Svatba v Chateau Třebešice - zkušenosti

30. zář 2022130

Po dlouhem hledání navštívili jsme chateau Třebešice, a já jsem naprosto unesena z toho kouzelného místa, hlavně jejích zahrada je jako z pohádky. Ale tady překvapivě jsem nenašla zádné recenze na Třebešice, pouze velmi starou (a krátkou) diskuzi. Měli jste tam někdo stavbu? Jak jste byli spokojené?

 • Dobrý večer,

  Mohu nabídnout informaci pouze z pohledu fotografa, který měl možnost vše sledovat a fotit... To, že je to tam nádherné už víte 🙂 a pokud se týká servisu, organizace, zajištění celé svatby...výzdoba byla dokonalá, přesně korespondující s prostory a pokud vím, tak byli novomanžele naprosto spokojeni i s cateringem a komunikací s majiteli. Mohu se jen dohadovat, že to bylo také velmi nákladné.

  Nevím jestli to pomůže...snad alespoň trochu.

  Standa Matouš

 • Drzim palce, at se svatba vydari, at uz tam, nebo jiinde. Mne to misto take uchvatilo, bohuzel jsem nedostala odpoved na email, a to jsem zkusila pst dvakrat. Bohuzel osobne jsem se dojet podivat nemohla, protoze nejsem v CR.. Take jsem nenasla moc recenzi, jen nejake obrazky na googlu..

 • Ahoj, máte prosím někdo novější zkušenosti se svatbou v Chateau Třebešice? 🙂

 • Sponzor fóra
 • Ne tak úplně, budeme jit tam teprve mít letos v červenci. Zatím komunikace s jedním z majitelů fajn, jen je potřeba se trochu připomínat, když se stane, že dlouho nedostaneš na mail odpověď. Ale háčkuju se tady a jsem zvědavá, jestli někdo přidá zkušenost i ze svatebního dnu.

 • Mám kamarátku, ktorá tam svadbu plánuje v lete 2020 a jej skúsenosti sú zatiaľ podobné, ako spomína @beth  Ona si ale najala koordinátorku, ktorá jej s organizáciou pomáha a už svadby v Třebešicích robila. Čo som tak pochopila, tak všetko sa s nimi dá v pohode vyriešiť, ale je treba byť možno trošku proaktívny a asi mať hlbšie do vrecka.

 • @beth  mohu se zeptat, jaká je cena a co všechno zahrnuje? Díky 🙂

 • @panda13  Klidně jim o ceník napiš, já mám z loňska. Mají jiné ceny, pokud tam chceš jen obřad, nebo pokud tam budeš mít i hostinu. Obecně bych ale počítala s plus mínus tisícovkou na osobu v případě pronájmu i místa na hostinu pro skupinu větší než 30 lidí.

 • Ahoj, máte prosím někdo zkušenost se svatbou v Třebešicích? Nikde nejsou pořádné informace o kvalitě jídla a servisu. Máme trochu obavy z toho servisu, slyšela jsem, že to jsou často mladí brigádníci, co neumí ani namíchat koktejl.. Je to nádherné místo, majitelé ochotní, ale chceme mít jistotu, že vše bude fungovat tak, jak má. Hlavně žádné teplé víno, nedobré koktejly, nedostatek jídla a nebo neprofesionální personál.. Moc díky!

 • Ahoj @veronika0027 , měli jsme tam svatbu loni v červenci. Určitě se nemusíte bát kvality jídla a množství, všeho bylo dost a jídlo bylo naprosto exkluzivní! Všichni hosté na to do dneška vzpomínají. Co se týče servisu, tam jsme na 100% spokojeni nebyli, bylo potřeba personál občas "popohnat" (chybějící příbory u rautu v průběhu večera, aby otevřeli další láhev vína, čepování piva). My jsme měli koordinátorku (což je mimochodem nejlepší investice), která to popohnání zařídila, takže hosté nic nepocítili. Pokud bysme měli volit znovu, místo bychom neměnili. Pokud tě to bude zajímat, psala jsem o tom i v rozhovoru tady, je tam i víc fotek: https://www.beremese.cz/magazine/nevesta-eliska-barevne-svatebni-saty-okouzlily-hosty

 • @beth  Ahoj moc děkuji za info! Nás má být právě něco přes 100, tak se toho servisu u nich dost děsím 😞 Hlavně toho servírovaného oběda.. Ale jsem ráda, že jídlo bylo super!! To jsi mne uklidnila. Místo je to fakt nádherné.

