Menu Forum

Oddávající z jiného místa

29. únor 2016  • 
fotoportrét
fotoportrét
vitezove (28 r.)
57
Registrovala se 6. července 2015 na beremese.cz. Přidala 177 příspěvků. Má 25 přátel. Praha 8, Region Praha.
  • Svatba byla 8. července 2016
    Ostré, Region Česká Lípa
fotoportrét
fotoportrét
vitezove (28 r.)
57
Registrovala se 6. července 2015 na beremese.cz. Přidala 177 příspěvků. Má 25 přátel. Praha 8, Region Praha.
  • Svatba byla 8. července 2016
    Ostré, Region Česká Lípa
 Ahoj lidi, řekněte mi - když máte necírkevní svatbu někde, tzn oddává vás starosta asi, může oddat jinde než je lokalita jeho "starostování"? Nevím jak bych to jinak popsala. Můžete si přivézt svýho starostu na nějaké místo, kde už není starostou? To je nesmysl ne? Starosta prostě může oddávat jenom v té lokalitě, kde je starostou. . .
29. únor ve 12:56  •  Svatba byla v červenci 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
l_a_u
Registrovala se 17. června 2014 na beremese.cz. Přidala 333 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
l_a_u
Registrovala se 17. června 2014 na beremese.cz. Přidala 333 příspěvků.
 @vitezove Řešilo se to zde už několikrát. Starosta může oddávat jen tam, kde starostuje. Starosta ze Lhoty nemůže oddávat v Jablonci.

Jsou pak ještě drobné odchylky v tom, když je/není obec matričním úřadem. Přesně je to popsáno v Zákoně o matrikách, jménu a příjmení:

§ 11a
(1) Snoubenci projeví vůli, že spolu vstupují do manželství před
a) starostou, místostarostou nebo pověřeným členem zastupitelstva obce, městské části hlavního města Prahy, městského obvodu nebo městské části územně členěného statutárního města, které jsou matričním úřadem, a to pouze ve správním obvodu tohoto matričního úřadu,
b) starostou nebo místostarostou obce, městské části hlavního města Prahy, městského obvodu nebo městské části územně členěného statutárního města, které nejsou matričním úřadem, je-li jeden ze snoubenců přihlášen k trvalému pobytu v jeho správním obvodu, a to pouze ve správním obvodu této obce, městské části hlavního města Prahy, městských obvodů nebo městských částí územně členěných statutárních měst,
c) primátorem hlavního města Prahy, náměstkem primátora hlavního města Prahy nebo pověřeným členem zastupitelstva hlavního města Prahy, jakož i před primátorem statutárního města, náměstkem primátora statutárního města nebo pověřeným členem zastupitelstva statutárního města, a to pouze ve správním obvodu hlavního města Prahy nebo statutárního města.
29. únor ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vitezove (28 r.)
57
Registrovala se 6. července 2015 na beremese.cz. Přidala 177 příspěvků. Má 25 přátel. Praha 8, Region Praha.
  • Svatba byla 8. července 2016
    Ostré, Region Česká Lípa
fotoportrét
fotoportrét
vitezove (28 r.)
57
Registrovala se 6. července 2015 na beremese.cz. Přidala 177 příspěvků. Má 25 přátel. Praha 8, Region Praha.
  • Svatba byla 8. července 2016
    Ostré, Region Česká Lípa
 @l_a_u myslela jsem si to, ale pro jistotu.
29. únor ve 14:10  •  Svatba byla v červenci 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí