Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Celkově mi nějak začaly být sympatické spreje, před rokem bych tomu nevěřila :-D Jinou diskusí proběhly zkazky o tom, že už je k dostání krém na ruce Alverde, hurá!
Odpovědět
hermi, to jsem nevěděla, že alverde má i deo ve spreji. já mám měsíčkovou kuličku, jak jsem teď doma a relativně nic moc nedělám, tak je to v pohodě, taky mi voní i celý den. ale když jsem v práci, ve stresu, tak to moc nezvládá... tak dej pak ještě jednou vědět, jestli je fakt dobrej, zakoupila bych ho. jinak taky mám radši sprej, přijde mi, že nenechává tak vlhkou stopu, že se rychleji vsákne než kulička. a celkově mi sprej přijde jemnější. ale to je asi jen subjektivní pocit. jo našla jsem si v domácím lékaři (alternativní medicína) něco o bolestivý menstruaci, tak kdybyste měl někdo zájem, můžu sem přepsat. bylo tam několik metod - potíraní břicha a kříže olejíčkem, bylinkový čaje, homeopatika a pak myslim ještě něco... ;-)
Odpovědět
je, matcha x-) to ja rada, i kdyz doma si ho moc casto nedelame.. a treba zmrzlina z toho x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
petuli - saynary mam myslim dva pytliky, koupila jsem si ji a nevyhovuje me stejne jako vetsina zelenych caju :-( Marne hledam nekoho, kdo by si to vzal, nechces je? hermi - alverde ma deo ve spreji? To se musim mrknout :-)
Odpovědět
Holky, málo chodíte do DM :-D Ten sprej je se šalvějí a limetkou a fakt se mi zdá zatím fajn. V létě v horkách nevím nevím, ale teď zatím působí :-) Poreferuji ještě časem, ten měsíčkový deodorant mi zabíral vždycky asi 14 dní a pak jsem ho musela prostřídat něčím jiným (střídala jsem krystalem Balea, který taky fungoval 14 dní, tak jsem zas nasadila Alverde - takový koloběh :-D). Jo a je ho 75 ml za cca 69 Kč (snad se nepletu).
Odpovědět
Profilova fotka
hermi - asi jo :-D chodim tam hlavne na ty ryzovy + ovesny mlika od alnatury a na rozinky, dyne, seminka a ryzovy chlebicky v cokolade s kokosem - mnam :-D takze pak se nedivim, ze sprej nevidam :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Né hermi, já jenom sonduju :-) , tak jsem ráda, žes řekla svůj názor. Věděla jsem, že je dobrý se obrátit na odborníka ;-) , protože jsem myslela, že práškovej čaj jako práškovej čaj :-D , no jsem v čajích amatér největší. Ty jo stázi, zmrzlina z čaje? Nestačím zírat :-D Hveru, díky, ale asi ne, spíš se tak v čajích opatrně rozkoukávám :-) Mrzí mě, že v Brně není pořádná japonská restaurace, ráda bych zašla. Orient mě láká čím dál víc (vlastně si vzpomínám, že už jako cca 12letá jsem o Japonsku hodně přemýšlela a přitahovalo mě, pak jsem to jaksi vytěsnila, a teď to pociťuju znova). Hermi, taky jsem zjistila, že mi sprejový deo vyhovují nejvíc, nejdřív lavera kokos-vanilka od stázi a teď máme oba s m. šalvějovou weledu a ten je úplně super, krásně jemně voní a taky "stíhá" celej den.
Odpovědět
Profilova fotka
petuli - ok, kdybys vedela o nekom,kdo to chce vyzkouset, tak dej vedet, dam klidne zadarmo :-) Jestli se zacinas zajimat o caje, tak bysme mohly zajit v brne do jedny cajovny, co me doporucovala znama, jmenuje se Probuzeny slon...
Odpovědět
Profilova fotka
akurát som došla z dm, a som ešte šoknutá...predavačka sa snažila vysvetliť zákazníkovi (pri časti kde majú alnaturu), že fastfood je zdravší než ryža (tuším hnedá alebo také niečo vravela, to som nepočula presne) :-o hautcreme od Weledy v zelenom obale je mandľový, nie? alebo sa mi podarilo kúpiť niečo iné než to čo som chcela? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Hveru, to je super nápad, ráda půjdu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Kessi, mandlový produkty jsou růžový... Nebyla ta prodavačka zkouřená nebo něco?? Myslíš tenhle? http://www.weleda.cz/new/index.php?me...
