Zkušenost se svatbou - Dvor Tuchotice u Kutné Hory

Představujete si nádhernou svatbu? Obřad na louce, hostina ve stodole, lidé posedávající venku a všichni se dobře baví? Prostor Dvora Tuchotice přesně takový pohled nabízí. I přesto Vám ho ale v žádném případě NEDOPORUČUJI! Ptáte se proč? Scénář není komplikovaný. Ačkoliv Vám na první schůzce bude paní majitelka mazat med kolem huby, nic není problém a všechno bude dokonalé, v čase se to změní… Prostor je vskutku impozantní, avšak naschvály, které nám majitelka bez ustání dělala, mně nutí Vám říci: „Nenechte si zkazit svatbu, vyberte si jiné místo, které bude bez problémů… Dovolte mi dát několik příkladů: 1. Ač jsme se původně na první schůzce dohodli, že stodola bude prázdná, když jsme v pátek, den před obřadem dorazili, byla plná různých skříní, které jsme téměř celý den stěhovali pryč. 2. V neděli o svatbě nám na dvoře parkovala dvě auta. Paní nám tvrdila, že brána je rozbitá. Slušně jsme jí požádali, jestli by nám mohla otevřít tu druhou bránu (stačilo pouze odemknout klíč), načež se na nás rozeřvala, že brána je rozbitá, opravář snad odpoledne přijede a že ona se jde teď naobědvat. Pak nás tam nechala dvě hodiny, jak žebráky čekat. Pak se uráčila přijít a jedním otočením zámku druhou bránu otevřela. 3. I přes snahu vystěhovat maximum nábytku jsme pořád hodně skříní ve stodole nechali, prostě byly příliš těžké a nebyl prostor. V neděli se na to paní podívala i přesto, že tam bylo 40 různých šuplíků, došla k jednomu konkrétnímu, vzala za něj a řekla že je rozbitý. A skutečně, uvnitř chyběl plechový držák, který by to držel. Jenže u nás šuplíky nikdo neotevíral a pokud by to náhodou opravdu někdo udělal, zůstal by tam ten plíšek, který to spojoval. Realita je taková, že paní prostě věděla, který šuplík je potřeba za peníze nájemců opravit. 4. Po celý den vartovala po naší svatbě jak policistka. Řešili jsme různé přátele, kteří na svatbu mohou, ale majitelku prostor jsme na obřad nezvali… a přesto přišla… 5. Optimální představa paní majitelky je, že se ve 22:00 vypne hudba a všichni půjdou domů. Chcete se bavit i po desáté? Pak bychom doporučili jiné místo… 6. V neděli jsme museli projít celý areál a vysbírat všechny vajgly, kus po kuse a vysbírat všechny lístky od květin. Jako výzdobu jsme měli břečťan. Po tom, co jsme ho kompletně zlikvidovali ve stodole, jsme museli vysbírat spadlé či odfouklé lístečky ve zbytku areálu a paní nás donutila znovu zamést celou stodolu, protože nebyla dostatečně čistá. 7. Vytkla nám, že jsou znečištěné toalety (a rozumějte, že tam nebyly zbytky zvratků, či jiná opravdu výrazná záležitost. Bylo prostě jenom našlapáno. To se totiž stává, když někudy projde 100 lidí. V neposlední řadě paní pochopila, že svatby jsou „krutý byznys“ a částka, kterou nyní požaduje, je výrazně vyšší, než co požadovala na začátku. Kromě toho chce ještě složit kauci 10.000 Kč, ze které automaticky odečítá „právě ty šuplíky“… Je to Váš vysněný den, na který se těšíte celý život. Nenechte si ho zbytečně zkazit tím, že Vám bude někdo neustále házet klacky pod nohy a vyberte si jiné místo. Paní Otčenáškové nic zlého nepřejeme. Jen doufám, že přestane využívat svůj prostor ke svatbám a začne ho pronajímat k hodinám jógy, malování či jiným aktivitám, které také vyžadují krásný prostor, ale jsou výrazně klidnější, než je svatba, a nebudou narušovat jejich vysněný klid.
