Svatba Berounsko/Rokycansko. Máte rady či tipy?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem nevěstám!!! Jsem zoufalá, svatba bude za necelých 8 měsíců a nedaří se nám stále vyřešit otázku hostiny a obřadu. Zatím máme zamluveno v hořovickém zámku, ale nelíbí se mi průběh, který tady již byl zmíněný (t.j. že do obřadní síně, vejde nevěsta, ženich, svědkové a rodiče...stoupnou si na svá místa a pak teprve příjdou svatebčané....takže vejdou a vidí už jen nevěstina a ženichova záda, což se mi nelíbí...jinde chodí nejprve svatebčané a pak ženich, nevěsta). NEMÁTE ZKUŠENOST, ZDA SE NELZE DOMLUVIT NA JINÉMU PRŮBĚHU? Dále bych se chtěla zeptat na vhodné prostory k uspořádání hostiny...Momentálně se rozhodujeme mezi Motelem Mýto, Restaurací Na Statku Mirošov a Hotel U Zímů Zdice... Chceme restauraci i s terasou, na klidném místě, cca pro 40-45 lidí....DÍKY ZA INFO a DOPORUČENÍ !!! Pavlina ;-)
Odpovědět
No, já byla loni kamarádce v Hořovicích a tam to taky bylo dost dlouhý a nudný, to máš pravdu. :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Peťo no o koláčkách - říkám chceš péct nebo si je mám objednat - rozčílila se,že jako je asi stará a není dle mého schopná upéct koláčky - skončilo to tím, že jsme přikývla a neřeším to. Patrikovo máma pro změnu chce péct minizákusky - taky to neřeším. Jelikož jsme si předem dohodli, že svatbu budem platit sami, jelikož už jsme spolu nějaký ten rok a chctěli jsme neformální svatbu. Výsledek - moje mamka s babi a jeho rodiče nám chtějí přidat a nechtějí nic slyšet. Ale zatím to je na dobré cestě, že stavbu si zařídíme dle svého, už vědí, že ženich nebude mít kravatu ale rozhalenku, nebudeme mít žádné svatební tradice krom polévky a rozbití talíře. DOcela mě potěšilo po vylíčení našeho plánu, že nikdo nic nenamítal. V LOuníně jsme nebyli prostě jsme zajeli do prvního na našem seznamu a bylo to jasné oběd pro rodinu uvnitř potom k večeru grilovačka pro ostatní. Ty fotky ukaž to jsem zvědavá - mě se Nižbor zamlouvá víc, že snad tam nebude takový mumraj svateb. To jsem parkrát zažila jako svatebčan a děkuji nechci. To jem ráda, že se ti v Itálii líbilo ty kolony s tím se musí počítat, alespoň siis odpočinula a nabereš sílu do posledního měsíce Lucic ty plánuješ kde obřad a hostinu?
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to je dobrý, že mě bude tvoje máma péct a tobě ne :-D Neboj ona si to ještě rozmyslí. Naše babča se taky do ničeho nechtěla angažovat a ted si vydupala, že nám musí upéct rohlíčky, linecký a medovníčky. A když jí řekneš aby si na tu svatbu odpočinula a nedělala si starosti tak nás všechny ještě seřvala :-) Dneska jdu na zkoušku líčení, tak ti pak kdyžtak dám kontakt, Je totiž hned naproti školce na zavadilce, tak abych to měla po cestě a všichni ji strašně chválí tak jsem zvědavá
Odpovědět
No, to kdybych věděla :-D . Zatim jen tak přemýšlím, ale připadá v úvahu asi Nižbor, Točník, možná Křivoklát (kamarádka to tam měla na hradbách a prý super). Teď ještě se dohodnout s mojí laxní polovičkou. :-) A hostinu, tak to už vůbec nevim! Nechci to daleko, někde v Berouně nebo okolí, tak uvidíme, a taky podle korunek, no :-( .