 • Kamarádka se tam vdávala a byla to jednoznačně nejkrásnější svatba co jsem absolvovala. Pokud vím dobře komunikovali přes jejich facebook. Cenu nevím, jen vím, že kamarádka byla spokojená.

 • Ahoj, vzhledem k tomu, že upřímných podrobnějších recenzí na svatby na Chateau Třebešice je na internetu pořád málo (na to, že se na daném místě konají svatby už snad přes deset let), tak i já konečně po více než roce přispěju s informacemi ohledně naší svatby tam. Doposud jsem na to nějak neměla žaludek a řešila jsem i jiné věci, ale ve skutečnosti mě to pořád občas zamrzí, že množství peněz, času a energie, které jsme s manželem investovali do zařizování svatby vůbec neodpovídalo tomu, jaké "služby" ve svatební den se nám tam nakonec dostalo.
  Souhlasím s tím, co se o Třebešicích často obecně říká - je to krásné, kouzelné, zajímavé, originální a romantické místo (..a další superlativy), lepší místo jsme na svatbu opravdu nenašli a že jsme toho projezdili při výběru místa hodně. Majitelé si dali opravdu ohromnou práci s tím, aby to tam vypadalo, tak jak to vypadá. Prostory na svatební obřad i venkovní hostinu dokonalé. Majitel, se kterým se svatba takřka výhradně řeší, byl při osobním setkání vždycky milý, vstřícný a pohostinný. Ale i přesto tam naše svatba neproběhla moc dobře a mně nezbývá nic jiného, než doporučit tam mít jen obřad a hostinu snad raději někde jinde. Anebo si najmout hoodně zkušenou a průbojnou koordinátorku (to my jsme neudělali, bylo nás cca 50 a celý den byl na jednom místě, bez přejezdů a domnívali jsme se, že máme všechno dobře naplánované a zajištěné.. vlastní lidi na pomoc se vším možným během dne jsme měli a ať mi nikdo netvrdí, že v téhle době nejde udělat solidní svatbu pro takový počet lidí na jednom místě, kde je skoro jinak kompletní servis, bez koordinátorky).
  Tehdy jsme tam zaplatili kolem 170 000,- (pronájem místa na celý svatební den, jídlo, víno a nealko na celý den pro zhruba 50 osob, ubytování na jednu noc ve třech pokojích a další noc ve dvou pokojích, příplatek za protáhnutí do třetí hodiny ranní, výzdoba místa obřadu, půjčení jejich stříbrného nádobí na dekoraci), nevím, jaké ceny jsou teď, ale jistě vyšší. Takou cenu jsme přijali, říkali jsme si, že to holt nakonec bude luxusnější svatba. Očekávali jsme, že o nás bude královsky postaráno, a tak že je cena adekvátní místu a službě, kterou za ty peníze jistě dostaneme.
  Na začátku spolupráce jsme žádnou pořádnou smlouvu, kde by bylo vše vyjasněno, nepodepisovali. Byla nám zaslána jen nabídka na jednu stránku s kalkulací. (Ale popravdě nevím, jestli na jiných místech se podepisují klasické smlouvy.)
  V průběhu svatebních příprav jsme se s majitelem zámku několikrát setkali na místě osobně (z toho jednou i na celé odpoledne), abychom všechno probrali a vzájemně si ujasnili. Pan majitel si pečlivě psal poznámky, všechno vypadalo ideálně. Kdykoliv jsme ale od majitele něco potřebovali mimo osobní schůzky, museli jsme ho uhánět.. Na maily skoro vůbec neodepisoval, vše kdyžtak jen přes telefon.. Na osobní schůzce slíbil, že nám něco pošle na mail a ani po připomenutí neposlal.
