Svatba na zámku Slavkov u Brna. Byly jste spokojené?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, tak my se budeme brát 9.6.2007 na zámku v kapli sv. Kříže ve Slavkově u Brna. Mohu se vás zeptat, jestli máte nějaké zkušenosti, rady, zážitky spojené s tímto místem? Zatím jsem slyšela jen samou chválu, tak uvidíme :)))) Hezký den. Jana
Odpovědět
Profilova fotka
Makcza tak to máte dobře promyšlené,svatba v květnu, když máte narozeniny a aby si to nastávající dobře pamatoval ;-) Holky a kde chcete mít pak hostinu?
Odpovědět
Dobré rano :-) Mám rezervovanou Kozi horku, protoze bydlime s pritelem v Bystrci, takze prehrada je kousek a ve meste bych hostinu ani mit nechtela. Spis jeste nekde kolem toho Slavkova, jenze to bych pak musela vsechny ubytovat, a nedari se mi najit hotel, kde by ubytovali na noc 50 lidi. Moje rodina je od Kyjova a Radkova od Zelesic, no a my s myma rodicema bydlime v Brne. Takze takove hodne jezdeni, vsichni do Brna, pak do Slavkova a pak pres cele Brno na prehradu:-) :-) Ale jeste nevim, prave uplne najisto kde mit tu hostinu.
Odpovědět
Profilova fotka
Plachacek my to máme něco podobného, vyjíždět budeme od nás z bytu ze Slatiny směr Slavkov a pak zase zpátky na druhou stranu do Silůvek. Nakonec oběd a posezení budeme mít v Silůvkách v restauraci u Pece...a koukám, že píšeš, že přítel je ze Želešic...já pocházím z Ořechova :-) jinak přítelova rodina je od Moravského Krumlova, ale z jeho strany přijede pouze 5 lidí a z mojí strany ještě nevím kolik bude lidí...ale nejdál budou známý z Kladna, jinak všimchni bydlí poblíž...
Odpovědět
jejda, no ja jsem teda taky normalne ze Slatiny, v Bystrci bydlim rok, u pritele. Koukala jsem na fotky, ale nezname se. Takze ja budu taky vyjizdet ze Slatiny od nasich.
Odpovědět
A Jani vy to budete mit teda jak? Resite ubytovani nebo rozvozy?? A taky premyslime o autobuse. A jak jste valstne prisli na Siluvky??
Odpovědět
Profilova fotka
A kde vaši ve Slatině bydlí?My bydlíme v těch nových bytech na Blažovický...je to u řípské, naproti renocaru...přítel tu bydlí rok a já od zimy...
Odpovědět
Dědicka, zastavka Langrova. Panelaky pod Arktidou dalo by se rict, pod terenkama. tak to se znat ani nemuzeme, kdyz tam bydlite chvilku.
Odpovědět
Profilova fotka
Jj to určitě...a jen tak trochu vím, kde to je...moc slatinu neznám, občas tu zajdu do alberta a to je tak všechno... Spíš až bude mimčo, tak budu chodit na procházky, tak slatinu poznám trochu víc...
Odpovědět
Dívala jsme se na tu restauraci v Silůvkach, coz by teda Radkova rodina mela taky kousek jak vy z Orechova, ale na tech strankach neni moc info, kolik je tam tech pokoju, zadny cenik :-(
Odpovědět
Profilova fotka
No s ubytováním 50 lidí to nevím, to by se tam asi nevešlo, zas tak velké to myslím není...ale zkus si tam zavolat a zeptat se...za to nic nedáš...my si tam volali minulý týden a máme to tam zamluvené a jen v září se tam musíme zastavit, domluvit jídlo apod...