Odpovědět
Profilova fotka
já to špatně napsala, ona se cítila dotčená jako že já nechci aby pekla, protože je stará. Tak péct bude to přeci jinak nejde - vždyť to znáš. Myslíš, že si dokážu představit když babi dupne. :-D To bys byla hodná to mi chybí, kadeřnicic mám nejpíš vyřešenou, je to holčina co nám poprvé stříhala Vandu a dělá pěkně podle fotek co jsem viděla. Fotografku taky máme, auta - neřeším Patrik v tom má jasno. To ještě neví a ani vědět nebude že bych se chtěla domluvit s jeho kamarády aby z obřadu nás odvězli vojenskýma autama. To myslím, že si z toho sedne. Lucic já si taky myslela, že vymyslí datum a tím to končí jenže začíná vymýšlet, přemýšlí a vlastně místo hostiny vymyslel on. Křivoklát - tam se pojedem podívat ale mě se nelíbí taková ta malá oddací místnost, líbila by se mi ta velká ale netuším kolik za to chtějí. My dva jsme si řekli že nechceme drahé místo obřadu, že to raději vrazíme do hostiny. A penízky - raději nemluvím, když prohlížím weby s doplnky tak se děsím, že nebude na chleba ale na výzdobu jo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Aha tak to jsem špatně pochopila :-D S výzdobou ještě počkej, zbyde mi možná spousta věcí , která by se ti mohla líbit. Křivoklát je opravdu malej Ty jo to budete mít ale krásnou družičku. Jen aby neměla otlučený kolena :-)
Odpovědět
My to asi taky budeme muset vybírat podle peněz, takže vede Nižbor, je nejlevnější a myslim, že i pěkný :-) . Okolo jezdim každou chvíli a nejsem schopná se tam stavit. Když koukám na různý svatební stránky, tak se mi z těch cen podlamujou kolena. Nechci to nijak ošidit, ale zároveň nechci utratit majlant :-S :-D . Taky si to chceme platit samy, tak už musim šetřit. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
To je jasný, svatba není krásná jen tam kde za to chtějí moc peněz. Pokud ji budeš chtít mít krásno tak bude krásná třeba i na poli
Odpovědět
No, můžu Vám říct, že známejch dcera měla svatbu na zahradě. Měla pujčenou z žebráku z květinářství takovou branku z kytek, pod tou je oddali a pak zahradní párty, bylo to teda dost netradiční, ale pěkný. :-D Třeba taky tak dopadnu :-) .
Odpovědět
Profilova fotka
Přesně tak jsme to pojali i my. Třeba se ještě rozhodneme udělat obřad v Želkovicích je tam krásný místo u rybníku - jen jsme řešili jak oddělit rodinu a kamarády, protože na oběd chcem jen rodinu a zbytek až večer a tak jsme nevěděli jestli není blbý že by přišli na obřad a pak jeli domů. Ještě tahle varianta existuje ale pokud se bude líbit Nižbor nebo Točník tak je to jasné. Máme zkušenost z Mnišku - Patrik se šel ptát a obřad uvnitř nebo na nádvoří 7000, venku 10 000 a perlička nakonec dává se záloha 500 pokud se bude házet rýže - je nevratná :-) . Patrik z toho měl zážitel na celou sobotu. Sice řekl, jestli chceš třeba Karlštejn nebo Zbiroh tak klidně ale já jsem nechtěla, hlavní důvod je ta částka - prostě raději ji dám do hositiny a druhý důvod nemám k těm místům žádný vztah a nic mi to neříká. Každý je jiný a pro nás tohle prostě není. No družička bude muset mít alespoň rezervní šatičky, protože si myslím, že sotva čistá přečká obřad. A kolena - to budou muset být delší šatičky. Koukala jsem jak budeš mít pěkné družičky jednu znám tu druhou ne. Terka je celá Petr.
Odpovědět
Profilova fotka
lucic tak to je dobře,že jsi to napsala, kdyby to dopadlo,že bychom to měli v těch Želkovicích tak se brána hodí. Peťo a jak nakonec budeš mít tu kytku? Naše barva svatby bude bordoxbílá nebo šampaň x bordo. Původně jsem chtěla zelenkavou ale Patrik se světlý a sluší mu vínová košile než světlá zelená.
Odpovědět
Profilova fotka
To jo Terka to je celej Tatínek. A s tím rozdělováním my taky máme pak na večer ještě kamarády. A pokud budou chtít jí na obřad tak půjdou a pak dorazí až večer, a nebo prostě dorazí rovnou večer a na obřad nepůjdou. My jsme původně taky chtěli někde v přírodě. Ale jak takhle dopředu uhodneš počasí.
Odpovědět
Článek se načítá
S počasim je to blbý, a my to ještě chcem v dubnu :-| . Snad bude pěkně.
Odpovědět
Profilova fotka
my budeme mít bordo x růžovo x bílá. A kytičku jsem sice už vyřešila, ale už mam zase nápad na jinou. Já jsem hrozná. Tak to zase půjdu změnit. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
já myslela, že máš červenou aha. Právě to počasí, pokud bychom to chtěli venku tak jedině domluvit s nima kam by to šlo přesunout pokud by pršelo. No uvidíme spíš sázím na Nižbor nebo ten Točník. Kolik vůbec stojí ten Nižbor. Ty jsi se rozhodovala mezi víc místama? Lucic jakou barvu budeš mít ty ?
Odpovědět
dalfy: Nižbor stojí 1000,-- a platí se to v Berouně na matrice, alespoň mi to tak řekla starostka z Nižbora. Točník je dražší, tušim že kolem 4000,--. No a barvu, tak nejdřív jsem myslela zelenkavou, ale pak mi přišla na fotkách taková nevýrazná, tak asi růžovo-fialovou, ale ještě se to může změnit :-D .
