Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
ja taky uspesne slizuju sporak :-) zkuste se v ceskych drogerkach kouknout po marseillskym mydle, stoji do 30 kacek, je z Francie a neobsahuje zadny latky "na indexu". Vecer muzu hodit celkove slozeni. co se tyce slizu na uklid - osvedcilo se mi ho pred nalitim do kanystru rozmixovat ;-) lip se s nim pak manipuluje, pri prani je to jedno.
Odpovědět
hermiko, ses si jista, ze v lihu se eo rozpousti? ja cetla, ze pouze a pouze v oleji..a ze napr v toaletkach apod. se musi poradne protrepat, nez se aplikuje =-) nicmene jako recept je to bezva..a kde shanite lahvicku se sprejem? asi si clovek musi nechat neco z kvetovych vod, ze... nebo existuje obchod, kde je prodavaj prazdny?
Odpovědět
petuli, jeste k tem testovinam..taky mi chutnaj tzv cizrnovy vretena(country life)..je to zase kombinace ryzove a cizrnove mouky a diky te cizrne nechutnaj jako klasicke ryzove testoviny a daj se taky pouzit pro italskou kuchyni dalsi alternativa jsou soba nudle pohankovy, ale to uz je ultra asijska.. musi se dat pozor, aby byly stopro pohankovy, protoze uz jsem jednou koupila smes psenice a pohanky pak jsem videla nudle ze sladkych brambor v tescu, ale byly silene drahy..mela jsem je u nas v noodle, jak chodi i stazi, a jsou taky moc dobry..nudle ze sladkých brambor se zeleninou, černými houbami, sezamem a řasou Nori x-) no a samozrejme testovin z ryze je hafo tvaru...ty mi taky hrozne vyhovujou, protoze jsou rychly a chutny x-)
Odpovědět
jeste ze mame jenom dve diskuze, tohle patrilo do jidelni :-D
Odpovědět
:-D polovice ma nejradsi deodorant od alverde a uz nevim, na co jsem chtela dal reagovat, jestli vubec na neco tedy :-D takze asi zas jdu dal pracovat :)
Odpovědět
Catf, holky jinde takovým způsobem vytvářely deodoranty a osvěžovače běžně. Prý se ale rozpouští špatně a dlouho. Dokud je to zakalené, ještě eo není rozpuštěn, a čím silnější alkohol, tím rychlejší rozpuštění. Zkusím se na to podívat do své chyttré knihy (ale teď se mi nechce :-D). Nemám ráda schraňování zbytečných věcí, ale lahvičky, které by se mohly hodit (zejména ty s rozprašovačem) si nechávám, většinou je využiju dost brzo. V případě rozprašovačů to jsou lahvičky od květovek a deodorantů (zrovna nedávno jsem dala 2 manželovi na stavbu :-D). Cizrnové těstoviny zní dobře :-.
Odpovědět
Profilova fotka
Našla jsem ještě jeden šalvějový deodorant, ale jsou tam přísady, že nevím teda... :-| 60 ml habrového extraktu 30 ml extraktu ze šalvěje muškátové na bázi alkoholu 10 kapek extraktu z grepfruitových jadérek 10 kapek silice ze šalvěje muškátové 5 kapek silice z pačuli Všechny složky smíchat a před použitím protřepat. Šalvěj má silně adstringentní účinky a zmírňuje pocení. Habr čistí a chladí, extrakt z grepfruitových jadérek hubí bakterie zapříčiňující pach. Kdo by jako já nevěděl, co znamená adstringentní, je to stahující. A habrový extrakt jsem našla třeba tady happyhemp. No ale stejně nevím, jestli bych se s tímhle vyráběla, když weleda má dokonalej :-D Catf, dík za doubleodpověď ;-) Stázi, chceš jako říct, že dnešní sáhodlouhá plodná diskuze ti nestojí za reakci, nebo co jako??? ]-( :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
