Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
ikarkulka, aký olejíček konkrétne? Juju, ďakujem za recenziu. Naozaj myslíš, že tie telové mlieka treba dávať na vlhkú pokožku? Však to nie sú oleje...
Odpovědět
měsíčkový od weledy ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lentilka olejicky od W. su tiez fajne, tam by som si vybrala podla vone ;-) tie mlieka, tak neviem, ci na vlkhu pokozku ano alebo nie, ale to mi hovorila kamoska uz asi pred 5 rokmi - jej to povedali v centrale W. na Hviezdoslavovom v BA. Ja som to par krat skusala a bolo to ovela lepsie. Neviem, mozno obsahuju nejake olejove zlozky. =-) Ja sa natieram teraz tym ruzovym bez navhlhcenia a je to v pohodke, ale nepremasti ma to tak ako ked si dam napr ten detsky mesickovy. Inak ja som sa najnovsie zamilovala do mandlovej sady. ta jemna mandlova vona je uzasna...
Odpovědět
juju, ja som sa zamilovala do celej weledy momentálne :-) ja skúšam to telové aloe vera na tvár, keď ho dám málinko, tak je to fajn (na telo som ho ešte neskúšala) - a s tou zvláštnou vôňou súhlasím dnes som otvorila malý rakytník na telo, skúšam aj na tvár, čo to spraví (rakytn. olej by mal urýchľovať hojenie jaziev po akné, ak som pochopila správne)
Odpovědět
Profilova fotka
suhlasim, ja som sa zamilovala uz velmi davno, ale postupnme objavujem neobjavene veci. najviac ma unasa ta ich bylinkova etericka vona x-)
Odpovědět
prvé dojmy z rakytníku: včera som si to plesla na tvár, a bola som celá mastná a lesklá... tak som si pomyslela eeehm... no ale po takej štvrť až pol hodinke som to bola kontrolovať v kúpeľni a všetko sa mi vsiaklo... dokonca sa mi ani tvár neleskla!!!... tj vôbec a nos len naozaj minimálne (ako v stave normálnej pokožky)... takže po prvom vyskúšaní spokojnosť a idem skúšať ďalej... ak to bude mať naozaj také vlastnosti, tak mi zostáva na deň a aloe vera na noc, ešte očný krém a šmitec :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, v patek jsem byla v brne v zzbrno na lidicke (diky petuli :-) ) a maji tam uzasny zakusky, mnaaaaaaam, jsou jenom lehce nasladly, uplne presne akorat pro me - akorat jsou zamitnuty na svatbu :-( tak si je aspon budu kupovat obcas domu :-) petuli - v nedeli jsem udelala kokosovej piskot cos mi davala + ryzovy pudink a nahoru merunky (prijela svica s pritelem na navstevu) hele a nekecam do 10ti minut zmizlo trictvrte plechu, je vazne vybornej :-) ted se bavim nad tema vasema vedeckejma metodama SNO a SNZ :-D vy jste vazne cisla :-D
Odpovědět
ahoj, chci taky ten úžasný recept, prosím :-)
Odpovědět
Profilova fotka
karkul: 250 g strouhanyho kokosu smichat s 250 ml dzusu, nechat 1/2hodiny nasaknout => smichat s 6ti zloutky, 200g cukru a 4 lzicema oleje a k tomu primichat snih z 6ti bilku => nalit na plech (vymaz a vysypanej, nebo s pecicim papirem) a dat na 45 minut do trouby vyhrate na 170 stupnu. snad jsem na nic nezapomela, kdyztak me petuli opravi :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jo, a jeste jsem nahoru nalila ryzovej pudink a naskladala merunky, fakt mnam mnam :-)
Odpovědět
díky moc, co nejdřív to vyzkoušim, kokos mám ráda x-)
Odpovědět
