Svatba v Ostravě-Porubě. Byly jste spokojené?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny nevěsty, které budou mít svatbu v Porubě .... a kdyby se našly nějaké už vdané paní, ráda, bych věděla jak jste byly spokojené ... ;-)
Odpovědět
Ahoj holky,to teda bylo docitani ;-) s tou vybavou........ja mam vse stokrat a to jsem nic ne kupovala a jeste ty pytple nemam rozstrizene a to jsem to uz delala 3x,ale tam je tak moc krasnych veci,ze si neumim vybrat ceho se zbavim. Vcera jsme byli na taneckach a byli tam dve postizene holcicky a i hluche asi nebo nahluchle,protoze na ne znakovali,tak jsem vcera cely vecer farala nad tim,jsetli Viki bude zdrava a koukala jestli nema postizeny oblicej a manza me zas utesil,ze to nikdo nevi,ze to se muzem dozvedet az jak bude mit treba tri roky-on taky nikdy neumi lhat :-S Tak mam ted takovy divny pocit porad. Jaro,ty dny neres,moje segra to nepochopila do porodu a prezila to :-D A dokonce si v prukazce preskrtla tyden,co ji tam napsala doktorka na svuj tyden :-D Ja ji vysvetlovala,ze je o tyden vic,kvuli tech pricitani dnu a proste to nepochopila a jela si podle sebe.Neni v tom takovy rozdil,stejne porodis jak chces ;-) Lucy no je to hnus na tech skolach,tady to je taky a vcera jsme sledovala tv a bylo tam,ze kazdy den otehotni 20 holek pod 16let,hruza a byl tam i typek,co mel 16 roku a uz mel 3 deti a to tady ej veskera antikoncepce zdravma,od implantatu,injekci,teliske uplne vse co je treba v cr pro plno lidi drahe-no debilove a taky tu nosi zbrane do skol a bodaji se,hlavne v londyne a delaji to hlavne cernosi. My si uz ale zjistili offsted od nasich skol a tam nejsou gangy,tak snad to bude dobre.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to je dobrá náhodička :-) A to máš normální přeporodní kurz nebo i nějaké cvičení?Já chodila na předporodní,ale už skončil - a bylo to fajné.
Odpovědět
Profilova fotka
simi..tímhle se asi člověk nemůže užírat..já taky celé těhotenství doufám, že malá bude zdravá, ale člověk to něovlivní a hlavně cokoliv se může objevit kdykoliv - těhotentví v pořádku, termín v pořádk ua ve třech letech se může něco objevit. Takže to už je asi pak boj an celý život... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Jdu dělat salát, tak zatím
Odpovědět
Profilova fotka
můžeš chodit s náma kdybys chtěla, platí se až po hodině, první hodinu se cvičí a pak další dýchá a kecá, to kecání je nejlepší, dneska mám patologii, mluvení o císař,řezu a komplikacích co můžou nastat atd minule jsme měli hodinu i s tatínky což bylo super, viděli i video porodu, žádná krev a tak, maža byl nadšený
Odpovědět
Profilova fotka
je to přímo porodní asistentka z vítkovic, ona vede ten kurz i cvičení, je parádní :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojki holky, no já jsem právě uspala ELi a pak jedem na plavčo. Jinak holky s tím oblečením to vyřeště tak, že jak se vás budou ptát co chcete, tak buď ať koupí větší a nebo plíny. Ty se neztratí nikdy a jak je mimčo malé tak jich spotřebuješ hodně. A nebo ještě vlhčené ubrousky, ty se taky hodí. kuki: já chtěl a jít ven a jak jsem viděla ten déšť tak jsem si to rozmyslela. Jinak my monitor dechu neměly a Eli žije. Ani naše mamky ho neměly a my jsme to taky přežili :-D
Odpovědět
Ja si taky myslim,ze plno veci se dnes prehani s temi monitory a se vsim. Tady se to nepuziva a ani v jinych zemi co jsem cetla,jent eda v ve nemocnicich a mi to taky ani nedoporucili,ze to je zbytecne mit doma. No ale u Viki ho mame,ale u Veru jsem to taky nemela a prezila. Ja jdu do obhcodu,manza doma,tak mu necham holky.Chtel jit on,ale nechhyta se :-D A viki nabrala za tyden prs ctvrt kila,tak uz ma 3.3kg,ma nejake zraci obdobi,tak je porad u flasky,hlados maly.