Odpovědět
Profilova fotka
Nižbor je za 1000,-- Kč My jsme se rozhodovali mezi více místy, ale bud byly daleko, nebo byly daleko a byly drahý, nebo se nám nelíbíli, a tak už nás to nebavilo, že jsme si řekli že to uděláme v berouně na radnici a oni nám řekli že ten den oddávaj v Nižboru, tak to bylo vyřešený. Hani a kolik teda plánujete lidiček? Já jsem Vám ještě ani nedala oznámení, to jsem ale ostuda :-) Jinak včera jsem byla na zkoušce líčení a super. Ta zkouška mě stála 200,-- což je myslim si rozumná cena. Je to mladá holka, a je ochotná přijet k vám domu a nalíčit vás tam. Pošlu ti Hanko vizitku po babče a luci jestli chceš můžu ti poslat tel do IP. Já jsem si ji zamluvila aby přijela k nám domu a nalíčí tam i mamču a tchýni.....
Odpovědět
To bys byla hodná, aspoň nebudu muset moc přemejšlet koho, když už jí máš vyzkoušenou. :-D A ta cena za zkoušku je super.
Odpovědět
Profilova fotka
jj, mam to doma tak ti to pošlu večer nebo zítra jo?
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky no to bys bylas hodná tak jsi byla spokojená jo. No vidíš to se musím domluvit s mamkou a skorotchýní jeslti budou chtít nalíčit a učesat. Právě původně jsme měli plán jelikož máme rádi Orlík tak jsme chtěli na Orlíku a hostinu na Holešovicích ale bylo by to docela náročné a i dopravou zpět apod. Nakonec jsme to přehodnotili někam poblíž. Počet lidí co počítal patrik lidi na oběd tak cca + - 25 s tím,že pozvu i Tobolecký ale tam to je asi předem ztracené. A pak večer to jsme ještě nezpočítali kolik. Kolik to bude u vás jak to máte naplánovaný ten den vůbec? Hele kdy babi plánuje začít péct? Já pekla včera korpus a dnes budu zdobit dort pro mamku k svátku. Mě tepve došlo,že se budeme brát na její svátek. Zatím nikomu nevadilo, že se budem brát v pátek tak jsem ráda.
Odpovědět
Profilova fotka
Byla jsem naprosto spokojená :-) Nás bude asi 50 na oběd a pak asi ještě přijde 20 lidiček na večer. Kdy babča míní péct netuším. Já jsem ji na rovinu řekla at se mnou moc nepočítá. Že jí udělám těsto a pak když budu mít čas tak třeba nazdobím. Ale aby si nemyslela že si toho vymyslí x druhů a x kilo a já budu běhat kolem cukroví. Proč by mělo někomu vadit že se budete brát v pátek? Když to lidi vědí takhle dopředu, tak to snad není probém.
Odpovědět
Tý jooo! 50 lidí. A já si řikala, že když nás bude na oběd 20 tak je to moc :-D . Pak samozřejmě ještě kamrádi a známí na večer. To vás bude stát majlant. :-) Ale bude to pěkný, pořádná veselice. Když jste sháněli místo na hostinu, řekli vám někde předběžně cenu? Kolik se to tak pohybuje na osobu? A rautík?
Odpovědět
Profilova fotka
Nebude nás to stát majlant. Stačí když si najdeš hospodu kde nechtěj takový nehorázný peníze. :-) Navíc my dostaneme darem 2 piclý prasata, tím se vyřeší raut takže budou zabijačkový hody apod. Tím pádem nás vyjde oběd opravdu maxiálně na 150 kč na osobu a pak už se bude platit jen pití. V některých hospodách chtěj za to když si něco přineseš poplatky. Tady ne, takže to zase nebude takovej mazec. Ale když jsem hledala hospůdky tak jsem narazila i na rozpočet na oběd jako předkrm, polévka, hl. jídlo za 600,-- Kč. Což je opravdu mazec.
Odpovědět
No, právě! Přijde mi, že každej na tom chce akorát vydělat :-| . Já se jen tak informovala a v jedný takový uplně obyčený hospůdce mi řekli 850,- - 1300,- za osobu, tak to je mazec! Neřádi. Holky, teď jsem koukala na slovenský beremko a tam maj všichni tak nádherný fotky, krása. :-p
Odpovědět
ahoj holky ;) ja to vzdycky rikala, ze na slovensku maji o hodne hezci fotky a jeste vetsinou maji nadherne udelany vlasy, make up a zavoje!!!!!!!!!!
Odpovědět
To jsem si taky řikala, jak je to možný :-o . Moc pěkný, i ty šaty. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Peťo to samé jsem řekla mojí mamce s tím pečením, když bude čas pomůžu tím to končí. Chce péct ať peče. Pátek nevadí ale je to 13 :-D Taky jsem koukala na slovenské nevěsty já si myslím, že to je možná i o přístupu. Máme slovenské kamarády a tak vím, že oni to berou trochu v uvozovkách vážněji, teď nevím jestli jsem to napsala k pochopení.
Odpovědět
Profilova fotka
Slováci to berou strašně vážně. Pátek 13 je naopak krásný den :-)
Odpovědět
Profilova fotka
pro nás dva je krásný ale znáš to ... Já říkám, že život je takový jaký si ho člověk udělá, tak nám nevadí spíš to patrika bouchlo do očí když prohlížel kalendář.
Odpovědět
Profilova fotka
Petro a budeš mít 2 družičky co vlastně dělají? A co družbu to nepůjde ten malej od Aleše?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?