Odpovědět
Teda ty mas svatbu v rijnu a restauraci jste resili terve pred tydnem?? No vlastne ono zalezi jak dlouho uz tu svatbu planujete, kdy jste se zasnoubili :-)
Odpovědět
ja to chci mit vyresene uz ted urcite v to zari jak budu vedet najisto ten termin, tak mit najitou i tu restauraci ci hotel. A pak zacnu resit fotografa.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
My se svatbou přišli někdy před měsícem...když jsme zjistili, že čekáme miminko, tak jsme se domluvili, že svatba nebude, ale tak jsme se o tom bavili čím dál více až nakonec jsme si řekli, že co kdybychom udělali svatbu, jen nějakou malou a pokud mi nebude vadit, že se budu vdávat s bříškem...Takže jsme se domluvili a začali všechno domlouvat... A co se týče restaurace...my ani hostinu mít v restauraci neměli. Měli jsme mít obřad na zámku a pak jet k mým rodičům a mít oslavu tam. Jenže osud tomu chtěl bohužel jinak a tak jsme minulý týden hledali nějakou restauraci, kde bychom mohli mít svatební oběd a pak tam tak dvě až tři hodinky posedět...tu restauraci v Silůvkách znám, takže jsme tam zavolali a nebyl problém...¨ Budeme tam mít pouze hlavní jídlo s rodinou, bude nás tam asi 20, chvíli tam posedíme a pak pojedeme domů...večer možná pozveme pár kamarádů k nám...
Odpovědět
Tak jasne, vy mate jinou situaci, smutnou dobu. Ja sem byla pozadana na zacatku cervence, a urcite bych nestihla vse nejak zaridit poshanet, pokupovat do podzimu,a navic by nebyly ani ty terminy na zamku myslim, i kdyz ty jsi vlastne termin sehnala.
Odpovědět
Profilova fotka
No my jsme původně chtěli svatbu v září a v kostele, jenže přítel je rozvedený a měl tehdy církevní obřad a bohužel by do září nestihli anulovat jeho církevní sňatek a vyškrtnout jeho bývalou manželku z knihy pokřtěných, takže jsme narychlo sháněli termín někde na zámku...19.9. tam měli volný termín, ale oddávali pouze na matrice a tak nám paní navrhla 10.10. a tak jsme to vzali a druhý den tam jeli vyplnit papíry, zaplatit poplatky a od té doby vyřizuji zbytek...
Odpovědět
Ahoj nevěstinky, měla bych malý dotaz. Doporučíte mi nějaké květinářství ve Slavkově nebo v okolí, kde by nám navázali pěkné kytky na svatbu? Bereme se 5.9. ve Slavkově. Díky :-)
Odpovědět
Mám nějaké nápady, ale uvítám vaše zkušenosti a tipy... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
no holky, tady se to rozjizdi... :-) . Tak my to mame nasledovne. Jelikoz zijeme v zahranici, tak me ceka zarizovani jen pres mail a navsteva CR ted v listopadu a v unoru a to uz teda musi byt vse tiptop. Svatba tedy bude ve Slavkove a hostina pak na Bukovanskem mlyne. Moc se nam libi to prostredi, sice se bude prejizdet,ale tak to jsou malickosti. Prave taky potrebuju zamluvit ubytovani, polovina lidi bude ze zahranici, takze ten mlyn se mi zdal jako prijatelna moznost. Predbezne jsme se uz domlouvali co a jak...takze uvidime, jak nam klapne termin na matrice a veci se muzou dat vice do pohybu. ;-) Allegria: ja bohuzel neporadim....mozna holky
Odpovědět
Allegria - Ja jsem z Brna takže netuším, kde ve Slavkově pořídít pěknou kytku.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky :-) Allegria to ti bohužel neporadím...jsem z Brna, takže nevím, kde by bylo ve Slavkově nějaké dobré květinářství...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, tak se tu po delší době ukazuji :-D Jsem před svatbou trošku nestíhala ;-) Koukám, že se to tu pěkně rozjíždí, to je dobře, aspoň si poradíte.....Já jsem tu byla letos aktivní nevěsta snad sama samotinká :-( Slavkov je nádherné místo pro svatbu, na matrice jsou taky v pohodě a snaží se vyjít vstříc, horší je to s lidmi na zámku, ti těží jen z toho, že je to tak pěkné místo, oni pro svatby neudělají vůbec nic....Spíš tak trochu naschvály, ale peníze by vybírali....Každopádně svatbička se povedla na jedničku s hvězdičkou, hned bych si to zopákla :-D Byla netradiční, každému se moc líbila, hlavně, byl tak bohatý program, že se nikdo nestihl nudit :-) a o to šlo....Všem Vám držím palečky, ať se Vám to taky podaří tak dobře zorganizovat, vyjde počásko a vzpomínáte na svůj velký den rády... Jinak já jsem taky z Brna, takže s květinářstvím ve Slavkově bohužel neporadím :-(