diskuse o slizu supr, uz se tesim, az se taky pustime do vyroby ;-) prave jsem se ptala m. a pry rozhodne nebude proti, a to i po varovani herminky, ze sliz pripomina sperma :-D Akorat mame jeste porad tekuty ecover, naposledy jsem koupila 5l baleni... a teda spokojena jsem s nim velmi, uz dlouho. Jen ted nevim - mate zkusenost s tim, nakolik je na bile/svetle pradlo potreba i to belidlo od ecoveru? ja nejak porad nevim, jestli to k necemu je... A pri prani ve slizu belidlo uz potreba neni? juju, prosim, chci se te zeptat na ty homeo kapky do oci Weleda (Euphrasia) - kamaradka mi je dovezla z Lux., ale moje nemcina je chaba... doufam, ze jsem pribalovej letak prelouskala dostatecne (kapat 3x denne 1 kapku, pokud clovek zapomene, nedavat vic). Ale nikde jsem se nedocetla, jak je to se snasenlivosti kapek s kontaktnimi cockami?? Asi bych si je pro jistotu nekapala primo, kdyz mam cocky v ocich, ale co kdyz je rano nakapu, pak po chvili dam cocky, vecer cocky vyndam a opet nakapu? Trochu se toho bojim :-. A jak dlouho je pouzivas? Na akutni problem, nebo dlouhodobe? Myslim ze tam pisou neco jako uzivat 14 dni, pak prestat...? Diky moc za radu :-)
Odpovědět
ninouche, bile pradlo postupne sedne pri prani automaticky, je to normalni proces, proto se i ke slizu doporucuje belidlo, protoze sliz samozrejme neobsahuje belici prostredky..ja davam jednu lzici belidla ecover jenom k bilemu pradlu ..a prave naopak mi prijde, ze barevne pradlo je po prani ve slizu hezci nez v chemickem prostredku
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte baby, tak odvčera skúšam Hauschka tiene - mám odtieň 02 a som NADŠENÁ /zatiaľ/. Včera u nás snežilo a všetko vydržali... Ten odtieň 02 je taký medenný, trošku perleťový. Páči sa mi... Už špekulujem s ktorou farbou by sa to dalo kombinovať....
Odpovědět
K časopisu Veronica dnes vyšla pěkná příloha o eko úklidu (nic extra nového, ale info pěkně pohromadě): http://www.veronica.cz/dokumenty/do_c... Co se bělidel týče, souhlasím s Catf ;-) A ještě doplňuji, že bělidla na bázi perkarbonátu sodného jsou výborná na čištění van, umyvadel a odpadů v nich (mám levnější variantu bělidla od Eurošarmu, kde kilo vyšlo asi na 30 Kč) - máme vše staré asi 35 let, a protože je to asi tím "věkem" už porézní, snadněji se to zašpiní a špatně čistí, ale po perkarbonátu je vše jako nové :-)
Odpovědět
Alverdí tužku mám tmavě hnědou. By mě ani nenapadlo, že to dělá jen některá barva. Ale do jiné barvy nepůjdu, to spíš do jiné značky. O tom slizu jsme se zrovna bavili o víkendu. Byli jsme u známých a nějak náhodou jsem zmínila, že místo calgonitu používám ocet. Tak se mě ptali, jestli to dávám k aviváži a já že místo aviváže. Tak na mě tak divně hleděli a ptali se, co používám za prášek. A já na to, že sliz. Tak jsem vysvětlila, že se to vyrábí z mýdla a že je to daleko levnější. A manžel sice není velkej fanda, ale prohlásil, že oblečení je čistý, takže je spokojenej.
