Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Petuli tu barvu přeci vymeješ :-N
Odpovědět
Hveru a mýdlem si ruce meje ? já jen že to je taky sliz, jen trošku víc rozředěný :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Hveru, o.k., budu se těšit :-) Princez, tak potom už by to nemusel být kýbl od barvy, ale jakejkoliv ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
princezno, to vys ze myje, ale "to je prece neco jinyho" :-D :-D co na to chces rict? :-N
Odpovědět
to já jsem nemyslela kýbl od barvy, ve kterém ta barva byla ;-) prodávají snad i prázdné kýbly. ale i ten použitý, když ho dobře vymyješ, tak tam žádná barva nezůstane. já jsem je takhle kdysi vymývala pro tchána, použil je pak na zahradě, v garáži a tak. nesmí tam ta barva být zaschlá a jde to normálně vymýt.
Odpovědět
Petuli no není kýbl jako kýbl, ten od barvy má víko ten na vytírání podlahy to výko nemá a víko je docela užitečné, nic ti do slizu nepadá, mám lepší pocit, že nevysychá, můžu na to postavit třeba aviváže
Odpovědět
Profilova fotka
No, prostě jakejkoliv kýbl :-D Ale to máte přece jedno, hlavně když karkul ten sliz uvaří, když už ví, kam s ním :-D
Odpovědět
to se vaří, jo? :-D tak to m omyjou. na jedný plotýnce kalíšek, na druhý sliz... :-D :-D
Odpovědět
teda ba ne, on mi do toho nekecá.
Odpovědět
Profilova fotka
karkul, jen nevar kalich ve slizu :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
... a nedávkuj sliz kalichem ;-)
Odpovědět
dávkovat může, ale půjde to trošku pomaleji pak je dobrý kalich dát do pračky na vyvářku bez slizu a vymáchat a je to ne
Odpovědět
Článek se načítá
no dobrý, jestli si to teď čte někdo neznalý a chystá se na kalich, tak mu dáváte dobrou sodu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
petuli :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
To je fakt, zase by se ušetřil hrnek na vyvařování kalichu, pokud to budem brát takhle ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, vyhlasuju te za nejvic eko roku :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
8-) Dík :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Krátká reportáž s fotkami z BioFachu: http://www.biosfera.cz/cz/novinky/vel...
Odpovědět
Hveru, to je škoda, že sliz manžela nepřesvědčil :-( Jestli mu na něm třeba nevadí, že vypadá jako sperma :-D Musím říct, že mému muži je fuk, v čem peru, hlavně když je prádlo čisté :-D Holky, vy mě dostáváte :-D Sliz se nevaří! Já ho skladuji v 5litrovém kanystru od destilky. Petuli, líbí se mi fotky z Biofachu, hned bych se tam vypravila x-)
Odpovědět
no hned tou první fotkou si to u mě pohnojili :-D takový dobrůtky. hermi, ten sliz nemá nějakou dobu trvanlivosti? resp. za jak dlouho to 5litrové balení spotřebuješ?
Odpovědět
Profilova fotka
hermi - ten muj sliz chvilu bubla, to je blbe? Jemu vadi ten fakt, ze tomu nerozumi, si myslim :-D to bude asi ono :-D a ze kdybych nahodou prestala prat, tak on nebude vedet jak na to :-D :-D :-D
Odpovědět
Hveru, jako na šporáku ho necháváš bublat nebo ho zaléváš vroucí vodou a bublá v kýbli? To, myslím, na závadu není, já jsem jen uváděla na pravou míru, že při přípravě slizu není třeba vařič vůbec zapínat ;-) Karkul, jelikož nemáme děti, sliz spotřebováváme celkem dlouho (tak 2-3 měsíce) a ještě se mu nikdy nic nestalo, ani v létě. Ono se na něm asi nemá co zkazit - mýdlo je desinfekční a soda taky. jen jednou se mi stalo, že jsem ho připravovala v den bouřky a on se během ní srazil - ale byl jen nevzhledný, na prací schopnost to nemělo vliv. Catf, díky za tip na Alvu, sice u nás není k dostání (koupím tu max. Urtekram, Laveru, Weledu, něco málo Logonu; i pro Alverde musím jinam), ale zapamatuji si ji, kdybych objedávala někde po netu.
Odpovědět
Profilova fotka
Myslela jsem vaří, jako že se tam přidává horká voda, správně tedy prostě vyrábí :-) Karkuli, na jednu várku toho udělám i víc myslím, tak 8 l, a vydrží to 2 - 3 měsíce - peru s tím i čistím kdeco. Hveru, tak od prvního problému se dá lehce a názorně pomoct, ovšem ten druhý, to už by bylo horší :-D Ačkoliv můj m. se mnou sliz vyrábí, např. strouhá mýdlo, tak by se určitě chytl i ten tvůj :-D
Odpovědět
Petuli, aha ;-) Já jsem jen měla potřebu to uvést na pravou míru, aby se výroba někomu neznalému nezdála příliš složitá ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ze vy toho tolik napovidate, kdyz tady nejsem - to asi schvalne, co 8-( .... ale fakt jsem se smala vasi debate o slizu :-D herminko, dekuju za clanek - zase ho s radosti rozeslu - by me zajimalo, jestli je tchyne vubec cte :-), minule se se mnou hadala, ze Oriflame je kvalitni kosmetika :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ja mam aromamys, co sa pripoji cez USB ku kompu a potom ked je PC zapnute tak to vonie, ale mozem ju aj vypnut. Dostala som to ako darcek, ale podla mna to bolo ovela lacnejsie. Ale "papa" to vela olejceka. Nemam uz k tomu navod, ale zda sa mi, ze som citala, ze sa tam moze dat len olej. :-( Je to dobra vec do kancelarie, najma, ked sa nemoze vetrat a kolegovia vyslovene nevonaju :-| :-N
Odpovědět
Celkom s radosťou píšem, že som si kúpila rakytníkové mlieko od W. na tvár... veľké balenie... to znamená, že mi krém sadol a dúfam, že s ním budem dlho spokojná. ;-) Aloe som až tak veľmi neskúšala, lebo je zima a ružový denný krém je na mňa príliš mastný.
Odpovědět
ja mam sliz v takove plastove obdelnikove nadobe s vikem, m to nekde koupil v tescu..m je jinak se slizem spokojen, libi se mu, ze je levny a taky, ze je to dobry pro jeho pokozku a vic to neresi..ja sliz pouzivam i na myti podlahy(na radu herminky) a treba k. linky, kde mi vyhovuje, ze to nepeni(nesnasim to nekonecne stahovani peny houbou)
Odpovědět
no fajn, že má bisofera obrazky z Biofachu, zejmena stanek Sonetu plnej zboži, ale kdy jako hodlaj doplnit zboží do svýho shopu ?? 8-( a to netrvá jen 14 dní, to trvá už z před vánoc ]-(
Odpovědět
Mně se sliz osvědčuje na sporák. Slíbený recept na deodorant: Na 100 ml celkového objemu 1 ml 81% lihu, cca 20 kapek eo a dolít 80 ml destilované vody. Výsledný roztok má 1 %. Líh má být aspoň 70%, čím koncentrovanější, tím se v něm eo rozpouští lépe a rychleji.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?