Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
josefko, je to efekt kávy nebo přímo kofeinu? přece když správně připravíš kávu, tak ta obsahuje kofeinu minimálně. proto se ptám :-) instantní nepijeme, jednak nám vůbec nechutná a druhak jsem tak nějak intiuitivně tušila, že to bude humus :-D
Odpovědět
karkul, instant je humac uz od pohledu na pixlu nescafe :-D
Odpovědět
asi jo, já to nikdy nezkoumala :-D ale dostali jsme k vánocům instantní laté nebo něco takovýho. už jsem to asi nabízela, co? :-D no pořád je k mání, prý má luxusní pěnu :-D
Odpovědět
catf, když už jsme u toho kafe - jaké používáte? my si z itálie přivezli na podzim lavazzu v plechovce. hrozně nám chutná. teď míla koupil nějakou bio fair trade, takovou tu zalisovanou v balíčku. ale ještě jsme ji nenačali. dřív jsme pili nějakou fair trade, takový hnědý papírový obal, ale nemůžu si vzpomenout na název. ta byla výborná. přes týden v práci piju yannoh, nemáme tam presso, právě jen instantní nescafé :-D
Odpovědět
Profilova fotka
karkul - efekt kofeinu, kdyz kavu spravne pripravis, tak podle me neni tak hrozna (v male mire 1-2 salky denne), ma i dobre vlastnosti, ale vetsina odborniku pres vyzivu by se mnou asi nesouhlasila :-D U te instantni to bude ten proces. Muj m miluje kavu z gw.
Odpovědět
já piju občas jedno kafe denně a dělám si ho v pressovači a nedělám si velkou, necháváme to téct cca 30 vteřin, což jsem někde vyčetla, že je optimální doba, aby v šálku byly jen ty dobré a chutné látky, naopak aby ty špatné se nestačily vylouhovat. gw je co, prosím?
Odpovědět
jinak já jsem pila i kopi luwak, ta mi teda chutnala nejvíc ze všech káv, co jsem kdy pila :-D ale je to trochu náročnější záležitost :-D
Odpovědět
karkulko, my kupujeme organic/fairtrade plus vsechny ostatni ze starbucks(muj m je proste presvedcen, ze jsou nejlepsi)..pravda je, ze z tech, co jsme dosud meli, je starbucks top..ale mam v planu zkusit nejakou fair trade ze zdrave vyzivy.. ja si davam rano latte a odpoledne presso..mame na to super masinu, tak doufam, ze se negativni ucinky kavy timto eliminuji :-D
Odpovědět
Profilova fotka
gw = Greenwave, obchudek se zdravou vyzivou na Narodni tride :-)
Odpovědět
to ani nevim, že je na národce takový obchod. já tam teda moc často nechodím.
Odpovědět
Profilova fotka
ja milujem chut kavy ale mam z nej (myslim, ze z kofeinu vseobecne) akne - fakt nechapem preco, takze sokm ju musela takmer uplne vylucit, ale niekedy neodolam a dam si. Josefka ako je to mozne, ze z kofeinu sa mozu vytvarat akne? :-.
Odpovědět
Holky dotaz k hrncum. Chapu to spravne ze vsechny parni hrnce jsou plastove? To me teda docela zklamalo, ja nam ho chtela poridit a kdyz ja plastum proste nejak neverim... Vcera jsem ale mluvila s mamkou a ta rikala, ze nejaka jeji znama pouziva uz strasne dlouho nejake akutermicke nadobi http://www.modom.cz/akutermicke-nadob... Znate to? Je to z oceli a je to delany tak, ze to pry pasuje do sebe a tim padem se to da pouzivat jako parni hrnec, daji se tam delat treba tri jidla naraz. Nebo tam pry nejak dela maso jenom na vode, ze se to vubec nepripaluje a dobre to chutna...