Odpovědět
to Allegria: doporučuji květinářství na Brněnské, dělají tam moc pěkné kytičky, budu si tam taky nechat vázat na 9.9
Odpovědět
Profilova fotka
browney: gratulace cerstve novomanzelce... :-) Tak ted si me prekvapila s tim zamkem, protoze jsem slysela jen samou chvalu na pi Partykovou, myslim, ze se tak jmenuje, ze je hodna, se vsim pomuze atd.. Muzes uvest nejaky konkretni pripad tvych zkusenosti? No, snad to vsechno klapne na jednicku vsem nevestinkam, ktere se chystame... ;-) na ten den D. Kde jste meli hostinu? evulikkk: dalsi slecna na vdavani? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Makczo děkuji za gratulaci ;-) Jako já za sebe můžu chválit přístup jen paní matrikářky myslím Winterové a Skokanové, obě se snaží vyjít vstříc a splnit přání nevěsty s ženichem...To, co řeknou, platí a je domluvené...To nemůžu říct o p. Partykové, ta se tváří, že je strašně hodná a ochotná, ale ve finále, co ti naslibuje, tak je problém....Hlavně, že obřad za zámek si nechá zaplatit :-( Jak říkám, těží z toho, že je to pěkné místo, ale sami proto moc nic neudělají....My osobně jsme měli trošku problém i s hudbou, máme jiný vkus, nakonec jsme ale přece jen vybrali z té jejich živé, a myslím, že dobře ;-) Hostinu jsme měli v naší restauraci v Žabinách (Restaurace Za kapličkou), já tam i sama pracuji a musím říct, že výzdoba byla jako z pohádky...Fakt nádhera :-) Naši se opravdu snažili ;-) Já bych se hned vdávala znovu ;-) A dle rad starších a zkušenějších (tím jsem se řídila i já v den D), užij si každou minutku, ten den strašně rychle uteče a budeš na něj ráda vzpomínat, pokud vše vyjde, tak jak nám :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Browneye: ja jsem take v kontaktu s pi Skokanovou a jak sama rikas, musim priznat, ze je fajn. Rekla mi spoustu veci, co je potreba zaridit a kdy, jake papiry nastavajici bude potrebovat, je z Danska atd, takze po tehle strance, zatim dobry. No, ja asi budu mit nejvetsi problem s hudbou na zamku. Kdyz si vybavim, ze nam tam budou hrat varhany, tak mi de mraz po tele... :-| , no, snad si z toho jejich playlistu :-) neco vybereme. Mozna bych se zkusila i pozeptat, jestli by nam povolili smyccove trio, protoze strasne touzim pri nastupu nevesty mit Canon in D od Pachelbela ;-) No, ja uz to tu nekde psala, my zrejme budeme mit hostinu na Bukovanskem mlyne, jelikoz potrebujeme ubytovat i zahranicni hosty a tam by to v tomhle smeru, bylo super. Mlyn je take krasny,takze co vic si prat. Koukala jsem na tve album z priprav.... nadherny uces si mela. Dokonce predpokladam, ze vyzdoba byla do kremovo/zlata tak jako to planujeme my a dalsi fotky, ktere tam mas... no, jako bych si to album tvorila ja...kytice, velka kytice na stole pri hostine a ted se podrz... kniha hostu naprosto stejna :-) :-) :-) . To jsem uz fakt nevydrzela a smala jsem se... kolik lidi si muze vybrat zrovna tuhle knihu hostu.... nejsi nahodou moje tajna segra....???? :-) :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Makczo: Já jsem zase měla problém, že jsem chtěla manželovo příjmení, v mužském tvaru, a protože je Čech, tak nastal problém, nakonec jsme to vyřešili, prostě já ová nechci, navíc, když pro budoucí děti máme vybraná cizí jména...by to ová trošku nešlo... :-( Z těch varhan jsem taky měla strach, hlavně manžel na tuhle hudbu vůbec není, ale nakonec to nebylo špatný...Jsem výběr písniček (jak jsme se