Odpovědět
Profilova fotka
simi: tak kdyby se mi narodila mimi jako tobě VIki, tak bych si ten monitor pořídila a nebo kdyby to bylo opravdu nutné kvůli zdraví mimina, ale Eli byla v poho a je i teď.
Odpovědět
Jojo,me taky prijde ze za chvili maminky si budou porizovat domu veskera nemocnici zarizeni urcena na novorozencka specialni oddeleni. Ja to mam u viki,protoze mela bradychardie a obcas zapominala dychat a od monitoru-ten velky ktery ukazuje tlak,rychlost tepu atd. ji odpojili az 4dny pred propusteneim,i kdyz mi pediatri rikali,ze to je zbytecne si to domu porizovat,takze to mam jen p ro svuj klid abych v noci spala. Jelikoz Viki nikdy nepotrebovala kyslik nebo neco,tak je taky po te strance uplne zdrava. ALe zas chapu,ze jsou maminky nervozni nektere a chcou to mit. Nase mamka nam asi do 14ti strkala v noci prst pod nos a kontrolovala jestli dychame :-D Se divim,ze nema tatku na monitoru a babi to delala taky-asi to je rodinna vec :-D
Odpovědět
Profilova fotka
berr...tak to je fajn,to já se možná někdy přidám - ale dneska určitě nee, patologi teda poslouchat nemusím :-N zofi...já vím,no, ty plínky a ubrousky se šiknou vždycky,to je fakt A s tím monitorem máte na jednu stranu pravdu, na druhou na SIDS neumírají jenom "rizikové"děti. A než si to pak celý život vyčítat, tak raději za to ty prachy dám :-)
Odpovědět
Profilova fotka
já ho taky mám a jsem za něj ráda, určitě budu přes noc klidnější, alespoň ze začátku!!! no já na tu patologii jít nechtěla, ale nakonec jsem si to rozmyslela, tak Ti pak poreferuji
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Jaro, zkus zadat data sem a vyhodí ti to týdny i dny http://tehotenstvo.academy.sk/index.p... Já bych podle poslední MS měla být už dál, ale jelikož vím, kdy jsem měla ovulaci, tak jsem od toho dne odečetla 14 dní a tohle datum udávám všude jako den poslední MS. Protože většinou všichni počítají s délkou cyklu 28 a ovulací 14 den. Mně se týdny lomí vždycky ve čtvrtek, takže dneska jsem 6+0, tzn. že končím 6tt a začínám 7tt. No a o těhu oblečení ani nemluv, to bude fakt sranda. Nejprve prolezu vlastní zásoby, co by se dalo nosit a pak promyslím, co si koupit. Největší hrůzu mám z kabátu na zimu. Jinak to vidím taky na CA a HM a pod. Všechny těhulky i maminky zdravím x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte holky, hele prvni maminky co maji detatko,atk proste vsechno moc zerou a vsechno kupujou atd. ael pri druhem a tretim zjisti, ze bez toho a tam toho se obejdou. Kdysi takove veci nebyly a ja se taky bez hodne obesla, prislo mi hodne zbytecne. Ja jsem se hlavne neridila podle knih atd. to bych se zblaznila. Jinak s tema zbranema toje hruza, netusim kde to ty decka berou ale jelikoz je tu velmi lehke si ke zbrani prijit a kcemu koliv jinemu, predpokaldam,ze to vzali doma rodicum. Jsou to debilove. Ja bych je bila. Ted zase nasli na univerzite YALE zabetonovanou studentku ve zdi v den jeji svatby. Staci vam jo?? Kdo si da tu praci zabetonovat ve skole studentku?? NOja chcipnu, co proste je vsechno mozne. Diky bohu, ze tady kriminalita zadna neni,ale zdechnout tu teda nechci na tom ostrove. Nic tu neni :-| No nic mam hlad,jdu se najist. Tak se mejte maminky