Odpovědět
Článek se načítá
Hani, řekla jsi přímo "sliz"? Já většinou raději říkám "domácí prací gel", abych někoho neodradila :-)
Odpovědět
hani, ja mam alverdi tuzku cernou a ta se taky rozmavazava..mozna, ze mame mastnejsi oblicej nebo tak neco, ze se to rozpousti =-) ja snad neznam nikoho z meho okoli, kdo by mel na sliz normalni reakci :-D
Odpovědět
herminko, pekne cteni, uz jsem si to ulozila ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
no, ja se po cteni ty vasi diskuze o slizu taky snad jednou do nejakeho pustim :-) - zatim jsem na to lina a Ecover mi vyhovuje :-)
Odpovědět
Profilova fotka
hermi - na sporaku si lehce dobubla, prijde mi, ze se to pak lip vsecko promisi, tak nechavam chvilinku bublnout :-) petuli - to bych ho chtela videt, jak by dobrovolne sel strouhat mydlo :-D :-D :-D to by asi nevyslo, vazne :-D juju, ta mys do pc se da nekde koupit? to se mi libi, nase kancelar je hnusne citit po ranu - lepidlo na koberce :-( ninouche - ecoveri belidlo davam ke slizu, k bilemu vic k barevnejsimu trosku, pry to chrani bilou proti sednuti a taky barvy... no ten muj by mi dal, kdyby mu po slizu jeste sedlo bile pradlo :-D :-D Hani, ja uz o slizu a octu nikomu nerikam, lidi maj pak potrebu si klepat na celo, nevite nekdo proc? :-D :-N :-D
Odpovědět
Josefko, nebuď líná, sliz je hotový raz dva ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
hveru, ja som ju dostala ako darcek, takze neviem. Ja ju pouzivam proti smradlavej kolegyni. Ale poriadne na nu nadavam, lebo na noc som ju zabudla vypnut, ked som odisla z kancelarie (myslela som si, ze ked sa komp vypne aj lampa sa vypne, ale kdeze) a rano som nasla mierne roztaveny vrchnak. Spotrebuje navyse vela oleja, musim niekde pozhanat info, ci sa tam moze davat aj voda =-) Ninouche, ja cocky nenosim, a ziadne pribalovy letak som nikdy k nim nedostala. Kvapkam si podla potreby, ked citim, ze mam suche oci, tak nakvapkam a basta. Uzivam ich nonstop, ved je to homeopatikum... ;-) urcite sa nemusis bat, ze by si ich nespravne uzila, jedine, ak by si ich vypila :-D :-D nasla som tu kozmetikcy salon, kde osetruju s Weledou, tak sa tesim ked mi pride prva vyplata 8-) , ako to pojdem omrknut.
Odpovědět
Profilova fotka
juju, uz to mam: vychytanehracky to je supr :-) musim dat nekomu tip na darek :-D
Odpovědět
hveru, lidi sou paka a masirovani tak reklamama, ze jim pak jakykoli jednoduchy sliz pripada humusnej 8-( 8-( 8-( zlanařila jsem na nej ale obe švagrovy :-N
Odpovědět
Profilova fotka
rosi, me ty reklamy prijdou ujety, a fakt nechapu, ze na ne lidi daj, treba kdyz tam zenska v jehlach, bile kosili a pukovych kalhotach s uzasnym pytlickem prasku vysvetluje, jak je to uzsany, protoze "kouknete na moji bilou".... jina zase vylozene jasa, kdyz se jeji ditko cely obali bahnem, jenom aby mohla vsechno vyprat... ale to je tak se vsim zejo, jeste ze jsem uz dlouho reklamu nemusela sledovat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jeee, ja asi zlobila - hodila sem tady link na ty usb mysi, to se nesmi? :-( chjo :-( tak jsem si juju dala do googlu klicovy slova "USB aromalampa" :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Hveru, to by chtělo natočit reklamu na sliz, co? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jenom vsuvka k reklamam - me dostava reklama na persil, ja ta baba tvrdi, ze "vic pro svou rodinu udelat nemuzete" ..... to je teda dost smutne, jestli je fakt pro nekoho tohle tak dulezite :-S
Odpovědět
yenn - ja jsem na telku uz docela rezignovala, fakt to je vymejvarna mozku ]-( a chyta me slak, kdyz vidim jak znamy a kamaradky kupujou specialni žrouty na vodni šutr, supr leštěnky oken, antistatické stačky, kila aviváží ajak je na tom cedule "dráždí kůži a sliznice", ale hlavně, že je "hygienicky čisto", další kravina...... Holky, v čem skladujete sliz?? Jsem ho slibila udělat kámošce vyměnou za povnání na pizzu a došly mi zavařovačky :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Rosi, to je vidět, že jsi včera nedávala pozor :-D Probraly jsme obyč. kýbl, kýbl s víkem, dózu s víkem z tesca, petky... Já mám z ikey válcovitou dózu tak na 5 l, taky s víkem, a zbytek mám v lahvích od bernarda - ty příležitostně rozdávám jako vzorek :-D
Odpovědět
petuli - kecy =-) ja sem se to snazila docist ale inkriminovane pasaze sem asi preskocila :-N :-N jdu se hned mrknout :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Rosi, souhlas, je to mazec...cim vice chemie se doma pouzije, tim vice tam mate cisto :-S Ja sliz skladuju v kanystru a zbytek v 1,5l lahvich od tekuteho ecoveru, to je pro mne nejpraktictejsi ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky co pouzivate za mydlo? Ja zatim vzdycky marseille z biosfery, ale ted ho tam nemaji a ja potrebuju akutne sliz udelat...pouzivate i nejake to z normal drogerky?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?