Místo svatby - penzion/statek - termín srpen/září 2022

Dobrý den, sháníme místo pro svatbu v termínu srpen / září 2022. Ideálně penzion či statek s ubytovací kapacitou pro cca 60-70 osob v okolí Prahy. Obřad, hostinu i ubytování bychom chtěli mít na jednom místě. Rádi bychom si zároveň sami zajistili hostinu, občerstvení i nápoje. Jde nám tedy primárně o pronájem prostor a ubytování. Máte prosím nějaké tipy? Předem děkuji! 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Tipy nemáme, pze všechno je už dávno obsazený
Odpovědět
Taková místa se v okolí Prahy těžko hledají, i když hledáš v předstihu. Ale sleduj diskuze zde, občas někdo napíše, že přenechá termín.
Odpovědět
Profilova fotka
@rraadka Místa nejsou rok dopředu od tebe doby co je covid, chápu, že to asi nepobiras, ale je covid a někteří lidi maji už čtvrtý termín 😉 takže ne, fakt místa nejsou a už pres rok platí pravidlo - plánování svatby (pokud někdo nemyslí ve 4 na úřadě) je tak rok a pul před svatbou... Hezky den ❤
Odpovědět
@marketa9292 Trochu se obávám, že to bude těžké, ale zase ne nemožné. Takto z hlavy mě teď napadá Český statek, penzion Lony, nebo třeba i Hoffmannův dvůr, to není s ubytováním, muselo by se rezervovat někde poblíž. Souhlasím, že kolem Prahy míst, které by splňovaly všechny tvé požadavky moc není. I když je teď doba "post-covid", určitě jsem neplánovala svatbu rok a půl předem, začala jsem poptávat místa 9 měsíců předem a co jsem oslovila, to bylo volné (možná štěstí, možná to nakonec nebylo až tak pozdě 🙂 ) Hlavně pozor na matriku, je možné, že místo se volné najde, ale matrika nebude mít kapacitu na výjezd. Kdyby se nic najít nedařilo, zvážila bych na vašem místě variantu i obřadu v obřadní síni obce nebo městské části nebo posunout svatbu na nějaký méně frekventovaný měsíc, třeba říjen. Podzimní svatba má také své kouzlo 🙂 držím palce!
Odpovědět
Tak třeba teď nevěsta martimartina založila diskuzi, kde píše, že uvolňuje místo blízko Benešova v září. Jak jsem psala, naděje tu je… 🙂
Odpovědět
Nenechte se odradit, možná budete muset udělat ústupky, vybrat odlehlejší místo nebo třeba mít svatbu až později na podzim, ale něco se dá pořád najít. Páteční termíny jsou stále, různá místa a i samotné nevěsty vypisují uvolněné termíny, a vždy se to dá udělat třeba i ve čtvrtek.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@pavluse_k , @rraadka , @te_ssiinka_nelova - + ostatné naše nevesty - Ahojte, bohužiaľ som musela prečistiť diskusiu, nakoľko ste znova odbočili od témy a zároveň sa diskusia zbytočne uberala urážlivým smerom. Netýka sa to však iba Tess, ktorá odo mňa už jedno varovanie dostala. Idem sa ale už trošku viac rozpísať, pretože sa to týka všetkých používateľov na Beremese. Všimla som si, že tu panuje vzájomná negatívna atmosféra a aj ostatné nevesty následne rady "rozdúchavajú oheň" a prispievajú svojimi príspevkami k rozširovaniu negatívnych diskusií. Chápem, že si nesadnete s každým a chápem, že niekto sa vám páči viac, niekto menej ale zbytočné prilievanie oleja do ohňa alebo chytanie sa každého slova, ktoré Tess napíše a ktoré nie vždy vyslovene hrubo uráža nikomu neprospieva. Takúto atmosféru tu určite nechceme a ani ju tu nebudeme podporovať. Občas mám však už pocit, že ste ako keby "na love" na všetko, čo Tess napíše a niekedy aj príliš prežívate moment, kedy s vami náhodou niekto nesúhlasí alebo napíše svoj subjektívny názor, ktorý sa nezhoduje s tým vašim. Napríklad jej prvá odpoveď v tejto diskusii podľa nášho názoru nebola urážkou, bola jej osobným zhodnotením situácie ("Tipy nemáme, pze všechno je už dávno obsazený") ale nikoho osobne neurážala, no aj napriek tomu sem prišli nevesty, ktoré už niekedy podľa nás ani nemajú potrebu poradiť, len vidia, že Tess niečo napísala a musia sa rýchlo zapojiť aj ony a spomenúť ju. Možno je niekedy niekto ostrejší ale osobne zastávam názor, že radšej úprimná kritika ako falošná pochvala. Aj ja tu mám albumy s inšpiráciami a aj ja som už x-krát dostala kritiku alebo sa niekomu nepáčilo to, čo som pridala alebo napísala ale nebudem tu automaticky teraz loviť a blokovať každého, kto si dovolí skritizovať niečo z môjho sveta. Veď ako sa hovorí: "Sto ľudí, sto chutí." Jednoducho na také komentáre nereagujem, ignorujem ich ale v prípade, ak sa tam nachádza vulgarizmus alebo hrubá urážka, nahlásim komentár a nezapájam sa ďalej do debaty. Netvrdím, že si tu máme na silu rozdávať