Svatba v Hluboké nad Vltavou

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Pokračování... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Pabli: tak asi z toho důvodu to udělá ta spolužačka tajně - jeho rodiče to hrozně řeší a ona není tip, že by musela mít na svatbě 70 lidí a být načančaná v šatech... takže prostře řekla ne, a udělají si to po svém x-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky, jdu něco dělat... zatím pa ;-)
Odpovědět
Pabli, tak to se ani nedivím, vždyť jsi těhotná a to poslední co potřebuješ je stres.
Odpovědět
Profilova fotka
pesulka: jo? super! :-) nás uchvátil ten provozní nebo šéfkuchař nebo co to tam je, pan Scheinpflug :-) Nic není problém, ani nevadí, že nás tam bude jen 12 lidí, vybral nám zajímavý menu, byl moc fajn :-)
Odpovědět
Tak my jsme rovnou řekli, že si svatbu uděláme podle svého a všichni to respektovali :-)
Odpovědět
Profilova fotka
u nás to taky bylo o tom, že nikdo do ničeho nekrafal, až mi to někdy přišlo líto :-D
Odpovědět
Profilova fotka
myslím, jako že se třeba ani nezeptali :-|
Odpovědět
Pabli, my jednali s panem Kuchařem, alespoň myslím, že se tak jmenoval, je to takový ten v těch brýlích a myslím, že je i šéfkuchař, ale to nevím 100%. Taky nic nebylo problém a i když nás bylo cca 30 tak jsme měli půlku restaurace pro sebe a i nám zaručil, že nás nebude někdo otravovat, opravdu můžu jen doporučit.
Odpovědět
Profilova fotka
luci: tak papa, pěkně pracuj ;-) já jsem na nemocenský od konce ledna, tak mám fakt pohodičku :-) pesulka: u nás je akorát problém ten, že jsme nechtěli výslužky, ani dort, ani koláčky, cukroví, muziku, prostě nic z toho... a přítelovi rodiče to jaksi nechtějí pochopit... pak se chtěli teda domluvit na něčem pořádném s našima, když my jim pořád říkáme, že není potřeba nic domlouvat, že co jsme chtěli, jsme zařídili a víc toho zařizovat nebudeme, no a dopadlo to tak, že naši jim řekli, ať si to prostě uděláme, jak chceme, a tak to prostě bude :-D teď jsem teda ustoupila příteli v tom, že nazdobíme ta 4 auta, co pojedou, to se mi taky nejdřív nechtělo, ale budeme mít super medvídky, už mi přišly, jsou vyfocení v albu, tak se těším :-D
Odpovědět
Profilova fotka
luci: tak to jsi měla druhý extrém :-D pesul: tenhle pan má taky brýle, ale jmenuje se jinak :-D ... Budeme tam mít šunkovou rolku jako předkrm, pak vepřovou panenku v kuřecích prsíčkách (takovou roládku), s opečenými brambory, zakysanou smetanou a francouzskou omáčkou (s červeným vínem)... jinak ten pan říkal, ať si tak přivezeme den předem klidně ovoce, chlebíčky apod., co budeme chtít :-)... a večer nám pak budou dělat ještě kuřecí řízečky :-)
Odpovědět
Tak u nás se ptali jestli nepotřebujeme třeba s něčím pomoc nebo tak, ale aby nám do toho vysloveně někdo kecal, to ne. :-)
Odpovědět
Pabli já si myslím, že na malou svatbu jsou výslužky apod. věci zbytečné. Tak nazdobená auta jsou pěkná a hlavně není s tím žádná velká starost.
Odpovědět
Článek se načítá
My měli taky šunkovou rolku, pak polévku, vepřovou panenku zapletenou do copánku, opečené brambory a na večer jsme měli raut. Jinak ovoce, slané, to jsme si taky dovezli, ale chlebíčky, cukroví a takové řekl, že je zbytečné a měl pravdu.