  Pan majitel evidentně až v týdnu naší svatby zjistil, že mu z naší svatby nekápne aspoň půl mega, jak je pravděpodobně zvyklý každý víkend z jiných svateb, a začal se možná podle toho k nám tak chovat.. (vesměs jsme se snažili brát jen to nejlevnější, co nám bylo nabídnuto, ale zdaleka ne ve všech případech..) ..nebo náhoda, zrovna blbé konstelace? Všelijak se vykrucoval, začal být nepříjemný a najednou bylo plno věcí, se kterými jsme počítali a byli na nich dohodnutí už od zimy, problém. Neobsadili jsme všechny pokoje (o tom věděl už taky několik měsíců předem a tvrdil, že je kvůli nám stejně nikomu jinému nabídnout nemůže), a tak je i přesto na poslední chvíli nabídnul cizím hostům - od zimy jsme počítali s tím, že celý areál bude v den svatby pro nás a nebudou tam nikoho cizího pouštět. Hned v zimě jsme se také dohodli, že nealko pití bude v ceně menu - souhlasil, nijak neprotestoval a pak pár dnů před svatbou nám to "omlátil" o hlavu. Doslova nám řekl, že je pro něj naše svatba strašně nevýhodná. Po jednom hnusném telefonátu tři dny před svatbou jsme se tam s manželem rázem přestali těšit, vůbec se nám tam nechtělo (zůstali jsme pak sedět jak opaření).
  Den před svatbou odpoledne najednou majitel nebyl sehnatelný, když jsme potřebovali pomoct při přípravě místa na hostinu (ani na telefonu, ten byl vypnutý), no prostě se tam o nás nikdo nestaral, až po pár hodinách se někomu od nás podařilo sehnat nějakého zahradníka... Večer, když jsme ho náhodou zahlédli v sále, tak tam měl zase nějakou důležitou návštěvu, tak jsme ho nechtěli otravovat a pak v noci (kolem 22:30), když na nás konečně měl čas a sám i za námi přišel, tak jsme byli my zase už tak příšerně unavení, že jsme už takřka vůbec neměli sílu cokoliv s ním řešit..
  Zarazilo nás také, že i když jsme dali tolik peněz za pronájem, tak nebyli schopní nám poskytnout bílé ubrusy - prý jsou na konci svatební sezóny už zničené.. Takže jsme jeli v týdnu před svatbou kupovat bílé ubrusy.. (nakonec jsme je tedy nevyužili, pak do ikey zpátky vrátili, ale jde o princip, že..) Také jsme den před svatbou zjistili, že nemají dostatek stolů pro 50 lidí + aby ještě zbyly stoly i na sladký bar a večerní raut. (Pokud chcete jejich úzké stoly dát k sobě, aby se hosté nekopali a doprostřed stolu dát pořádnou výzdobu, tak dostatek stolů pak na raut už opravdu nemají. To jsme předem nevěděli a musí se s tím tedy počítat. My jsme tedy narychlo na poslední chvíli sháněli po okolních obcích další stoly - naštěstí jsme věděli, kde se ptát, nepocházíme z daleka.)
  Během svatebního dne skoro kamkoliv jsem přišla, tak jsem jen koukala na to, co všechno bylo dohodnuto, že bude, a nakonec není.. Třeba u uvítacího rautu měla být taková jejich ratanová křesílka a stolečky a nebyly - nikomu z personálu nebylo divné, že důchodci a těhotné nemají kde sedět.. Sladký bar taky vůbec nenaservírovali, takže půlka toho placu, kde jsme měli hostinu a denní zábavu, tak byla trapně prázdná. Našemu DJovi nikdo nenaservíroval oběd a nikomu z nich to nebylo divné. (Měl extra stůl a s porcí pro něj se počítalo, ale úplně na něj trapně zapomněli.) Dostalo se k nám také, že se jim nějak nedostávaly porce, a tak je museli složitě půlit, aby teda každý dostal oběd. Prostě ten den nezvládli navařit oběd pro 50 hostů, na svatbě pro sto lidí tam musí snad být ještě větší bordel.