Odpovědět
kessinka, nie je mandľový, ale podľa netu obsahuje aj mandľový olej... a je dosť mastný... na centrály W. mi dali vzorku ružového denného krému, a s počudovaním zisťujem, že po "olejovom" kréme sa lesknem menej ako po hydratačnom :-N
Odpovědět
Článek se načítá
petuli, oni delaji zmrzlinu z vice druhu caje, ale nejlepsi je z matchy x-) (jedla jsem treba i cokoladu, nebo bonbony s matchou, ale to neni takova dobrota :)
Odpovědět
Profilova fotka
lenti, ono som aj ja zistila ze tie zauzivane nazvy a z toho vyvodene pouzitie (napr. hydratacny na mastnu, zmiesanu, normalnu a vyzivny na suchu a ciltivu) nejako vo Welede nesedia. Mne iris hydratacny vobec nesadol a mandlovy klasicky je paradny. Fakt treba skusat. Ale aj tak je pre mna W. naj... x-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, hej, presne ten..to je teda "pleťový krém" bez upresnenia nejakej základnej zložky, ak správne chápem :-) som čítala zloženie a videla som madľový olej, nevidela som ružový ani iný, tak som usúdila že to len nemajú preložené (ako napríklad alvedre) :-N no nevadí, v škole som ho už mierne vyskúšala, neodolala som, a vyzerá byť dobrý, zo začiatku mastnejší ale rýchlo sa vpije :-) o predavačke sa nevyjadrujem, chvíľu som myslela že mám halucinácie, ale bohužiaľ nie :-S
Odpovědět
taky jsem jedla cokoladu s matchou (Kitkat :) a prislo mi to dobre... :)
Odpovědět
Profilova fotka
jak tady furt probirate ten PMS, tak je to hlavne nerovnovahou cukru v krvi - nic moc nepomuze nez spravne jist, abyste meli vyrovnanou hladinu cukru po cely den a moc vam nekolisala - muzu potvrdit na vlastni kuzi :-) - o MS temer nevim a to jsem driv jedla prasky i v pulce noci, protoze jsem se budila bolesi - a to i pri HA. catf, chvalim levandulovou vodu od Nobillis (jako houby mi nesmrdi :-D), neni tam alkohol a je desne prijemna. Taky jsem nadsena z Weledy - ruzovy nocni krem a denni kosatcovy a ruzova pletova voda. Myslim, ze zatim je to konecna, dokud mi to bude vyhovovat, nehodlam dal nic jineho zkouset :-)
Odpovědět
josefko, ja az dodelam primaveru a florame, tak urcite koupim nobilis :-) ted momentalne mi vyhovuje tautropfen fluidum denni krem a mam pocit, ze na noc nejvic jejich rakytnikovy a oblicej si cistim lavovkou tautropfen rano i vecer a vzdycky po cisteni dam fluidum pletovou vodu a nastrikam ruzi a levanduli kvetovou vodu pred nanesenim kremu..az pletovku dodelam, tak uz budu strikat jenom kvetovy vody, nevidim totiz v ty pletovce zadnou pridanou hodnotu..cistici mleko fluidum mi prijde hodne moc jemne, asi spis pro mladsi citlivou plet, na moje pory mi pripada, ze to nestaci taky mam jeste nutkani vyzkouset ruzovy krem od hauschky a chystam se koupit si ve vom fass sipkovy olej na telo a cernuchu pro m(mela by fungovat jako prevence alergii)
Odpovědět
Když už tu byla řeč o duchovních příčinách nemocí: http://www.agapebrno.cz/HTML/nemoci/n...
Odpovědět
Aké prírodné krémy na holenie používajú vaši manželia/partneri? Čo som tak narýchlo pozerala, u nás sú k dispozícii Logona, Weleda a Lavera. Laveru sme už vyskúšali, ale stále vychádza cenovo najvýhodnejšie z dostupnej ponuky. Heh, ja mám na m. naozaj dobrý vplyv... síce sa oholí prírodným krémom (keď ho už doma má...), ale na to si nacapká Indulonu :-D :-D :-D ...
Odpovědět
Lenti, tak indulonu schovat, zahodit, darovat, vymazat na boty :-D a manželovi dát na dosah něco přírodního :-) , co poradí holky. Já bohužel radu nemám, manžel si kvůli mně pěstuje strniště a jen zastřihuje.
Odpovědět
Pánsku Laveru po holení k dispozícii má (aj v dosahu očí), ale myslím, že ju ešte ani nepoužil. Možno sa mu nepáči tubička. :-D
Odpovědět
lentilka, mam od stazi pro m. toto http://www.natessance.cz/ns_argan.htm .. krem na holeni a po holeni..ma to muzny baleni a jemnou vuni :-D , m. je spokojen x-) jinak na holeni se nam dobre osvedcilo i mydlo na holeni hauschka..diky tomu m prestal pouzivat gillete x-) ..a po holeni kvetinova voda levandule florame(m teda nemusi pouzivat vubec pletovy krem) herminko, ja mam pocit, ze kremy na plet by se nemely pouzivat na boty..ze je to naopak vysusuje
Odpovědět
catf, vyzerá to síce dobre, to natessance, ale za tú cenu by sa toho ani nedotkol :-D... utekal by si kúpiť nejakú Niveu =-) Inak topánky som bežne krémovala indulonou, teraz ich hýčkam nechtíkovým odličovačom, ktorý mi nerobí dobre a topánkam to zatiaľ! nevadí :-D
Odpovědět
Vlastne som chcela vedieť, či nemá niekto skúsenosti s tou Logonou alebo Weledou, prípadne nejaké porovnanie. :-)
Odpovědět
lentilko, asi weleda.. ale polovice se moc neholi, takze tohle u nas nejde moc na odbyt :) ono to je vsechno pry podobne, zalezi na osobni preferenci.. jinak jsem dneska vyzkousela http://primavera.de/rde/naturkosmetik... a je uzasnej :))
Odpovědět
stazi, ten fluid vyzerá ozaj dobre ;-) nejako to tu pokapalo... :-.
Odpovědět
co takhle v cj :-D http://www.primavera-bio.cz/kategorie... primavera ma moc pekny vecicky, to jo x-) akorat ty pletovy kosmetiky moc nemaj :-( stazi a ten fluid sis dala pod neco nebo samotny?
Odpovědět
..kdyz ja nemela tu prislusnou stranku ulozenou a jako prvni se mi fakt primavera v cj nevygoogli :-D dala jsem si ho samotny, na to make-up (ale uz jako smaotny mi prisel vyhovujici, i kdyz potrebuju/mam rada spis mastnejsi kremy)..uvidim po par pouziti :)
Odpovědět
Jaky mas vlastne Josefko denni prisun cukru? At vime co to znamena v praxi :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?