Odpovědět
Profilova fotka
chtěla jsem se zeptat, jaké jsou tady zvyklosti u oddávajících - jestli se jim třeba něco dává a tak... a taky jak je to pak s tím přípitkem po obřadu, o tom nám na radnici nikdo nic neříkal, že bychom si měli třeba něco přinést nebo tak... Vím, že si na svatbě manželé připíjejí po obřadu, ale nějak netuším, odkud se ten přípitek bere :-D Pocházím původně z Litomyšle a tam se prý dává oddávajícímu nějaká flaška (tvrdého alkoholu), taky výslužka (koláčky a tak., ale když my žádnou takovou výslužku mít nebudeme, tak to snad není povinnost)... myslím, že by mohlo stačit to, že jim dáme 1000,- poplatek za oddávání v neúřední den (i když teda nevím, co je na tom neúředního, když sobota je klasický den na vdavky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Pabli: sbíhajíc se mi sliny :-D :-D
Odpovědět
Pabli, my se brali na Hluboké, žádnou výslužku jsme nedávali a přípitek jsme měli od nich a na památku nám zůstaly skleničky.
Odpovědět
Profilova fotka
pesul: taky budeme mít polévku, bych na ni zapomněla - knedlíčkovou klasiku... no, mně se do chlebíčků taky nechce, my spíš uděláme doma pár jednohubek (a pár myslím fakt 1-2 tácy)... zvlášť pokud bude vedro, tak nechci žádné majonézové saláty apod. na ně. Určitě nakoupíme ale ty brambůrky apod. a to ovoce :-)
Odpovědět
My jsme měli chlebíčky taky doma pro svatebčany, nechávali jsme je dělat na Husovce v té výrobně Laprod A.K., byly výborné. Jinak na hostině bylo jídla dostatek a ještě tam cmudit chlebíčky a ostatní, to ne.
Odpovědět
Profilova fotka
pesul: hlavně že jste byli v Metropolu spokojení :-) já se tam teď po dlouhé době fakt skvěle najedla... teď v těhotenství mi spousta věcí nechutná, sním to, ale nemám z toho žádný požitek, ale tam mi fakt chutnalo :-) Tak to je super, že vám zůstaly skleničky :-)... já asi napíšu té paní z matriky, se kterou jsem vyřizovala ten termín svatby, jak to je s přípitkem v ČB - hlavně si nechci připíjet vínem, ale chtěla bych sklenku vody... luci: co budeš mít k obědu? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
taky nám nebylo doporučeno dělat chlebíčky a nějaký zákusky a byla to pravda - nejvíc jel šopák a řízečky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
já si taky myslím, že stačí ta obědo-večeře, pak později řízečky, mezitím nějaké to slané pečivo a ovoce... akorát přítel prostě miluje chlebíčky, tak si to bez nich nedokáže představit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
doma byly obložené mísy a jedli většinou jenom chlapi :-)
Odpovědět
Pabli, my byli spokojení a hlavně, mě moc těšilo, že byli spokojení i svatebčané :-D
Odpovědět
Já za sebe můžu říct, že se na hostině bez chlebíčků obejdete ;-) Tak mu je nech udělat na ráno :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Pabli: tak to my taky můžeme chlebíčky - ale tam si na ně nikdo nevzpomněl - možná že kdyby byly, tak se sní, ale jen si představ je to nepraktická věc na jídlo :-D ... jinak k obědu jen zeleninový salát, odpoledne jdeme tady s holkama na drb a zase se napráskneme něčím dobrým :-D
Odpovědět
Jojo, nemá cenu to s jídlem přehánět, protože ono toho stejně většina zbude.
Odpovědět
Profilova fotka
Pabli, my měli svatbu tady na radnici a připíjí se červeným vínem, ale když si řekneš, tak si myslím, že to nebude problém - skleničky nám zůstali na památku :-D
Odpovědět
Luci, to je taky dobrý přípitek červeným vínem, bych měla strach, že mi ukápne na šaty :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jo no, ještě jsme to chtěli udělat tak, aby svědci měli loka, takže jsem si říkala, že jestli ucintnu, tak bud za blbku... ale dobrý ;-)
Odpovědět
Tak to já to do sebe naklopila, abych nenechávala zbytky a všichni se mi tlemili :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?