komplimenty a falošné úsmevy ale svet je taký. Sú v ňom aj ľudia, ktorí sa vyjadrujú ostrejšie, pre niekoho možno až príliš úprimne a sú v ňom aj ľudia, ktorému sa jednoducho moja vysnívaná svadba nepáči. Tess patrí medzi ostrejších ľudí, dostala odo mňa upozornenia a dúfam, že chápe, že sa nemusí nutne vyjadrovať zakaždým, ak s niečím nesúhlasí. Nebojte sa, sledujeme jej príspevky veľmi podrobne. No dnes som sa v niektorých prípadoch nečudovala, že ostrý komentár niekomu vrátila alebo že reagovala nahnevane, pretože som mala naozaj pocit, že ste dnes spustili doslova lov na každé jej slovo. Jedna vec je udržiavať tú príjemnú pozitívnu atmosféru ale na druhej strane nechceme, aby sa nevesty báli vyjadriť aj svoj negatívny názor len preto, lebo ju tu potom za to ostatné nevesty náhodou "udusia". ;-) Skúsme si prosím nastaviť zrkadlo, úprimne sa zamyslieť a uvedomiť si, že svojimi ďalšími príspevkami ste niektoré z vás rovnako urážali aj vy ju, rovnako ste odbáčali od témy a rovnako ste udržiavali diskusiu v negatívnej atmosfére, dokonca ste tú negatívnu atmosféru ešte viac umocnili. Ak považujete niekoho príspevok za urážku, nemusíte mu odpovedať, ak vyslovene neurazil vás a aj v takom prípade stačí, ak jednoducho taký príspevok nahlásite a my sa na to pozrieme. No ak mám mať rovnaký meter na každého, musela by som tu dať upozornenia nie len Tess ale aj mnohým iným, ktoré sa následne púšťajú do dialógov, v ktorých rovnako niekoho urazia alebo podpichnú. Nezabúdajte, že toto je verejné fórum. Ak niečo zdieľate na stránku, ktorá má státisicové návštevnosti, musíte počítať s tým, že sa niekomu nemusia páčiť vaše fotky, šaty či výber Profesionála. Tým chcem len povedať nasledovné: 1. Nebudem blokovať používateľa po každom prvom nahlásení len preto, že vás podľa vášho názoru urazil, pretože niekedy nahlasujete aj príspevky, ktoré nie sú urážkou, neobsahujú vulgarizmus, len vyjadrujú niekoho osobný názor a to je rozdiel. A netýka sa to len prípadu s Tess. 2. Ak budete mať pocit, že vás alebo niekoho iného nejaký príspevok uráža, nezapájajte sa do debaty, nepodnecujte diskusiu k negativite, jednoducho príspevok nahláste alebo mi napíšte správu. 3. Od dnešného dňa si dávame hrubú čiaru za touto "kauzou" a dávam každému poslednú šancu. Budem diskusie ešte intenzívnejšie sledovať a netýka sa to len príspevkov Tess ale aj tých neviesť, ktoré sa zapájali do rôznych diskusií len so zámerom chytať Tess za slovíčka a rovnako "provokovať". Rovnaký meter musíme mať na každého. Samozrejme sa treba držať témy a našich Podmienok používania, s ktorými ste súhlasili pri registrácii a to neplatí len pre Tess, ktorá je často predmetom vašich komentárov ale platí to aj pre všetky ostatné nevesty. Nezabúdajte: “Jestli někdo reaguje na urážku urážením, není v ničem lepší než ten, kdo začal.” Ďakujem za pochopenie. Miška z Beremese
Odpovědět
Ahoj, my jsme měli loni překrásnou říjnovou svatbu na zámku Berchtold, začala jsem zařizovat v červenci a vše měla zařízeno během jednoho týdne. Svatba byla překrásná, počasí vyšlo na 1*, nebe bylo úplně bez mráčku a v šatech se dalo být venku až do večera. Kdybyste nesehnali srpen nebo září, tak určitě popřemýšlejte i o říjnu. Držím palce!
Odpovědět
Profilova fotka
Místa určitě obsazená nejsou. Alespoň můžu mluvit za jižní Moravu. Zasnoubili jsme se v únoru, takže po místech koukám cca měsíc. A sama jsem byla překvapená, kolik jich je k mání. Chce to důkladněji hledat, tipy od známých - ti kolikrát dokážou poradit taková, na která bych normálně nenarazila... A taky jsem koukala na Google mapu a prohlížela si místa... Takže věřím, že jak trochu víc zapátráš, určitě najdeš i ve svém okolí ✌
Odpovědět
Článek se načítá
TK Kněževes. Asi 30-45 min od Prahy, mají stodolu a ubytování pro 75 lidí až. Lze u nich udělat vše - od obřadu po večerní zábavu a mají to moc pěkné 😊 Jídlo a pití vám zajistí, nebo si zajistíte sami. Mají i itinerář s dekoracemi na vypůjčení. Dobrá komunikace, velice milí pár je to a pronájem na víkend za rozumnou cenu. Budeme tam mít svatbu příští rok a náš původní termín tam byl již obsazen, tak nevím jak to budou mít s volnem ještě letos 🙂
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
@vanesb můžu se zeptat na cenu za pronájem?
Odpovědět
@mamina5 Čistý pronájem na celý víkend (bez jídla, výpůjček a dalších služeb) nás vyšel na 35 tisíc 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?