Odpovědět
Článek se načítá
Jo, jak jsem se tu kdysi rozplyvala nad tou indickou hlinou na oblicej co jsem dostala od kamaradky (asi neco jako ta lavova zem predpokladam), tak jsem ji tuhle objevila v asijskym supermarketu za 2 dolary 100g. Z toho jsem byla samozrejme nadsena, tak jsem si hned koupila dva paklicky a v navalu nadseni jsem vzala i neco obdobneho na vlasy za dve padesat :). Nevim ted presne co to je, ale vypada to dost podobne, ale o dost vic to smrdi (teda ta hlina na oblicej nesmrdi vubec). Vcera jsem to zkousela, no nebylo to tak trivialni jak jsem si myslela, nejak jsem nepochytila jestli se to dava na mokre nebo suche vlasy a kolik, takze jsem si namichala tu kasicku, vubec mi to do tech vlasu neslo dostat, vsude se to pak ze me drolilo, smrdelo to v podobnem stylu jako hena, no bala jsem se co s tema vlasama udela :) Ma to byt teda misto samponu a kondicioneru, proste umit a vyzivit, ale me to nejak z tech vlasu neslo uplne hladce vymit tak jsem to radsi jeste v rychlosti prejela samponem. No abych to zkratila :), vlasy jsou dneska celkem pekny (celkem protoze by potrebovaly ostrihat), vypada to ze to fakt nejak vyzivylo (uz jsem nejakou dobu nic misto kondicioneru nepouzivala)... Taky mi dosel olej na oblicej, tak jsem myslela ze vyzkousim ten vas oblibeny dynovy, ale to jsem tu nevidela, tak jsem dneska koupila nejaky organicky olej z ruze (sipku) od australske firmy renew skincare, tak jsem na to zvedava... pisou tam ze to je na vsechny druhy pleti, tak jsem zvedava jak mi to sedne...
Odpovědět
Používáte někdo tužku na oči Alverde? Já ji používám asi týden a moc spokojená nejsem. Je hrozně měkká, takže strašně rychle ubývá a včera jsem ji musela ostrouhat a neustále se mi lámala. A to byla vytažená z ledničky. Na očích se mi strašně maže, takže se musím pořád kontrolovat a utírat. Dřív jsem používala tekuté linky, s těmi jsem byla nejspokojenější. Ale ještě jsem je v přírodní kosmetice nenašla. Co si myslíte o množství vitamínů v nynější „čerstvé“ zelenině vs. mražené, vs. konzervované? Někde jsem četla, že ta mražená je na tom teď v zimě líp.
Odpovědět
hano, něco na tom bude, páč jak v zimě vypěstovat zeleninu, která teď neroste? hnojiva, skleník... třeba holandským rajčatům se říká "pytlíky s vodou" :-| mraženou zeleninu jsem objevila i bio ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Alverdí tužku nepoužívám, mám hauschku tm. šedou a ta drží o.k., ale je taky měkčí, než jsem byla zvyklá. Já bych řekla, že je taky otázka, jaká zelenina se mrazí a jakým způsobem. Řekla bych, že nejlepší je fakt sezónní čerstvá zelenina, v zimě řepa, možná dýně?, celer apod., zkrátka se snažit o místní. Teď třeba rajčata ani nekupujeme, jenom občas bio cherry do salátu, protože ta velká jsou fakt už vzhledově hrozná, natož chuťově...
Odpovědět
Profilova fotka
no my v nasich podminkach bysme meli zimu prezit na jablkach, bramborach, nakladanem zeli....co jeste...mrkev taky chvilku vydrzi v dobrem sklepe. Strava pestra by to nebyla, ale dalo by se to zvladnout ;-)
Odpovědět
přesně tak, prostě jíst jen tuzemskou sezonní zeleninu (ovoce). náhodou, yenn, já bych mrkev a brambory mohla jíst pořád :-D ale to taky není zdravý, ten škrob :-S
Odpovědět
Profilova fotka
ja jsem na bramborech taky dost zavisla :-N ale treba pro maleho kupuju v zime opravdu jen tu mrazenou zeleninu, sklizi se pry v sezone a tak to neni takova chemicka bomba, jako ta "cerstva"
Odpovědět
