu divné. Jirkovi rodiče jsou už x let rozvedení a žijí teď v druhých manželstvích a já už mám jen tetu a její rodinu a hlavně babičku s kterou už léta bydlíme...Stejně počítám, že se ty prvotní rozpaky zmizí v resturaci s první, druhou skleničkou. :-) Ještě tam budeme mít spoustu známých, takže to snad nějak oživí. :-N Jinak my jsme dnes konečně (!!!) složili zálohu v restauraci a máme jí jistou.
Profilova fotka
No je to opravdu usnadnění, nejdřív chodili někam jenom vlastně když jsme šli i my, teď chodí (schází se) každou chvílí - bowling, kafe, grilování...vlastně rodiče znají i částečně třeba babičky či dědy od přítele a naopak....víš co až si budou půjčovat kapesníček na utření slz z toho jaká seš princezna tak je to určitě sblíží :-D To my zálohu teda nedávali, ale stejně tam musím někdy teď dojít, psala jsem mail, ale nikdo mi za ty 4 dny ještě neodepsal...potřebuju ujasnit všechny věci...začínám panikařít....uuuuuuuuuuuuuaaaaaaaaaaaaa
Lucy, nepanikar :-) I kdyz priznavam, ze me to chytlo v pondeli.Ale ted uz zase pohodicka. Uz mam navazane maslicky na ozdobeni krabic s vysluzkama, ted si jeste trochu pohrat s barvama na stitkach (modra je dora, tu necham, ale s oranzovou si musim pohrat). Pak uz zbyva nalepit jmenovky, dokoncit polstarek a dovybrat hudbu na obrad, to snad pres vikend zvladnu (aspon neco z toho).
Profilova fotka
lucyjanek: Díky moc, máš asi pravdu, nakonec to snad bude v pohodě a budou se bavit. Jinak restauraci urguj, piš, volej nebo tam zajdi. Moje zkušnost (se čtyřmi restauracemi ) je taková, že aktivně odpovídala jen jedna. Jsou prostě takoví. :-| Na druhou stranu to nechápu, jde jim přeci o kšeft. Kde to máte? My ve finále v Hotelu Braník - mají tam krásnou zahradu, vnitřek hotelu nic moc a obsluha je moje noční můra (nikdo kromě kuchaře nemluví česky). Na druhou stranu nás přesvědčilo romantické místo a taky dost příznivá cena (to je argument největší). :-) PS: Nepanikař, na to bude času dost později. :-D :-D :-D (Kámošce rodiče zapomněli kytky doma a během oslavy vypli proud a stejně to bylo super.)
Profilova fotka
My to máme v La Bodega, Praha 14 - Kyje...máme to asi 5 minut od baráku našich kde bude pak oslava :-D Včera mi kolem desátý napsali...ujistili mě, že to budu mít tak jak budu chtít já..nakonec budeme mít stůl do "T", takže jsme včera udělali zasedací pořádek, s tím jsem fakt spokojená, myslím, že se povedl. Cena je taky příjemná - pro 27 lidí je cena (martiny bianco, šunková rolka s banketkou, knedlíčková polívka, svíčková a za výzdobu) cena 9000,- No dneska sepisuju seznamy co je třeba udělat - na tu válečnou poradu..tak to jsem zvědavá jak to dopadne - myslím, že to bude fakt sranda :-D
Holky, jak budete mit skupinky na foceni?
Profilova fotka
licyjanek: Musím říct, že to je fakt slušná cena. My budeme mít po obřadu až do večerních hodin raut - nějaká grilovaná masa, selátka, saláty, přípitek a kávičky...celkem pro 50-55 lidí (někteří stále nejsou schopni říct, zda přijdou ]-( ) za necelých 20 000. Tak jsem jen zvědavá, kolik se toho vypije...platit budeme jen rozlévané džusy,koly, vína a piva. Voda je tam taky rozlévaná (1,5 l lahve)- žádných 20 nebo 40 za tři dcl. Jsem ráda, že se nám podařilo dohodnout to pití takhle. Jinak seznam toho co zařídit a kdo se o co v den D postará taky musím sepsat. :-) cuketacek: Nevím, zatím jsem o tom nepřemýšlela, ale asi uděláme nějakou hromadnou, pak rodinami a zvlášť kluci a ženich a nevěsta a holky. Jinak nevím. :-)
Profilova fotka
Tak fotky jsem teda ještě vůbec nepřemýšlela...tak to jsi mi nasadila zase brouka do hlavy :-D My dneska se svědkyní udělaly první várku cukroví...holky holky to to letí :-D
Ahojky holky dlouho jsem tady nebyla,jak se mate????Jak tady ctu tak asi dobre.Za to ja jsem nastouruporad se smiruji stimze nam ta svatba nevysla ze si to rozmyslel.ach jo.Ja isto rozlucky odlitam nadovolenou spolovicko do Turecka.MYslisi zetamzapomenu na svatbu aaaaaaaaaaale jak bude14 tak budu myslet jak bych mohla bytjedna zvas. :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( Noradsi jdu spat.chse se mi strasne plakat.