pořád nemohli rozhodnout) poslala asi až cca 3 dny před svatbou...to jejich CD s ukázkami je totiž příšerný...zní to všechno stejně...jsou si toho taky vědomi....Ale neboj, já jsem náročná a nakonec to bylo krásný...a ty písničky, co jsem původně chtěla jsem si vybrala na DVD, kde i víc vyniknou dle mého.... Děkuji za pochvalu...Fakt? To je dobrý, tak asi jsi moje tajná ségra :-D původně jsem sloní kost chtěla oživit lososovou, jenže všude byla jiná a já nesnáším, když je moc odstínů a moc barev...měla jsem strach,aby to nebylo jednolitý...ale výsledek byl jak z pohádky, sloní kost + zeleň z kytek, no nádhera....Jak říkali naši hosté, vypinkala jsi to do detailů.... :-p Jsem strašně šťastná, že se vše tak povedlo, vše vyšlo a nikdo se nenudil...Nevím, jestli jsem to tu už nepsala, možná v jiné diskuzi, pro mě největší pochvala byla, když mi řekli, jj, krásná svatba, ta svatební agentura vám to fakt nachystala suprově a kamoška se ozvala, to nebyla agentura ale nevěstinka :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Browneye: ja taky miluju detailicky... :-) mam rada jednoduchost, ale musi tam byt neco, no proste to, co te zaujme hned na prvni pohled a reknes si... huuuuuu :-) . Ladeni do kremovo zlata me napadlo hned. Mam pocit,ze je to takova honosna barva, sladeni barev, takove vznesene.... tim zas nechci urazit nekoho jineho, kdo ma treba ladeno do ruzova atd..ale pro me ta zlatava s kombinaci kremovou je proste trefa do cerneho. Takze bych na stole chtela bile ubrusy, uprostred zlatou organzu ci vlizelin a pak jeste na tom zrejme jeste jednou organzu bile barvy, ale uz tak jemne zkroucenou a zmackanou, kolem toho okvetni listky kremove barvy, par vetsich svicek a vazy s kvetinami / bile lilie a bile ruze s necim zlatavy kolem nebo jen tak, kremovo zlate ubrousky, pred zenichem a nevestou velkou kytici, takovou tu, aby obepinala lehce stul... no nevim, jak to napsat, proste aby tam lezela. Premyslela jsem o balonkach,ale zrejme hostina bude ve vinnem sklipku,tak nevim, jak by to vypadalo...ale jeste mam casu dost. No, napadu mam furu v hlave, takze uvidime, jak to nakonec dopadne. :-) :-) :-) No, uz se na to zarizovani fakt tesim. Co se tyce tech pisnicek... tak to ja jsem teda narocna v tomhle taky... myslim, ze se opravdu zkusim poohlednout po nejakem tom triu, ale cekame jeste do konce toho zari na potvrzeni terminu. Kde si sehnala satky? My priletime do CR v listopadu,takze jdu na dobrodruznou cestu skrz svatebnimi salony. :-) Ale vidim to na Bellu v Brne, bud si vyberu nebo jdu v pytli :-) a dlouhej zavoj... tak ten by byl luxusni... :-) S tim prijmenim... jestlize to v dnesni dobe jde a jsou tu ty vyhody, ze si o to nevesty, manzelky muzou zazadat, tak nevim, proc s tim na matrikach a vsude kolem delaji takovy drahoty, ale asi jde o invidualni pristup. Pro nas to bude jednodussi, beru si cizince, nebudeme zit v CR, takze prijmeni kratke po nem a fidli :-) A co otazka miminka? Nechystate se? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Makczo: Nápadů je vždycky hodně, a jak koukám, tak jsi fakt jak já ;-) Já zastávám názor, že věřím, že se vdávám jednou a naposled, proto jsem to chtěla se vší parádou, ale na druhou stranu chápu ty, co se berou třeba za stížených podmínek nebo tak.....že to nemůžou mít přesně dle svých představ...ale pokud to jde, tak určo se vší parádou :-D Co se týče příjmení, u nás se to nepovoluje, když jsou oba Češi, ze zákona to nejde...jde to jen, když si bereš cizince, což je tvůj případ...no u mě strašný problém...nakonec jsem musela podepsat prohlášení, že budeme v budoucnu žít v cizině, jinak by mi to nedovolili ]-( si představ, že ještě u obřadu jsem se musela podepsat s ová a až na oddacím listě jsem krátce, taky jsem se celou dobu klepala,aby slib dodrželi :-S ale dodrželi, pochopili a dodrželi...fakt u nás jsou s tímhle úplně trapní :-( Na líbánky se chystáme v únoru do Miami, takže mimi až potom :-) ale jména už jsou vybraná :-D a co vy a mimi? Jinak, jestli můžu ohledně těch salónů, do Belly určitě nechoď, jsou nejdražší, neochotní a nevěsty odtam nejsou vůbec spokojené :-) Můžu ti ale doporučit, kam se zajít podívat, kdyby jsi chtěla...záleží, jakou máš představu o šatkách :-)
