Svatba Střední Čechy, 100-110 lidí, ubytování, hostina i svatební obřad

Zdravím všechny :), měl bych takový záludný dotaz. Proč záludný se dočtete dále v textu. Hledáme farmu, usedlost, resort ... už asi skoro cokoliv, kovárna by byla taky pěkná (nic proti kovárnám, mám je rád), kde bychom uspořádali svatbu, hostinu a zároveň by tam bylo ubytování pro 100 - 110 svatebčanů. Nemyslím si, že máme nějaké extra nároky, ale zjišťujeme, že najít místo na svatbu, kde bude zároveň ubytováno tolik lidí, je skoro nereálné. Respektive reálné, ale nejsme ochotni přistoupit na požadavky typu 50,-/1l kohoutkové vody (chápu, vody se vypije taky dost a patří Francouzům nebo komu teď vlastně patří, ale ne 50,-/1l), 100 000,- za pronájem resortu (vlastně 100 000,- za "Dobrý den", když 90-95% věcí budeme chtít od resortu, farmy a ještě tam ubytujeme 100 - 110 lidí) apod. ... hmmm, jak to nazvat ... hovadiny a nemyslím si, že by to byl ostrý výraz, protože kdo v poslední době hledal resorty na svatbu a snažil se domlouvat nějaké podmínky, tak narazil na všelicos a komu se podařilo sehnat resort na první dobrou, tak smekám - buď vám nevadí vyhazovat za blbosti nebo to neřešíte nebo jste měli štěstí. Nejsme škrti, rádi zaplatíme za kvalitu, i když nechceme nějaký luxus, ale svatbu hezky v přírodě, žádný zámek atd., ale mělo by to mít hlavu a patu anebo jsme asi z jiné galaxie, kde nám přijdou určité věci normální a určité věci zcela absurdní. Nejsme nároční ... i když asi jo, když chceme normální věci. Naše představa je: suchá a mokrá varianta (ano, občas prší) Počet hostů 100 - 110 - ubytování pro všechny, žádné stany někde na louce, žádné pokoje pro 30 lidí, žádné externí ubytování do 10km, ale normálně dvou, tří, čtyř, klidně i šesti lůžkové pokoje, kam dosáhnou i chůvičky z místa oslavy, nejsem zvědavej na nervózní matky - berte s nadhledem :)), já už z toho hledání mám spíš srandu a trochu mi kape na karbid. Obřad: na místě ... jestli někde na louce, ostrůvek, pod stromem, nad stromem, v garáži, v jeskyni je nám jedno, ať se tam ale vejdou v pohodě všichni. Hostina: netrváme na tradiční svatební hostině ba naopak. Rádi by jsme raut, teplá, studená kuchyně, na večer třeba kýta ... nepotřebujeme consommé a nadívané labutí krky s gratinovanou zeleninou a k tomu bramborové pyré a na závěr to zapíchneme kanapkami s kaviárem v hodnotě 200,-/kanapka. Nesmí prostě dojít jídlo, to by byl průser, takže na pohodu např. vývar, guláš, miniřízečky, pečená kuřecí stehna, ovoce, zelenina, pečivo, sýry, salámy, slané, dipy, pečené brambory, kýta atd. Sladké: budeme mít svoje - ne, nemáme v plánu platit poplatek za vlastní sladké, sorry jako Alkohol: pivo, víno, panáky (od resortu, farmy atd.) + pár lahví (5-10l) vlastní pálené slivovice - ne, nemáme v plánu platit kolkovné 500,-/1l slivovice, bude tam dost lidí, takže výdaj za alkohol bude dost velký a nebudete tratit, aby jste museli dávat kolkovné na slivovici. Stejně tak láhev vína, co stojí v obchodě 90,- mi nenabízejte za 270,-, nejsem idiot. Alkohol stejně jako jídlo nesmí dojít :) Dort: vlastní, stejný případ jako u sladkého, poplatek za dort fakt platit nebudeme Nealkoholické nápoje: to je další oříšek :) jestli na mě někdo vytasí 30,- - 50,- za 0,3l džusíku, co koupil v Makru za 10,-, tak je mrtvej Homolka (ne doslovně samozřejmě :)) Nealka se vypije taky dost, bude tam cca 30 dětí a dost lidí rádo proloží alhokol nealkem, takže ta marže se nemusí hnát až do vesmíru. Hudba: budeme mít vlastní kapelu Fotograf: vlastní To je asi tak vše, co jsem měl na jazyku. Když to tak čtu, tak tu svatbu asi mít nikdy nebudeme :D ale nikdy neříkej nikdy a proto kdyby se tu mihnul někdo, kdo by o takovém místě věděl, klidně dejte vědět buď tady nebo přes soukr. zprávu. Předem děkuji Michael
Odpovědět
Profilova fotka
Ja bych asi rekla : good luck :) Ale libi se mi Vas pristup ;-)
Odpovědět
Všichni chtějí na svatbách vydělat co nejvíc, jsme z toho už zhnusení. A to máme malou svatbu.. takže přeji hodně zdaru, abyste vůbec něco našli.. :)
Odpovědět
Obávám se, že to bude za cenu značných kompromisů - z Vaší strany. Prostě doba je taková, že všichni se chtějí ne nažrat, ale přežrat. Já to na jednu stranu chápu - když to lidi jsou ochotní zaplatit, tak co je nepodojit. Stejně tak chápu, že to není lehký byznys, má to svá úskalí. My jsme našli to, co jsme hledali, ale byly v tom ústupky; od toho, že jsme mimo středočeský kraj, přes smíření se s přípitkem české provenience, po to, že část hostů musíme ubytovat kousek jinde... A taky že to bude stát mnohem víc, než jsme si mysleli. I tak jsme hledali opravdu dlouho. Fandím Vám, ale bojím se, že jste kapka v moři a budete to mít těžké. Nemluvě o tom, že už je listopad a všude mi říkají, že čas kvapí a už je skoro pozdě. Držím palce!