Mili, drz se. Je to hrozny, to je mi jasny. Ani nevis jak me mrzi, ze ti to nevyslo. Meli jsme podobny problem, ale u nas to dopadlo nastesti dobre a pritel to ustal a pred rodinou si to vybojoval. Sice skoncil s modrinama, narazenyma ledvinama, rozkopnutym kolenem a kyclem, vytrhanyma chomacema vlasu a asi i s lehouckym otresem mozku. Ale kdyz uz to takhle dopadlo, tak hlavne pevny nervy. Poradne si pobrec jestli to aspon trochu pomuze... A kdyz to nepomuze, tak aspon uvidi jak moc ti ublizil. Myslime na tebe i s pritelem :-)
Cuke:No vis on uz na to asizapomel ted uz ma jine strarosti.Ja mam porad myslenku z te svatby v hlave.Vcera jsem byla po praci pro toho meho a byla tam kamaradka ktera se vdava hned po nas az na to ze ji to vyjde bavilaa se o tom a litovala me hnedse mi chtelo brecet.Kazde rano vstavam s pocitem ze se mi vse jen zdaloa svatba bude,ale jen si neco namlouvam.Doufam,ze si uziji alespon to Turecko kdyz uz nic.
Profilova fotka
mili5: Drž se, já vím, že to bolí. Ale určitě to vyjde příští rok. Hlavně se pokus myslet na něco jiného, ať se svatba nestane jedinou věcí na kterou myslíš. Rok uteče jak nic. Neboj. Já jsem na požádání o ruku čekala osm let, dokud ten můj sám svatbu nechtěl. cuketacek: To co píšeš je fakt sktrašný. Klobouk dolů. To že se někdo uchýlí k násilí je fakt hnus. Nechápu, kam až jsou schopní lidé zajít. Když už jste ustáli něco takového, tak vás hned tak nic v manželství nerozhodí.
alterego: ustat jsme to museli, nic jinyho nam nezbylo kdyz jsme jim nechteli udelat radost z toho ze rusime svatbu. Ted uz je to aspon trochu v klidu. S budouci tchyni uz se da i v klidu domlouvat kvuli svatbe, zacala se zajimat. Zacatky byly krusny, ale ted je nastesti klid.
Ahojky, tak hlasim, ze uz jsem dodelala vysivku na polstarek pod prstynky, uz jen usit ten polstarek :-D. Dneska vecer chceme nalepit jmenovky na stul. Vcera uz jsme udelali ozdoby na krabice na vysluzky, jen nam to jeste schne:-) Od zitrka se u nas zacina pect, takze bude veselo. A do toho zitra musime jet domluvit konecnou podobu kytek.
Profilova fotka
Ahojda! Tak je toho potřeba čím dál tím míň, co? My dneska zaplatili dort a koláčky. Tak to máme z krku. Do košíčků nám to naplní ve čtvrtek před svatbou a v pátek dovezou na místo rautíku. Kytky jsem v květinářství nějaký odkývala, tak ještě uvidím, co to bude. :-) Jinak my jmenovky nemáme. Budeme mít stoly po šesti, tak si lidé už dopředu domlouvají skupinky (Jsem zvědavá, jak to dopadne).
Profilova fotka
Už zbývá jen zavolat klavíristovi (moc nevím, co si nechat zahrát na obřadu. Tedy spíš se ho musím poptat co hraje. ) a možná sehnat DJ (nejdřív jsme honechtěli a teď ho sháníme jak vzteklí. :-D ). Out off téma: Mimochodem, cuke, někde jsem četla, že máš morčáky. Tak to máme kromě data taky společné.

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?