  Slavnostní jezení polévky z jednoho talíře - opět - prý jim nikdo neřekl, že o to máme zájem (ne asi!.. fakt nás nenapadlo, že si o tuhle typicky českou svatební klasiku musíme záměrně říkat a nějak jsme to přirozeně považovali za samozřejmost - ani já ani manžel nejsme cizinci, tak si myslíme, že tento zvyk mohl tamní český personál napadnout).. Jediný "bryndák"/ ubrus, který nám byli schopni přinést, byl brutálně plesnivý (taková ta nejhorší možná černá plíseň) skoro přes celou jednu stranu ubrusu.. Myslela jsem, že mě "omejou", když ho přes nás přehodili (polévku jsme měli v tu chvíli už před sebou naservírovanou).. Na ty naše ubrusy uklizené bůhvíkde v interiéru zámku jsme si v tu chvíli nevzpomněli.
  Dále oběd pokračoval tím, že nám postupně nosili jídla v horší kvalitě, než jakou nám prezentovali v květnu na ochutnávce, za kterou jsme si extra připlatili. Hosté si nestěžovali, ale my jsme s manželem byli hodně zklamaní z toho, že nám na ochutnávce bylo naservírováno opravdu luxusní báječné jídlo, o kterém jsme pak všem vyprávěli, že se mají opravdu na co v tomhle ohledu těšit a sami jsme se těšili (takový styl jídel, který můžete vidět u nich na fcb stránkách), a pak nám na svatbě nakonec byl naservírován takový ten klasický průměr z českých restaurací (píšu restaurací, ne hospod), i co se týče estetické stránky.
  Asi snad největší průšvih nastal při krájení svatebního dortu.. Personál se o nás ani v tomto ohledu vůbec nestaral.. sice dort na žádost přinesli - ale hned zase někam odešli. S manželem jsme dort klasicky nakrojili, náš kousek zčásti snědli a pak jsme se chystali nakrájet kousky našim rodičům.. Pro talířky a lžičky musela do kuchyně běžet moje mamka.. Nikde od nich připravené nebyly a ani nám je nikdo nenesl, obsluha prostě nedostupná.. Ale ok, pak jsme počítali s tím, že jak to bývá na všech jiných svatbách a i tady s nimi to tak bylo předem domluveno, personál pak za námi přijde a zbytek dortu pro svatebčany dokrájí a roznese. Ale nikdo nepřišel, s manželem jsme tam dobu před všemi hosty stáli jentak za dortem a bylo nám fakt trapně. Pak jsme se začali shánět po personálu a najednou nám bylo řečeno, že ne, dort nám nenakrájí, protože jsme si za to nepřiplatili!!! Prostě před všemi hosty ztropili takovouhle scénu... To už bylo po tom půldni s nima na mě opravdu hodně, a tak jsme si nechali zavolat majitele, abychom si to s ním vyříkali.. On se nám za ně omluvil a trochu jim vyhuboval, tak jsme si s manželem řekli, že aspoň tak tedy.. No dort tedy mezitím nakrájela a všem roznesla moje mamka.. (maminky se taky vůbec starali o náš sweet bar, obsluha byla k ničemu i na tohle.) O tom, že servírky a číšníci různě zapomínali na hosty ohledně donášky jídel a nápojů ani nemluvě.. (třeba si vůbec nevšimli, že moje teta nedostala oběd, ani když ostatní kolem ní už měli skoro snědeno.. na jedno kafe se čekalo hodinu a muselo se několikrát připomínat..) No prostě to vůbec nezvládali a měli jsme na ně pak od hostů špatný feedback.. Šlo vesměs o 17-leté holčiny bez zkušeností a oblečených ne úplně slušně. Na takovém místě, kde se dělají luxusní svatby, jsme všichni tak nějak čekali jinou úroveň.