Tyjo, to vypadá dobře, jen těch 6 vajec mě poněkud děsí...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj holky, teď jsme se vrátili ze severní Moravy, málem jsme se cestou nabourali (oktávka před náma dostala slušnej smyk a od svodilel skončila v pravým příkopu), ohli jsme disk u předního levýho kola, no řeknu vám - jsem ráda, že už jsem doma, uff... To je fakt šílený počasí na cestování po silnici. Josefko, vyděsit jsem tě (ani nikoho jinýho) rozhodně nechtěla. Postupuju v tý knížce dál, zatím jsem u obličeje - očí. Zdá se mi, že teoreticky hodně věcí sedí (dokonce i tvar mé hlavy podle období narození), ale přece jenom bych to brala s určitou rezervou, neboť nemám zatím možnost si v praxi na někom ověřit, jestli to skutečně natolik souvisí s těmi vnitřními orgány (nejen akné, i různé vrásky, prohloubeniny, nepravidelnosti v obličeji apod.). Mohla bys mi prosím potom dát krátce vědět (i přes ip), jestli ti něco podle toho spojení potvrdilo (doufám, že ne)? Hveru, to jsem fakt ráda, že měl úspěch! Nebyl potom s pudingem hodně vláčný, držel pohromadě? Jenom bych poopravila, že tam nepatří džus jako takovej, ale čerstvá (pomerančová) šťáva, nebo ananasová, ,grepová a tak, ale to je nakonec asi všem tady jasný ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, jen jsem zbezne zahlidla, jaks psala o spojitosti akne/vnitrni organy... ja jsem uz driv taky cetla podobne veci (asi v knizce od Kushiho?) a "bohuzel" se mi zda, ze na tom asi neco bude... U mne by odpovidalo asi toto: celo=streva, kolem ust=reprodukcni organy (ach jo...) a dnes jsem byla na kosmetice a pani kosmeticka, kt. se zajima o makrobiotiku, mi jeste doplnila oblast spanku=slinivka... tzn. asi moc tuku... vse na me sedi, vc. toho, ze kruhy pod ocima (tmave) znaci oslabene ledviny, coz mi rekla i doktorka Strnadelova, ze ji u mne vyslo... Je to hrozny, ale rikam si, ze porad lepsi je mit nejake voditko k tomu, co v tele neni ok a mit moznost s tim neco delat... Mne pani kosmeticka doporucila ledvinovy caj od Janci, na podporu ledvin - tim at pry zacnu spolecne s akupresurou na posileni ledvin, a potom procistit jatra - jaro je na to pry obzvlast vhodne... Tak se na to zkusim ted vrhnout a uvidim jestli udelam nejaky pokrok:-) Petuli a z jake ty to mas prosim knizky?
Odpovědět
Pár stránok dozadu som odporučila knižku, kde si môžete spojiť telesné príznaky-napr. akné na rôznych častiach tváre, vrásky, škvrny a podobne s určitým orgánom a ďalej tam máte aj možnú príčinu, prečo nie je daný orgán úplne ok. ;-)
Odpovědět
Dala jsem do alba nákres, jak se promítají orgány do obličeje, jak to popisuje Jonáš v Křížovce života (jsem zvědavá, jak dlouho to tam vydrží :-D).
Odpovědět
Čo používate na odstránenie očného make-upu? Ak by som chcela vyskúšať nejaký olej, nevysušuje očné okolie? Doma mám napr. sezamový olej bio. Je to ok?
Odpovědět
Hermi, sranda, niektoré detaily sú iné. Asi je najlepšie samú seba preskúmať, a zistiť, čo na mňa konkrétne platí.
Odpovědět
Profilova fotka
Ninouche, je to ona, tato: http://www.poznani-knihy.cz/detail/3/... Podle toho, co jsem pochopila, je Kushi autorem, který tohle orientální vědění rozšířil a i na netu jsem četla, že hodně dalších autorů potom čerpalo z jeho základů. Lenti, mám olejový odličovací olej od logony a je moc fajn, makeup hned stáhne a nevysušuje oční okolí, jako mi to dělaly mlíka (odličuju se navlhčenou mořskou houbou). Sezamový olej je na pleť moc dobrej, regeneruje a změkčuje pokožku, podporuje její celistvost a je schopen blokovat volné radikály. Navíc je hydrofilní, takže ho můžeš použít i do koupele, kde se dobře rozptýlí ve vodě :-)
Odpovědět
Profilova fotka
pridavam kladne reference na odlicovaci olej na oci od logony - mne navic temer vse v ocich stipe a tenhle olejicek vubec.