Odpovědět
čuste tak určitě zbytečnosti jsou...hlavně u mě mega počet hader, ale URČITĚ zbytečnost NENÍ monitor dechu.....to jako u mě teda ne.i když jsem měla superporoid, žádné komplikace, malá donošená do roku prostě byl..... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
NO na monitor dechu nemuzu rict nazor,jelikoz sem ho nemela a po pravde receno jsem se o nem dozvedela a zjistila co to a na co to vubec je,kdyz mala mela mozna rok,takze bez toho jsem se taky obesla. Ale pravdou je, ze jak se narodil Jamie,tak jakykoliv pohyb, vzdech atd. hned TOmas stal u postylky a koukal a zjistoval zda dycha. U Sofuli uz to takhle nebylo to uz jsme meli zkusenosti,takze bylo vsechno uplne jine a hlavne jednodussi. Mozna kdyby jsme to znali a videli atd. tak jsme ho taky mely, ale to netusim. Jinak hadry tech ma asi kazdy hafy ale to ti proste neda ze nekoupit neco co je rozkosne co???? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, tak v rychlosti se připojuju.. to bude asi dnes noc.. malá je nějaká mrzutá..nechala jsem ji večer kapku vyplakat, jsem myslela, že už nás začala zkoušet a nějak jsem ji i znejistila a ted je taková uplakaná ach jo.. zofi: díky za radu, zkusím. Já piju čaj pro kojící matky.. tam je i kmín tuším, ten pomáhá taky.. a ten pupík koupím kde? V lékárně? A jeste prý existují nějaké kapičky na prdíky ne? Ale nevím jak se jmenují a co to je zač. kuki: no je to náročnější jen na to než se sladíte.. a pak si myslím, že to půjde teda doufám :-D abys z té akčnosti neporodila ;-) jaro: přesně jak píše lucenek.. já měla zase úterý.. no pak se to sice změnilo, protože jsem to měla s otazníkem.. lucy: nee ten dárek za porod - telefon ;-) berryl: no tak to jsem ráda.. já mám po porodu problém s močákem jak mě cévkovali 2x a to kdybys taky měla.. tak doporučuju od spol. Swiss kanadské brusinky.. jsou taky moc super.Hodně mi pomohly. A taky co bych mohla doporučit olejíček na prsa od Weledy.. mě pomohly rozproudit mlíko.. fakt super !!!
Odpovědět
Dobre ranko, Pan,teda ty tu ponocujes ;-) na vyplakani je jeste moc malinka,ma terpv tyden,to jeste radsi nedelej. A s mlikem,ja nemela zadne mliko jak se mala narodila,ztratila jsem ho behem porodu a diky supr peci laktacnich poradkyn tady mi ho zpatky vytvorili. Pujcili mi odstrikavacku z nemocnice a striakala jsem co dve hodiny ve dne v noci obe prsa deset minut,zacla jsem na 5ml a skoncila na 1l za den ;-) A taky jsem se dozvedela,ze se ma zacit rucne odstrikavat uz dva nebo tak nejk tydnu pred porodem a tak stimulovat pras a zajistit si tvorbu mlika. No a samo ze to nikde nevi,protoze se to na kurzech neprobira a ze to je velka skoda. Na bradavaky je pan supr i vlastni mliko,jak dokojis,tak si je potri svym mlickem a s brusinkama souhlasim,ja tady na zanety piju brusinkove dzusy a do dvou dnu mam pokoj ;-) A na prdiky je supr cviceni,kdyz budes male jemne pritlacovat kolinka na brisko,tak ji to pomuzes dostat ven,mala vzdycky prdi jak amina-taky desne trpi na prdy,uz jsme zkusily kapky,pupik mame taky doma,ale to jsem jeste nezkusila,chci zacit dneska a kmin a tak nam nedoporuciju kvuli tomu,ze se tak brzo narodila,takze s tim zkusenost nemam,ale pry to pomaha jsem slysela.