  No a pak jsme měli na večerní raut grilované sele - po svatbě jsme se od hostů tak různě dozvídali, na koho vůbec nezbylo a kolik lidí toho mělo strašně málo... (divné, že jim snad zase nevycházely porce..) Kam většina prasete zmizela, je nám dodnes záhada.
  Druhý den jsme měli dostat zbytky toho, co se na svatbě nesnědlo a z alkoholu.. Prý nezbylo nic!!!!! Jen nám dali zbytek dortu a jednu nebo dvě láhve slivovice... jinak nic.. a přitom moc dobře vím, že ještě ve dvě ráno bylo dost jídla na rautu ( a svatba končila ve tři)... takže pochybuju, že by to někdo z té hrstky hostů, co tam pak mezi druhou a třetí zbyla, všechno snědl a vypil..
  A vůbec pak v neděli ráno na nás byli celkem hnusní a fakt nás v podstatě vyhazovali, ať už si všechno odvezeme a mají klid pro nějakou jinou jejich akci ten den.. Předem jsme nebyli dohodnutí, do kolika hodin tam musíme všechno vyklidit. Bohužel se nám tam také nějaké věci ztratily (i nějaké dary) a nikdo z obsluhy je neviděl, ten druhý den už prostě nikde nebyly.
  Po svatbě jsme všechny tyhle karamboly majitelovi sepsali a odpověď byla taková, že si za to můžeme sami, protože jsme si to líp nezorganizovali, personálu se zastával a jídlo prý bylo úplně to samé, jako jsme dostali v květnu na ochutnávce... (můžu zaslat do soukromé zprávy foto, že opravdu nebylo..)
  Hlavní problém asi byl v tom, že jsme toho ohledně organizace prodiskutovali s majitelem opravdu hodně (včetně využití ratanových křesel, svatební polévky a dalších věcí), ale ne všechno jsme pak sepsali do emailu. Domnívali jsme se, že když se na něčem domluvíme ústně, můžeme se na to spolehnout. Máme dojem, že na svatbě bylo nakonec vyřešeno víceméně jen to, co jsme pak potvrdili i v emailu nebo si o to záměrně neřekli dopoledne v den svatby. A my jsme nebyli připraveni úplně vše v pátek odpoledne (no stejně tam moc nebylo komu) a v sobotu dopoledne před obřadem opakovat a říkat si úplně o všechno znovu. Mylně jsme se také domnívali, že některé věci řešit nemusíme, protože jsou jasné a automatické - že mají určitý standard, co je na každé svatbě automaticky (alespoň na každé ryze české svatbě u nich). Vůbec nás nenapadlo, že je nutné si o každou drobnost říkat. A také předpokládat, že se nás obsluhující personál sám od sebe v průběhu dne vůbec na nic ptát nebude v případě, že jsme na něco zapomněli nebo jestli něco nepotřebujeme. To bylo zkrátka nedorozumění z naší strany.
  Pokud bychom měli znovu s manželem organizovat svatbu, pravděpodobně bychom ji i tak v Třebešicích znovu uspořádali, ale pokud bych před svojí svatbou tenkrát měla takové informace, které jsem sem sepsala a které tedy mám nyní, zařídili bychom se jinak, některé věci bychom vyřešili jinak. Možná se tam taky od té doby plno těhlech věcí změnilo k lepšímu. 🙂
  Je také jasné, že vaši hosté a dodavatelé budou o svatbě tam vyprávět jako o té nejlepší, na které kdy byli (úchvatné jedinečné prostředí), ale ti jaksi nevidí celé to zákulisí, no.. 🙂 Naši hosté taky byli spokojeni - ale obsluhu teda i oni kritizovali.

