Obřad v přírodě? Moravskoslezský kraj

Zdravím, je tady někdo, kdo měl obřad někde v lese. na paloučku, na kopci, nebo někde na hezkém místě v přírodě v Moravskoslezském kraji? Doporučte prosím nějaká místa. Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@cumacikm Když vás osloví nějaké místo, někdy stačí jednoduše požádat majitele pozemku, zda by nesvolil k pořádání obřadu na tom místě. Pokud se bude jednat o obecní pozemek, o to to budete mít jednodušší :) Pravděpodobně oceníte, když bude vaše přírodní místo poblíž nějakého zázemí pro hosty, catering atd. aby se nemuselo moc přejíždět. Je dobré na to myslet, zvláště když máte svatbu o více lidech a jde o "více hodinovou veselku"... Věřím, že když doplníte jakou máte představu a kolik plánujete hostů, tak se zde někdo místní ozve :)
Odpovědět
Profilova fotka
Před půl rokem jsem řešila to stejné a nakonec z toho sešlo, protože jsem zjistila, že to není tak lehké, nahrnout se se svatebčany někde na "cizí" louku - Povolení majitele pozemku, dobrá dostupnost pro lidi s omezenou pohyblivostí (senioři, kočárky...), zajistit parkování všech aut, ochota oddávajících tam dojet atd... 😐 Pokud to chcete bokem od lidí v přírodě, ale zároveň blízko místa hostiny a zábavy, tak doporučuju Villu 603 v Příboře. Pokud netrváte na tom, že to musí být uprostřed panenské přírody, tak se oddává i ve většině městských parcích, v Ostravě u řeky, v Komenského sadech atd. My budeme mít třeba svatbu v Areálu Setina - což je uprostřed lesíka, ale vše probíhá v areálu penzionu 🙂. Pak mě napadá ještě Arboretum Nový Dvůr. Nebo co si vyhlídnout pěknou letní chatu u lesa v Jeseníkách nebo v Beskydech a rezervovat si ji na celý víkend a uspořádat to tam? Obřad v přilehlém lesíku, oslava na chatě 🙂 To je podle mě skvělá varianta u větších svateb.
Odpovědět
Profilova fotka
@martinvlcek S tím souhlasím. Ideálně blízko místa hostiny. Zejména pro starší a rodiče s dětmi to pak může být problémové a musí se s tím počítat, že na kopeček nevyjdou nebo že jim to bude trvat déle. Proto jsem opustila i od obřadu v horách v lese, protože vím, že by tam prarodiče od snoubence pomalu nedošli a museli by ideálně na místo dojet autem, což nejde jen tak vjet do lesa 😄 (oni jsou teď rádi, že vůbec ještě chodí). Obřad samotný (necírkevní) trvá tak 20 minut a musí se tedy promyslet, jestli bude stát za to lákat lidi do přírody hodinu za městem, pokud se tam pojede jen na otočku (proto ideálně mít tam i hostinu). Z mého pohledu je to na otočku strašně chaotické ve velkém počtu hostů - parkování, přemisťování, organizace atd zabere jen několik desítek minut, pak obřad uteče lusknutím prstu, udělá se pár fotek a zase se bude nasedat do aut a řešit, kdo za kým pojede, kam se jede atd. 😐 Kdyby to byla svatba v 10-20 lidech, tak by to zase bylo něco jiného asi a dokážu si to v klidu představit jako pokojnou procházku nebo piknik 🙂.
Odpovědět
Profilova fotka
Většinou fotím celodenní svatby s více jak 50 lidmi a když se svatby odehrává na jednom místě, vždy je to "výhra" jak říká @rezavaliska to přemísťování je obtížné ať už časově, pro starší lidi, organizace, velmi často ne na něco/někoho čeká.. Dle mě se nabízí dvě varianty 1. zajistíte mobilní zázemí (celkem složitá organizace, když se vše řeší např. čistě na louce včetně hostiny zábavy) ale už jsem fotil i svatbu páru, kteří byli táboroví vedoucí, tak vše pěkně zvládli, protože věděli do čeho jdou :) 2. varianta pronajmete si např. les či louku u nějakého zařízení typu statek, restaurace, kteří se vám postarají o jídlo, pití, hygienu hostu.. :) Když se oddává na obecním pozemku, tak by jste neměli potřebovat nějaké složité smlouvy (oddávají to po vás pravděpodobně nebude chtít, jen si zapíše číslo pozemku). Vše záleží na preferencích novomanželů, počtu účastníků svatby, jejím rozsahu, jen tak můžeme lépe (na míru) poradit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
A fotka na ilustraci tématu i odlehčení :)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?