Odpovědět
Lenti, právě proto jsem ten obrázel vložila - abychom to porovnaly ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
petuli - byl vlacnej a krasne mekkej, trochu krehci,ale drzel dobre, u nas musi byt vzdycky neco "vlhkyho" nahore :-D jasny, stava :-) ja tomu rikam dzus nebo most :-) tentokrat jsem fixlovala, koupila jsem si bio most, protoze se me nechtelo mostovat doma :-) Lentilko, vetsinou jen pletovou vodu (nobilis) nebo mleko (alverde, nobilis), olej jsem nezkousela... nemate prosim nekdo zkusenost s timhle: http://www.bylinarstvi.cz/?page=shop/... docela se mi to libi, jenom nerozumim tomu, proc je tam vseho jen necelych 50 denni davky
Odpovědět
Profilova fotka
Hveru, zkus mrknout ještě na tohle http://www.energy.sk/cz/menu_x330x.asp, to by mohlo být taky odpovídající tomu, co hledáš
Odpovědět
Profilova fotka
petuli - to vypada zajimave, ale hledam spis primo tu listovku + zelezo , kouknu jestli na tech strankach cos poslala nejaky nenajdu ;-) ty jejich veci se mi libi
Odpovědět
hermi, už som to tu raz dávala, ale opakovanie je matkou múdrosti :-) ... týmto sa inšpirujem ja (mám knihu): http://www.empatia.cz/diagnostika/hor... asi najprv vyskúšam ten sezamový olej, a ak nebudem spokojná, vrhnem sa na ďalšie veci (nechtíkový Alverde ma svrbí a štípe :-( )... ten olej mám dávať na vlhký tampón? Hlavne nechcem, aby to vysušovalo, keďže v okolí očí mám ozaj suchú pokožku.
Odpovědět
Lenti, olej dávej každopádně na vlhký tampon. Sakryš, podle toho Tvého obrázku mám cysty na vaječnících :-o
Odpovědět
Profilova fotka
Hermi, znáš tyhle práškové čaje? http://www.atlastrade.cz/p520-sayonar... Jestli ano, mohla bys mi k tomu prosím něco říct? Myslím jaké jsou, jak chutnají, jaký s nima máš zkušenosti. Dneska jsem se na ně dívala u nás v obchodě, mají tam několik druhů jako novinku a docela mě zaujaly. Díky!
Odpovědět
Petuli, mám-li být upřímná, Sayonara, Hannasaki a spol. mi připadají spíš jako byznys - nemám k nim moc důvěru, a tak jsem je ani nezkoušela. Vyzkoušej je a uvidíš, jak na Tebe budou působit. Myslím si ale, že když si koupíš nějaký normální zelený čaj (místo Sayonary) nebo pu erh (místo Hannasaki), udělají Ti podobnou službu ;-) (když si čtu účinky Say., jsou stejné jako účinky kteréhokoli jiného zeleného čaje), ba naopak bych měla strach, že do toho prášku smetli, co jim přišlo pod ruku. Výhodou je určitě snadná příprava.
Odpovědět
Profilova fotka
Díky hermi :-) Mě zaujala i ta netradiční příprava (třeba na biosféře se prodává set na přípravu za 1700,- =-) ), i popisované účinky, ale je fakt, že rozemletý tam klidně může být kdeco... :-x
Odpovědět
Petuli, doufám, že jsem Tě moc neodradila ;-) Jestli myslíš tento set: http://www.biosfera.cz/keiko-matcha-s... , jedná se o něco jiného - Matcha je drahý japonský práškový čaj (prášek je daleko jemnější než u Sayonary) a jeho příprava je pravým čajovým obřadem - čaj se šlehá bambusovou metličkou apod. (zatímco Say. jen klasicky zaliješ a piješ). Ještě jsem v minulém příspěvku chtěla pochválit šalvějovo-limetkový deodorant Alverde - používám ho jen necelý týden, ale zatím se osvědčuje - vydrží vonět prakticky až do večera (samozřejmě jen jemně, ale překvapilo mě to, vzhledem k tomu, že je to citrusová vůně) a nezalomcuje s ním ani půlhodinové odhazování sněhu :-) Ale nešetřím jím, do každého podpaží stříkám 3x (při té ceně si můžu dovolit trochu plýtvat, nechci páchnout). Zatím jsem ho neozkoušela ve stresu, stresový pot je přece jen "výživnější".
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?