Odpovědět
A mam supr recept na pizzu od tchyne. 2 kelimky jogurtu, 3kelimky polohrube mouky-kelimky z tech jogurtu pouzit lzicka soli pul kypriciho prasku a lzica vody Pak na to dat kecup a to co na pizzu a dat pect. Me teda z toho vzniklo spis takove slane pecivo,ale uplne vyborne,dala jsem nato zavarene rajcata,papriku a salam a syr a mnam mnam. Zapekla v zapekaci mise a ja to uzplne supr,to porad zeru
Odpovědět
Jo a jeste jedno vajciko :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky,Pan děkuji za rady, stejně se na Tebe když tak obrátím když si nebudu vědět rady a jinak tady mám hodbou tetu Lucenek, kterou vždycky otravuju mobilem :-D ty kapky co dávají jsou tyto: http://www.lekarna.cz/sab-simplex-1x3... já už je mám koupené taky :-) :-) :-) fakt pomáhají co vím od jiných maminek
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte holky, pan..jasně,no, krušné začátky. A to na malou jdete teda zhurta :-D Asi musí pořádně koukat, co to na ni zkoušíte :-D Ten pupík koupíš v lékárně, stojí myslím kolem pajdy. A na jmeno tech kapek si nevzpomenu ani za boha- ale vím,že je mají levnější v polsku :-D Na dnešek jsem konečně po dlouhé době spala jak zabitá. Byla po včerejšku strašně unavená, takže se spalo parádně. Kdo ví, kdy se zase takhle vyspím...Dneska mě čeká prohlídka u obvoďačky, jse mzvědavá, co na mě vymyslí, je celkem neschopná, takže uvidíme. A pak si chci od našich dotáhnout šicí stroj a něco spíchnout. No zase plán na celý den...Ale už mám nachystáno něco do porodnice - i když byla to taky tragedie - byla jsem na velký nákup v lékárně a koupila si tam i sprchový gel z dubovky. No a měla jsem to všechno v igelitce a včera do ni koukám a ten gel se otevře la vytekl, ne teda celý, ale bylo toho dost, aby to všechno zapatlalo :-S
Odpovědět
Profilova fotka
kuki my se stalo s tím gelem úplně to stejné, koupila jsem ho v centru hodila do kabelky a než jsem dojela domů byla půlka v tašce ]-( ]-( ]-( jinak já jsem byla 6x za noc na wc :O( jinak včera ty patalogie na kurzu super, dozvěděla jsem se hodně věcí a jsem moc ráda, že jsem tam šla příště máme kojení, pak šestineděli a dětičky
Odpovědět
Profilova fotka
pan: jo ty kapky jsou Sab Simplex a koupíš je v lékárně a tu mastičku taky. Jo a pokud by to nepomáhalo, tak si kup hned i trubičku. Tu taky dostaneš v lékárně. Tyn: ty kapky pomáhají jak komu, ale my je měly taky. ;-)
Odpovědět
nam trubicky ne pomohly :-| Ale vim,ze hodne mimcam pomahaji Tyn a uz sji aspon klidnejsi,kdyz jsi ted vic informovanejsi?
Odpovědět
Profilova fotka
já jsem v klidu, pořád jsem řešila hlavně porodnici, ale to je stejně jedno, pak bude plno v jedné nebo druhé tak už to neřeším já se na porod těším, vím, že to bolí, že to je mazec,ale ten výsledek bude stát za to a já jsem strašně zvědavá na koho to naše dítko bude podobné :-D
Odpovědět
Profilova fotka
taky jsem se nedovedla rozhodnout s císařem, protože mudr z rehabek by mi napsala doporučení, ale já fakt císaře nechci, takže jsem pořád toho měla plnou hlavu ať se rozhodnu spravně víš
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte holcicky nebo spis maminky tak vidim ze Pan zacla pekne razne hned od zacatku. :-D Ale podle me takove male miminko, jeste tak moc nenechavej vyplakat, az bude trosku vetsi ne hned ted. Jo a ta trubicka toje co??? Ja sem nejaka nezkusena,protoze o zadne trubicce nic nevim, to jako das co do zadku nebo co??? Hmm nevim jestli tady neco takoveho je, aspon o tom nevim. Jezis ja sem jak sto let za opicema .Nase decka teda netrpeli na prdiky zadnej,tak diky bohu, znam jednu a jeji decko melo koliky a to bylo neco hrozneho. Rvalo cely den a snad celej rok. Bobek. Jo holky ty ktere prodavate nejake veci na mimibazaru. Jak to delate s postovnym?? Platite ho , jako ze napisete kolik to bude stat anebo to posilate nejak na dobirku nebo nevim jak aby si to dotycnej zaplatil sam??? Kdyz posilate kresilko houpaci nebo sedacku atd. jak se to dela s postovnym?? POradte mi?? Jak muzu vedet co kolik bude stat???
Odpovědět
Profilova fotka
lucy: ta trubička se dává do zadku, a je to jenom taková úzka trubička. Jinak poštovné vždy napíšu. U nás si můžeš zjistit jaké je poštovné na internetových stránkách české pošty ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ZOfi- aha, aha, no asi bych tu trubicku do zadku nechtela :-D Hmm a s tim postovnym ,muzu ty veci treba poslat i na dobirku?? Nebo to je blbe??
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?