Odpovědět
Profilova fotka
browneye: tak to by si byla hodna, kdyby si dala nejaky ten tip na salon...ma predstava.. jednoduche...ale zase tam musi byt neco, co je proste to prave... :-) neco trosku sexy,ale ne jak z Moulin rouge... :-) libi se mi Lasposa, Pronovias, ale konkretne ti nereknu...ale budou to bile satky bez raminek, nic moc slehackoveho, jemne, ale necim vyrazne... tezko popsat.. jeste nemam ustalenou predstavu, potrebuju ty saty videt, vyzkouset a zamilvoat se... :-) :-) :-) takze, jestli mas nejaky tip, pisni mi. Uz mate vybrane i jmena???? Ty jo.... no,ale musim priznat.. ze tak trosku taky lehce vybirame, ikdyz my bychom mimi radi tak pocali koncem pristiho roku nebo tak nejak. Ja mam tolik jmen pro devcatko, ale pro kluka snad jen 2... ;-) a to jedno by snad bylo prostedni jmeno meho budouciho manzela, takze tak... :-) :-) :-) . S tim prijmenim je hlavni, ze to vse klaplo... jen me tak napada, nekde tady byla diskuze, ze kdyz se narodi holcicka v CR, tak dostane automaticky prijmeni s ova a pak rodice musi zazadat o prechyleni do muzskeho rodu, nevim, jestli to je pravda nebo ne..ale psalo to tam hodne holek, ale tak casu na zjisteni mate jeste dost. A paaani, Miami....ted se muzes zacit zas smat...... je to nas plan na druhou svatebni cestu. Prvni je podivat se do Szanghaje a ty vychodni narodnosti a druha je letet do USA, pronajmout si male letadlo a podivat se do NY, LV, Miami, San Francisco, Chicago atd...takze tak... :-) :-) :-) Kde vlastne zijete, Brno...? Psala si, ze mate restauraci a to je v Zabinach....tak hadam...
Odpovědět
Profilova fotka
Makcza: Doporučila bych ti salon p. Damborské, je na Svoboďáku, v té nové skleněné budově(Omega-2.patro), je to módní návrhářka a strašně milá, ochotná, řekne ti pravdu, jak v tom vypadáš, no já s ní byla strašně spokojená, takže můžu jen doporučit...Měla jsem od ní šaty, z letošní kolekce San Patrick v barvě sloní kost, tytéž šaty mají v Belle ale za dvojnásobek, já jsem navíc zdarma dostala k půjčení ještě bolerko a dlouhý závoj (španělák)....Jinak ochotní jsou i na Masarykove - Svatební dům ANO, odtam měl ženich oblek, můj brácha vestičku s regatou a oba tatínci si tam koupili nádherný obleky ;-) Jsou tam dvě paní a obě strašně ochotné a příjemné...V Belle nejen, že jsou drazí a nepříjemní, co vím, co psaly holky, prý tam zavedli novinku, za zkoušku jedněch šatů zaplatíš 50Kč, si vem, že jich zkoušíš třeba 10, tak máš 500 fuč a ještě jsi nic nevybrala :-D Jména už máme delší dobu, ale taky se s mimi nepočítá hned, až tak během příštího roku...Každý mě taky straší, že to hned nemusí jít atd....s tím ová máš pravdu, upozorňovala mě na to paní matrikářka ve Slavkově, že já sice budu krátce po manželovi, ale že do oddacího listu, tvar budoucí dcery napíší s ová...a že ten maraton kolem jména mě čeká znovu v případě jejího narození...že by mi to měli povolit, ale delší dobu čekáš pak na rodný list :-( jak říkám, prostě u nás jsou fakt blbci, co je každému po tom, jak se kdo jmenuje ;-) Tak i miami je společné? :-D :-D :-D paráda...My už jsme toho projezdili spolu hodně, loni jsme byli v Dubaji,ale to je země, kterou teda stačí vidět jen jednou :-) jj, oba jsme původem z Brna, teď spolu bydlíme ve Šlapanicích, to je hned vedle ;-) A ty žiješ v Dánsku jak dlouho?A původem jsi odkud?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?