 • @moniette06  Ahoj, přečetla jsem vyčerpávající popis vaší svatby a pokud bych nebyla pitomá, tak jsem tak učinila už před několika měsíci, než jsem se rozhodla s partnerem také uskutečnit naši svatbu v Třebešicích. V mnoha bodech s tebou naprosto souhlasím a pořád jsem organizaci toho dne a moje pocity z něj nevstřebala. Byla to (pro mě jako nevěstu) katastrofa a já naopak důrazně doporučuji!!! tam svatbu nemít. Schůzky s panem majitelem a domluva je jakžtakž, když zvládáte, že se na něčem domluvíte např. že, vám nějakou informaci pošle do e-mailu nebo zavolá a to se třeba další 2 týdny nestane, přestože se několikrát připomínáte. Ale to se dá zkousnout, říkáte si .. chápu, asi toho mají moc. Ale pokud za ty - a to doslova - nekřesťanský peníze, které jsme jim nechali - dost podobnou částku jako vy, ale bylo nás 30 🙂 dostanete to co my, tak bych se jako majitel zámku omluvila a přestala svatby provozovat úplně, pokud bych měla nějakou soudnost.. Organizace katastrofa, jídlo katastrofa, servis .. to se ani nedá nazvat servisem. Holky, které tam byly, tak nejen, že byli naprosto nevhodně oblečené, jejich práce stála za nic. Bylo mi studno. Přesně jak píšeš ty, vychválila jsem místo i jídlo do nebes (=návštěva místa při plánování+sliby+zkušební večeře byly v TOP kvalitě) a v den svatby bych se raději propadla do země. Na spoustu věcí zapomněli a bylo mi neuvěřitelně trapně, když za mnou chodili hosti během hostiny s tím, že stále, po 2 prosbách nemají kam uložit své dítě, protože ve svém pokoji neměli přinesenou přistýlku. 2x jsme to říkali přímo majiteli. A výsledek? "Zapomněli" dítě spalo s rodiči v posteli, přestože byla přislíbená .. Bylo tam tolik šílených situací a já byla na pokraji svých sil. Jak se k tomu postavil personál nebo majitel? Majitel odešel do zámku a už nebyl k zastižení. 2 týdny před svatbou jsme se dozvěděli že nemají ani stoly, ani ubrusy na stoly, které všude promují. Fotografie - díky kterým jsme se o místu vůbec dozvěděli a nalákali nás. Židle jsme si museli ozdobit sami, veškerou výzdobu místa obstarat sami a to nemluvím ani o stolech .. Další den při placení? Věci které nebyli tak z položkové kalkulace odečetli, nebo uzavřeli s tím že jsme si "nerozuměli" při plánování svatby.. My byli tak vyčerpaní, zklamaní a chtěli už odjet, že jsme jim tam peníze nechali, ani kurunu navíc a odešli. Majitel byl nepříjemný jak na nás, tak na hosty a už opravdu nikdy, nikdy, nikdy."

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  Jsme příspěvková organizace ÚMČ Praha Dolní Počernice. Máme na starosti organizaci svatebních obřadů v Zámeckém parku Praha Dolní Počernice.
  Rodinný pension s restaurací,žádné pronájmy,či zbytečné poplatky.
  Jsme tu pro Vás a je jen na Vás a rodině, v kolik hodin budeme zavírat 🙂
  Ideální místo pro svatbu???
  3D prohlídka a kontakty naleznete na našich stránkách: www.nabelisku.cz nebo na Fb penzion Na Bělisku
  Těšíme se na vás ♥️
  Články od našich partnerů
  Kolik stojí svatba? Tipy jak snížit náklady za svatbu na minimum
  Hnízdečko lásky: jak si vybavit partnerské bydlení v pronájmu
  5 tipů na ideální dárky k narozeninám
  Archiv článků od partnerů