Odpovědět
Teď vám sice nedám tip na střední Čechy, ale kdybyste nenašli a hledali jinde, třeba na jižní Moravě, tak asi nejblíž vaší představě je Vinařský dům Dominant. Nebudeme naivní a myslet si, že si neberou korkovné, to si vezmou všude, ale třeba se sladkým a nealkem je s nimi super domluva. Navíc pokud nemáte vlastní víno a vezmete si jejich, mají i fajn ceny. Svatební průmysl frčí a poptávka je obrovská, každopádně přeji hodně štěstí s hledáním, ty požadavky jsou vysoké :)
Odpovědět
Profilova fotka
zdravim Michaeli :) myslim ze jste u nas byli a poptavek na 100 + ubytko jsme meli hned nekolik coz nas(tedy me) hodne hodne motivovalo k dostaveni ubytka pro dalsich 50 hostu coz by ve vysledku znamenalo tech 120 hostu :) vsechny zbyle podminky jsme urcite splnili takze jestli se budte brat v roce 2019 tak by to snad mohlo byt realini :D s pozdravem Lukas Ferenc - Farma Heroutice ..
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, tak to je výzva:). Dojezdově, i když mimo střední Čechy, dávám tip na Pension Lhotsko /Liběšice/, Hotel Kavka /Malá Skála/, U Fořta /Hřensko/, možná Mozolov /Nadějkov/ - ale to už bude asi dost kompromisní. Více info případně u nás a přeji ať najdete. Pavel
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Zkuste Mlýn Davídkov. http://www.mlyndavidkov.cz/. V cena nájmu máte celý areal sami pro sebe, takže hezky soukromí a je to včetně ubytování, myslím 110 - 120 lůžek.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Omlouvám se za odmlku, nechtěl jsem psát nějakou recenzi nebo předčasné informace, dokud nebylo po svatbě, abych to nezakřikl :))) Nakonec se nám podařilo najít opravdu krásný resort ve Středních Čechách, kde to bylo prostě famózní. Perfektní komunikace, nic nebyl problém, naprosto profesionální prozákaznický přístup, žádné tady máte šablonu a vyberte si, měnit nic nemůžete apod., žádný nesmyslný pronájem, když zaplníte celý resort, nebyl problém mít vlastní dort, vlastní sladké, změna jídelníčku, všechny požadavky splněny a všem se tam moc líbilo. Svatba proběhla bez jediné komplikace, vše jak bylo domluveno, tak se tak stalo. Pan Srnec, pan Jirka (bohužel si nepamatuji příjmení, tuším že Zákostelecký) a celý tým Dvora Pecínov odvedli perfektní práci a my si jen užívali náš svatební den, aniž bychom cokoliv museli řešit. Takže za nás opravdu rádi doporučíme, pokud hledáte krásné místo, kde se ubytuje cca 110 lidí - Střední Čechy, kde je perfektní servis, nic nebyl problém, jídlo bylo skvělé, organizace skvělá a kde se vás nesnaží sedřít i o šušně z nosu, tak Dvůr Pecínov. http://www.pecinov.com/ A my to máme tím pádem za sebou :)))) tak držím palce všem ostatním, kteří svatbu budete teprve řešit :) a pevný nervy !!! Michael
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?