Odpovědět
Ty brďo, tak to je peklo, já hlavně nechápu, proč ty lidi tohle vůbec provozují, když je to tolik obtěžuje.. tak ať to do háje nedělají a najdou si něco, kde nebudou lidem akorát házet klacky pod nohy..
Odpovědět
oooouuuu tak to mě mrzí...
Odpovědět
Profilova fotka
Prvního září tam jedeme fotit, tak pak napíšu zkušenost... Zní to teda příšerně a úplně mě to vyděsilo, protože to místo vypadá z fotek překrásně. Jestli to tam chodí takto, tak je dobře, když sem napíše své zážitky co nejvíc nevěst, aby to případně pomohlo ostatním. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, 1.9. jsme měli v Tuchoticích svatbu a řeknu Vám, že lepší místo jsem si vybrat nemohli. Máme naprosto opačnou zkušenost. Naprosto pozitivní a skvělou zkušenost - viz můj fotoblog. Pokud budete si o tom někdo chtít napsat nehávejte mě kontaktovat a rozhodně se touto zavádějící recenzí nenechte odradit.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak máme za sebou focení v Tuchoticích. Byli jsme tam poprvé a musím říct, že za nás bylo vše naprosto perfektní. S paní majitelkou a její rodinou jsme se potkali asi tři hodiny před obřadem, kdy na vše dohlížela a vymýšlela, jak to co nejlépe zorganizovat, když nás postihlo extrémně nepříznivé počasí. Byla velmi obětavá, nápomocná a milá (stejně jaké celá její rodina dcerou počínaje a psem konče). Před obřadem zmizela a už jsme ji nezahlédli - a to jsme odjížděli po jedenácté večer, DJ v té době pouštěl hlasitě hudbu a nikdo mu do toho nemluvil. Pokud vím, svatebčané pak vesele pařili ještě do tří do rána. Když jsme se ptali na svatbu zakladatelky této diskuze, ukázalo se, že paní Otčenášková má na to velmi odlišný pohled - padla slova jako "rvačka" a "nemocnice". Samozřejmě jsme u toho nebyli, je to jen tvrzení proti tvrzení, ale ať si udělá obrázek každý sám...
Odpovědět
Někdy je třeba slyšet obě strany :-|
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Narazila jsem na příspěvek, sice starší, ale nevadí. Naprosto souhlasím s tím, že jednání paní majitelky je hrozné. Svatbu si představuje nejraději nealkoholickou, konec v deset večer a aby svatebčané vypadli druhý den v osm ráno. Nejenom, že jsme uvažovali o svatbě v Tuchoticich (naštěstí jsme po té našli Tvrz v Malešově, která je levnější, také krásné místo a majitel je bezvadný, nic mu nevadí), ale byli jsme tam i svatbách. Vždy to stejné. Druhý si vždy majitelka najde něco, co je rozbité a chce to zaplatit. Také doporučuji se místu vyhnout. Pokud chce klidnou svatbu, existují jiná místa, která jsou levnější a také stejně krásná.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
@tkekelova Dobrý den, mohu Vás poprosit o tuto zkušenost a vyvrátit tento, poněkud nehezký komentář? Jaká je svatba v Tuchotocích?🙂
Odpovědět
já byla na svatbě v Tuchoticích jako host v roce 2018, co vím tak vše probíhalo bez problémů, myslím že paní majitelka přišla akorát novomanžele pozdravit, ale jinak se nijak nevměšovala, do kolika svatba byla nevím, měla jsem předtím zpožděný let a poměrně jetlag, takže jsem kolem půlnoci pak už jela pryč spát
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
Tak my jsme byli naprosto spokojení. Vše bylo úžasné, majitelky milé a vstřícné, nic nebyl problém. Muzika hrála do půlnoci a nikdo si nestěžoval, natož aby nás chodil napomínat. Opravdu můžeme doporučit, byli jsme maximálně spokojení.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
prostě vše proběhlo naprosto v pořádku, paní majitelka zařídila co bylo potřeba i věcí navíc, dělala vše proto, abychom se měli hezky 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?