pochybuju, že by se jim vyplatilo pěstovat v zimě zeleninu na mražení... :-| tak snad to bude pravda. jak jsem psala, dá se koupit už i bio mražená, je to teda víceméně jednodruhová, žádné směsi, což ale není na škodu, naopak ;-) my bohužel nemáme sklep na uskladnění. resp. máme, ale používá ho víc lidí a ti ho zaneřádili nářadím, barvami a různými chemikáliemi, takže fakt ne :-D ale aspoň nějakou chvíli mi brambory, jablka, dýně, cibule, česnek apod. vydrží v chladné chodbě. jo někdo mi říkal, že když se skladuje česnek špičkou dolů (kořínkama nahoru), tak vydrží déle ;-)
Odpovědět
Hm, mně taky instantní káva nebyla nikdy sympatická. A musím se přiznat, že mi káva sice voní, ale nepiju ji, protože v ní cítím tu jakoby "spáleninu" z pražení, což mi vadí, tak z ní nemám požitek (a navíc nechci být na ničem "závislá"). Holky, jak voní kulička Urtekram s aloe? Dala by se použít jako pánská? Nebo máte jiné osvědčené pánské deodoranty? Manžel mě zaúkoloval, ať mu něco koupím, a dosud jsem pro něj zůstávala u chemie, protože jsem měla strach, že příroda mu nebude zabírat :-N Chci na něj vyzkoušet i ten Alverde sprej, jeho vůně mi připadá neutrální a poměrně slabá. Karkul, náhodou jsem si všimla, že jsi adminka :-o Tu na BRMS místo Žirafky, nebo jinde? Zajímavý tip na skladování česneku, díky ;-) Kaculienko, pokud vím, "akutermické" se říká nádobí, které má silné dno a tím pádem drží (akumuluje, proto "aku") teplo. Mám od maminky jeden hrnec od firmy RUDH (z nějaké šílené prezentace), ve kterém se např. dají vařit brambory skoro bez vody, stačí je mít zaplé 5 minut na minimum (takže taky šetří energii) a vůbec není třeba je solit. Tyto hrnce taky pasují do sebe a mělo by se dát vařit "v komíně", ale maminka tak nikdy nevařila. Ale myslím si, že v tomto případě jde o přenos tepla, ne páry (hrnce mají normální dno bez dírek). Ale možná ty Tvoje budou nějaké jiné a budou víc fungovat na principu parního hrnce. Hani, a jakou barvu tužky Alverde máš? Já mám tmavě šedou a jsem s ní spokojená - není ani tvrdá ani měkká (dřív jsem mívala měkčí tužky), maluje pěkně, drží, neláme se mi. Ale některé holky si na jiné barvy tužek stěžovaly (ale už nevím, na které).
Odpovědět
Ještě jsem vám chtěla ukázat tento článek: http://zdravi.idnes.cz/kosmetika-kter... Je napsán na můj vkus možná až příliš senzacechtivě, ale třeba se informace o školivosti některých látek dostanou víc do povědomí lidí :-)
Odpovědět
hermi :-D :-D :-D tobě nic neuteče :-D ode dneška, na střeše. ale i jak bude potřeba. anax psala, že potřebuje pomoct i s brms. není to za žirafku, i když vlastně i jo. prostě potřebovali někoho dalšího i proto, že žirafka končí. ale to sem nepatří ;-) taky bych ocenila nějaký tip na pánský deodorant, m kupuje niveu :-|
Odpovědět
Karkul, to byla náhoda, neplánovaně jsem najela na Tvou fotku a zazářilo na mě ADMIN :-D Jojo, manžel taky používá Niveu :-| Zkusím na něj asi nejdřív fakt stříknout to Alverde - často pracovně cestuje a nehci mu kupovat nic drahého, aby to nebyla taková škoda, kdyby to někde nechal (už tak někde zapomněl asi 2 nebo 3 přírodní sprcháče a svetr ]-( ).
Odpovědět
no tak mu na to našij značku jako dětem v mateřince :-) já mám doma teď jen měsíčkovou alverde - kuličku. a to mu fakt nepůjčím, když se to aplikuje na tělo. ne že bych si o něm myslela, že je čuně :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Hermi, karkuli, šalvějová weleda je napůl pánská (resp. spíš unisex), my ji používáme s m. oba, i jemu voní a funguje a taky prodavačka říkala, že si ji často berou muži.
Odpovědět
No, značku... On by spíš potřeboval uzel na kapesníku :-D :-|
Odpovědět
to je kulička nebo sprej?
Odpovědět
ten by taky někde zapomněl ;-) myslim, že by to pak někdo našel, řekl by si "helemese, hruštička, to je pan herminka, pošleme mu to".
Odpovědět
Petuli, nad tou weledí šalvějí jsem tak trochu uvažovala. Ikarkul, pan Herminka s hruštičkou mě rozesmál :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?